Diskusia

V iOS 6 bude chýbať aplikácia YouTube, pribudnú 3D mapy miest (doplnené)

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 50.17.79.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
68 príspevkov
7.8.2012 10:02 / Reagovať 11 11 nahlásiť

Pomsta od Googlu, ze zaluju Samsung :D

7.8.2012 10:39 / Jozef Remen (zive.sk) 16 10 nahlásiť

kto na to doplati je jedine Google, pretoze bude mat vyrazne menej penazi. iOS je ich hlavny zdroj prijmov z mobilnych zariadeni, Android not so much. TUdiz to nie je pomsta Google, ale odstranovanie konkurencnych zdrojov prijmu zo strany Apple. Preco by mal platit Google za licencie (za mapy to boli nemale peniaze) a tymto ich podporovat?

7.8.2012 10:47 / 3 16 nahlásiť

este napis ze google by bez apple uz davno skrachoval.... vivat apple

7.8.2012 11:33 / Jozef Remen (zive.sk) 7 6 nahlásiť

to nie, ale prijmy z reklamy z MOBILNYCH zariadeni im generuje hlavne iOS. Vyhladavanie, mapy, reklama v aplikaciach. http://www.guardian.co.uk/technology/2012/mar/29/go... ... http://www.appleinsider.com/articles/12/03/29/google_... ... Samozrejme, prijmy z desktop vyhladavacov (Firefox, Safari, IE) su vacsie, ale prijmy z mobilnej reklamy nie su male peniaze. Specialne vzhladom k pomeru iOS vs. Android prijmov. Nesmies zabudat, ze Android castokrat NIE JE pouzivany ako smart phone, neraz nema mobilny datovy program – ludia na zaklade popularity dotykoviek pouzivaju Androidy ako klasicke telefony, bez pouzivania dalsich funkcii, ktore smart phony ponukaju. Casto ani nemaju aktivne datove spojenie, co je uplne bezny jav.

7.8.2012 11:37 / 2 5 nahlásiť

ale ved mapy uz maju svoje.... a ty vazne tvrdis ze na iOS je viac zakaznikov vyuzivajucich sluzby youtube ako cez android? inymi slovami ze kazdy majitel iphonu ma aktivne datove pripojenie a zakaznik androidu nie? samozrejme ratam aj wifi, proste "spojenie so svetom"

7.8.2012 12:58 / Jozef Remen (zive.sk) 4 2 nahlásiť

pozor, nepisem o YouTube, pisem o vyuzivani datovych sluzieb vo vseobecnosti a naslednom vyuzivani smart phonu na browsovanie. Ze ma iOS vyrazne vyssi podiel na poli browsovania je bez debaty, vid pravidelne statistiky roznych spolocnosti, ako NetStat.

7.8.2012 14:02 / 0 3 nahlásiť

ved ja to chapem ale stale sa pytam to iste, ci si myslis ze tych co android nevyuzivaju aj na spojenie s internetom je tak vela, ze ich pocet prevysi aj aktivnych uzivatelov? ale viacmenej je to jedno. ani ty ani ja niesme odbornici... ja si len myslim ze apple si poradi aj bez aplikacie youtube a zakaznici si radi na web youtube kliknu aj bez aplikacie ak budu nieco hladat :)

7.8.2012 13:01 / miso (zive.sk) 5 4 nahlásiť

mnoho ludi si kupi android a iba cez to telefonuje a smskuje, poznam dost takych, kedze lacne android telefony konkuruju hlupym telefonom. Tito ludia nie ze nepouzivaju wifi, ale mnoho z nich ani nevie co to je...

7.8.2012 14:15 / iVek (zive.sk) 1 6 nahlásiť

Ale tak to je aj s iphonom - mnoho ľudí si ho kúpi len pre to že je to iphone chcú byť "in" ale jak ho majú tak nevedia s čím využívajú ho len jak nokiu 3310. Poznám strašne veľa prípadov čo majú iphone a nevedia si tam dať ani pesničky.

7.8.2012 14:24 / miso (zive.sk) 4 0 nahlásiť

Ja som sa teraz bavil o vyuzivani telefonu na datove sluzby a wifi. Samozrejme ze sa najdu ludia, ktori ani iphone nevyuzivaju naplno, ale nepoznam ludi (i ked urcite aj takych zopar existuje) co na iphone nevyuzivaju aspon wifi. Kazdy iphone user si tam da zopar apps. Ludia co nevedia ani co je to wifi a ako to funguje, nebudu vyhadzovat peniaze za iphone len aby boli "in". A s tymi mp3 mate pravdu, mnoho ludi ani nevie ze to tam ide cez itunes (prave vcera sa ma na to pytala priatelkina sestra), ale inak ten telefon vyuziva naplno co sa tyka vyuzivania wifi, dokonca vyuziva aj mobilny internet a intaluje si aplikacie a podobne(a pouziva aj spominany youtube :) ).

7.8.2012 15:25 / Jozef Remen (zive.sk) 3 0 nahlásiť

tak zas ako kto, to je ale asi minimum ludi. Kamaratka si iPhone kupila, aplikacie si tam natahala, pesnicky ma z iTunes Store. Ale je pravda, ze sa asi naucila najprv na iPade.

9.8.2012 01:08 / rr (zive.sk) 3 1 nahlásiť

ovce maju aj kamaratky? zas snivas ty etalon??

8.8.2012 08:59 / ferdo39 1 0 nahlásiť

hej hlavne apple zo 6 a 16% pokrytím

7.8.2012 11:04 / 4 10 nahlásiť

Googlu to len vyhovuje, nemal na app ziaden dosah, nemohol v nej zverejnovat reklamu. Takto ludi prinutia alebo pouzivat webovu verziu, alebo si moze google spravit appku aku uzna za vhodne s reklamou aku uzna za vhodne. Takze prave naopak, prijmy mu stupnu.

7.8.2012 13:03 / miso (zive.sk) 0 2 nahlásiť

apple pouzivatelia su haklivi na reklamy v aplikaciach, budu sa to snazit co najviac obist, aby tam reklamu nemali, aj za cenu zakupenia aplikacie za nejaky peniaz...

9.8.2012 12:11 / Iguso (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Skor zacnu pouzivat nejaku nenativnu jutubku app, popripade aj s offline stahovacom ako napriklad Mxtube a pod ( JB )

7.8.2012 11:10 / PeterG (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Neviem na zaklade coho usudzujes, ze iOS je ich hlavny zdroj prijmov z mobilnych zariadeni. Mimochodom netreba za vsetkym vidiet konkurencny boj. Googlu pravdepodobne nevyhovoval sposob vyuzivania Youtube v iOS, tak neriesili predlzenie licencie. Nic zle sa nedeje. Google nie je firma, ktora sa riadi emociami. Je to cisty business. By si sa cudoval, ale v Google pouzivaju prakticky vsetci pocitace Apple. Je to oficialny kontrakt. Applacke pocitace im najviac vyhovuju. Su najstabilnejsie a je tam najlepsia podpora. Ine firmy im tu podporu nedokazali dat. Poziadavky boli velmi vysoke. Co sa tyka mobilov, tak iPhony tiez pouziva vela ich zamestnancov. Ale, kedze ich "vlastne" vyrobky su Nexus, tak od firmy dostavaju zamestnanci prioritne Nexusy.

7.8.2012 11:35 / Jozef Remen (zive.sk) 4 1 nahlásiť

ale vsak ja neodporujem. Inak prijmy iOS vs Android napr. tu: http://www.guardian.co.uk/technology/2012/mar/29/go... ... Je to samozrejme pragmaticke, ale rozhodnutie vyhodit YouTube app z iOS je na Apple, Google do toho nema co kecat. Rozhodnutie je pragmaticke zo strany Apple. YT app je jednak stara a malo vyuzivana, dalej, za licenciu by platili Google peniaze (naco?) a dnes ma YouTube peknu webovu aplikaciu priamo z prehliadaca. Takze ta aplikacia nemala zmysel, aj tak ju skoro nik nepouzival.

7.8.2012 11:47 / PeterG (zive.sk) 4 2 nahlásiť

Tak ver tomu, ze s tym Google ma vela spolocneho. Ak by Google naozaj velmi chcel, tak si presadi, aby bola aplikacia Youtube v iOS6. Pravdepodobne vsak je pre nich vyhodnejsie vyriesit to inac.

7.8.2012 12:59 / Jozef Remen (zive.sk) 2 3 nahlásiť

a mozem vediet, ako by si to Google presadil? iOS je system Apple, za sluzby Google sa platia nemale poplatky. Ako moze Google nieco presadit do systemu, ktory si vytvara Apple? Myslis presadit tak, ako si chcel Adobe presadit Flash? :D Raz ked je nieco moje, nema pravo mi nikto do toho kecat, obzvlast, ak za to vyzaduje licencne poplatky. Case closed.

7.8.2012 14:47 / PeterG (zive.sk) 4 2 nahlásiť

Vidim, ze dokazes veci vidiet len ciernobielo. To nie je o tom, ze by to tam nejako na cierno nanutil. Ide len a len o dohody. Ak by Google vedel, ze je pre neho najvyhodnejsie mat apple aplikaciu v iOS6, tak by sa s Apple nejako dohodol. Ale zistil, ze nie je nutne nieco take riesit, lebo v sucasnosti existuju lepsie riesenia, tak sa to nesnazil presadit. To vobec nie je o sympatiach, ci nesympatiiach, ale o obchode. Uz to konecne pochop. Nikoho nezaujima nejaky Apple, ci iOS ako produkt Apple. A nikoho nezaujima Google a Youtube ako ich produkt. Kazdeho z nich zaujima obchod a to, co im to da. Ak sa obaja zhodnu v tom, ze to pre ziadneho z nich nema zmysel, tak to nespravia. Ani Google nerozmysla tak, ze "Chcem za kazdu cenu aby Apple robil nieco, co mne prinasa osoh a Applu nie" a takisto Apple nerozmysla tak, ze "Chcem za kazdu cenu aby Google robil nieco, co mne prinasa osoh a Googlu nie".

7.8.2012 13:06 / miso (zive.sk) 0 2 nahlásiť

presadit by si to mohol maximalne tak, ze by apple neplatil googlu, ale google applu :-D

7.8.2012 12:38 / bbb (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ake mal google doteraz zisky z youtube v ios ? aky bude zisk ked to bude samostatna app ? urcite mas cisla ... inak by si to nevedel napisat.

7.8.2012 12:40 / bbb (zive.sk) 0 1 nahlásiť

uz vidim, linky si dal nizsie ..

8.8.2012 08:58 / ferdo39 0 0 nahlásiť

honi apple brci bežná vec, skončila licencia a google sa rozhodol distribuovať svoju verziu cez apple store, kde si to ľudia stiahnu a budú používať naďalej. žiadna pomsta nič, bežná obchodná prax

7.8.2012 10:40 / Iguso (zive.sk) 0 7 nahlásiť

V iOS 6 nebude NAINSTALOVANA aplikácia YouTube, ked si ju da gugl do AppStoru tak im ju MOZNO schvalia a budu babaciky :-)

7.8.2012 11:00 / PeterG (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Aka pomsta od Google? Googlu len vyhovuje, ze niekto vyuziva ich sluzby. Maju na to naviazane prijmy. Hlavne z reklamy, ktora sa v Youtube zobrazuje. Aj keby sa nezobrazovala priamo v aplikacii Youtube, tak to pre nich ma vyznam. Ludia by mali stale v povedomi Youtube a ked by to inac neslo, tak by castejsie zavitali na web-verziu Youtube, kde je reklama, nez keby mali na Youtube zabudnut.

7.8.2012 11:12 / 1 4 nahlásiť

Ved v tom bola ta ironia, Google je s ich androidom najpouzivanejsi OS na svete, tym padom ma urcite vystarane o dostatocne mnozstvo prijmu.. Apple sa chce pomalicky od googlu a inych firiem odklonit dokazom toho ze aj to ze si dali spravit vpastne mapy, ci kupili nejaku spolocnost co ich uz mala a uz niesu zavisli od google maps. Apple a ich produkty nemam rad a preto ma aj tesi myslienka ze chcu ist svojou vlasnou cestou a ked sa nieco pokaka tak si to odnesu sami a nestiahnu so sebou ziadnu inu firmu :) Ja im prajem :)

7.8.2012 11:40 / PeterG (zive.sk) 0 1 nahlásiť

To, ze sa Apple snazi co najviac osamostatnit od inych sluzieb je sice pravda, ale nie pravidlo. Nemaju dovod obmedzovat nieco, co je tak rozsirene, ak nemaju sami nieco rovnako rozsirene a rovnako popularne. Nema to logiku. Predstav si, ze by som teraz zacal predavat auta, ktore by jazdili na specialny benzin za polovicnu cenu. Specialnost by vsak spocivala v tom, ze by fungoval iba v dosahu mojej siete a vysielace by som mal len v centre BA, v ZA, BB a KE. Povedal by som, ze pokryvam najvacsie mesta a prakticky by som aj pokryval vacsinu obyvatelstva krajiny. Lenze, ak by take auto vyslo za hranice signalu, prestalo by fungovat a nedalo by sa v nom pouzivat ine palivo. Kupil by si si take auto? Asi nie. Ale ak by som mal siet, ktora by pokryvala vacsinu uzemia (aj v zahranici) a auto by stale bolo obmedzene na tento specialny benzin, uz by si si ho pravdepodobne kupil (ak by Ti samozrejme vyhovovali jeho parametre, kvalita, vzhlad atd.)

7.8.2012 11:56 / 1 1 nahlásiť

to je sice pekne len zabudas na to ze apple chce ist vlasnou cestou, postupne chce vsetky licencovane veci vyhodit a nahradit vlastnymi, To bola este Jobsova myslienka urobit z applu monopol na mobilnu komunikaciu. Ja si myslim ze skor ci neskor bude mat apple vsetky sluzby svoje a nebude zavisly na mapach od googlu (co uz nieje) na youtube, flashi a podobne :)

7.8.2012 12:23 / PeterG (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Nezabudam. Viem, ze chce ist vlastnou cestou. Ale len v urcitych hraniciach. Nechce ist silou mocou tadial, kadial sa neda. To je ako keby si povedal, ze chcem aby morska voda bola pitna a budem sa snazit presadzovat ju namiesto klasickej pitnej vody. Tam, kde sa to da, tam to moze spravit. Operatori sa daju nahradit, mapy sa daju nahradit, X dalsich sluzieb sa da nahradit. Ale momentalne sa Youtube neda nahradit. Aj ked existuje uz vela inych videostranok, stale ma Youtube najvacsi podiel. Asi tazko presvedcis cloveka, ktory si chce is pozriet konkretne video na Youtube, aby ho isiel pozerat napr. na Vimeo, ked tam to video nie je. Alebo asi tazko presvedcis cloveka, aby isiel vyhladavat cez Apple vyhladavac, ak vie, ze Google mu da lepsie vysledky.

7.8.2012 12:35 / 0 5 nahlásiť

nehnevaj sa na mna ale ked apple "donutil" ludi prestat pouzivat bluetooth, naucil ich pouziat iTunes koli par emetrojkam, naucil ich setrit miestom kedze nema karty, nechodit na chaty, kde nieje elektrika kdze si nemozu vziat nahradnu baterku, naucil ich ze za vsetko treba zalovat a vlacit po sudoch, tak si myslim ze ich nauci aj pouzivat ine stranky ako youtube :))

7.8.2012 13:04 / Jozef Remen (zive.sk) 3 3 nahlásiť

ale preboha, vyhodenim YT app z iOS predsa neznamena, ze ludia nemozu YouTube pouzivat na iOS. Vsak maju na to mobilny web, ktory je uplne inde, ako dlhodobo neaktualizovana aplikacia! Zase si tu pletieme pojmy a dojmy… Neviem inak, o akom donuteni nepouzivat BT hovoris. Bluetooth ludia pouzivaju na iPhone uplne normalne – na tethering, headset, sluchadla… iTunes? Nie je nutne. Karty? Cloud. Vymenitelna bateria? WTF? Prinajhorsom externa. Potom, ak na chate nemam elektriku, mam ju v aute (obviously), pripadne, ak ma to tak stve, je tu moznost prenosnej elektrocentraly na benzin (pouzivame uplne bezne). Ak uz clovek fakt ide do extremnych podmienok, nezoberie si urcite smart phone, kde nemusi mat ani signal, ale profesionalnu vysielacku s riadnou antenou. Zas sa netvarme, ze ludia behaju so smart phonom do oblasti, kde sa po 3 dnoch nedostanu k elektrine. Come on…

7.8.2012 14:08 / 0 2 nahlásiť

nie po troch ale po jednom dni. zas mi netvrd ze tvoj iphone vydrzi tri kym vsetkym ostatnym jeden ale ok... a karty - cloud nebud smiesny to sa uz riesilo, cloud nikdy nebude plnohodnotnym uloziskom a nemyslim si ze ludia si budu posielat udaje mimo telefon kde ich maju pod vacsou kontrolou.. a bluetooth myslim na prenos suborov nie na tie nevyuzitelne veci co myslis ty... a co sa baterky tyka, uz ta vidim ako si beres elektrocentralu :D fakt mas silne argumenty :D:D aaa aby som nezabudol itunes je nutne aj na to aby si si z telefonu zavolal pomalicky (vtip) tak nehovor ze netreba na prenos udajov z a do iphonu

7.8.2012 14:18 / miso (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Kebyze si vypnes mobilne data a 3G tak vydrzi aj tri si myslim, predsa len ked ides niekam do hor mimo civilizaciu, tak tam zrejme nebude ani datova mobilna siet. Dalsia vec je, ze ked ide cloek do hor tak si zoberie nejaky dumbphone s pididiplejom prave kvoli vydrzi. K tej vymenitelnej baterke, ako si ty mozes dokupit vymenitelnu baterku, ja si mozem dokupit rozsiritelny pack, alebo externu baterku z ktorej si ho dobijem cez dock. Karty je vec nazoru. Karty su strasne pomale a spomaluju cely telefon, ja praveze vidim ako nevyhodu, ze takmer vsetky android telefony maju malu flash pamat, ta je pre mna dolezitejsia. Galaxy s3 uz ma vacsie ulozisko, ale inak u vacsiny telefonov je to bieda. Narabala som s par telefonmi, ktore mali vacsinu dat na karte a nie diky... bluetooth - :-D jedina nevyuzitelna vec je prave ten tvoj prenos suborov, ak mas 14 rokov, ok chapem, chces si s kamaratmi cez prestavku v skole poslat novu mp3 od rytmusa, ale my co telefon naozaj vyuzivame, pouzivame BT na parovanie s HF sadou, autom, sluchatkami, prehravacom a podobne... Itunes naozaj netreba pouzivat, poznam ludi co iphone k itunes odkedy ho vybalili ani nepripojili, ale clovek pochopi ako itunes funguje, tak ho aj rad pouziva nielen na transfer veci do iphonu. Ked clovek pouziva itunes ako suhrnnu kniznicu vsetkych svojich multimedii, tak potom nema starosti s prenosom do iphonu, lebo si to len zosynchronizuje so svojou kniznicou v pc. To znamena, ze raz si urobi poriadok a ma ten poriadok potom vsade.

