Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014
Diskusia

Amazon chystá konkurenta iPhonu

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.87.136.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
19 príspevkov
9.7.2012 10:30 / Reagovať 4 16 nahlásiť

Dalsi PR clanok, ktory len potvrdzuje ze existuje Apple iPhone, dlho dlho nic a potom ostatne smartphony... Pan redaktor co je na iPhone take vynimocne, ze tento pripravovany telefon bude konkurenciou hlavne pre neho a uplne okrajovo pre ine telefony?

9.7.2012 10:47 / Vlado (zive.sk) 10 3 nahlásiť

Vyskúšaj, uvidíš (možno teda aj nie), podľa mňa sa to bežnými argumentmi vysvetliť nedá.

9.7.2012 11:00 / 6 19 nahlásiť

Ak by som aj opomenul tu spinavu hru, co Apple predvadza, ako sa vsemozne snazi znicit konkurenciu inac, ako ferovym sposobom, a mal by som hodnotit len samotny telefon, tak urcite patri k tomu najlepsiemu, co sa da v kategorii smartphonov kupit, ALE nieje najlepsi a uz vobec nepredbieha konkurenciu o genaraciu, ako sa tu niektori redaktori snazia ludom nanutit... Niekedy mi to proste pride ako keby iPhone bol bozim dielom a ostne znacky a modely su len lacne napodobeniny co len kopiruju a vezu sa na uspechu iPhonu. Opakujem je to skvely aparat, ale nie najlepsi a jediny

9.7.2012 17:14 / Vlado (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Ja som nikdy netvrdil, ze je najlepsi a ze bude vyhovovat kazdemu, je to vec nazoru a priorit. Kazdemu vyhovuje nieco ine.

9.7.2012 17:16 / Vlado (zive.sk) 1 2 nahlásiť

inak ked uz sa bavime o tom ze najlepsi, tak zalezi v com konkretne, lebo hruby vykon najlepsi urcite nema, ale v kombinacii so svojim systemom si nemyslim ze by ho potreboval a apple tak musel lakat zakaznikov 50MPX fotakom, alebo XY jadrovym procesorom...

9.7.2012 17:28 / 1 6 nahlásiť

Pojem najlepsi sa definovat asi neda, to mi je jasne, ale ak by sme sa bavili vo vseobecnej rovine a vzali do uvahy hruby vykon, kvalitu vyhotovenia, ovladatelsnost, samotny OS, a vela vela dalsieho tak som si absolutne isty ze iP nieje najlepsi vo vsetkych tychto kategoriach. Neda mi nespomenut "osobnu" skusenost s tymto fenomenom. Spominal som to aj v diskusii ineho clanku tu na MM. Kupis tento telefon decku a v skole si chce s kamaratmi pomenit obrazky, zvonenia, NEMOZNE!! pride domov chce si nahrat nejake empetrojky dnu, NEMOZNE!!! tu nastupujes ty s vysvetlenim ze je to proste fenomen ktory zmenil svet mobilnych telefonov a je proste NUTNE aby si si odvykol od pouzivania bluetooth ako najkomfotnejsieho prenosu malych suborov na kratku vzdialenost, systemu plug & play ako neskutocne jednoducheho sposobu prenosu dat z a do telefonu. Ide ti na vikend na nejaku chatu kde nieje elektrika (ano aj dnes take existuju) a pri dnesnej vydrzi jeden den jej nemozes dat dalsiu baterku ako zaloznu ktoru vymenis ked nemas moznost nabijat... Opakujem je to vymakany pristroj ale najlepsi vo vsetkom nieje nebol a nikdy nebude :)

9.7.2012 17:54 / 0 1 nahlásiť

Na druhu stranu ked pride Remen tak on nam to vsetkym vysvetli a jasne stanovi iP za najlpsie komunikacne zariadenie vyrobene clovekom :))

9.7.2012 20:27 / Vlado (zive.sk) 1 6 nahlásiť

s tym bluetooth mas pravdu, len neviem, ci by som daval decku, ktore si chce posielat obrazky cez BT telefon za 800, a tiez neviem ci je "efektivne" posielat 3megovu fotku cez BT pri jeho rychlosti, ale samozrejme moze to byt obmedzujuce pre specificku skupinu ludi (hold nikdy sa nezavdacis kazdemu) co sa tyka MP3ky, ked ho dokazem naucit, ako si davat pesnicky do telefonu cez totalcomander alebo prieskumnika, verim ze to pochopi aj cez iTunes (osobne som si prave vdaka tejto nutnosti spravil poriadok v hudbe, aky ma mozno 1% mojich znamych) vydrz baterky 1 den je ozaj problem, ale aj dalsi vyrobcovia sa zacinaju uberat podobnym smerom (myslim ze nokia) kazdopadne si neviem predstavit telefon, ktory bude vyhovovat vrcholovemu manazerovi, decku na ZS a sucasne 70 rocnemu dochodcovi inak podla teba je teda ktory telefon najlepsi?

9.7.2012 22:45 / 0 6 nahlásiť

tak ako som spominal definovat pojem najlepsi sa asi neda, ale ak by sme hodnotili papierove hodnoty tak uz SGS II bol lepsi ako posledny iP. Vies mna uz stve aj fakt ze ked chcem viac miesta tak v pripade iP musim zaplatit 200 dolarov navyse za 64GB verziu kdezto pri "beznom" telefone si kupim pamatovu kartu za takmer desatinu tejto ceny. Dalej velkost pre niekoho vyhoda ale mne je proste maly... Rozhodnutie pouzivat danu velkost displeja bolo rozhodnutim jedneho muza co na tom tvrdohlavo trval nielkolko generacii po sebe.... Ale aby som len nehanil velke plus ma u mna za rychlost. Rychlejsi telefon je podla mna asi len SGS III ale ten by sme mali porovnavat skor s iP ktory este len pride tento rok nech je to fer. Preto aj moja odpoved ze SGS III je podla mna momentane to NAJ na trhu, by bola neferova lebo prave iP5 mu bude priamym konkurentom

10.7.2012 07:40 / Busy (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Nedavno tu bola pri inom clanku ohniva diskusia o vyuzitelnosti bluetoothu - iPhonisti samozrejme tvrdili ake je to zbytocne a neefektivne, ostatni tvrdili ze je to dobre a pre svoj ucel najlepsie riesenie. V kazdom pripade s rychlostou BT dnes uz nie je problem, trojmegova fotka ci mp3 je takto skopirovana raz-dva behom par sekund. Davat si subory z PC do iPhone cez iTunes sa samozrejme naucit da, ale stale to neriesi spetne skopirovanie suborov z iPhone do PC alebo kopirovanie medzi iPhone a lubovolnym inym mobilom.

11.7.2012 09:36 / Jozef Remen (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ale zaloby SU ferovy sposob. Je to zakonom povolene, je to mozne a nie je to nelegalne. Ostatne firmy ostatne konaju uplne rovnako. Odporucam Sun Tzu – umenie boja. Kniha o vojenskej strategii, ale veeelmi oblubena aj dnes (a zaklad na vojenskych skolach). Pouzivana aj v businesse. Alebo ako japonci hovoria – business je vojna. Alebo ako sa vravi u nas – v obchode nepoznam brata. Je to boj. A Apple len bojuje vsetkymi prostriedkami. Ci to niekto povazuje za pekne alebo nie je uuuuplne irelevantne :D V obchode Ti kazdy na moralku prdi a tak to ma byt. Tam city nepatria.

9.7.2012 23:02 / Hrino (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Nech sa paci, ceski kolegovia pisu o tom istom. Schvalne porovnajte uroven... Kym na SK je to vlasne o iPhone ako vzdy tak nasi "bratia" pisu len o dalsom vyrobcovi smartphonov... Odporucam premenovat tuto stranku na applemania.sk:)) http://www.mobilmania.cz/bleskovky/dalsi-hvezda-na... ... Jedina vec co este ako tak pripomina ze nie sme na stranke apple su tie banery nalavo a napravo s reklamou na SGS III:))

9.7.2012 12:56 / PP (zive.sk) Reagovať 1 11 nahlásiť

Som keptický. Už je viac konkurencií IPHONE a furt nič. Pripadá mi to ako boj s veternými mlynmi. Sám IPHONE nevlastním (vyhýbam sa tomu) ale myslím si že viem v čom je tajomstvo jeho úspechu. Je to minimalistický dizajn telefónu, operačného systému + davová väčšinová mienka. Ak toto získa aj iný výrobca, tak potom bude IPHONU konkurovať. Nech sa potom "konkurenti IPHONE" nečudujú, keď neurobia ani minimalistický dizajn, komplikovaný OS a navyse v prípade MS nedostupnosť služieb na Slovensku. Proste nezabezpečia používateľský komfort a tak nutne nemôžu konkurovať.

9.7.2012 13:18 / Reagovať 0 5 nahlásiť

uf som si vydychol. Uz som sa bal, ze ten iphone killer nikdy nepride a tu hla, bude coskoro :-D

9.7.2012 13:45 / :-) (zive.sk) Reagovať 3 3 nahlásiť

"Amazon na novom smartfóne spolupracuje s čínskym výrobcom Foxconn." Nie je Foxconn dielna Apple-u? Cinania zas pokradli know-how :-) a predali Amazonu :-D

9.7.2012 17:13 / Vlado (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Foxconn je dielna Applu, Samsungu, Sony a mnohych dalsich

9.7.2012 18:13 / Reagovať 3 5 nahlásiť

Je to bohuzial smutne: www.quora.com ... Takto kopiruje vynimocna firma menom Google. Vsak su rovnaky ako Apple. "Dobry kopiruju, najlepsi KRADNU". A co na to Amazon -> dalsia kopia a nic nove na trh neprinesie. Resp. v nicom mi zivot neulahcia. BTW 95 percent iPhonov ma datovy tarif vs. 30 androidov ma datovy tarif. Ovce su si dumb, ale nie natolko, zeby si kupili SMART telefon bez internetu.

10.7.2012 10:34 / 0 1 nahlásiť

Co tak prebehnut si pravovis? Ked uz pises taketo vymysly a klamstva, tak to napis aspon na urovni cloveka so skoncenou zakladnou skolou

10.7.2012 00:19 / iqlogic (zive.sk) Reagovať 0 5 nahlásiť

No myslím, že zrovna konkurent iPhonu to nebude ... ale chápem, že autor si chcel zvýšiť sledovanosť svojho úbohého článku aspoň nadpisom keď už nie obsahom :-)

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.