Diskusia

Android chutí stále viac

95 príspevkov
15.8.2012 06:58 / M2 Reagovať 3 6 nahlásiť

V tabulke u OS by asi malo byt "Pocet kusov (v tisicoch)" lebo teraz vlastne podla vasej tabulky ma android iba necelych 99000 zariadeni, iOS 29000 a WP7 4000 :)

15.8.2012 07:56 / sonyboy 2 3 nahlásiť

pod tabulkami je uvedeny zdroj a aj ze sa jedna o pocet v tisickach

15.8.2012 07:56 / jožo Reagovať 14 14 nahlásiť

mne už nejako dochutil a čakám na iPhone 5, vyskúšam, porovnám, uvidím.

15.8.2012 10:22 / Palo 0 29 nahlásiť

iCakaj

15.8.2012 10:51 / cca1 3 16 nahlásiť

Ak si rodený iPhonista, musíš počkať tak 6 mesiacov po prechode na Android, aby sa tvoje podvedomie prestalo vzpierať. :D

15.8.2012 10:57 / jožo 25 7 nahlásiť

iPhone som nikdy nemal ale už ma android prestal baviť. Možno je to gadžovským, brandovaným telefónom z orange - sony ericsson live with walkman - ale už mám toho dosť. aktualizácia na ics v nedohľadne, zvuk na p..u hoci je to walkman, sekanie, samovoľné odpájanie od wifi a podobne. chcem skúsiť niečo iné. a o tom rodenom iphonistovi si to odpusť lebo dostaneš po hube a rozkopem ti hlavu.

15.8.2012 11:01 / cca1 3 12 nahlásiť

Trochu sa ukľudni. Všimol si si slovíčko "Ak" na začiatku? Píšem o sebe. Trvalo mi zhruba pol roka, kým som si zvykol, že musím používať Android namiesto ajfónu.

15.8.2012 12:38 / Asdf 1 11 nahlásiť

Choď a okamžite sa zbav brandovaného Orindž firmvéru!!! Daj si tam ICS (ak existuje). Síce stratíš záruku, ale oplatí sa to! Ja mám Neo V a Orindž sajrajt tam bol dva dni. Najskôr som tam dal normálny 2.3.5 a teraz tam mám 4.0.3. Spokojnosť.

15.8.2012 13:08 / 8 9 nahlásiť

Kúp si Galaxy S3 a máš po problémoch. Nekupuj kšunty...

15.8.2012 13:59 / hammer 3 9 nahlásiť

to uz fakt radsej tablet ...

15.8.2012 08:35 / :) Reagovať 13 5 nahlásiť

smartphone ? to co je ? pocitac napojeny na telefonny kabel ? ja pouzivam len pevnu linku ..

15.8.2012 08:41 / Dan78 Reagovať 4 3 nahlásiť

V tabulke mi neako chyba znacka Sony Ericsson, ze by to bolo tym ze sa znacka zmenila na Sony? Ale i tak, ze by mala pod 2% to sa mi nezda. Ak je to tak, tak bude mat Sony poriadne problemy.

15.8.2012 08:52 / yyyyyy 0 14 nahlásiť

V Q1 predala Sony 7 mil. Xperií čo je menej ako RIM v Q2 (1,9%) podľa tejto tabuľky. Takže Sony bude za Q2 v tej tabuľke medzi ostatnými.

15.8.2012 09:01 / T Reagovať 23 14 nahlásiť

WP je mŕtvy. Tabuľka ukazuje to čo som písal dávno - Bada má vyšší podiel ako WP. To už mobily s Badou Samsung už nevyrába. Badu nahradí OS Tizen. Koncom roka majú prísť na trh mobily a vraj aj tablety s OS Tizen. Apple neprinesie nič prevratné a Android zostane 1 na trhu.... Nokia dopadne ako mobilná divízia Siemens - skrachuje. MS chce, iba patenty Nokie...

15.8.2012 10:29 / Zaklinac 2 6 nahlásiť

Az na to, ze podla inych agentur ma Bada omnoho menej ako WP. Ale chapem, ze sa tesis z tohto jedneho zdroja, ktory tvrdi opak :-D

15.8.2012 13:50 / hammer 0 1 nahlásiť

hmmm ... obsesia? mozno ak je ta nahodou nejaky psychiater, povie ti presnejsie :o

15.8.2012 10:22 / Tomas Reagovať 8 13 nahlásiť

No chuti ci nechuti. Problem je ze dnes bezny clovek ma uz problem kupit telefon ktory nieje dotykovy. Vacsina ludi preto siahne po lacnejsom modele ktory v 90% ma v sebe android. WP7/8 je v telefonoch vyssej cenovej hladine a teda zakonite si ju kupi mensi pocet ludi. iOS ako najdrahsi si kupia ludia ktory chcu vyslovene iPhone z dovodov im vlastnym. Vela ludi odpisuje WP ale myslim si ze pre beznych ludi to bude jeden z najednoduchsie ovladanych smartfonov. Specifika pre ktore je android lepsi vacsinu ludi netrapia.Sam som zvazoval ze svojej mame ktora ma android telefon tam hodim launcher ala WP7 aby v tom nebola stratena. Myslim ze aj bezneho uzivatela casom prestane bavit ten tuning telefonu ktory je v androide mozny do velmi velke miery. Mozno som uz stary ale mne ako informatikovy iOS vyhovuje a moj 2rocny iphone4 sluzi stale dobre a nic mi v nom nechyba. To co potrebujem dokaze a tym to pre mna hasne. Nemat nakupene kvanta aplikacii tak skusim aj WP od nokie.

15.8.2012 10:38 / peter pan 1 7 nahlásiť

WP sa da kupit aj sa pomerne dobru cenu. ja som kupil omniu w, ked som to porovnaval s androidmi za tu istu cenu, tak mi aj hardwarovo vychadzal stale lepsie ten samsung. stoji o polovicu menej nez taka lumia 800 ale v jadre je to stale to iste. samozrejme ze android kupis aj za 50 eur, ale potom na to ludia akurat tak nadavaju, pretoze je to proste onicom...

15.8.2012 11:31 / hammer 16 6 nahlásiť

cely handroid je jeden velky omyl .... teraz sa mi stalo 2x na SE mini pro, ze mi niekto volal (neviem ani kto, lebo prave v tom momente sa zasekol) a telefon ostal zvonit, az kym sa uracil restartovat po 2 minutach ...

15.8.2012 11:41 / peter pan 1 2 nahlásiť

ja osobne som android nikdy nevlastnil, ale verim tomu ze drahsie modely (s3 alebo one x) su urcite dobre a kvalitne telefony, tam sa uz cena ale nebezpecne priblizuje k iphonu a nechava za sebou vacsinu WP...

15.8.2012 11:54 / RastislavJ 4 6 nahlásiť

Never ničomu čo si si nevyskúšal. Moja skúsenosť s Androidom : Orange San Francisco neskutočne blbol, až ho nakoniec zobrali späť (HW chyba, ale tá nebola dôvodom blbnutia) ZTE Blade úplná spokojnosť pritom Orange San Francisco je brandovaná verzia ZTE Blade.

15.8.2012 13:53 / hammer 2 1 nahlásiť

Nic v zlom ale blade s tym historickym 600MHz procakom a tragickym fotakom ... no neviem co si mal predtym, ked ti toto staci ??? Dcere som kupil Tamtung galaxy mini a tam je myslim rovnaky procak, ma to len 240x320 lcd pomale ako svina ...

15.8.2012 14:12 / RastislavJ 3 0 nahlásiť

Nemá Samsung náhodou SW nadstavbu? Nič v zlom, ale načo potrebuješ rýchli procesor (vymenuj)

15.8.2012 14:42 / hammer 3 2 nahlásiť

Ano ma nadstavbu ... staci si len porovnat ako dlho sa nacitava taky obchod play, celkovo je to gumove, pomale, ani angry birds tam nejdu bez lagov. Neviem co chces menovat, nehovorim, ze to nejde pouzivat ale so silnym sebazaprenim. Ten rozdiel oproti tej xperii je doslava zavratny, imho ak si kludny clovek, a nevadi ti na vsetko cakat 3x tolko no problem. Nehovoriac, ze niektore narocnejsie veci na arme v6 ani nespustis. To taka N8 fici na podobnom hardware svetelnou rychlostou.

15.8.2012 15:46 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

"staci si len porovnat ako dlho sa nacitava taky obchod play," obchod play si sťahuje údaje z internetu, takže porovnaj rýchlosť pripojenia, ale akosi nemám potrebu sa nejako často pozerať do toho obchodu. Nainštalované aplikácie sa updatujú automaticky, ak nemenili požiadavky na oprávnenia. S N8 to môže byť síce pravda, ale mne Symbian (Belle) nevyhovuje. Ja viem len o dvoch veciach čo potrebujú vysoký výkon : hry vydeo Osobne ani jedno na mobile moc nepotrebujem. A aj tie hry čo sa občas hrávam tak nejaký veľký výkon nepotrebujú.

15.8.2012 18:36 / hammer 2 1 nahlásiť

Beriem co hovoris, ale este raz hovorim o celkovej pohode (myslel som start tej obchod aplikaci - mam tie telefony obidva doma na rovnakej sieti 4096/4096, nemyslim samotne dotahovanie udajov). Ja viem jednu vec, pre mna je android slepa ulica, aj ked ta vysuvacia klavesnica je silne navykova ... o tom aky je os svedcia aj stovky task managerov, ktore su nevyhnutnostou na neustale killovanie aplikacii

16.8.2012 08:33 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

"ale este raz hovorim o celkovej pohode" a tam hlavne rozhoduje to ako ti sadne ovládanie mobilu. Ak ti vadí, že sa niekomu (preženiem) dovoláš o 3s neskôr môžeš si kúpiť silnejšiu mašinu ale spôsob ovládania moc nezmeníš. Ja si radšej killnem aplikáciu v extra programe, ako aj omylom tlačítkom.

16.8.2012 07:59 / janickovo 0 1 nahlásiť

Odpadavam zabil si čisto sa tým navitavanim Google play :-D

15.8.2012 12:26 / ty si omyl 0 6 nahlásiť

este tak vediet rozlisovat medzi tym, co je telefon a co je opearcny system

15.8.2012 13:09 / 3 7 nahlásiť

Prečo si kúpil SE mini? Veď si kúp poriadny mobil. Nemôžeš odsudzovať Android kvôli nejakému mobilu...

15.8.2012 13:14 / peter pan 9 3 nahlásiť

samozrejme ze moze, preco by nemohol? zatial co konkurencne OS maju minimalne poziadavky na hardware telefonu aby zarucili plnu funkcnost, tak android ide cestou "natrepte ma do kazdej mikrovlnky... keby si pocital iba tie "poriadne mobily" s androidom o ktorych hovoris ty, tak uz by mozno zrazu nebol android na prvych prieckach a mozno by az tolko nechutil...

15.8.2012 13:35 / RastislavJ 0 4 nahlásiť

A teraz to skús vysvetliť na mojom príspevku z 15. 08. 2012 11:54, ktorý som ti dal o niečo skôr. Máš niekde istotu, že to len nepos*al SE?

15.8.2012 13:47 / hammer 1 3 nahlásiť

neviem ale kolega ma HTC desire HD a ten zas trpi na ghost calling :)

15.8.2012 14:14 / RastislavJ 0 3 nahlásiť

Nemá náhodov HTC stále nejaké problémy? Čo sa ja pamätám už pri SDA čku dodávanom pre Eurotel SK ich malo.

15.8.2012 14:44 / hammer 0 4 nahlásiť

HTC hlavne prinasa zivot od nabijacky k nabijacke, minimalny jas LCD a vsetko vypnut aby si dosiel aspon domov :)

15.8.2012 13:38 / vypatlanec 0 4 nahlásiť

Co ma spolocna specifikacia OS na hw s chybnym navrhom tepelneho manazmentu konkretneho zariadenia, chybnou suciastkou, chybnym firmverom neajkeho cipu atd. Nemas ani tusenia co melies...

15.8.2012 13:50 / peter pan 2 3 nahlásiť

mozno ty nemas tusenia o com melies. myslis ze bezneho cloveka zaujima nejaky tvoj tepelny manazment? moja teta si kupila telefon. bola to nejaka lacna xperia s androidom. nebola s nim vobec spokojna a stale na neho nadavala, myslis ze si niekedy kupi iny telefon s androidom? nie, pretoze pre nu android je telefon, tak isto ako iphone je telefon. preto microsoft radsej dal minimalne poziadavky na hardware, aby mu nejaky lacny cinsky sunt nekazil meno. pokial sa stretnu traja ludia a kazdy bude mat lacny telefon inej znacky ale kazdy tam bude mat android, tak na co myslis ze budu nadavat? :D

15.8.2012 14:49 / vypatlanec 1 3 nahlásiť

CO? Cize ked si kupis Lumiu610 s otrasnym diplayom, tak je to chyba WP? Fetujes?

15.8.2012 15:07 / peter pan 2 1 nahlásiť

si si isty ze si tie prispevky na ktore odpovedas aj realne citas? za prve, porovnavat kvalitu displeja so zamrzanim alebo ghost callingom je trosku odveci, nezda sa ti? za druhe, ako som uz raz pisal a ty si to bud neprecital alebo nepochopil, je rozdiel ci si ten telefon kupi niekto ako ja alebo ty, co sa o telefony viditelne zaujima a vyzna sa do nich trochu, alebo bezny clovek, ktoreho to proste nezaujima, myslis ze ten bude riesit ci mu telefon zamrza kvoli zlemu softwaru alebo kvoli zle navrhutemu hardwaru? este by si mohol skusit sa naucit spravat trocha civilizovane, nie hned kazdeho urazat a nadavat... musim sa priznat ze tu na zive v diskusiach je plno takychto agresorov skryvajucich sa za anonymitu internetu ale je az prekvapive, kolko z nich ma pri mene tucniaka... asi ich nebude viac nez windowsovych, co sa poctu tyka, skor ide o pomer normalnych uzivatelov tucniaka vs agresivnych uzivatelov tucniaka :)

15.8.2012 20:26 / zomg pan zabrzdeny 1 4 nahlásiť

3x sa ti vysvetli, ze ked ti zamrza telefon, lebo sa tam napriklad nejaka suciastka prehrieva (na Xperii Mini to robili tlacidla kapacitne, ktore kvoli zlej kalibracii pri vysej teplote zblbli), respektive tam robi nejake haluze radio kvoli kombinacii firmware toho radia a nejakej infrastruktury nejakeho operatora v nejakej krajine, je to nieco, s cim OS ani ziadna HW specifikacia absolutne nic nema. Ked to nedokazes pochopit, tak nerozumiem o com sa chces vobec bavit. ;-)

16.8.2012 09:06 / peter pan 2 0 nahlásiť

3x si mi to vysvetlil, ja som ti 3x odpisal ze tomu rozumiem, ale ze bezny clovek tomu rozumiet nemusi. obavam sa ze to ty tu nedokazes pochopit citany text...

15.8.2012 13:43 / hammer 0 1 nahlásiť

Dali mu ju za 5,50€ bez DPH (pri pausali cca 20€ mesacne) ... aj tak idem na nokcu 808, ale do roboty som chcel nieco lacnejsie, coho mi nebude luto, ked to poskodim ...

15.8.2012 16:12 / feanorfinwe 0 1 nahlásiť

Presne tak, ako tu uz niekto uviedol - brandovany Android od Orange je hnus. Lenze dat tam iny firmware ma aj svoje negativa (napr. na mini pro alternativne firmvery odpalia hw klavesnicu atd., nutnost odomknut boot, zlozita procedura s moznostou odpalit zariadenie, strata zaruky ai.). Jednoduchsie je kupit mobil z nejakeho e-shopu, spravit root a zalohu, odinstalovat balast od vyrobcu. (v pripade reklamacie staci vratit spat system zo zalohy a spravit unroot).

15.8.2012 16:28 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Ono zase Orange Boston nebol zlý. Ono to bude závisieť od predpokladanej popularity mobilu. Zlé je skôr to, že zákazník si nemôže vybrať brandovaný / nebrandovaný mobil u operátora.

15.8.2012 10:30 / ubx Reagovať 1 1 nahlásiť

moze mi pls dakto vysvetlit toto: z vyrobcov Nokia ma skoro 20% z OS ma Symbian necele 6%, M$ necele 3%, "Ostatne" skoro nic. Aky OS zaratali na tych zvysnych 10% nokiackych fenov?

15.8.2012 10:38 / 1 2 nahlásiť

cosi malo ma aj Meego ten bol v par modeloch nie? teda minimalne v N9, ktora sa predavala celkom slusne a zvysok su modely bez OS :)

15.8.2012 10:42 / Zaklinac 1 0 nahlásiť

No asi tak. Co cakas od Gartnera.

15.8.2012 11:45 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

"Fínsky výrobca dodal v globále cez 83 miliónov kusov :-) mobilov :-) , čo bolo medziročne menej o 14,8 percenta." No asi tak. Co cakas od Zaklinaca :-)

15.8.2012 12:40 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Dakujem, ale nemuselo byt, vysledky Nokie mam dobre nastudovane, kazde jedno slovo ;-) Akurat nerozumiem, co to ma s mojim prispevkom, ale nevadi.

15.8.2012 13:00 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Evidentne len naštudovať nestačí.

15.8.2012 13:07 / Zaklinac 0 1 nahlásiť

No tak odpovedz - co ma celkovy pocet vyrobenych jednotiek s percentualnym zastupenim operacneho systemu? Lebo sa mi vidi, ze si sa do toho zamotal a sam nevies, co chces povedat ;-)

15.8.2012 13:28 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Ty tam vidíš vyznačený niekde počet? A čo som tým chcel povedať? Že keď už pindáš na nejakú agentúru tak to rob tam, kde dokážeš, že vypotila sprostosť a nie tam, kde je „predrečník“ neschopný rozlíšiť medzi mobilom a smartfónom. Ale však čo iné by sme od teba mohli čakať.

15.8.2012 14:47 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Pocet tam sice vidim, ale opakujem - co to ma spolocne s tym, ze tie agentury maju kazda uplne ine vysledky? Pricom IDC a Stat su aspon ako tak podobne. Ze som to zavesil na nie najlepsie miesto uznavam, preto som to pisal uz aj inde. No a co sa da odo mna este cakat? Nech viem.

15.8.2012 15:58 / RastislavJ 0 1 nahlásiť

Otázka nebola či tam vidíš počet ale či ho tam vidíš vyznačený. Takže ak viacej agentúr má rozdielne výsledky tak práve táto ich musí mať zlé? To, že IDC a Stat sú aspoň ako tak podobne má znamenať, že ich výsledky sú správne? A až teraz si dokázal napísať "Ze som to zavesil na nie najlepsie miesto uznavam," Že dáš ešte pár príspevkov na ktorých sa dobre zabavím. Ono by sa ešte mohlo stať, že sa naučíš čítať s porozumením, ale na to asi porozumenie mať nebudeš.

15.8.2012 17:24 / Zaklinac 1 1 nahlásiť

Nie. Tvrdim, ze ak ma jedna agentura opakovane vyrazne odlisne vysledky ako dalsie dve, nieco nie je v poriadku. S porozumenim citaneho problem nemam - sudiac podla viacerych faktov. Ale som rad, ze sa zabavas, to sme dvaja. Tunajsie diskusie inemu ucelu ani sluzit nemozu.

16.8.2012 09:05 / "RastislavJ" 0 0 nahlásiť

"No asi tak. Co cakas od Gartnera." =? "Tvrdim, ze ak ma jedna agentura opakovane vyrazne odlisne vysledky ako dalsie dve, nieco nie je v poriadku." "S porozumenim citaneho problem nemam - sudiac podla viacerych faktov." bolo to vidieť u reakcii na jednoznačnú otázku čo som ti položil.

16.8.2012 10:09 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Ano. Ako vravim.

16.8.2012 12:33 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

A to ideš niečo tvrdiť o tvojej schopnosti porozumenia textu.

16.8.2012 13:17 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Ja to nemusim tvrdit :-D Zivi ma to.

16.8.2012 22:04 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

veľa ľudí živý to čomu nerozumejú

16.8.2012 22:18 / Zaklinac 0 1 nahlásiť

Vedel som, ze napises nieco v tomto (ne)zmysle. Potom su iba dve moznosti: a) vsetci okolo mna su blbi, pretoza ma platia za nieco, co vobec neviem, b) jeden diskuter (ktory ocividne nezvladol ani naucenie vlastneho jazyka) si mysli, ze na pockanie porozdava diagnozy o schopnosti ostatnych porozumiet text, navyse svoje dojmy prehlasuje za absolutne pravdy, napriek tomu, ze na ne nema relevantne vstupy. A svoju - treba povedat, ze znacne nemohucu - logiku sa snazi podopierat neustalymi citatmi predchadzajucich vyrokov (dokonca tak horlivo, ze obcas sa pozabudne a do uvodzoviek supne aj svoje meno). Ktoraze to moznost bude pravdepodobnejsia? Si vskutku zabavny, mily RastislavJ. Dufam, ze teba "živý" nieco, comu rozumies lepsie, ako odhadovaniu vlastnosti ludi na internetovych diskusiach.

17.8.2012 06:59 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Napísal človek čo považuje "No asi tak. Co cakas od Gartnera." za to isté čo "Tvrdim, ze ak ma jedna agentura opakovane vyrazne odlisne vysledky ako dalsie dve, nieco nie je v poriadku." "b) jeden diskuter (ktory ocividne nezvladol ani naucenie vlastneho jazyka) si mysli, ze na pockanie porozdava diagnozy" "Zaklinac | 14. 08. 2012 17:15 | | [85.237.224.] Viem, ze si mal v pondelok meniny, ale to neospravedlnuje fakt, ze si stale opity." to len k tomu kto tu dáva diagnózy

17.8.2012 08:46 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Bohuzial, bezuzdnym pouzivanim uvodzoviek a copy-paste svoju nechapavost a absentujucu logiku nenahradis. Stratu dovery v produkt/sluzbu mozem vyjadrit ako sa mi paci, tj aj vetou "co cakas od...", ktorou sa tato vyjadruje uplne bezne. Keby si mozno precital v zivote viac knih (co sa ti ocividne nestalo, kedze tvoja gramatika je priserna), vedel by si to. Ja tvoj nedostatok vo vzdelani rozhodne nemienim tu na diskusiach napravat. A k diagnozam - vobec si to nepochopil. Prestava ma to v tvojom pripade prekvapovat. Klucovym slovom boli totiz "vstupy". Mas, nemas? Nemas. A nakoniec, k diagnozam ma v niektorych pripadoch dokonca nuti zakon. Mily RastislavJ, najprv si bol vcelku zabavny, ale zacina mi ta byt luto. Skus sa najprv naucit svoj materinsky jazyk, potom sa ti mozno bude lahsie prezentovat svoje dojmy. Alebo bludy.