7.8.2012 15:11 / 0 1 nahlásiť

napriklad k tym vymenam mp3 cez prestavku - neprartim k nim ale je to jedna z veci... po dalsie ked uz mas raz kartu v iPhone tak do normalneho ju asi nedas kedze sa musela strihat, alebo existuje na to nejaky adapter? to fakt neviem tak nechcem hodnotit... a tri dni nevydrzi, jedine tak ked naozak len prijmes hovor a zavolas a onac je polozeny na stole v pohotovosti... nechapem ale preco si myslis ze iphne si kupuju len ludia ktori plne vyuzivaju neho potencial... moj kamarat ho kupil svojej 12 rocnej dcere na sviatok a o par dni mi volal ze jej tam nejde bluetooth ze ci to ma reklamovat, takto bol nuteny jej platit mobilny internet aby mohla posielat-prijimat maily alebo posielanie dat cez app ako viber whatsupp a podobne... iPhone je dobry telefon ale priniesol so sebou vela obmedzeni a ustupkov ktore musia jeho zakaznici spravit len aby boli cool

7.8.2012 15:23 / miso (zive.sk) 1 1 nahlásiť

To si len myslis, ze to robia aby boli cool. Pre tych, pre ktorych je posielanie mp3 cez bluetooth must have aplikacia si iphone nekupi, pre toho, pre koho je dolezitejsia rychlost vyladenost a hlavne uzivatelska privetivost dolezitejsia si kupi iphone. To si fakt myslis, ze sme taki sprosti, ze si kupime iphone, aby sme boli akoze "in"? Ved to je detinske... Kazdy uzivatel ma ine priority a ver mi, ze ked budes starsi, tak si cez bluetooth nebudes nic posielat. Ja beriem, ze ked ho tvoj znamy kupil 12-rocnemu dietatu, za bluetooth chcel, ale inak ti je na nic. Kto si kupi smartfon, si automaticky dava aj internet, lebo vyzaduje e-mail v telefone. Potom si mozes poslat viac-menej co chces. Dam ti priklad mojho otca, ten raz chcel telefon s vacsou obrazovkou kvoli mailom a este urcityminternetovym featuram. Kupil si vtedy nokiu, mal to asi 3 dni a hned to letelo z domu, stale pouzival klasicke nokie s ciselnou klavesnicou a vravel, ze dotykac nikdy nechce. Dal som mu vyskusat iphone a ihned sa mu to zapacilo a teraz si to nevie vynachvalit, ani sam neveril, ze niekedy bude pouzivat dotykac. A ver ze je mu urcite nejde o to aby bol in, jemu jednoducho ten telefon vyhovuje, lebo kazda fankcia, nastavenie, vsetko je tam tak intuitivne, ze dokaze s tym narabat aj 5 rocne dieta aj 90-rocna babicka. Kvoli tomu je ten telefon taky oblubeny. Sry za chyby, nechce sa mi to kontrolovat

7.8.2012 15:34 / Jozef Remen (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Micro SIM je normalny, standardny format karty, ktory pouziva aj Nokia. Adaptery samozrejme su, od Orange som ho dostal v baleni k iPhone.

7.8.2012 15:52 / miso (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Na simku je adapter, pre istotu ho nosim neustale v penazenke, ale za dva roky som ho este ani raz nepouzil...

7.8.2012 15:17 / 0 2 nahlásiť

plus to ze vsetci vyrobcovia mobilov ktorych telefony bezne na SK kupis maju uz ten "univerzalny" konektor ale iphone proste nie zas to svoje a plne kaka na nariedenie EU... takze kabel vsade sosebou a ked zabudnes tak 39 kamaratov s ich kablami ti nepomoze... a tie pamate pomale? to je vtip ze? ved sak ked si kupim pamatovku tak asi hladim na rychlost a kupim si class 10 minimalne... a este mi povec ze cloud je rychlejsi ako zapis/citanie z pamatovej karty :) pre toto nemam rad Apple lebo jeho zakaznici a fanusici budu donekonecna slepo obhajovat jeho (ne)vyhody aj ked su proste zjavne... ty si racej dolozis 100 dolarov za dalsich 16GB ja 15-20 za kartu :)

7.8.2012 15:32 / Jozef Remen (zive.sk) 3 1 nahlásiť

ten konektor sluzi na vyrazne viac veci, ako len na nabijanie. Ziadne micro USB to skratka nenahradi. Micro USB nema digitalny vystup (HDMI, VGA), nema audio vystup, nema seriovy port na specialne vyuzitie (meracie, zdravotnicke nastroje), nema audio/MIDI vstup (vid seriovy port), nedokaze dat 10 W prikon (USB specifikacia sama o sebe neumoznuje). Mimochodom, nariadenie EU nehovori o povinnosti mat USB v telefone, ale ako moznost nabijania cez USB. Co iPhone ma. Ano, karty SU pomale. Mozes mat aj Class neviem aku, vzdy to bude pomalsie, ako pamat blizko RAM a procesora priamo na doske. Karty a ich mechanizmus tiez zabera miesto, ktore sa da vyuzit inak.

7.8.2012 15:36 / miso (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Nie ja neobhajujem cloud, ja cloud nevyuzivam ako zakladne ulozisko, ja cloud vyuzivam hlavne ako zalohu svojich dat, ako zalohu poslednej instancie. Praveze to ze apple ma svoj konektor je pre mna vyhoda (a neber to ako reci fanusika ci co), lebo tento konektorje na kazdom iphone aky kedy bol od roku 2007. Chapes, ja som si pred troma rokmi kupil prehravac s dockom na iphone a i ked teraz mam dalsi iphone stale mozem dock pouzivat. Cez ten dock ide vsetko, hudba, nabijanie data... Vdaka tomuto jednemu konketoru je naviac prislusenstva prave pre iphone, keby apple dal kazdy rok novy konektor a este kazdy raz na inom mieste, tak by som si urcite nekupil nejaky prehravac, lebo by som vedel, ze ked telefon vymenim bude mi na nic. Jednoducho musis vidiet aj druhu stranu. K tomu nariadeniu eu, apple na to nariadenie nekaka, on s tym suhlasil a preto ty mozes vyuzivat microusb, ale cez redukciu, ktoru apple ponuka (ano je to krkolomne, ale pravne uplne v poriadku). Neviem co si myslel s tym kablom, ale raz som bol s kamaratom (on ma nokiu N97 s microsub) a obaja sme potrebovali nabit svoje telefony, skus si tipnut, ktory kabe sme zohnali a ktory nie :) Vsetko to je subjektivna vec, ak mas kamaratov, ktory maju vsetci telefony s microsub chapem, ja mam vo svojom okoli vacsinu ludi s iphonami. Ja snad doma ani micro usb kabel nemam. Ale nech hladis na rychlost karty ako chces, vzdy to bude oproti vnutornej flash pamati pomale, hovor si co chces. Sam uvidis, ze bude coraz viac vyrobcov davat vacsie flash pamate. Zacinaju sa pomaly zlacnovat, tak do toho pojdu aj ostatni vyrobcovia, donedavna tak robil len apple a niektori vyrobcvia v par modeloch vynimocne. Teraz s tym zacina samsung ako vidis. Ale tak isto si ty obhajujes svoje, to ja potom mozem povedat to iste. A nemozes to brat tak, ze clovek si radsej priplati 100 dolarov za 16GB a ty par za kartu, clovek jednoducho chce ios a iphone, lebo mu plne vyhovuje a pri nom si priplati za tu pamat. Jednoducho pre niekoho je to vela pre niekoho nie, apple nepotrebuje aby ich vyrobky chcel kazdy....

7.8.2012 17:25 / 0 2 nahlásiť

zvacsovanie flash samozrejme vitam a je to vzdy lepsie ako pamatova karta, ja som skor narazal na to ze racej dam 20 ako 100 USD za dalsie miesto ked tam nieje... riesim politiku applu pri predaji velkostnych verzii. ale aby som bol objektivny porovnam to napr s SGS3 ked sa na Slovensku zacnu predavat aj ine verzie (32 a 64GB) ci tam bude taky velky rozdiel... a opakujem iphone ze velmi dobry telefon neraz som sa s nim hral dokonca som 4(16GB) aj vlastnil ale nezvykol som si na tu ich politiku ze vsetko cez itunes aj prve zapnutie a vsetky data dnu/von plus par dalsich drobnosti... a o vysokej cene sa bavit nemusime to je fakt asi relativna vec ja si nemozem dovolit dat 700e ty asi ano... ale mozem si dovolit dat cez 500 za SGS3 napr :) a tam velke kvalitativne rozdiely nenajdes v prospech iP

7.8.2012 18:37 / Miso (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Je to subjektivna vec, kazdy ma svoje poziadavky a potreby, preto tu mame trh a rozne telefony. Niekomu vyhovuje ios niekomu android, niekomu mensi displej, niekomu vacsi. Je to na kazdom ako komu vyhovuje. Ja som za iphone 700e nedal a ani by som nedal, daju sa zohnat lacnejsie, bud na internete co si niekto zobral na pausal, alebo priamo na pausal za nizsiu cenu. Inak minule som jednej znamej nastavoval galaxy s3 a mne to prislo strasne chaoticke, jasne urcite to je aj zvykom na ios, ale ked som chcel nieco najst, tak to bolo hladanie pokus omyl. Aj ten displej je podla mna uz prilis velky, velkost displeja s2 je podla mna take maximum, ale ako vravim je to subjektivne. Keby som si musel vybrat android telefon tak by som siel do galaxy sX alebo do nexusu. Ale to mi zatial nehrozi :)

7.8.2012 15:34 / Jozef Remen (zive.sk) 2 0 nahlásiť

3 dni mi vydrzi, ked sa nejako nehram. Ale obcasny mobilny net, kontrola mailov, iCloud, hovory a SMS – kedykolvek. Len treba znizit jas (uz na polovicke je brutal silny) a vypnut automatiku na rozne blbiny (sync casu podla GPS, hladanie siete podla GPS, autoregulacia podsvietenia)

7.2.2013 17:19 / Majk (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Súhlasím mne tiež tak vydrží mám iP4 ;) a čo sa týka flash pamäte viete čo mám iP4 a 8gb pamet mám tam cez 30apps a uplna pohodicka plná hudobná knižnica + 1-2 filmy ;)... A tiež súhlasím že každému vyhovuje niečo iné ale tu nejde o patentove súdy a sprostosti ale kto prišiel so smartphonom kto dal prvú flash pamet nad 1g kto založil prvý smartphone na unixe kto založil siri (sara,s voice,Google toto čo ti odpovedá :D) pýtam sa kto??? APPLE!!! Nehovorím že steve nič neukradol ale iphone je jeho výrobok!!! A preto sa tak androidu darí lebo je to systém zobraty applu ;). Čakám plno dislike haters ;)

7.8.2012 13:10 / miso (zive.sk) 0 2 nahlásiť

BU BU BU :-P ...ty mas dobru fantaziu

7.8.2012 12:42 / hahmm (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Akurat ti uslo,ze nie GOOGLE inicioval vyhodenie youtube z iOS ,ale apple...

7.8.2012 10:10 / hm (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

znizovanie nakladov v praxi. sice nam vyprsala licencia, ale google vam uz nejaku tu appku spravi... u mad? B-]

7.8.2012 11:27 / hmmm (zive.sk) Reagovať 1 5 nahlásiť

Popravde, ta aplikacia bola uz stara a pomerne biedna. Takze mozno bude lepsie, ak si spravi Google vlastnu aplikaciu a bude ju aktualizovat.

7.8.2012 11:45 / Amnart (zive.sk) Reagovať 5 1 nahlásiť

dalsi preslap applu, ved dnes nie je problem predlzit licenciu, najprv ma odrazdaju s ios 6 - ktory ma prave vyuzitie tak akurat v USA, teraz youtube, bojim sa co pride dalej, stale cakam ci ios 6 prinesie este nejaku top vecicku ktora bude len na novom iphone, ako to spravili na 4S zo siri

7.8.2012 12:20 / hm (zive.sk) 2 9 nahlásiť

údajne to chcú nahradiť vlastnou ap s názvom iouTube :-)

7.8.2012 12:23 / 2 5 nahlásiť

ja som niekde zazrel iTube :D

7.2.2013 17:23 / Majk (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Na tvojom mieste nekomentujem lebo keď zadas do Google play iphone ti nabehne cca 1000apps a koľko som tam videl iapps takze be quiet ;)

7.8.2012 12:54 / T (zive.sk) Reagovať 7 3 nahlásiť

Apple bude mať sheeptube a videa spoplatnené. :-D

7.8.2012 17:26 / hellwet (zive.sk) Reagovať 2 1 nahlásiť

aj tak ten youtube na ipade nepouzivam :-D. Pouzivam ten co je v safari ale v klasickom prevedeni. V androide to zas pouzivam normalnu aplikaciu youtube

7.8.2012 19:25 / Stefan (zive.sk) Reagovať 7 3 nahlásiť

Apple dava update len pre posledne produkty, su obycajny s r a c i

7.8.2012 20:03 / 2 3 nahlásiť

sráč si tu jedine ty, nechápem ako môže byť v niekom toľko nenávisti kvôli OS alebo nejakej značke. Si úbohý

7.8.2012 20:51 / Effe (zive.sk) 3 5 nahlásiť

Len jedna vec : iOS 6 bude dostupný pre iPhone 3GS, 4, 4S a 5 alebo ako sa bude volať. To je časové obdobie 3,5 roka od vydania 3GS + minimálne obdobie do novej verzie iOS čo môžeme predpokladať minimálne ďalší jeden rok. Ktorá že firma podporuje svoje produkty takéto časové obdobie ? Takže toľko v stručnosti k tvojmu blábolu. Keď si dávaš riedidlo, nemiešaj s toulénom a menej behaj po slnku. A aj keď na tom nezáleží, aby si ma nestihol nazvať iOvcou, nemám iPhone, používam k úplnej spokojnosti Nokiu E90.

8.8.2012 09:02 / ferdo39 0 3 nahlásiť

utiahne to tá 3GSka? Skôr by som povedal, že nie. Apple sa samozrejme použí s iOS 4, ked ju dali aj na 3G a došlo k zhoršeniu. čiže update bude, ale pre 3GS to bude osekaná obmedená verzia. Takže skôr to bude update staršej verzie s nejakými opravami a vylepšeniami

8.8.2012 09:14 / Jozef Remen (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Utiahne. Videl som betu a slo to na 3G S paradne. Ano, nie vsetky funkcie, hlavne nie 3D mesta v mapach a navigacia (tiez 3D) – na to 3G S skratka nema HW. Ale novy Mail s novymi funkciami (zasadna vec), nove funkcie telefonu (uznavam, mali byt uz davno) a kopu dalsich zlepseni 3G S dostane. Je lepsie o nieco osekana verzia, ale s dost podstatnymi zlepseniami, ako po roku sa od vyrobcu dozvediet, ze update nebude (aj ked technicky tomu nic nebrani) – tot casta politika Androidov. Co sa tyka iOS 4 na 3G, objektivne treba priznat ze ano, tento system bol na HW 3Gcka privela. Netreba ale zabudat, ze 3G je stara ARM architektura len so 128 MB RAM a voci prvemu iPhone mal len par vylepseni – GPS, 3G, iny design, inak boli creva +/- tie iste. 3G S a iPhone 4 sa defakto lisia dizajnom a kapacitou RAM + par vecami ako novy GPS prijimac, gyroskop.

8.8.2012 09:31 / Amnart (zive.sk) 3 0 nahlásiť

no 3GS bude novy rekord v podporovani mobilov pri apple, 3G malo podporu iphone os 2,3, ios4 -4.2.1, 3GS iphone os 3, ios 4,5,6 ale osobne si myslim ze ios 6 bude bozkom smrti pre 3GS, ved na iphone 4 som pocitil spomalenie mobilu tak o 10-15% pri aktualizacii na ios 5 a to nemam jailbreak, tak ios 6 si do iphonu 4 asi nedam ved aj naco ked by som nemal mapy a siri :D, len viem ze ios 6 spomali iphone 4 zas o nejakych 20%, lebo bude optimalizovany skor na 4S a novy iphone v podstate to aj chapem lebo ak by apple nespomalil starsie modely, menej ludi by chcelo rychlejsi iphone :D taku marketingovu kampan som zazil pri iphone 4 ktory bol extremne rychly oproti 3G ktore bolo spomalene ios 4, dnes je extremne rychly 4S a 4 je na urovni 3GS v roku 2010 pri ios 4 :D odkaz pre teba: skus hru: tap the frog - neskutocna zabava

8.8.2012 10:16 / 0 1 nahlásiť

zas trosku zavadzas... ja mam Sony Xperia Neo V a upgrade na Android 4.0.3 resp o par tyzdnov na 4.0.4 som dostal asi o dva tyzdne co oficialne vysiel ICS pre ostatne znacky. Je to vec konkretnej znacky mobilu nie androidu ako takeho :) btw o par dni na to dostal upg aj SGS2 v tomto maju problem skor len HTC a LG... Samsung a Sony co viem sa naozaj snazia... a Sony dokonca ohlasilo upgrade aj pre dalsie telefony z roku 2011. Nieje to sice 3 roky ako apple ale zas ani to co ty pises...

7.2.2013 17:26 / Majk (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Hahahahahahaha to si odfajcil teraz môj zlatý doteraz sú takmer všetky aplikácie na iP3gs a android čo? Samsung galaxy ace 2rocny telefón a žiaden update android nieako zabudol a xperia x8 deto ;)

9.8.2012 19:55 / dfqwe (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

iOvce neviedol baca ale najvyssia iOvca ktora skapala... "I will spend my last dying breath if I need to, and I will spend every penny of Apple's $40 billion in the bank, to right this wrong, I'm going to destroy Android, because it's a stolen product. I'm willing to go thermonuclear war on this." ~Steve Jobs http://www.youtube.com/watch...

1.9.2012 14:39 / 0 0 nahlásiť

Inak, už je to iOvce trapné. Mohli by ste už vymyslieť nieco nové :-P

12.8.2012 01:05 / ge (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

zlodej krici chytte zlodeja aneb prava tvar apple http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/8565673/... ...

7.2.2013 17:28 / Majk (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Trafena hus zagaga ;)

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.