Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Ultimate Survival: S mobilom na turistiku

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.204.128.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
21 príspevkov
7.8.2012 09:15 / Meno (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

iOS ma zabudovany kompas (3gs a vyssie).

7.8.2012 10:27 / peter pan (zive.sk) 0 8 nahlásiť

dva mesiace som hladal sposob ako na splave pocuvat hudbu z prehravaca a neriskovat ze sa utopi. na amazone som si nasiel eco extreme, dokonala vec, splnajuca moje poziadavky. bohuzial som zistil ze to nepredava priamo amazon a teda na slovensko mi to nedorucia a v tom case som to nikde inde nenasiel... par tyzdnov neskor idem po avione okolo takeho divokeho stanku kde predavaju mobilne telefony a prislusenstvo a co nevidim, eco extreme! tak si v hlave hovorim ze na amazone to mali za 35 dolarov, tu za to urcite budu pytat 60 eur... a mylil som sa, pytali 90 :D

7.8.2012 11:17 / abc (zive.sk) 0 0 nahlásiť

panasonic eluga a mas pokoj I bez puzdra

7.8.2012 12:34 / miro (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ten ma slabu baterku. moj tip je motorola defy plus

7.8.2012 13:13 / peter pan (zive.sk) 3 0 nahlásiť

takze miesto predrazeneho obalu mam vyhodit este x krat viac penazi za telefon... aby som ho vyuzil 2-3 krat rocne ked pojdem na vodu... rada nad zlato :D ale aj po prezreti tych telefonov... ako primarny telefon je to slabota (oproti cenovo porovnatelnym nevodotesnym mobilom) a ako sekundarny zase zbytocne drahe, radsej kupim nejaky ozajsny odolny telefon ako sonim napr...

7.8.2012 16:28 / kaktus (zive.sk) 0 3 nahlásiť

S tou cenou máš možno pravdu, ale na Xperiu Active mi nešiahaj :-) Zatiaľ prežila všetko od fotenia v bazéne po pár pádov na tvrdší povrch bez prasknutia displeja(ale je pravda že nokia 3310 pád prežije tiež). A ešte odporúčam pridať do zoznamu Samsung B2100 ako náhradu za smartphone to na telefonovanie a sms postačuje, baterka vydrží okolo týždňa.

7.8.2012 12:26 / Robert (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

nevie niekto názov tej prvej pomoci na obrázku v článku?

7.8.2012 13:22 / jalawami (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Aplikácia sa volá Prvá Pomoc, ale je iba na iOS, v článku je to napísane

7.8.2012 13:28 / Robert (zive.sk) 1 0 nahlásiť

jaaaj, to som si nevsimol :-/

7.8.2012 14:45 / tron (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

z nadpisu ma napadla hned scena ze US http://www.youtube.com/watch... :D

7.8.2012 16:27 / razzle (zive.sk) Reagovať 0 6 nahlásiť

Jazdim na bicykli a obcas davam aj nejaku turistiku. Telefon mam xperia neo, kupil som na to taky umelohmotny pogumovany kryt, krory ho ako tak jemne chrani. Mam ho bud v batohu, alebo vo vrecku, zatial som sa nejako vaznejsie neskydal, takze drzi:) Ale k veci. Na bike pouzivam endomondo na zaznamnanie celej trasy, vyborne je, ze si komplet trasu sam program vyexportuje na ich server a cez web stranku si clovek moze pozerat rozne statistiky, prevusenia, rychlosti, mapu atd. Ked potrebujem zistit kde som, tam vyhrava jednoznane LOCUS. Vyhoda ze ma online, ale i offline mapy, takze ked viem, ze pojxem do sk raja, tak si stiahnem do tel oblast kde sa budem zhruba pohybovat. Uz voac x mi pomohol vratit sa na strateny turisticky chodnik. Sucastou je aj kompas. A samozrejme aplikacia na ovladanie LED v tel, nazov neviem, ale takych programov je nekonene vela.

7.8.2012 16:50 / jrs (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

neviete niekto poradit overenu bud solarnu dobijacku (al. ako sa to presne vola) alebo nejaku externu nabijacku s bateriou - ale za rozumnu cenu a aby to malo nejaku kapacitu, ze to predlzi vydrz aspon 2x tazko sa vybera z ponuky bez realnej uzivatelskej skusenosti. dik

7.8.2012 19:01 / lena (zive.sk) 0 1 nahlásiť

mojko skus kuknut v elektre po bateriach GP a tam maju malu univerzalnu nabyjacku s x konektormi a vkladas donej dve tuzkove baterky.bratovi ti nabyje htc a mne samsung pohode na chate na jedny nabijacie velkokapacitne baterky s fotaku co mame ako rezervne a bohate staci...

7.8.2012 20:16 / l0l0 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

ja som kupil 6000mAh za rovnaku cenu ako stala ta nokia na obrazku, ktora nema ani tretinu vykonu. Pozri si www.dx.com a zadaj tam Power bank, external battery ... http://dx.com/c/cell-phone-599/batterie... ... Tie tuzkove dobijacky su hlupost, maly vykon, slaba konstrukcia, rozbilo sa to po par pouzitiach a vykon nic moc. Pozri si aku mas baterku v mobile a vynasob si to poctom dobiti, ktore potrebujes a podla toho kupuj kapacitu nabijacky. Mne ta 6tisicka nabije mobil aj 6krat, takze mozem byt tyzden mimo civilizaciu. Ale aj hmotnost a velkost tomu zodpoveda, je to taka plocha krabicka od cigariet a hmotnost dvoch mobilov. Solarne nabijacky su modna oblbovacka, je to nepouzitelne, solarny clanok tam len zabera miesto, zvysuje cenu a realne sa neda vyuzit, lebo nabijanie na slnku by trvalo tyzden. Tiez som skusal tie na kluku, dynamo, ale to je uplna nudzovka, lebo tocis a tocis a dobijes to akurat tak na jedno volanie a plastova predovka sa rozpadne...

7.8.2012 17:45 / RVM (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Neviem ako ine, ale aplikacia mapy.cz je dostupna aj pre Symbian.

7.8.2012 20:22 / l0l0 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

na cesty sa dobre hodi aj navigacia waze, je zadarmo, ma par megabajtov , takze v mobile vela nezaberie a v pripade potreby pomoze. Ale treba mat datovy prenos, pretoze podklady si taha online. Ale je to len par kilobajtov na desat kilometrov, takze to nikoho nezruinuje ako konkurencia, ktora si taha gigabajtovu europu. Ale waze nema turisticke mapy, takze lepsi bude Garmin mobile s vyexportovanou mapou konkretnej lokality.

8.8.2012 00:03 / Peťo (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Trošku normálnejšie sa mi zdá kúpiť si normálnu papierovú mapu oblasti kam sa chystám alebo kde som a tá funguje aj bez bateriek, nevybije sa, nepokazí sa, nepotrebuje GSM signál a dá sa použiť skoro neobmedzene krát až kým sa nerozpadne.

8.8.2012 08:54 / peter pan (zive.sk) 0 2 nahlásiť

akurat ze ak ides do lesa a nie si skuseny v navigacii mapou, tak sa stratis a mapou si mozes akurat tak utriet ... gps navigacia ma jednu obrovsku vyhodu oproti mape a to ze tam vidis kde sa realne nachadzas. nemusis hladat orientacne body a furt kontrolovat kompas. (nehovorim ze mapa je uplne nanic, ale pre prazdninoveho turistu je gps 100x lepsie)

8.8.2012 17:31 / Surany.MORE (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Tak neviem, moj sekundarny mobil Nokiu 3310 nosim vsade, k vode, na tury, proste vsade. Uz 9 rokov odolava narazom a vyzera stale ako novy (par skrabancov na kryte displeja by sa naslo). No Nokii 3110c sa stal po 4 rokoch padov a drsneho zachadzania osudny pad asi z 20cm vysky na linoleum..... 3-[

9.8.2012 00:46 / pravda (zive.sk) 0 1 nahlásiť

a teraz nokia krachuje lebo si ne hces vymenit staru 3310 za novu lumiu :) btw - kde si este kupil bat. do 3310? ja mam taku v supliku ale vydrz do 15min. , tie baterky sa uz neaku dobu nepredavaju...

9.8.2012 11:42 / Surany.MORE (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Rozobral som mobil, zobral pajkovacku a napajkoval tam baterku zo 2650. Ale ta je uz stara tiez, vydrzi tak dva dni...rozmyslam, ze si kupim baterku na 3310 z Alzy, ale neviem, co od takej neoriginalnej baterie ocakavat. Po rozbitom mobile mi ostala aj baterka do HTC Wildfire S, lenze ta je siroka a neda sa narvat do 3310

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.