17.8.2012 09:17 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Zásadný rozdiel medzi tými citátmi je v tom, že ten prvý určuje, ktorý subjekt spravil chybu a ten druhý neurčuje. Nehovoriac o pomýlenej logike toho druhého citátu. V tom prvom ani žiadna nie je, iba konštatovanie. Takže, ak chceš nabudúce tvrdiť, že "Tvrdim, ze ak ma jedna agentura opakovane vyrazne odlisne vysledky ako dalsie dve, nieco nie je v poriadku." tak aj uveď jednotlivé metodológie a ak to nie je systém, že obvolali všetkých výrobcov a tí im poslušne nahlásili počty, tak aj predpokladateľné odchýlky v údajoch, na ktorých dokážeš, že ani náhodou skutočný stav nemôže byť v spoločnej oblasti.

17.8.2012 11:23 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Nemen temu. O metode, akou dospeli k vysledku, som nepisal ani slovo, pretoze v tomto pripade vobec nie je podstatne. Podstatne je, ze nemam v tu agenturu doveru, pretoze ma niekedy az radovo ine vysledky ako ostatne. Na druhej strane to nie je pre mna natolko podstatne, aby som do hlbky zistoval, akou metodou k tomu dospeli - a nikde nevylucujem, ze prave oni maju jedine spravne vysledky a vsetci ostatni sa mylia. Ale tato moznost je skor nepravdepodobna ako pravdepodobna. Analogicky, keby som mal VW s motorom 1.4TSI, a rupli by mi rozvody (ako sa to "obcas" stava), tiez by ma neuspokojilo, ze sa to stalo iba par percentam zakaznikov. Ja by som vo VW stratil doveru a pri inom probleme by som reagoval podobne - co cakas od VW. Ci je to povrchne alebo adekvatne, o tom sa bavit mozme. Ale vypisovat o nepochopeni textu... No a na zaver - vobec mi nejde o nejake trhove podiely. Ale uz je smutnym zvykom, ze rozne prieskumne agentury su zatazene biasom viac, ako by sa slusalo.

17.8.2012 14:40 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

Téma je stále tá istá. Akurát, že ty nevieš na ktorom z tých troch VW rupli rozvody a či vôbec. Ty vieš, len že výsledky boli rozdielne. Prečítaj si vlákno ešte pár krát odznova, tých tvojich nepochopení textu tam máš priveľa. Ak si dobre spomínam predvolebné prieskumy majú 4% odchýlku z celku. Čiže ak dajú stane 5% sú prieskumy v poriadku aj keď má strana 1% aj keď má 9%. To len k významu týchto prieskumov. Ale platí to aj obrátene ak má strana 5% je prieskum v poriadku ak uvedie 1% ale aj ak uvedie 9%

17.8.2012 17:39 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Ale ja hovorim o niecom uplne inom... A rovnako hovorim, ze mne nejde o to, ci je to 4% +- 4, ale aby sa rozne agentury mylili desatnasobne, to je privela.

17.8.2012 21:07 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

0,01 a 8,01 máš koľkonásobnú odchyľku a pritom je to stále +-4%

17.8.2012 21:20 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Predajnost, ktora je vypocitavana napr. z kvartalnych sprav jednotlivych spolocnosti je predsa len presnejsia, ako odhad na zaklade nejakej vzorky (napr. pri volebnych prieskumoch) - alebo by aspon mala byt. Ci ma nieco podiel 0,5 % alebo 5 % je dost rozdiel.

20.8.2012 17:21 / RastislavJ 0 0 nahlásiť

myslíš takto? mobil. idnes .cz/nejprodavanejsi-znackou-mobilu-v-cr-je-hulahop-flz-/mob_tech.aspx?c=A120814_120507_mob_tech_jm

15.8.2012 10:54 / cca1 1 2 nahlásiť

Podľa mňa je problém v tom, že prvá tabuľka je počet predaných mobilov. A druhá je o operačných systémoch iba smartfónov.

16.8.2012 10:43 / ubx 0 0 nahlásiť

Aha, to by potom sedelo. S40tok sa preda dost - kopec ludi chce telefon na to, na co je podla svojho nazvu urceny a vacsinou chcu k tomu alfanumericku klavesnicu, na ktoru su zvyknuti (napr. nemozem nikomu v rodine posunut E72, pretoze kazdy prevrati ocami nad qwerty - no nezabili by ste? a pritom ja si prave tu qwerty neviem vynachvalit) a ked som letmo pozrel ponuky eurotelu aj globtelu, tak skoro vsetky alfanumeriky su od Nokie.

18.8.2012 22:57 / GT 0 0 nahlásiť

Väčšina predaných telefónov Nokie beží na platforme S40, ktorá sa používa v bežných "hlúpych" telefónoch. Nejde o systém pre smartfóny, preto nie je uvedený v tabuľke.

16.8.2012 08:02 / janickovo Reagovať 0 3 nahlásiť

Chlapci kašlete na to radšej niektoré tie vaše hlášky keď hovoríte prečo je Android zlý patria do blazinca. Napr:lebo dlho nacitava Google play

16.8.2012 09:09 / peter pan 1 0 nahlásiť

ty tiez mas sedy zakal ze nezvladas text citat? nepovedal ze android je zly, povedal ze lacne androidy su utrpenie, a donocka porovnaval ten lacny android s androidom inym, ktory mu ide dobre... pokial mam 2 telefony s rovnakym os, na rovnakej sieti, tak porovnavat rychlost nacitavania aplikacie (aj ked taha data z netu) je uplne relevantne...

16.8.2012 12:32 / RastislavJ 0 1 nahlásiť

Hlavne ak jeden z tých telefónov podľa špecikácie zvláda rýchle odosielanie dát a druhy nie :-)

16.8.2012 12:33 / peter pan 1 0 nahlásiť

alebo su oba pripojene cez wifi :P

16.8.2012 12:49 / RastislavJ 0 1 nahlásiť

A poznajú tie isté špecifikácie WI FI?

16.8.2012 12:57 / peter pan 1 0 nahlásiť

neviem, je to mozne, tak isto je mozne ze na jednom telefone viac palcom zakryval wifi antenu a este k tomu bol telefon aj divoko nakloneny ze blbo chytal signal... ale to samozrejme vie ovela lepsie ten clovek, co sedi za pocitacom a cita diskusie ako ten clovek co tie telefony drzi v ruke a vidi co sa na nich deje...

16.8.2012 22:14 / RastislavJ 1 0 nahlásiť

A čo takto miesto vypisovaní blbosti to zmerať? Podľa močnosti presne tak, ako to zvykneš držať. "ako ten clovek co tie telefony drzi v ruke a vidi co sa na nich deje..." a nedokáže dať fakty preukazujúce jeho tvrdenia.

16.8.2012 08:10 / crash Reagovať 1 2 nahlásiť

mne ten android chuti hlavne v lete:-):-):-):-):-):-):-) vcera ten moj tamtug tak komicky zamrzol :-):-):-) najprv rotacia displeja potom obrazovka a ked som sa pokusil opustit aplikaciu tak dal vzburu robotov a na plne gule spustil vybrator :-):-):-):-):-):-):-) a nie a nie ho vypnut restartovat len vybroval :-):-):-):-D:-D:-D:-D:-)):-D

16.8.2012 09:37 / hammer 1 2 nahlásiť

podobne skusenosti ...

17.8.2012 00:47 / Peter Reagovať 0 0 nahlásiť

Kedy sa výrobcovia zobudia a dodajú slušné telefóny s klasickou hardwarovou klávesnicou ( jednak normálnou a jednak s rozšírenou ( typ nokia e5) ????? Na trhu chýbajú modely, ktoré majú takúto klávesnicu ( nie dotykovú !!!), plus wifi, 3g siete, a slušný fotoaparát s bleskom aj s fullfocusom plus slušná výdrž ! E5,E6, Samsung Y pro a podobne sú modely, kde vždy niečo chýba.. buď je to fotoaparát bez zaostrovania, alebo chýba wifi.. Motorola práve uvádza na trh model Defy Pro ktorý má aj wifi, aj slušný foťák, aj klasickú klávesnicu .. zatiaľ sa ale v európe nepredáva a motorola na tento model nastavila pomerne vysokú cenu + dala doň android. Na fórach píše dosť ludí, ktorí dotykové telefóny s výdržou jeden deň naozaj nemusia... Výrobcovia akoby prehliadali toto,, stačí si pozrieť, ako dobre sa predáva model Samsung S5610, hoci je to pomerne jednoduchý telefón, len kvôli tomu, že má dobrú klávesnicu+hsdpa+5mpx foťák aj so zaostrovaním + macro a slušnú výdrž.Škoda že samsung tento model ochudobnil inde,ak by mal tento model wifi + neokresané aplikácie( prípadne navigáciu) tak by samsung nestihol dodávať.... aj ked za cenu 70 euro je to veľmi dobrý telefón.. alebo stará Nokia C5-00 ( tá zas nemá dobrý foťák a wifi),napriek tomu sa dobre predáva.. Nokia síce pred časom ponúkla E5 a E6, ale nakoľko do týchto modelov opäť nedala fullfocus stále to nie je ono... Naozaj čakám, kedy sa konečne objavia telefóny ako píšem ( prvý pokus je spomínaná motorola, žiaľ s vysokou cenou zatiaľ a aj tak sa predáva zatiaľ iba v brazílii,kanade a indii )

17.8.2012 06:00 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Uplne vsetko to, po com volas, je uz cca 2 roky na trhu a vola sa Nokia E7.

17.8.2012 12:24 / Peter 0 0 nahlásiť

Jednak Nokia E7 sa už dopredáva, jednak, asi som to nenapísal jasne: píšem o telefóne klasickej konštrukcie, nie vysúvacej ako E7, ktorá navyše má aj nízku výdrž kvôl displeju. Takže ešte raz: na trhu je nedostatok KLASICKÝCH telefónov s hardwerovou klávesnicou a je po nich dopyt ( kedže sám som roky predával telefóny a dodnes som v tomto biznise, tak viem čo píšem. jednoducho, slušný telefón, wifi, hsdpa, foťák s fullfocusom, klasická hardwerova klavesnica = na trhu absolútny nedostatok. Výrobcovia ich takmer úplne vyradujú z ponuky, pričom záujem o ne je. Je to podobné ako s matnými a lesklými displejmi na laptopoch. Výrobcovia takmer úplne potlačili matné, a odôvodňovali to všelijako. Dnes sa matné pomaly vracajú, ale aj tak je ich nedostatok. Príčina je inde, nie v nezáujme zákazníkov.

17.8.2012 12:50 / Zaklinac 0 0 nahlásiť

Aha no pokial vyslovene nechces vysuvacku, tak ano, nemas velmi co kupit. Aj kednta E7 je vdaka OS na tom s vydrzou stale relativne dobre. Ked skonci Blackberry (a myslim, ze skonci) uz takych telefonov nebude vobec.

17.8.2012 13:31 / Peter 0 0 nahlásiť

Ja dufam že sa výrobcovia snád niečo na trh dodajú, veľa ludí chce telefón s parametrami ako píšem, výdrž cca týždeň, a zároveň menší do vrecka. Mimochodom, Nokia si robila telefonický prieskum, a na ich veľké prekvapenie, vyše 40 % ľudí im odpovedalo, že by uprednostnilo práve tento typ telefónu pred dotykovým s výdržou max 2 dni. Tá motorola čo spomínam je parametrami super, dokonca sklo gorilla glass, ale tá cena.. cca 400 dolárov údajne(( Blackberry má ťažkosti, a nech sa nečudujú.. najnižšie modely ( no, dať vyše 200 euro za "lacnejšie BB)nemajú zaostrovanie a fotografovanie makra sa ani nedá( čo práve bizniss zákazníci potrebujú - často fotografovať text a dokumenty) a na vyšších modeloch dali napr. slabšie batérie.. Keby napr Nokia C5 mala zaostrovanie a wifi a cena by zostala na úrovni aká je teraz , t.j 130 - 150€ ,tak sa po nej len práši v obchodoch.

17.8.2012 03:17 / ludeng Reagovať 0 0 nahlásiť

wow, môj bože. Tento Samsung I997 infúziu celého 4G Kompletné obrazovky Montáž bez rámu tak unikátny a perfektné, sme všetci radi, je to najlepšie, oveľa lepšie ako vy, tak si nenechajte ujsť tu veľké prekvapenie: http://ick.li/6DGkCm...

20.8.2012 03:35 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

Na Android, najlepší spravodajský web. veľkoobchod najlepšie Android telefóny: http://xrl.us/bnmeit...

21.8.2012 03:29 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

wow, môj bože. Toto Android 4.0.4 Smart Phone je tak unikátny a perfektné, sme všetci radi, že je to najlepšie, oveľa lepšie ako tie, tak si nenechajte ujsť veľký prekvapenie tu: http://www.dwz.cn/2IpOG...

23.8.2012 04:30 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

oh, môj bože. tento Android 2.2 Smartphone (Dual SIM + WiFi 2,8 palcový dotykový displej), je tak lacný, tak horúce. je to pre nás najlepšie, si to nenechajte ujsť: http://xrl.us/bnmuoi...

24.8.2012 03:28 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

http://tli.tl/YN32SA... 7 "Android 4.0 Tablet s WCDMA GSM + 3G mobilný telefón, nový dizajn, horúce funkcie, tak dokonalé. Nenechajte si ujsť to.

27.8.2012 04:02 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

wow, nový životný štýl, tento Solar Powered Bluetooth Handsfree Car Kit Speakerphone je tak zvláštne, tak roztomilý. naozaj perfektné. http://www.chinagadgetland.com/solar-powered-bluetooth-h... ...

28.8.2012 04:25 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

Tento Mini Telefón s hands free headset je veľmi krásna a veľmi malá. budete milovať, nenechajte si ujsť. http://www.chinagadgetland.com/mini-telephone-with-hands... ...

29.8.2012 03:48 / yintian Reagovať 0 0 nahlásiť

stiahni najnovší dizajn Android 2.2 Smartphone s 4,3 palcovým HD kapacitný. najlepšia cena, najvyššia kvalita. budete prekvapení. http://www.chinagadgetland.com/android-22-smartphone-wit... ...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke