Diskusia

Agentúra S&P znížila rating Nokie o ďalšie dva stupne

28 príspevkov
16.8.2012 08:29 / Reagovať 16 7 nahlásiť

nokia to môže rovno zbaliť.....telefony pre dôchodcov už dnes nikti nechce, čínske deti sa v piesku hrajú s lepšími fónmi ako čo vyrába prispatá nokiaB-]

16.8.2012 08:30 / Reagovať 16 5 nahlásiť

pomohlo by, keby nokia premohla svoju hrdosť a drbla tam android....

16.8.2012 08:59 / Zaklinac Reagovať 5 18 nahlásiť

Ano, vidime to na HTC, ktoremu klesaju akcie a prepusta, rovnako ako Motorola...

16.8.2012 10:08 / logika Reagovať 10 10 nahlásiť

Ano, lebo HTC modely s WP nekupuje asbolutne nikto, rovnako ako Nokie s WP alebo Samsungy s WP. Kvizova otazka - preco? (pomoc pre menej chapavych - lebo mrtvy nedorobok WP nikto nechce)

16.8.2012 11:48 / Zaklinac Reagovať 6 7 nahlásiť

Ja som s WP maximalne spokojny a nezda sa mi ako nedorobok, prave naopak.

20.8.2012 17:52 / antikecus Reagovať 0 0 nahlásiť

HTC robi inu chybu...to je klesajuca kvalita a exkluzivita ich telefonov. Kedysi bolo htc pojmom dnes je len dalsim vyrobcom androidov. Nokii by skutocne android pomohol pretoze spusta ludi ma nokiu v oblube tak isto ako android.Zial nokia sa rozhodla vydat sa cestou nestastneho wp

16.8.2012 09:12 / skolsketasky.sk/ Reagovať 3 10 nahlásiť

a ty si kto ? bezvyznamny hmyz. cucni si oleja a nevyjadruj sa k veciam o ktorych nic nevies.

17.8.2012 09:49 / Diego Reagovať 0 0 nahlásiť

Sa pozri na seba rettard...

16.8.2012 09:00 / Zaklinac Reagovať 4 11 nahlásiť

Vyse 83 milionov za kvartal je nikto?

16.8.2012 09:02 / Zaklinac Reagovať 3 7 nahlásiť

No ja neviem. Po oznameni vysledkov za Q2 akcie Nokie stupli, vraj z dovodu, ze vysledky boli lepsie ako ocakavane. A teraz im znizili rating z BB+ na BB-, lebo vysledky vraj boli horsie ako ocakavane...

16.8.2012 09:38 / hammer Reagovať 0 2 nahlásiť

budem za antisemitu ale jidia nemaju radi nokiu ...

16.8.2012 11:58 / ubx Reagovať 4 6 nahlásiť

hlavne ze ked dakto napise, ze je to cielena kampan na likvidaciu nokie (vratane nadprace sefa Elopa), tak viaceri skacete meter od zeme, ze to nie je pravda. mam chut sa stavit o basu saratice, ze M$, pripadne dakto za nim, zhltne Nokiu (pripadne jej patenty) do 2 rokov.

16.8.2012 12:31 / Zaklinac Reagovať 6 4 nahlásiť

Je zaujimave, ze tych datumov a rokov uz ludia na webe hadzu nespocetne dost dlhy cas a ta Nokia sa stale drzi...preco nemate rovnaku starost o RIM, htc, Motorolu? Tiez na tom nie su dobre.

16.8.2012 13:42 / ubx Reagovať 0 5 nahlásiť

1. Nokia je (resp. bol) EU vyrobca a teda aj zamestnavatel a platca dani; co sa deje s RIM a Motorolou ma z tohoto pohladu az tak nezujima 2. Nokia robila take telefony, ake vela ludi chcelo a pripravila a aj s uspechom predavala nadejny N9 (tych par milionov predanych kusov pri zakaze predaja v USA, DE a podobne a blbych Elopovych samovrazednych dristoch JE USPECH) . Cize to ma stve, ze zahodila Symbian a MeeGo do kosa a bolo cisto politicke a nie obchodne podlozene rozhodnutie. 3. Nokia zatial drzia nad vodou (okrem licencnych poplatkov) predaje modelov postavenych na zahodenej platforme S60 a na S40. To klamanie telom nevydrzi dlho.

16.8.2012 17:35 / Zaklinac Reagovať 1 3 nahlásiť

1. Ak je to tak, preco vsetci skodoradostne uz par rokov Nokiu pochovavaju? Ano, vyrabala - ako jedina - v Europe aj to vyrazne prispelo k jej situaciu. Kolko si zapyta finsky robotnik a kolko cinsky? Tazko sa konkuruje, ked vsetky ostatne znacky vyrabaju v krajinach s lacnou pracovnou silou. 2. Symbian mi vyhovoval, preto som donedavna pouzival N8. Ale nebolo nas vela a kedze Symbi uz nie je "in", Nokiu by nezachranil. Co sa tyka MeeGo, verim, ze je to dobry system a suhlasim, ze ho nemali skrtnut tak rychlo. 3. Neviem o tom, ze by S40 bol "zahodeny". Nie su nove telefony Asha postavene prave na tejto platforme?

17.8.2012 08:20 / RastislavJ Reagovať 0 0 nahlásiť

2) Symbian by ju síce nezachránil, ale ani by nebola v takých stratách.

17.8.2012 08:53 / Zaklinac Reagovať 1 0 nahlásiť

Za vacsinu strat Nokie mohla donedavna najma divizia NSN, nie divizia telefonov. NSN sa uspesne zviecha v porovnani QoQ. Co by bolo keby...neobstoji ani na sude, a tu uz vobec nie. Symbian klesa uz dlhodobo.

17.8.2012 13:10 / RastislavJ Reagovať 0 0 nahlásiť

Ale významný pokles zaznamenal po Elopovom vystúpení. "Co by bolo keby...neobstoji ani na sude" to záleží od veci, ktorá je prejednávaná

17.8.2012 13:48 / Zaklinac Reagovať 1 0 nahlásiť

No minimalne v mojom obore je to na sude nepripustne.

16.8.2012 17:46 / Vlad21 Reagovať 1 4 nahlásiť

Uplny suhlas, Symbianu je velka skoda. Ja som si (aj) kvoli nemu kupil N8, ktora sa teraz uz da zohnat za prijemnu cenu (do vypredania skladovych zasob obchodnikov, co moze byt kazdym dnom). Vydareny phone!!! Co sa tyka buducnosti: Nokia & Stephen Elop - R.I.P. !

16.8.2012 11:03 / BobiBolivia Reagovať 6 10 nahlásiť

Nokia nech dostane rozum, vyrazi Elopa aj s celym MS cez zavrete okno z najvyssieho poschodia v ich budove, a nech sa vrati k MeeGo a Symbianu... tie systemy boli odsudene na uspech, stacilo sa do toho poriadne obut. B-]

16.8.2012 11:23 / Sevisk Reagovať 5 3 nahlásiť

Lubomír si to ty ? :-D :-D :-D

16.8.2012 12:55 / BobiBolivia Reagovať 3 1 nahlásiť

Nie, d.e.b.i.l.o.m si tu teraz ty B-] Porovnaj si IP, d.e.m.e.n.t B-]

16.8.2012 11:03 / iqlogic Reagovať 7 10 nahlásiť

Ja sa ani najmenej nečudujem ... prechod na WP7 nebol zrovna najšťastnejší krok a skutočnosť, že Lumie nedostanú WP8 je už totálny fail - práve tento update bude pre WP kľúčový a od užšej spolupráce MS a Nokie som čakal, že Lumie ponúknu skutočne niečo významné navyše, čo ostatní mať nebudú ... Lumie sa tak stali len ďalšími tuctovými WP7 mobilmi, ktoré veľký úspech nezožali ... veľká škoda, že Nokia dokázala klesnúť tak rýchlo a hlavne tak hlboko ...

16.8.2012 11:54 / Zaklinac Reagovať 6 5 nahlásiť

WP8 je najma o HW, preto zalezi na tom, co vlastne bude obsahovat 7.8. Aj ked si myslim, ze najskor nic moc. No Nokia minimalne pre WP vyvinula/vyvija viacere appky, ktore ini vyrobcovia nemaju, takze snazit sa snazi. Ci dost, to nech kazdy posudi sam. Az cas ukaze, nakolko sa bude WP8 predavat a ci to spojenie bolo dobre. Ja si myslim, ze ano, pretoze podla mna je WP lepsi OS ako Symbian.

16.8.2012 12:50 / ING Reagovať 2 2 nahlásiť

no minimalne jednu predaju, mne ;-)

16.8.2012 12:53 / Zaklinac Reagovať 3 3 nahlásiť

Mozu teda pocitat minimalne s dvomi ;-)

16.8.2012 16:33 / Palo Reagovať 1 6 nahlásiť

Tym ha jzlom z S&P by som dal za tie ich prognozy vsetko uhradit!!! Tymito svojimi vyhlaseniami uz polozili nejednu firmu!!! A ked ich v amerike vlacili po sudoch tak sa vyhovarali vsetci do jedneho ze to bol "IBA ICH SUBJEKTIVNY NAZOR", ale ze kvoli nim prisli ludia o pracu uz ich netrapilo!! Odporucam pozriet: dokument Zo zakulisia krizy http://www.csfd.cz/film/283075-financni-krize/...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke