Diskusia

Nebude to „tsunami“, tvrdia o mobilných dátach analytici

15 príspevkov
27.7.2012 18:48 / pfff Reagovať 4 17 nahlásiť

naších opov môžme pokojne označiť za najväčších propagátorov wifi na slovensku! v BA včera? uviedli do prevádzky prvý skúšobný mestský autobus s wifi vďaka dlhoročnej ignorácii primeraných cien za primerané data balíky priamo nútia roky vyhľadávať alternatívy... a teraz keď wifi majú už takmer aj lowendy, podnikatelia vrámci konkurenčného boja sa snažia pritiahnúť zákazníkov napr. za len 20€ mesačne pokryjú prevádzku - okolie s wifi a ľudia sa tam budú zdržovať ... sa naši opovia nebudú tak skoro sťažovať na nedostatok frekvencií, ale tak ako doteraz- najmä orange - že predávajú strašné množstvá smartphonov ale stále len 20% z nich má aktívny data balík... no jo, 7€ je 7€ a 700MB je 700MB = veľa za málo potom ľudia nechcú ani NTB ani tablety s 3G - a zas im len vyhľadávať free wifi. výrobcovia to vedia, taký google nexus 7 nemá ani 3G verziu, Amazon Kindle Fire je tiež bez 3G a opovia môžu prskať koľko len chcú výnimkou je easy free, 2000MB za 5€, to už je skutočne dobrá ponuka. aj cena aj objem i keď nie veľmi na pozeranie videi, ale na ten základ stačí, ideál by bolo 10-20GB

27.7.2012 19:24 / M2 Reagovať 9 3 nahlásiť

20 GB za max 20€ by bolo idealne :)

27.7.2012 19:57 / Busy Reagovať 0 7 nahlásiť

Na Slovensku sme mali len dva rozumne mobilne internety. Pred cca 8 rokmi to bol rodinny net od Orange, za 599 Sk/mesacne, a len tot nedavno sme tu mali O2DN (ja este nastastie mam) za 6e/mes. Obidva samozrejme bez akeholvek datoveho limitu. Skoda ze obidva su uz minulost... Aby som bol presny, ten oranzovy mal sice FUP 2GB mesacne, ale neboli definovane ziadne sankcie za prekrocenie, ani sa nic naviac neplatilo, ani rychlost neklesla.

27.7.2012 20:25 / M2 Reagovať 0 8 nahlásiť

Tak ono ani 2 GB za 5€ neni tak zle, ked si zoberieme, ze za 5 eur v cesku nemaju ani 150 MB :)

27.7.2012 20:32 / Busy Reagovať 2 3 nahlásiť

Ano, pokial je tam iba pokles rychlosti na este pouzitelnych 64kbps tak sa to da.

27.7.2012 21:45 / T Reagovať 3 1 nahlásiť

Za 6€ prioritizované a pomalé a ty sa tešíš a držíš to. Na Easy Free s 2GB a hspa+ to nemá.... Rýchlosť by mala na Easy Free padnúť na 64kb/s, ale zatiaľ sa mi to nestalo a to používam mobil ako wifi router k tabletu, notebooku alebo netbooku, prípadne tam pripojím ďaľší mobil s Androidom, alebo surfujem priamo na tom smarte. Skúšal som v O2 500MB na 1 mesiac zdarma. Ako som tam pripojil notebook a zistilo, že chcem dať windows update, alebo update Linuxu na notebooku hneď sa net vypol a vypísalo žiadne pripojenie s Easy Free pohoda stiahlo to všetko... :-D

27.7.2012 22:05 / Busy Reagovať 0 2 nahlásiť

Mne ta 3G rychlost O2DN na obcasne posurfovanie po webe v mobile uplne staci a bol by som blby keby som tahal gigabajty cez mobil ked mam doma optiku a v praci mame tiez rychly net ;-)

28.7.2012 02:17 / hm Reagovať 2 1 nahlásiť

ak tvoje "obcasne posurfovanie" mesačne neprevyšuje 2GB, tak v podstate preplacaš, podotýkam že tiež mám aktívne DN, a ani moja spotreba neprevyšuje 2GB/mes.

28.7.2012 09:09 / Busy Reagovať 1 0 nahlásiť

To viem ze preplacam, pretoze s datami na mobile sa casto vojdem aj do inetu mini na 3 eura. Ale zatial si O2DN nechavam ak by som v buducnosti potreboval viac ako 2GB.

28.7.2012 10:04 / pfff Reagovať 1 1 nahlásiť

podľa mňa robíš chybu - ja som DN zrušil prečo chybu? no ak každý mesiac preplatíš 3€ x počet mesiacov... ak to tak bude 6 mesiacov, hneď si prišiel o 18€ ak rok = 36€ ... teraz máš 2000MB za 5€ síce opovia kopú nožičkami a snažia sa predať malý objem za veľa, ale skôr či neskôr sa to zlomí - web, net aplikácie, web office, potencionálny rozmach cloudu bude vyžadovať GB dát mesačne... je šanca že bud. rok príde aj 4. operátor = tlak na ceny (podobne ako telekom po x rokoch odmietania zrazu zrýchlil dsl z 2 na 5mbit/s)... myslím si, že nemá význam platiť 256kbit/s DN s víziou možnej potreby v budúcnosti, keď pri LTE skôr či neskôr budú programy rozlišované podľa rýchlosti ako konkurenciu DSL (cca 300 000 potencionálnych klientov, stabilných 5mbit/s nie je pre LTE problém) 100-500-700-1000-2000MB balíky o 1-2 roky budú smiešne, budú skôr 512-1024kbit-10mbit a pod. balíky, inak LTE, zrýchľovanie nemá význam proste mob. opovia potrebujú získať káblových internetistov - aby človek doma nepoužíval súkromnú wifi, ale stále šiel cez mob. opov - ako výhodu ponúknu plnú mobilitu a konektivitu z hocikadiaľ inak lte nepredajú - väčšina ľudí je na nete doma, v práci, v škole - čas medzitým net nepotrebuje, či si vystačí s malým objemom

28.7.2012 11:16 / T Reagovať 2 1 nahlásiť

Ja v práci surfujem cez Easy Free, lebo sieť v práci je sledovaná.... Na Easy Free by si to mal lacnejšie. O2 ti pri DN nedovolí ísť 3G rýchlosťou. Brzdí ťa....

28.7.2012 02:09 / ;-) Reagovať 0 4 nahlásiť

tak tvoj ideál takmer na chlp spĺňa denný internet od o2

27.7.2012 21:23 / Manobb Reagovať 1 4 nahlásiť

"naších opov môžme pokojne označiť za najväčších propagátorov wifi na slovensku!" K+

27.7.2012 21:47 / T Reagovať 6 0 nahlásiť

Hlasové služby prerábajú a operátov ťahajú dáta, tak ako káblových..... B-]

27.7.2012 22:21 / Cklasa Reagovať 1 10 nahlásiť

Analnytlk Lubomir prehovoril. A ako obvykle sa netrafil :-D:-D:-D:-D

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke