Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Nokia zatvorila poslednú továreň vo Fínsku

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.167.173.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
36 príspevkov
30.7.2012 11:57 / jožo (zive.sk) Reagovať 27 6 nahlásiť

to je skoda bo tie lumije su dobre. teraz kto to bude virabat ak zatvorily fabriki v finsku? :-(

30.7.2012 12:04 / bekheir (zive.sk) 4 34 nahlásiť

cynanya?

30.7.2012 12:11 / jožo (zive.sk) 19 6 nahlásiť

mozno ale veliku nadej tomu nedavam. skor si mislim ze lumija zanikne a bude nahradena wyndows fone 8.:-(

30.7.2012 12:16 / nokian (zive.sk) 2 22 nahlásiť

:D windows phone 8 je iba operačný systém nie komplet telefon

30.7.2012 13:27 / Peter (zive.sk) 7 13 nahlásiť

Aľe on to veľmy dobre vje ľen sy misly že bi mohly virabať aj teľevóň nje ľen ten wyndows

31.7.2012 12:10 / Braňo (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Prosím ťa ty si preštuduj pravidlá slovenského pravopisu veď ty máš v každom slove 3 chyby. A to nehovorím o celej vete. Katastrofa.

30.7.2012 20:11 / 1 4 nahlásiť

čobi čýnanya !! slováci z východu a ukrajinci.....sú lacnejšý ako čýnanya....B-]

30.7.2012 13:24 / derp (zive.sk) Reagovať 2 18 nahlásiť

jožo, sorry, ale fakt napisat slovo windows s Y, to som este nevidel :-D (nevysmievam sa, len to je vtipne) ;-)

30.7.2012 13:29 / Peter (zive.sk) 3 12 nahlásiť

Nie nie on to tak podľa mňa napísal naschvál. Ak nie tak... sa radšej nevyjadrím :)

30.7.2012 13:31 / M2 (zive.sk) 2 16 nahlásiť

Tak su 2 moznosti - bud trolluje - alebo mi ho je potom luto, ze musi tak v zivote trpiet

30.7.2012 13:37 / Maxos (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Ked sa to tak vezme nemusi az tak trpiet aj taky Alojz Hlina trpi dysortografiou a je z neho politik :)

30.7.2012 13:48 / arnold (zive.sk) Reagovať 2 11 nahlásiť

windows z tvrdym paaaaaaaaani :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

30.7.2012 14:12 / abc (zive.sk) Reagovať 2 10 nahlásiť

nokia si za to moze sama,nebyt blbi,mohli byt lidri v predaji doteraz ps.gratulujte skvelemu a sviznemu os wp7!

30.7.2012 14:14 / abc (zive.sk) 1 10 nahlásiť

konspiracne teorie sa potvrdzuju,ms coskoro odkupi za facku logo nokia

30.7.2012 14:34 / Reagovať 4 9 nahlásiť

Nokia by sa este mohla zachranit a vyhipnut na povodne miesta keby ponukla telefony bez operacneho systemu, s tym ze by si kazdy mohol nainstalovat system aky chce, ci uz WP7,8,9 android, bada, tizen, FFos to nikto neponuka a je to moznost ako oslovit ludi

30.7.2012 14:46 / crucifix (zive.sk) Reagovať 2 15 nahlásiť

samodestruktivny scenar sa potvrdzuje, uz len ocakavam spravu, ze Nokia for sale... Neuveritelne, ze sa podarilo zdevastovat kedysi jednotku na trhu a jej vlastnou neschopnostou reflektovat potreby trhu.

30.7.2012 15:05 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 11 8 nahlásiť

Mne sa asi sniva. Ved bolo dopredu avizovane, ze sa vyroba bude stahovat do krajin s lacnejsou pracovnou silou. Restrukturalizacia prebieha, prinasa prve vysledky, hodnota akcii stupa, a clovek pride medzi deti na mobilmaniu a ti uz opat (zase raz) vidia Nokiu pod drnom. Mile deti, este stale ma Nokia k dispozicii cisty cash 5 miliard dolarov (viete, kolko to je peniazkov?), takze krachy sa tak skoro konat nebudu...

30.7.2012 16:12 / ja (zive.sk) 0 20 nahlásiť

radsej si rychlo navar daky letkvar...si nepochopil, ze firmy by v EU kludne mohli podnikat, ale utekaju prec, aby si zvysili zisky. V tom je ich neschopnost, tak radsej zutekaju. Toto vie urobit aj cvicena opica, vyhadzat ludi, pozatvarat fabriky...presunut vyrobu. Len je otazne, ze ked tento "mudry" tah urobia vsetci, kto vlastne bude vyrobky kupovat pri neustale zvysujucej sa nezamestnanosti.

30.7.2012 19:58 / ja (zive.sk) 0 7 nahlásiť

bingo. Z katkodobeho hladiska je to efektivne pre tych ktori s tym zacnu, ale z dlhodobeho hladiska je to cesta k zahube.

31.7.2012 11:50 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

deti na mobilmanii - to moze tazko napisat clovek, ktory sa chvali A-ckom z uctovnictva. keby si mal ucto za 1, tak by si mozno mohol dakomu hovorit "deti" :-)

31.7.2012 13:29 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja som sa nicim nechvalil, ale odpovedal na otazku :) Je fakt, ze ucto som mal velmi rad, aj ked mi je v sucasnej profesii na nic.

31.7.2012 14:25 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja som narazal na pismenkove hodnotenie "A". Ostatnym tu by si mohlo hovorit "deti", keby si nemal pismenko, ale ako v starych dobrych casoch cislo "1". :-)

31.7.2012 14:40 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja som velmi dobre pochopil, ako si to myslel. To, ze som to odignoroval, malo znamenat, ze podla mna reci o "starych dobrych casoch" povazujem za take nezmyselne, ze sa k nim neoplati vyjadrovat ;-)

31.7.2012 15:17 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

?

31.7.2012 14:42 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A podla vyjadrovania velkej casti diskuterov tito maju maximalne 15 rokov, takze ja so svojimi takmer 30 im "deti" rozhodne hovorit mozem, ci nie? :)

31.7.2012 15:19 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tos mna sa nepytaj, spytaj sa ich :-) haloooo, obcania, kto tu mate 15 a menej rokov, hlaste sa u sudruha, pardon, pana Zaklinaca. :-)

31.7.2012 15:24 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

To sa mi paci! :-D

30.7.2012 17:58 / ubx (zive.sk) Reagovať 2 1 nahlásiť

RIP :-( zacina to pripominat dead horse theory :-( A v Redmonde si uz na recepcii robia na stene miesto pre dalsie logo... :-(

30.7.2012 18:23 / T (zive.sk) Reagovať 8 8 nahlásiť

Elop sa sťahuje do maďarskej továrne. Som zvedavý kedy tú zatvoria. Nokia oklamala zákazníkov a aj vlády... Od Nemecka dostala investičné stimuly a zobrali peniaze a presťahovali výrobu do Maďarska. Od Rumunska dostali investičné stimuly a zrušili fabriku.... Nokia s Elopom je mŕtva a jej miesta obsadí čínsky HUAWEI a ZTE, lebo vedia vyrobiť lacné mobily na vyššej úrovni... Za rok ani nebudú ľudia vedieť čo je to NOKIA.... Nokia si môže za to sama. Mali nechať Symbian v nižších triedach a Meego vo vyšších a vypustiť zopár modelov s Androidom.... MS dal Nokii peniaze, aby mal istotu, že nebude ďaľší Android výrobca a dosadili tam starého Elopa.... B-]

30.7.2012 19:25 / dll.exe (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Ked Huawei a ZTE dokazatelne ukradli patenty a technologie od Europskych a Americkych firiem NSN, Ericsson, Cisco, Motorola a su naviac nelegalne dotovany Cinskou vladou tak je jasne, ze su lacny! Nehovoriac o tom, ze Cina ma podhodnotenu menu o 40%! To je drzost. Cinsky Huawei a ZTE ukradnu EU-USA technologie (EU-USA firmy dali na vyvoj miliardy eur) a potom nelegalne kopie predavaju v Europe! To je drzost roka. Treba zaviest 100% clo na Cinske vyrobky. (Cina ma bezne taketo cla na zahranicne vyrobky aj ked skryto aby naoko neporusovala pravidla WTO) Europska unia a aj Telekomunikacne urady resp. colnice su uplne necinny - su zradcovia Europy..ze by ich Cinania podplatili?

30.7.2012 20:01 / koho (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Jasne ze je to tak, vacsina cinskych vyrobcov okopirovala co sa len dalo, jasne ze je Huawei a Zte dotovene cinskou vladou, jasne ze je cinsky juan podhodonoteny. Zaviest vysoke clo na cinsky tovar si nedovoli ziadna krajina resp unia. Cinska vlada drzi obrovsku hotovost mien ako USD, EUR... ak by zacali cinania hromadne rozpredavat niektoru z tychto mien, velmi rychlo by ta mena zacala stracat hodnotu. Z hohto dovodu to clo nezvysi ziadna krajina.

30.7.2012 23:05 / 0 0 nahlásiť

Cina nema za potreby dotovat podniky ktore su ziskoveV Cine mas problem ked chces aby ti dali uver na podrzanie tvojej firmy tym si zabezbecuju aby mali v krajine len podniky ktore su sschopne platit dane a tym tvorit zisk Keby pokradli cinania patenty nemyslim ze dotknuti majitelia by to nechali tak kedze sa Apple a Samsung sudia koli kktinam

30.7.2012 23:12 / Reagovať 0 5 nahlásiť

Je to velka skoda ze Nokia sa dobrovolne nechala takto zdegradovat aj ked musim uznat ze lumie a WP 7 su velmi vydarene...Mam Lumiu 800 a slape bez problemu a dokonca bez najmensieho zamrznutia,vyborne vyladeny HW a SW.Je vsak velka skoda ze sa vdali Meego v rukach Nokie by to bola bomba na trhu a mozno by nemuseli ani prepustat.Ale toho sa uz ujali exnokiaci v projekte startup jolla...

31.7.2012 10:17 / Alexo (zive.sk) Reagovať 0 5 nahlásiť

Ked prisli Cinania na oficialnu navstevu Fica, zastup tajnych zacal mlatiti protestujucich obcanov. Policajti sa prizerali, a Fico sa vyjadril ze nic velkeho sa nestalo. Takze tak. Oni mozu, uz chapete?

1.8.2012 04:14 / ktzu (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

skoro ako unik mocu u priemerneho zakaznika apple ktory si kupi tablet napisom SAMSUNG a ide ho vratit ze si myslel ze je to apple... potom mu daju apple a on ide o dva dni nazad ze aby mu konecne dali apple lebo toto druhe zariadenie aj ked ma vzadu nakusnute jablko je este horsie ako to prve kde kua fix je konecne to spravne apple????

1.8.2012 08:32 / Seherezada (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Asi ste sa sekli a spravne malo byť v Maďarsku.

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.