Diskusia

Supervýkonný Android od Xiaomi príde do Európy možno budúci rok

26 príspevkov
20.8.2012 11:33 / Reagovať 2 7 nahlásiť

Pre-Order na Ebay za 550 USD takze ta cena u nas nebude asi az taka lakava. No kazdopadne momentalne je to asi najvykonnejsi mobilny telefon na trhu a ak bude naozaj aj fungovat a aj cena bude plus-minus ako pisu, tak mensich vyrobcov to urcite polozi

20.8.2012 11:39 / Martin Kuchár Reagovať 1 10 nahlásiť

V prípade toho Ebay ide určite o šedý dovoz. V oficiálnom predaji by tá cena mala byť nižšia, inak Xiaomi stratí konkurenčnú výhodu v oblasti ceny.

20.8.2012 15:59 / Reagovať 6 7 nahlásiť

teba zjavne polozil jeho vykon, ktory ti je de facto uplne na nic

20.8.2012 17:08 / cinges Reagovať 3 7 nahlásiť

To vravis teraz.. kazdy retardovany clovek predsa vie, ze dnes 2 roky stary notebook je vykonovo ovela nizsie, ako terajsie notebooky..rovnako je to aj s mobilmi.. Mozno teraz este niesu super dokonale aplikacie a system, ktory ti dokaze na 100 percent vyuzit potencial procesora.. ale ono to vsetko pride..staci otvorit oci, kazdy den sa objavi daco nove.. a hlavne, ked prave teraz zacala expanzia smartfonov..

21.8.2012 09:39 / joe joe Reagovať 0 2 nahlásiť

asi som retardovany, ale 2 roky stary notebook je vykonovo porovnatelny s dnesnym. Mozno je moralne aj fyzicky opotrebovany, ale vykon je v podstate ten isty. Rozdiel je len v tom, ze za rovnaky vykon zaplatis dnes menej. Co sa tyka mobilov, tam je vyvoj rychlejsi, kedze aj zisky su v tejto oblasti vacsie. Nove procesory a graficke cipy davaju vacsi vykon. Napriek tomu rozdiely v pouzivani realnych aplikacii u mobilov nie su az tak markantne. Takze 2 rocny spickovy mobil nie je oproti dnesnym az taky crep.

20.8.2012 12:28 / DroiD Reagovať 7 4 nahlásiť

Chcete vediet ktore aplikacie su prelozene do slovenciny. Navstivte web venovany prekladom Android aplikacii do slovenciny http://droid.webnode.sk... Pekny den vsetkym, Matrix44

20.8.2012 14:17 / iqlogic Reagovať 3 6 nahlásiť

Do tej doby tu budú smarty s rovnakým HW od overenejších značiek ako Xiaomi :-)

20.8.2012 14:19 / Reagovať 1 12 nahlásiť

a za 500+ € :)

20.8.2012 15:59 / Filips Reagovať 5 3 nahlásiť

Další smartfon dotovaný čínskou vládou :/ dojde to do eu a nikto nebude moct tomu konkurovat a vyrobcovia budú prepúštat ludi , narastie nezamestnanost ..... :-/

20.8.2012 17:10 / cinges Reagovať 1 3 nahlásiť

Tiez som nad tym rozmyslal, ale tak ci tak sa vsetko vyraba v cine.. a peniaze idu tiez do ciny.. cize je prakticky jedno, ci si kupis jablko, htc, sony, alebo neznamu cinsku znacku..

20.8.2012 18:03 / exe Reagovať 1 11 nahlásiť

az tak jedno to nie je lebo napr. vyrobky made in japan stale existuju (podobne aj made in usa) len sa do europy nedovazaju-cena by bola vyssia. skoda ze sa zabuda na kvalitu a trh valcuju (vacsinou) lacne smejdy made in china

20.8.2012 18:47 / cinges Reagovať 6 2 nahlásiť

Hej, cize sa mozme akurat tak hodit o zem, lebo pokial tu v okoli nespravis fabriku na nove mobily, tak ti nepomoze ani bojkot cinskych vyrobkov a ani keby kupujes drahe veci z ameriky, lebo to zase ide amikom.. cize veskera nespokojnost s tymto je zbytocne mrhanie casom..

20.8.2012 18:50 / cinges Reagovať 7 5 nahlásiť

A nesuhlasim s tym, ze elektronika z ciny musia byt zakonite smejdy.. ak si kupis tablet za 50eur, tak by len blbec cakal kvalitu applu.. Ked si zoberies huawei mediatab, ten je o dost drahsi, ale aj kvalita je o dost inde.. Cinania niesu blbi, oni nevyrabaju elektroniku za pomocou kamenov a ohna.. Len maju bohovsky lacnu pracovnu silu..

21.8.2012 06:21 / exe Reagovať 1 5 nahlásiť

precitaj si este raz co som pisal (pomaly, pozorne) B-]

7.10.2012 02:30 / cof Reagovať 0 0 nahlásiť

no jako ja sa nan uz tesim buduci mesiac ak bude v predaji tak ho hned berem a jako reku iphony su tiez cinske skladacky tak neviem neviem....

20.8.2012 16:41 / Miso Reagovať 1 2 nahlásiť

Areno? Zeby dalsi hrac na poli grafickych cipov a konkurencia pre Adreno? :)

20.8.2012 18:09 / exe Reagovať 14 11 nahlásiť

brrr ani keby stal 50euro tak by som si ho nekupil :-D bojkotujem vyrobky made in China (okrem Lenovo)

20.8.2012 18:43 / cinges Reagovať 7 3 nahlásiť

Ktore niesu vyrobene z ciny? aj na vyrobu piva pouzivaju lacny cinsky chmel.. vsetko je z ciny.. a co nieje, je extremne drahe.. v europe fabriky na mobily si videl? na slovensku je ich urcite 30..

21.8.2012 06:23 / exe Reagovať 0 5 nahlásiť

nabuduce citaj lepsie co pisem az potom reaguj B-]

20.8.2012 22:31 / iqlogic Reagovať 2 3 nahlásiť

A čo máš proti Lian Li či Foxconnu? :-)

21.8.2012 06:19 / exe Reagovať 1 5 nahlásiť

kup si original made in japan a pochopis B-]

21.8.2012 08:52 / iqlogic Reagovať 2 2 nahlásiť

Trošku nechápem ... Lian Li vyrába perfektné skrinky a jeden kúsok mám doma ... takže mám doma Lian Li Made in China a plne chápem, že aj oni dokážu vyrobiť veľmi kvalitné výrobky ;-)

20.8.2012 20:56 / joe joe Reagovať 0 5 nahlásiť

Naco tolko priestoru pre vrtualny cinsky mobil? Cim je taky vynimocny? Ze ma vac ma pamate a rychlejsi procak? Ze je podlhovasty a ma displej? Huh, no kto by to povedal!? Taka invencia! Lacnejsi ak bude tak len vdaka tomu, ze sa bude montovat za minimalnu mzdu v cinskej tovarni tak ako my lepime auta.

21.8.2012 03:06 / Badak Reagovať 0 1 nahlásiť

Neznamy vyrobca zrejme nema s mobilnymi gigantmi ziaden kartel, a prinasa zariadenie za cenu blizsiu realnej hodnote. Alebo inak povedane - predava s ferovym ziskom. (troska konspiracnej teorie na dobru noc ;-) no flame, peace)

21.8.2012 07:53 / crucifix Reagovať 0 0 nahlásiť

nemusi to byt vobec konspiracna teoria. Highend smarty by mali stat z roka na rok menej, ale vzdy cena zacina na nejakych 500-600 Eur podla znacky. Cenotvorba sa uz davno neurcuje naklady (material, praca, vyvoj, distribucia, reklama...) + nejaky fair profit. Funguje to skor tak, aby min. 50% bol profit. Pekne to vidiet ako si niektori vyrobcovia nechavaju priplatit napr. za vnutornu pamat, chces o 32 Gb viac, zaplat + 100 USD...pritom cena cipu aj s pracou je mozno 10.

21.8.2012 20:16 / Janci Reagovať 2 9 nahlásiť

Jaaaj boze, vy HATERI!!! Keby ste mali ponatia o com hovorite. 1. Xiaomi vyvija ROMky MIUI ktore su fest dobre odladene, ten kto s nimi uz pracoval o tom vie svoje takze tie recicky o chabom vyrobcovi a podobne si nechajte. 2. Grafika je Adreno 320, to v clanku je len preklep redaktora. 3. Stvorjadro bude fakt vykonne, pretoze je vyrabane 28nm technologiou. Lepsi vykon, menej energie. 4. Cena je fakt 250 EUR. Pre-order je preto taky drahy ze po tychto telefonoch je v Cine hrozny dopyt, tym padom EU dodavatelia nakupuju za vyssiu cenu aby ho VOBEC MALI. 5. Prv nez zacnete so sprostymi recami si urovnajte fakty!!! Peace

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke