Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/itanketa
Diskusia

Lumia 920 a Lumia 820: Nové Nokie s Windows Phone 8

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.198.25.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
316 príspevkov
5.9.2012 15:56 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 3 17 nahlásiť

Sledujeme!

5.9.2012 21:41 / MM (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Tak teraz dufam, ze zajtra sa predvedie aj Samsung s tym Ativ S, ktory nemohol predviest koli embargu na WP8 a predstavovanie Nokie. http://samsungmania.mobilmania.cz/clanky/samsung-ativ-s-je-... ... Som naozaj zvedavy na ich porovnanie.

5.9.2012 21:44 / +- (zive.sk) 1 0 nahlásiť

príjemné čítanie: ;-) http://www.gsmarena.com/compare.php3...

5.9.2012 23:12 / MM (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Dik za link, myslel som na realne porovnanie s fungujucim systemom. Sviznost, vydrz, realnu prevadzku, odozvu...

6.9.2012 09:49 / RVM (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Myslim, ze v tychto veciach, vzhladom na rovnaky pouzity zaklad HW a OS (bez nejakych custom UI ci inych integrovranych modifikacii), budu len minimalne rozdiely. Skor pojde o vychytavky navyse. ATIV S ma slot pre SD kartu (ktoru L920 nema, ale L820 ma), na druhej strane L920 ma o dost lepsi dizajn, displej s o nieco vyssim rozlisenim, lepsim refreshom (a teda s obmedzenym rozmazavanim sa pri scrollovani), ktory sa da ovladat aj v rukaviciach, opticku stabilizaciu obrazu (a teda ovela kvalitnejsie fotky pri slabsom osvetleni, ako aj neroztrasene video) a bezdrotove nabijanie.

5.9.2012 23:20 / abc (zive.sk) 2 2 nahlásiť

s rukou v rozkroku,ze

5.9.2012 23:20 / Zaklinac (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Nespravne.

15.7.2013 21:56 / d3mcrx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ked ze mam lumiu 920 a pred tym som mal 820 velmi by ma zaujimalo ako borci z windowsu doriesia prenos udajov medzi wp8 a inym typom nokie alebo tel, lebo nekde inzenyzi udelali chybu. Rad by som pocul odpoved ked ze nikdo zatial nevedel ziadnu povedat.

5.9.2012 16:03 / Martin (zive.sk) Reagovať 2 3 nahlásiť

Nejde to :(

5.9.2012 16:07 / Zaklinac (zive.sk) 3 1 nahlásiť

Veru nejde, snad to spravia, zatial sledujem aspon liveblog na wpcentral.com

5.9.2012 23:18 / abc (zive.sk) 3 3 nahlásiť

pozor ,nech ti nejde seme do trenirok,ovca

5.9.2012 23:20 / Zaklinac (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Nespravne.

5.9.2012 16:07 / Think (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Mne to ide cez tento odkaz: http://www.wpcentral.com/wpcentral-nokia-microsoft... ...

5.9.2012 16:10 / Peto (zive.sk) 0 7 nahlásiť

mne to nabehlo asi na 20ty krat :-D.....refresh,refresh,refresh...

5.9.2012 16:13 / pfff (zive.sk) 30 2 nahlásiť

veď nokia =/ tiež som skúsil a musím napísať, že ak ide nokii o to aby o ňu nebol záujem, ide jej to skvele! už len použitie Silverlight stačí na ignoráciu, Silverlight už pochováva samotný MS (žiaden vývoj, už len bezp. opravy - budúcnosť je html5) ale nokia, ta nie jo a bolo by fajn keby uviedli na trh nejaký lowendový symbian, nedávno z prieskumu informovali že ľudia chcú HW qwerty klávesnice a na na to netrebe ani win ani android, mňa by potešil symbian miesto S40 v ASHA

5.9.2012 16:15 / M2 (zive.sk) 3 13 nahlásiť

Jasne, pretoze bol hnusny silverlight a prehnite servery od MS, tak nefunguje livestream - lebo vobec sa nemohlo stat, zeby ludia mali zaujem o WP8 a Nokia Lumia a pretazili server hovadsky :) http://live.theverge.com/windows-phone-8-nokia-lum... ...

