Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Reklama Orangeu na hovory do sveta prekážala Telekomu

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.91.120.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
45 príspevkov
17.7.2012 01:48 / JaroB (zive.sk) Reagovať 2 22 nahlásiť

Ešte by ste mohli zistiť ako je to s tým 1,5násobkom priemernej prevolanej doby klientov v Orange a ktorý majú uvedený v cenníku na strane 36 bod 1e:" Priemernú mieru využívania konkrétneho plnenia tvoriaceho súčasť Balíka (napr. odchádzajúce volania) prevyšuje podstatným spôsobom taká miera využívania tohto plnenia účastníkom Balíka,ktorá je minimálne 1,5-násobkom priemernej miery využívania tohto plnenia ostatnými účastníkmi Balíka." Pokiaľ dobre chápem tak Orange určí každý mesiac aká je priemerná doba používania balíka/napr. neobmedzené volania/ a ja môžem mať iba max.1,5násobok tej priemernej doby/ktorú si OR určí/ a čo je naviac si môže zaúčtovať,obmedziť ma lebo zrušiť so mnou zmluvu ??? B-]

17.7.2012 10:18 / bekheir (zive.sk) 17 6 nahlásiť

paušál máš ty a Janko S. 1. prvý mesiac obaja prevoláte 1000 minút 2. druhý mesiac môžeš prevolať 1,5 násobok, teda 1500 minút 3. ak Janko S. prevolal tiež 1500, tak na tretí mesiac môžeš prevolať 2250 minút, ak Janko S. prevolal len 1000 minút, tak môžeš prevolať 1875 minút. podstatné je, že toto je len vodítko. ak to pravidelne neprekročíš nejako extrémne (5 násobok priemeru), tak OK (všimni si slová "podstatným spôsobom"). na rozdiel od 02 je to aspoň pomerne presne popísané. vďaka bohu za dlhšie, ale presné a vyčerpávajúce VOP a cenníky.

17.7.2012 11:30 / JaroB (zive.sk) 1 23 nahlásiť

a odkiaľ mám ja vedieť koľko Janko S prevolal v tento mesiac??? Kto mi to a ako zdokladuje ak mi prirátajú 1000min lebo Janko S bol na dovolenke a ja som mal práve perný mesiac a musel som viac telefonovať a vybavovať ???

17.7.2012 11:53 / mim (zive.sk) 1 13 nahlásiť

Ako zistim kolko prevolal Janko S. alebo kopa inych, ktori vyuzivaju dany program? Orange to bude zverejnovat kazdy mesiac? Voditko ako si to nazval je uplne nanic a to "extremne prekrocenie - 5 nasobok priemeru" tiez asi neplati kedze v podmienkach je zadefinovany 1,5 nasobok. Takze dost ubohe argumenty na obhajobu. Skus nejake lepsie.

17.7.2012 11:59 / bekheir (zive.sk) 17 1 nahlásiť

ešte raz si to prosím prečítaj. ak nepochopíš, napíš že si nepochopil, rád vysvetlím, špeciálne pre teba.

17.7.2012 12:57 / mim (zive.sk) 0 16 nahlásiť

Nepochopil som. Vysvetli to pre mna osobne. Dakujem. :-D

17.7.2012 19:02 / fantomas (zive.sk) 0 7 nahlásiť

skratka priemer vsetkych zakaznikov. Ty ho netusis, oni ano. A ak prilis vybocujes, sekaju :-)

17.7.2012 19:36 / bekheir (zive.sk) 6 1 nahlásiť

"podstatným spôsobom" NEROVNÁ SA presne pri 150 percentách priemeru.

17.7.2012 20:43 / mim (zive.sk) 0 8 nahlásiť

Tak teraz si mi to vysvetlil uplne dokonale. :-D V zasade si neodpovedal, ze ako zistim kolko je ten priemer. Ale asi zbytocne sa pytat. Pretoze isto si si to po sebe precital este raz a pochopil si, ze aky nezmysel si napisal.

17.7.2012 05:41 / Reagovať 2 28 nahlásiť

rada povedala ze je to koser a hotovo. po ich rozhodnutiach aj z minulosti by som sa divil keby niekto daval nejaky vyznamny doraz nejakemu rozhodnutiu toho zbytocneho organu.

17.7.2012 06:21 / Jarp (zive.sk) Reagovať 4 38 nahlásiť

Volania do celého sveta zadarmo! Teda okrem 42 krajín, ale tie asi do tohto sveta nepatria... Na grc s týchto operátorov 3-[

17.7.2012 07:46 / dusan (zive.sk) Reagovať 1 31 nahlásiť

Tiez sa chcem podelit o skusenost s informovanim o podmienkach. Zmenil som si v ramci viazanosti v Orange program z pausalu Snov na program WOW. Novy program mal mesacnu ciastku o par eur vyssiu ako povodny pausal Snov. Ked som sa po case rozhodol prejst na iny program WOW s mensou ciastkou zodpovedajucou tej, ktoru som sa zaviazal platit zmluvou v ramci 2 rocnej viazanosti, tak mi v Orange povedali, ze to uz nie je mozne a musi byt dodrzany mesacny poplatok v hodnote v akej mam momentalny program WOW. Samozrejme, ze mi o tejto podmienke a zmene vysky nutneho minimalneho mesacneho poplatku nikto nepovedal pri prechode na WOW a nepodpisoval som ani ziaden dodatok, kde by sa o tomto hovorilo. Toto tiez svedci o informovanosti zakaznikov Orangeom....

17.7.2012 08:45 / marek1234 (zive.sk) 8 23 nahlásiť

Naco si v Orange, je to nekompletna banda zlodejov, skoncil som s nimi v roku 2004 a tie ich WOW mozem okaslat. Ani by som nespal, co by som si nebol isty, co mi nauctuju. A nebavilo by ma kontrolovat podrobne kazdy mesiac vypis. Im neverim ani nos medzi ocami. Reklamy konkurencie ani uznesenia samoregulačnej Rady pre reklamu hodnotiť nebudeme, názor si môžete urobiť sami. Asi tak, pre objektoivnost je najlepsie, ked ZLODEJ krici, chytte ZLODEJA! Mozu si podat ruky. Tych obmedzeni v pripade "Nekonecno do celeho sveta" je naozaj dost. Je tam mnoho krajin, samozrejme nepochopitelne, do ktorych sa bezne vola, hlavne tie europske.

17.7.2012 11:34 / JaroB (zive.sk) 0 0 nahlásiť

môžeš to rozviesť podrobnejšie lebo toto ma zaujíma a nechcel by som sa nachytať a potom banovať DIK

17.7.2012 12:34 / Busy (zive.sk) 1 18 nahlásiť

V pripade, ze ti stale bezi viazanost, ziadny novy dodatok s novo definovanou minimalnou sumou si nepodpisoval, a nechcu ti dovolit klesnut ani na tu sumu ktoru si mal povinne platit predtym, a nikto ta na tuto skutocnost neupozornil, normalne podaj reklamaciu. Predpokladam ze reklamaciu ti zamietnu so slovami "Podla vseobecnych obchodnych podmienok ... blalbla ... blablabla ... ". Potom chod na http://www.telekomunikacnyombudsman.sk/... a tam vypln formular kde uvedies presne co sa ti stalo a ako dopadla reklamacia a co by si chcel dosiahnut. Potom mas velku sancu ze ti to vyjde. Ja som to uz raz takto urobil. Dobehol som do predajne Orange, ze "chcem FiberNet Super 100/1 - presne ten co mate na stranke za 14.99 a bez viazanosti". Predavacka ma informovala, ze 100/1 plati len s viazanostou, a bez nej budem mat len 10/1. Ja som suhlasil, podpisal aktivaciu programu a bolo. Avsak ake bolo moje prekvapenie ked prisla prva faktura - tam sa na mna rehotalo nie ocakvanych 14.99e, ale 16.60e !!! Suma od veci, ani v oficialnom cenniku taka nie je ! (v cenniku je iba 16.59) Informacia o tom, ze aj cena 14.99 plati len pri viazanosti, absolutne nikde nebola uvedena a ani som o tom nebol informovany na predajni. Tak som to urobil presne tak ako radim vyssie - dal som reklamaciu. Reklamaciu mi zamietli. Tak som napisal na toho obmudsmana, ten to zhodnotil, doporucil pomarancovi aby informaciu o platnosti ceny len pri viazanosti na stranku pridal a aby mi tuto deklarovanu cenu (aj spetne!!!) upravil na 14.99e. Orange aj tak urobil (uz sa nemohol vykrucat). Netreba sa vzdavat, treba do nich rypat o106, ked je clovek v prave, nesmie si to pravo nechat upriet ! Viem ze je to len par eur a cas cloveka je castokrat drahsi alebo na to kasle lebo nema trpezlivost, ale ide o princip. A pokial operatorom my zakaznici neukazame kto je tu panom, dovtedy bude s nami cvicit ako sa mu bude hodit.

18.7.2012 08:33 / o2 (zive.sk) 21 1 nahlásiť

mam najradsej tychto 1 eurovych bitkarov, co sa furt buchaju do prs a kricia ze ide o princip. loser

18.7.2012 09:09 / OR (zive.sk) 1 18 nahlásiť

Tým čím si ho nazval len svedčí o tom že aký si ty KKT

20.7.2012 08:41 / miro j. (zive.sk) 0 5 nahlásiť

pre teba je to mozno 1euro hore dole. ale zrobi orange kazdy mesiac pri 1milione zakaznikov ( netusim ci ich tolko maju) a za rok je to 12 milionov eur a pritom absolutne za nic ;) A to orange tych preslapov robi vcelku dost casto a nie zrovna v sumach 1 euro ;) Matke zrobili ucet 250eur ani po 3och reklamaciach si nepriznali chybu...uz nevladala tak zaplatila. Byt to na mne tak to ide na sud.

17.7.2012 08:18 / Mrtve (zive.sk) Reagovať 5 2 nahlásiť

A na to, ze malo UPC zavadnu reklamu, ste zabudli? Mazeme, jedeme, mazeme, jedeme.

17.7.2012 08:26 / Bukake (zive.sk) Reagovať 2 23 nahlásiť

Keby boli reklamy pravdivé, tak si ponúkaný tovar nikto nekúpi :D

17.7.2012 09:35 / juraj (zive.sk) Reagovať 25 9 nahlásiť

chapem ze konkurencia je nervozna z ponuky Orange, tak to skusa na rade pre reklamu a po sudoch miesto toho aby spravila nieco s ponukou. Neviem co tu vsetci riesite. Podla mna jedine ten web je nekorektny, lebo je tam pouzite spojenie "na celom svete". V letakoch, cenniku aj v TV reklame sa hovori o "volaniach do sveta" co teda v ziadnom pripade nevyvolava u mna pocit ze do celeho sveta. Navyse je tam vzdy odkaz na podrobne podmienky.

17.7.2012 10:22 / ehm (zive.sk) 1 19 nahlásiť

pozri si este raz ten letak. a potom este raz, a ked to tam stale nebudes vidiet, tak skus este dva krat alebo navstiv ocneho lekara.

17.7.2012 10:57 / rhehrt (zive.sk) 27 2 nahlásiť

a ty psychiatra navstiv trtko....

17.7.2012 09:43 / Reagovať 7 30 nahlásiť

Ja by som skor povedal že celý Orange je len chamraď ktorá podniká na velmi tenkom lade ... A ako tu uz zaznelo z pár komentárov, volajte do celeho sveta lacnejsie ( - 42 krajín ) :D Tak to potom asi sú podľa nich dve zemegule a možno aj potom vyrubia dvojty poplatok :D A čo sa týka toho celého ich sytému ako človek platí menej, tak neverím ani jednému slovu ... Ja som si zobral neobmedzený pausal od O2 a tomu sa hovoria jasne podmienky ... od A po Z a nie toto ...

17.7.2012 10:58 / lemon (zive.sk) 28 3 nahlásiť

O2 nsocky zas vypisuju.. aj ti a to platia ci to len tak sam od seba hras blbca?

17.7.2012 17:15 / 3 15 nahlásiť

Socka si ty ty chudak :D Vies ja narozdiel od teba neskočím na prvu ,,akciu,, a potom tu vypisujem trapne komenty a ohlasy na nieco ... Ja som si s Orange už prežil a to že mám O2 nevidím ako problem že som socka to možno ty keď nemáš na to aby si si taký paušal zaplatil a možno len ticho zavidiš. A pokial chces vedieť ten hlavný dôvod tak sú to korektné obchodné podmienky a veľmi jednoducho a jasno napísané a nie niečo také ako dali na src z článku. Takže pokiaľ chceš niekoho titulovať socka tak sa pozri do zrkadla trtko ...

17.7.2012 22:55 / 13 3 nahlásiť

a zas O2 socka vypisuje elaboraty....

17.7.2012 13:57 / MS (zive.sk) 3 8 nahlásiť

Neobmedzený paušál v O2 je tiež obmedzený. Keby bol neobmedzený, tak by si mal všetko cneobmedzene. Čeče ty si na tom rovnako ako keby si hľadal v reklamovanom jogurte jahody a nájdeš tam Éčka, alebo by si chcel s WOW volať do Vietnamu. Lepšie sú predatenky. Na predplatenkách je bitka o zákazníka. Ak si dáš paušál už si chytený v sieti a zaplatíš viac.

17.7.2012 17:35 / 2 8 nahlásiť

Možno som sa zle vyjadril ... ale neobmedzený v ramci SR a krajín ktoré majú v zozname, čo mi vyhovuje. Neviem čo tu miešaš do toho jogurty a podobne ... Skor ide o to že ako kto predáva svoje produkty a ako sa pristupuje ku zákaznikovi. Ide o to že to čo bolo napísané v článku je len slabí odvar toho ako Orange klame zákazníkov. A eśte ku tomu Vietnamu ... je mi jasné že nebudem volať do celého sveta neobmedzene ale ide o to ako je komunikovaná reklama od predajcu smerom ku zákaznikovi. Chces mi povedať že v tom scr kde sú napísané krajiny ktorých sa to netíka tak je prehladný? Predhľadne to má práve O2. A všeobecne všetky ich podmienky sú veĺmi jednoducho napísané a hlavne tak že to čo povedia je aj pravda, naproti tomu veľa krát sa stáva že to čo ti povedia v Orange tak nieje ani pravda, a chcu len predať lebo potom majú z toho predajcovia bonusy a predávajú aj cez mrtvoly. A ked ty chces niečo zrušiť, tak v pohode ale rovno ti naparia zmluvnú pokutu aj ked si bol uvedený do omylu. A takýchto prípadov pribúda. Ak by si bol taký dôsledný aj pri čitaní článkov tak by si vedel že práve Orange už prehral prvý súdny spor s ich úžasnými akciami, a konkretny prípad bol na východnom Slovensku. A pokial tu píšeš ak si dáš paušál že som chytený v sieti a zaplatím viac ?? vysvetli v akej sieti? ako zaplatim viac? 1. Ja nemám viazanosť 2. mám presne stanovenú cenu za paušal - koľko zaplatím za mesiac. ( v mojom prípade neobmedzené hovory v sieti O2, Orange, Telekom, pevné linky + krajiny ktoré sú vybrané kde platí tvoja služba ) ) 3. ak využívaš iné služby ako internet tak to mas ako osobitnú položku oprávnene a 4. ak si cez sms kupujes napr lístok na MHD tak samozrejme že to nepokrývajú predplatené služby ... tak neviem čo tu riešiš ...

17.7.2012 10:46 / msxx Reagovať 0 18 nahlásiť

RPR je inštitúcia, ktorá je platená za nič. Zákazníci majú akože pocit, že na reklamu niekto dohliada, ale prd. Oni uznajú reklamu tak ako veľký je zadávateľ reklamy. Etický kódex im nič nehovorí. Osobne už podnety k nim ani nedávam. Nemá to význam. Je to banda darmožráčov.

17.7.2012 14:20 / Renata (zive.sk) Reagovať 6 15 nahlásiť

Podmienky O2 su jasne a ferove. Ja, moja rodina, znami a pod. platia skutocne zato co prevolaju a hlavne niesu viazany. Slovensko, Cechy, Rakusko, Polsko, Madarsko, Irsko a Velka Britania to vsetko je za jednotnu cenu a navyse po 3 minute do O2 siete neplatite uz nic. Orange ani Telekom nevie doteraz ponuknut len Ceskoslovensko za jednotnu cenu(hovor) ale uz 2 mesiace pred ukoncenim viazanosti u nich vam ich operatori vyvolavaju aby ste si zas dali predlzit viazanost ze oni vsetko za vas vybavia a brepty a pod. proste sa boja konkurencie, zdieraju ludi ale hlavne vidia kam zakaznici odchadzaju. O2 teraz spustilo viacero pausalnych sad s ktorymi Orange a Telekom nedrzia krok, navyse ponuka garantovanu sumu na novy telefon az do ciastky 288€(pri programe Platinum) kazdych 18mes. a tiez ide zakaznikom v ustrety v takom kroku ze vas stary model telefonu odkupi no skuste doniest do Orange alebo Telekomu stary telefon a odprevadia vas s tym "ze vlhkost". Normalny realne uvazujuci clovek vaziac si svoje peniaze uz davno nema nic spolocne ako so spolocnostou Orange tak Telekom-om tieto 2 spolocnosti dali do reklam viac penazi ako na benefity pre svojich zakaznikov je zarazajuce ze po 14 rokoch viazanosti vam Orange ponukne akciovu cenu 20€ na novy telefon pritom uplne novy zakaznik ma lepsie vyhody. Zakladom zmluvy s Orangeom je viazanost a fixna tarifa, neskutocne podmienky a pokuty a ignorancia. Orange 3G siet vypadava(potrvdene od mojich znamich z celeho Slovenska) zatial co s O2 nemaju problem ani na tzv. lazoch jedna sa o ludi podnikatelov ktory svoj telefon/smartphone vyuzivaju hodiny denne takze to uz skutocne o niecom vypoveda o niekom kto dokaze dodat sluzby za normalne ceny a niekom kto iba ludi okrada a pise im podmienky uzivania.

17.7.2012 15:01 / MS (zive.sk) 19 5 nahlásiť

Čeče ale O2 mi nedá výhodnú cenu na dáta a na Fér ti prepadne kredit skôr ako skončí platnosť SIM. Volať môžem aj cez Skype s Easy Free. Kredit platí rovnako dlho ako karta. Čeče vezmi svoj hlúpy starý mobil do O2 a uvidíš čo ti dajú a k tomu si daj platinu bez dát. Čeče a potom uvidíš ako reklama O2 o výmene mobu zavádza. Čakajú, že tam prinesieš nový Ipbone 4S dajú ti 200€ aa potom za 500€ ho predajú. Prečo čeče nemáš platinu s celou famíliou?

17.7.2012 15:12 / MS (zive.sk) 18 6 nahlásiť

Čeče na lazoch nie je signál. Minule čeče prezváňam svoje O2 číslo z Easy Free a volaná stanica nedostupná. Čeče ja som pozeral ako puk. Mobil na stole a plný signál.Potom som ho vypol a zapol a čeče mobil zvonil. Bohvie koľko hovorov by som zmeškal čeče. Moja známa čeče tvrdila, že O2 spustilo LTE. Čeče ona je blond a nerozlišuje medzi 3G a 4G. Čeče ty máš iež podobných známych.

17.7.2012 16:16 / Pan Klobouk (zive.sk) 5 19 nahlásiť

Renatin príspevok bola čistá reklama na O2,ja nebývam na lazoch a signál musím doma aj na ulici hľadať. Ale za to tvoje ČEČE by som ti najradšej zaťal krompáč do hlavy ty tukan.

17.7.2012 19:28 / uno duo 3 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ha ha ha :-O

17.7.2012 19:39 / bekheir (zive.sk) 4 2 nahlásiť

väčšinou tu 02fans napíšu blbosť, ale krátku. ty si to asi zhrnul celkovo :-D

17.7.2012 23:54 / jasan (zive.sk) 5 7 nahlásiť

Velmi slaba a priehladna reklama, to uz si radsej kuknem tu od orangu :D Pokrytie O2 je mizerne, to je fakt !! len ty si to mozno este nezistila ak sedis v kuse na riti niekde vo vacsom meste. A o tej 3G sieti? ..to mal byt dufam zart :D ..pri O2 by som skor hovoril o sieti 0G :D. V dnesnej dome trepat o viazanosti je fakt trapne a moze sa k tomu uchylit len O2, kazdy svojpravny clovek vie, ze viazat sa nemusi ak nechce ci uz v Orange alebo Telecome, v dnesnej dobe neviazany zakaznik moze mat to iste co viazany, samozrejme bez telefonu :D ..ten si mozes vygooglit na nete a kupit lacnejsie. A mimochodom, moznost doniest svoj stary MT do predajne ..toto mal orange uz velmi davno a uz s tym aj skoncil, lebo vacsiu kravinu som nepocul. Samozrejme O2 s tym teraz pride ako s uzasnou novinkou. :D :D Tiez uz ma stale nebavia tie keci o vernosti, nikde ti nedaju nic zadarmo, toto su vsetko firmy kt. chcu predovsetkym zarabat, je predca trh a konkurencia kazdy si moze slobodne vybrat a prechadzat od 1 operatora k druhemu, tak chod do elektrarni a pytaj si vernostnu zlavu :D

19.7.2012 01:25 / RomanBA (zive.sk) 4 4 nahlásiť

vsetci, co tu trepete o slabom signale od O2, ste O2 asi nikdy nepouzivali... O2 ma minimalne taky isty signal a pokrytie ako Telekom, kedze vyuziva ich narodny roaming... nadstav si v telefone automaticku volbu siete a mas po probleme...

21.7.2012 15:52 / qq (zive.sk) 2 2 nahlásiť

...jajaj, to "nadstav! kole oči... nadstavuje sa strecha, mobil sa NASTAVUJE!!!!.

17.7.2012 16:00 / Terminator (zive.sk) Reagovať 1 24 nahlásiť

Pokud firma musí ve svých reklamách lhát, tak to svědčí o její špatné morálce a slušný zákazník se jim obloukem vyhne. A je na místě otázka v čem dalším firma lže. U nás se říká, kdo lže, ten i krade.

17.7.2012 19:06 / fantomas (zive.sk) Reagovať 1 11 nahlásiť

Cennik Orange WOW som si pozeral a naozaj je nezmyselne neprehladny. Uvadzat doplnujuce informacie (ciselka) o par stran dalej mohol vymysliet len idi0t.

17.7.2012 19:34 / uno duo 3 (zive.sk) 1 6 nahlásiť

presne tak,kto ma vela,chce mat viac...ale robit to takym hlupym sposobom ako pomaranč,tak to je fakt šupa

17.7.2012 19:40 / bekheir (zive.sk) 4 1 nahlásiť

presne tak - pritom všetci vieme, že je lepšie nemať napísané nikde nič a kryť sa totálne všeobecne napísanými VOP. cesta k žiarivej budúcnosti.

17.7.2012 22:58 / herberger (zive.sk) Reagovať 14 5 nahlásiť

O2 socky presli do O2 a placu ako to ma orange na pipku namiesto toho aby mlaskali ake to ma O2 (vraj) super... alebo ze by si nechceli priznat ze to ma teraz orange najlepsie?

18.7.2012 22:10 / fantomas (zive.sk) 0 11 nahlásiť

najlepsie? Si si isty ze si si precital poznamky s cislami (o par stran dalej) ked to tvrdis?

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.