5.9.2012 16:17 / pfff (zive.sk) 18 5 nahlásiť

napíš rovno že netušíš o čom píšem keď píšem o Silverlight

5.9.2012 16:09 / Hoper21 (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

Ani mne to nejde:-(

5.9.2012 16:12 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 3 11 nahlásiť

Uz to ide! PUREVIEW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6.9.2012 09:47 / Effe (zive.sk) 8 4 nahlásiť

Uz to ide! PURESHIT!!!!!!!!!!!!!!!!! Nokia pri predstavení Lumií podvádzala, ukazovala falošné video http://goo.gl/XWAff...

6.9.2012 10:41 / Zaklinac (zive.sk) 4 4 nahlásiť

Az na to, ze toto video neuvadzala Nokia ako priklad Pureview, ale ako ukazku optickej stabilizacie. Ukazka svojej stabilizacie bolo to druhe video (zena na lodi/mole).

6.9.2012 10:45 / Effe (zive.sk) 3 4 nahlásiť

Vidím, že si si prečítal ich následné"akože" vysvetlenie a bezvýhradne si mu uveril.

6.9.2012 12:14 / Zaklinac (zive.sk) 1 3 nahlásiť

Nie moj, len som pozorne sledoval tu konferenciu a tam jasne zdoraznili, ze Lumiou bolo tocene to video na mole.

6.9.2012 10:49 / Effe (zive.sk) 6 3 nahlásiť

A ešte doplním, nie je jedno, pri čom klamali ? Jednoducho klamali.

6.9.2012 10:51 / Effe (zive.sk) 2 3 nahlásiť

A do tretice, nie celkom máš pravdu, mrkni v linku na konci článku na ich video čo bolo na youtube : http://img.gawkerassets.com/img/17y7hdpn0shbqjpg/orig... ...

6.9.2012 11:47 / RVM (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Toto bolo ale na zaciatku videa, kedze video pojednavalo o novych vlastnostiach technologie PureView. Nasledne bol ukazany zaznam s roztrasenym obrazom a napisom OIS OFF a potom so stabilizovanym obrazom a napisom OIS ON.

5.9.2012 16:30 / msxx Reagovať 29 9 nahlásiť

Nech si Nokia rozkáže svojmu manželovi Microsoftovi, nech jej naprogramuje multitasking a potom sa Nokie možno aj budú dať kvôli niečomu kúpiť. Jediný plnohodnotný operačný systém, ktorý je vo vývoji je Android a po ňom Symbian, ktorý žiaľ už končí. iOS je na tom tiež s multitaskingom lepšie než WP. Takže Microsoft nech sa konečne zobudí a naprogramuje multitasking, ktorý mali už telefóny v roku 2006. Prvý telefón s plnohodnotným multitaskingom, čo som držal v ruke bol obyčajný Sony Ericsson K610ii. Dovtedy bol v Sony Ericssone multitasking len pre jednu aplikáciu, čo tiež v oblasti jednoduchých telefónov (nepáči sa mi výraz hlúpe telefóny) bolo viac než konkurencia.

5.9.2012 17:51 / F (zive.sk) 9 19 nahlásiť

tak neviem ci sa o tom co ma v sebe android hovorit ako o multitaskingu.. po tom co som bol zvyknuty na symbiane je to krok spat, hrozny system s ktorym som sa za vyse 3 mesiace neskamaratil.. Drzim palce WP8 a tesim sa na moment, ked si kupim telefon s tymto systemom.

5.9.2012 18:11 / msxx 2 2 nahlásiť

Používal som Symbian UIQ v čase, keď jeho oficiálna podpora vyhlásila koniec, takže som sa napríklad už nedočkal finálnej Opery Mobile a podobne. Takže nemôžem povedať, že by som so Symbianom mal veľa skúseností. Symbian od Nokie som nemal možnosť vyskúšať a zaujímalo by ma, v čom bol jej multitasking lepší oproti Androidu, pretože to čo píšeš ma zaujalo.

5.9.2012 19:52 / hammer (zive.sk) 0 3 nahlásiť

neukoncuje, ,neuspava aplikacie ... je asi ako na pocitaci - proste to bezi naraz

5.9.2012 20:34 / pfff (zive.sk) 5 0 nahlásiť

k multitaskingu na symbiane toľke, že bol fajn, ale zvykom nokie bolo aj na hiendy dávať príšerne málo ram procák ok, zvládol by, ale 2-3 náročnejšie app a už ich systém ukončoval takže v reály na mnohých symbianoch stačilo dať opera mobile a tým multitasking skončil pritom tie telefóny boli drahé, mnohé mať 2x viac ram čo v dobe ich uvedenia bolo pár eur naviac (miesto 32 dať 64 a niesto 64 dať 128) by umožnilo ich používať doteraz ale stačilo len náhodou stlačiť foto tlačidlo a systém zhodil všetko ostatné - málo ram zväčšenie foto? opäť málo ram

6.9.2012 10:13 / milan.ko (zive.sk) 1 7 nahlásiť

Nokia E51 (S60 3rd FP1) Naraz dokazem spustit: Opera Mini (dve a viac tabov), Whatsapp, putty, Youtube, Bombus (Jabber klient) a popri tom moct pracovat so spravami, kalendarom, tel. zoznamom aj fotoaparatom ... ale je pravda, ze Opera Mobile pamat vacsinou pochova, Mini mi ale staci v 99% pripadov

6.9.2012 21:18 / pfff (zive.sk) 1 1 nahlásiť

dal si zoznam pamäťovo nenáročných aplikácii tá opera mini funguje aj na java mobiloch so 2-4MB ram ibaže daj si navigáciu, office, natívny web browser a pod., niečo náročné, moderné a nie len textovú komunikáciu a na serveri vygenerované stránky a končíš rozpracovaný office, príde hovor, či spustí sa foťák a koniec pdf reader, zip , multitasking na symbiane končí pri použití jednoduchých app (ktoré v takej či onakej podobe sú aj v java verzí a idú aj na hlúpych mobiloch), pri náročnej vďaka malej ram koniec nokia ušetrila pár eur na 200-300€ mobile... dokonca na x fórach sa riešilo ako ukončiť a koľké procesy aby šlo spustiť tú a hentú hru, ktoré boli vyvinuté priamo pre symbian len preto že na niektorom modeli sa na začiatku nahralo do ram o 1-2-4MB menej ako na inom, nokia musela vydávať nové FW a pod. len aby po zapnutí zostalo viac voľnej RAM (to znehodnocuje inak stále dobrú N95 - ušetrili pár eur na vtedy 500€ mobile, ale operu mobile si na nej spustíš len ak nenačítaš žiadnu stránku)

7.9.2012 08:11 / hammer (zive.sk) 1 0 nahlásiť

T, v prvom rade si mylis operu mobile a operu mini ...

6.9.2012 18:01 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to je ale hlavne chyba opery ze bola lacna na ram ... nijaky iny program nedokazal pozrat celu ramku (ja som mal 128MB)

6.9.2012 22:16 / pfff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

lenže nokia sa dala na 128MB ram keď androidy v tretinovej-polovičnej cene mali 256-512MB mnoho veľmi dobrých mobilov s dostatočným procákom, dobrá výdrž, dizajn, kvalita ale RAM - smrť aj pri top sakra drahých mobiloch, inak by u mňa bola veľká spokojnosť, ale čo s tým, že ak si spustíš premakaný email klient už nemôžeš navigáciu, office a pod. čo už, nokia o tom vedela, veľmi sa nesnažila (najrozšírenejší smart systém), preto má problémy - konkurencia nechrlila len dizajnovo zmenené stroje (N5800 je jej x klonov), inovovali aj hardware

7.9.2012 08:17 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Mas v tom chaos, moja n82 mala 128MB a graficky akcelerator v roku 2008 (myslim ze bola dostupna uz na jesen 2007) ... dal sa na nej hrat port QUAKE III (s rozumnym fps)!!! Dal sa pustit a nainstalovat aj windows 98, ale tu bol problem s malym rozlisenim displeja ... Ale je pravda. ze tie dotykace (mimo N900) boli dost vykuchane.

5.9.2012 18:01 / RVM (zive.sk) 5 11 nahlásiť

Ten multitasking v Androide tiez nie je bohvieco. Vyskusaj napriklad aplikaciu Sports Tracker. Ked sa ti vybije androidovy mobil (ale napr. aj WP7.5, neviem ako WP8), o zaznacovanu trasu prijdes. Ak sa ti vybije symbianovy mobil, trasa bude zapisana do momentu, kym sa mobil nevybil.

5.9.2012 18:09 / msxx 6 8 nahlásiť

To nie je vec multitaskingu, ale samotnej aplikácie. Trasy ukladám pomocou Trekbuddy na Androide a tiež aj na J2ME. Ide o to, že aplikácia pokiaľ je naprogramovaná v nejakom mobilnom systéme a autor ju chce portovať na iný systém, musí aplikáciu pre tento systém naprogramovať od začiatku. Ono je to teda v podstate úplne iná aplikácia. Takže neuloženie trasy je chyba autora. Ale uznávam, že taká chyba by ma tiež naštvala. Lenže ďalšia vec je tá, že autor mohol aplikáciu naprogramovať dobre pre Android a zle pre Symbian a teda by platilo to čo si napísal presne naopak.

5.9.2012 19:53 / hammer (zive.sk) 6 13 nahlásiť

nehovoriac o tom, ze android so zapnutym GPS zdochne 2x rychlejsie ako symbian

6.9.2012 04:41 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Podla velkosti baterky, displeja, verzie OS, spustenych aplikacii ... je to velmi variabilne ...

6.9.2012 09:11 / maxos (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A ked mas napr display vypnuty ? Mne na HTC Eve samotne trackovanie cez GPS pekne baterku zerie a to len trackuje netaha nic z netu.

6.9.2012 09:58 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ako dlho ti dokaze trackovat GPS na jedno nabitie ? Ja som pred par dnami trackoval cez SportsTracker na N8, vydrzalo nejakych 7 a pol hodiny. Bol som v rezime offline, teda bez pripojenia k sieti (ako hlavny telefon som pouzival 808). Samozrejme, bateria uz nie je najnovsia, rovnako ako telefon bude mat v decembri 2 roky.

9.9.2012 23:41 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak dnes v tatrach som znova vyuzil N8 na trackovanie. Trasa trvala 7 hodin 50 minut a baterka bola po skonceni stale este na 30%.

6.9.2012 18:04 / hammer (zive.sk) 0 2 nahlásiť

minuskujte adolescenti ale je to tak ;-)

5.9.2012 22:50 / Peter (zive.sk) 3 2 nahlásiť

Prosím ťa, načo je v mobile multitasking? Lepšie povedané, načo tam je multitasking v tvojom chápaní? Pretože to, čo sa z mulitaskingu dá na mobile použiť, obsahuje aj Windows Phone aj iOS. Na Symbiane bol nepoužiteľný kvôli slabým HW podmienkam (málo RAM) a v Androide si veľa aplikácií žije "vlastným životom" a strašne žerie baterku. Potrebuješ snáď v mobile na pozadí renderovať video?

5.9.2012 23:26 / RVM (zive.sk) 0 4 nahlásiť

No ja na svojej Symbianovej Nokii 808 nemam problem spustit viac ako 50 aplikacii beziacich zaroven :) Takze multitasking je tam rozhodne velmi dobre pouzitelny :)

5.9.2012 23:31 / Peter (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Nemal som na mysli zrovna posledný model, v ktorom sa Nokia už poučila z minulosti. Ale to je odbočenie od témy. Na čo ten multitasking využívaš?

5.9.2012 23:43 / RVM (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Tak napriklad bezi mi Sports Tracker, zaznacuje trasu, popritom fotim/natacam video.

5.9.2012 23:58 / Peter (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Som rad, ze si uviedol prave tento priklad. Pretoze prave toto funguje v iOS a s najvacsou pravdepodobnostou aj v WP8. Skus nieco ine ...

5.9.2012 23:59 / Peter (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Este link na vysvetlenie: http://www.macworld.com/article/1164616/how_ios_m... ...

6.9.2012 00:48 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Fungovat to moze, otazka je ako to funguje. Spominany program som vyskusal okrem Symbianu aj na WP7.5 a na Androide. Ako sa ukazalo, na oboch sa ukladala trasa len do RAM a realne do velkokapacitnej pamate ci na kartu ju musel ulozit az uzivatel pri skonceni trasovania. Tzn. ze ak sa mobil alebo aplikacia vypla (z akehokolvek dovodu), prisiel si o cely zaznam. Na Symbiane to funguje tak, ze aplikacia vsetko uklada v realnom case na kartu, a teda ak v akomkolvek okamihu mobil vypnes, mas az do toho momentu vsetko ulozene.

6.9.2012 04:40 / Peter (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Ako ti tu uz niekto napisal, to je chyba aplikacie a nie OS.

6.9.2012 06:19 / RVM (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Otazka je, ci pre spominane systemy vobec existuje aplikacia, ktore by sa chovala ako SportsTracker na Symbiane, teda zapisovala do pevnej pamate v realnom case.

6.9.2012 06:29 / Peter (zive.sk) 3 1 nahlásiť

Otázka je, prečo na Symbiane tá aplikácia zapisuje rovno do flashky. Zrejme kvôli problémom s nedostatkom RAM v Symbianoch. Niekedy je z nevýhody výhoda. Ale hlavná otázka je: Písal si, že na Symbiane bežne spúšťaš naraz aj 50 aplikácií. Tak uveď ďalšie príklady. Tento sme už vyriešili - napíš autorovi, nech tie zápisy zmení.

6.9.2012 08:37 / 1 3 nahlásiť

Nejde predsa o to, na co ti to je. Ide o to, ze to JE MOZNE. A co sa tyka nedostatku ram, tak sa nedaj vysmiat. Moja 808 ma sice 'iba' 512 no nikdy som nemal menej ako 200MB volneho pri xy aplikaciach. Ram manazment ma Symbian zvladnuty.

6.9.2012 12:52 / peter pan (zive.sk) 0 4 nahlásiť

zatial som len zacal citat celu diskusiu, ale myslim ze uz som objavil najlepsiu hlasku... "Nejde predsa o to, na co ti to je. Ide o to, ze to JE MOZNE." nadhera, takze ked pride telefon co bude mat v sebe zabudovanu fontanu, tak to bude najlepsi telefon na svete, pretoze predsa nejde o to na co ti ta fontana bude, ale ze tam je!!

6.9.2012 14:46 / 2 1 nahlásiť

To je totalne tupa reakcia co si teraz predviedol. Snad chces funkcionalitu MULTITASKINGU porovnavat so zabudovanou fontanou ? A jest ti inak chuti ? To, ze ty nevies vyuzit multitasking neznamena, ze ini nevedia.

6.9.2012 14:56 / Peter (zive.sk) 1 3 nahlásiť

Nie jeho, tvoja reakcia bola tupá. Napíšeš, že nie je podstatné, načo tá funkcia slúži, hlavne že tam je. Ten nápad s fontánou bol trefný. Tebe nestačí, že na pozadí môže ísť hudba, s tým navigácia, do toho občas telefonát, či foto. Ty chceš naraz 50 aplikácií, no nie je podstatné načo ... Skús si po sebe prečítať príspevky. Je možné, že si to len tak nešťastne sformuloval, že ti nikto nerozumel.

6.9.2012 16:58 / 2 2 nahlásiť

Jezus, dalsi. Co myslis, naco sa robia auta ktore maju 250+ koni hoci maximalna povolena rychlost je 130km/h? Multitasking je typ funkcie, ktora nie je nevyhnutna, no prinasa pridanu hodnotu. Tak ako prinasa hodnotu do auta +150 koni, aj ked ich 90% casu nemas kde vyuzit, pri tych 10% budes sakra rad, ze ich mas.

6.9.2012 20:34 / Peter (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Vidím, že si v tejto diskusii úplne mimo. Použijem tvoje prirovnanie. Tých 250 koní má Lumia 920, iPhone 4, SGS2 aj Nokia 808 a mnohé iné. Ale nikto s nimi nepôjde po poľnej kľukatej ceste 200 km/h, aj keby to bolo povolené. Je to rovnaký nezmysel, ako naraz spúšťať na mobile 10 hier, 20 pesničiek, 10 filmov a 5 renderov.

7.9.2012 08:19 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

uz si sa z tej opice vyspal?

7.9.2012 08:38 / peter pan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ty este zjavne nie... sa mi paci ako tu prirovnavate telefony k autam a miesate kone s rychlostou a neviem co ale stale nebol nikto ochotny povedat v com je realne "ozajsny multitasking" lepsi nez ten druhy... napis mi aspon jeden dva priklady co ty na svojom symbiane alebo androide mozes robit s multitaskingom a co ja na ios alebo wp nemozem. a nenapis prosimta znova ze pustit 50 aplikacii naraz, napis nieco co ma aj realne vyuzitie.

7.9.2012 08:58 / hammer (zive.sk) 1 2 nahlásiť

takto ... len maly postreh. Mam teraz android. Neznasam ked mam nacitanu nejaku stranku, diskusiu (typicky priklad smetisko s rozklikavacimi reakciami), prijmem hovor (alebo nejaka ina app) - chcem ist naspat, tam kde som skoncil. Aha, ono sa to zatvorilo a nacitava stranku nanovo, vsetky reakcie treba znovu rozbalit a neviem kde som skoncil, ked ma diskusia 250 prispevkov. Ked toto urobis na symbiane, program ta caka v presne tom stave, v akom si odchadzal. a reagoval som skor na toho druheho Petra. Zene som kupil Iphone 3GS a dost som sa s nim za tie roky nabavil. Robil presne toto iste. Niekedy prehliadac otvoril tak ako som ho nechal a niekedy nacital znovu. Inak ja nahodou ios celkom uznavam. Spristupnil pre obycajnych ludi uzasne veci, ktore zrazu dokazal kazdy ... WP som neskusal ale vyzera ze sa bude ovladat rovnako lahko.

7.9.2012 09:36 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nie je Android ako Android. Ak máš nejaký šunt za pár EUR, tak to má málo RAM-ky a podobné kompromisy. Teraz som skúšal viacero stránok na SGS2 a bez problémov som sa vrátil presne tam, kde som prestal. Ak si spustím v YouTube video a odídem z aplikácie, prirodzene sa prehrávanie zastaví. Alebo by malo pokračovať ďalej? Ak sa vrátim, video pokračuje odtiaľ, kde som odišiel. Logické, nie? Ak si spustím nejakú hudbu a odídem, hudba pokračuje. Ak si spustím stopky, odídem a vrátim sa o minútu, tak čuduj sa svete, je tam o minútu viac. Spal ten program??? Rozhodne nie!!! Tak je tam multitasking, alebo nie???

7.9.2012 09:37 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A takto to funguje aj v iOS aj vo WP. Takže kľudnite hormóny.

7.9.2012 09:52 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mam 1GHz 512RAM adreno 205 (xperia) - pozor, zalezi aj co mas vsetko nainstalovane. Uplny vrchol je, ked sa mi kazdu chvilu po opusteni nejakej APP prekresluju ikony, chvilku to trva, ta podoba s XP je neuveritelna ;-) a nehovor mi, ze na to citanie smetiska potrebujem dvojjadro/1GB :D

7.9.2012 11:59 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

1. Nepoznám žiadne smetisko. Skúsil som www.smetisko.sk, to browser nenašiel. A smetisko.sk - doména je na predaj. 2. To "smetisko" - zrejme skripty na úrovni mena, takže asi preto to nefunguje. Skús niečo iné. 3. Či OS násilne zatvorí aplikáciu nezáleží od procesora, ale od veľkosti RAM a tiež používanej aplikácie - ako je optimalizovaná.

7.9.2012 13:15 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

omg jasne ze SME.SK najdi clanok s velkou diskusiou a skus to

7.9.2012 13:23 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak sa vyjadruj jasne. Každý nečíta bulvár. A už vôbec nie diskusné fóra na bulváre. Mimochodom, fórum na SME je tak zle naprogramované, že sa ani nedivím, že ti na mobile nefunguje.

7.9.2012 15:26 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

skoda reci ... nechapes a ani nechces

9.9.2012 18:29 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no co, neslo ze ;-)

6.9.2012 10:21 / RVM (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Ja som nepisal ze bezne spustam 50 aplikacii. Pisal som ze to Symbian (aspon teda najnovsia generacia: 603, 700, 701, 808) v pohode zvladne, a reagoval som tym len na tvoje tvrdenie ze multitasking je v Symbiane nepouzitelny. --- Ten zapis do flashky rozhodne nema nic spolocne s RAM. Pokial viem, aj iPhone 4S ma len tolko RAM ako maju dnesne Symbiany, teda 512 MB. A tipujem, ze tej volnej RAM pre bude mat zrejme menej, kedze aplikacie bezia vo vyssom rozliseni a graficke data su ulozene za behu prave v RAM.

6.9.2012 14:35 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Napísal si, že na svojej Nokii nemáš problém spustiť 50 aplikácií naraz. Ja mám iPhone 4 a SGS2 a problém s tým rozhodne mám. Teoreticky to ide, ale potom by bolo všetko šialene pomalé, resp. korektný systém by začal sám v istom momente tie aplikácie ukončovať. Rovnako to platí pre všetky OS. Skús spustiť na počítači 50 aplikácií naraz. Je to to isté. Predpokladám teda, že reálne naraz spúšťaš maximálne tak 2-4 aplikácie. To je samozrejme možné aj na iOS, Androide a WP. Rozdiel je v tom, ako sa k nim OS správa. Napr. iOS nečinné aplikácie "uspáva". Aplikácie, ktoré ťahajú dáta alebo na ne čakajú, či niečo čítajú alebo zapisujú, tie ponecháva bežať. To je predsa logické nie? Horšie je to so systémami, ktoré nechajú všetky aplikácie naplno bežať, čo žerie baterku. Napr. ak prehrávam video a prepnem sa do inej aplikácie, je logické, že sa tá s videom zastaví a rozbehne sa, až keď sa do nej vrátim. Ale toto si musia vedieť ošetriť hlavne tie aplikácie samé - musia tak byť naprogramované. Píšeš o "dnešných" Symbianoch. Ale veľa ľudí používa tie "včerajšie" - napr. E52, ktorá sa tuším ešte predáva, má len 128 MB RAM. Nokia E7 je koncepčne novšia, no stále má len 256 MB. Už chápeš, čo chcem povedať? Ak má niekto spraviť pre Symbian aplikáciu, ktorá niečo niekam zapisuje a chce, aby bežala na čo najväčšom počte modelov, musí myslieť na malú kapacitu RAM množstva telefónov a preto radšej zapisovať dáta rovno na flashku miesto RAM. Neviem presne, ako je to v iOS, ale vo WP to funguje tak, že ak má OS zhodiť aplikáciu kvôli nutnosti uvoľnenia RAM (myslím trvdé ukončenie vo výnimočných prípadoch), tak jej pošle výzvu a tá má niekoľko sekúnd na korektné ukončenie. Počas nich môže dáta uložiť z RAM do flashky. Zrejme to bude podobné aj v iOS, ten funguje podobne. Android netuším.

6.9.2012 14:41 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ešte doplním - s tou RAM-kou to nie je podstatné. Ak to nesprávne ukladá aplikácia v iOS, WP alebo v Androide, tak kontaktuj výrobcu aplikácie, nech to zmení.

6.9.2012 15:13 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

No, ja som mal na 808 spustenych 50 aplikacii a napriek tomu bol system stale svizny, rozhodne nebol "sialene pomaly". Narychlo som nasiel na ukazku nejake videjko na YT, kde chlapik na lacnej Nokii 603 multitaskuje 64 aplikacii. Nemyslim si, ze by ten multitasking fungoval neefektivne ako to popisujes. To by bol Symbian na tom s vydrzou zle a kazdy vie ze opak je pravdou. --- Rovnako s optimalizaciou aplikacii na mensie mnozstvo pamate je to diskutabilne. Lumia 610 s WP7.5 ma predsa tiez len 256 MB RAM. Su aj lacne Androidy s malo RAM (netreba zabudat, ze system u Androidu zatrepe viac RAM ako je tomu u Symbianu).

6.9.2012 15:13 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

To videjko som zabudol: http://www.youtube.com/watch...

6.9.2012 15:25 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak si všimni, že v tom videu bolo prehrávanie videoklipu zastavené - 1:29 - to video nebežalo v multitaskingu - takže suspend. Rovnako potom aj tá hra. Na iPhone ti toto spravím v pohode tiež. Pozri si iné video: http://www.youtube.com/watch... Na konci vidieť, ako to strašne mrzne.

6.9.2012 15:18 / peter pan (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ja som mal e71 a e52 a musim povedal ze ma na nich nesr*lo nic viac nez hlaska ze pamat je plna... furt sa to dialo. tu nokiu e52 som mal uplne novu, nic som v nej realne nemal (firemna), jedine co mi tam bezalo navyse od predinstalovanych applikaci bolo whatsapp. zapnem navigaciu a bac, pamat je plna... jedine co pomahalo bol restart. a ver mi, ze k 50 aplikaciam som sa ani neblizil... ale stale si realne nenapisal k comu potrebujes mat pustenych 50 aplikacii naraz, na co je to dobre. pretoze z vlastnej skusenosti, multitasking je dobry ked chces naraz pocuvat hudbu a nieco robit alebo aby ti fungovali IM alebo skype na pozadi. a tieto veci funguju na na iOS aj vo WP pomocou push messages, co nie ze funguje tak ako ma ale este to aj setri baterku oproti realnemu multitaskingu..

6.9.2012 15:36 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

No neviem ako to setri baterku, vieme ale, ze Symbian ma napriek tomu podstatne lepsiu vydrz baterky ako napr. WP (co mozem sam porovnat).

6.9.2012 15:39 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A este raz, budem citovat sam seba: "Ja som nepisal ze bezne spustam 50 aplikacii. Pisal som ze to Symbian (aspon teda najnovsia generacia: 603, 700, 701, 808) v pohode zvladne, a reagoval som tym len na tvoje tvrdenie ze multitasking je v Symbiane nepouzitelny. " V prispevku vyssie som tiez dal link na video, kde chlapik bez problemov multitaskoval na Nokiie 603 64 aplikacii. Neviem preco spominas E71 z 2008 roku. To mozes rovno Nokiu 7650 z 2002.

6.9.2012 12:52 / rura (zive.sk) 4 1 nahlásiť

Moja kedysi milovana NOKIA zaspala dobu ...mne to pripada ako keby ich vyvojarov uniesli kdesi na inu planetu kde nemaju pristup k mediam a nevedia nic o svete a stale si myslia ze ich firma robi jedine smartfony na svete ....skoda skoda skoda ...este aj ceny maju na hlavu postavene ...Nokia Lumia 900 -500L a porovnam Samsung galaxy S 3 -519L lebobo samsung galaxy note 440L alebo HTC one X 419L no kazdy kto ma aspon stipku rozumu ani mysliet nemusi aby vedel co si ma kupit ....to boli ceny v UK carphonewarehouse neviem ako je to u nas ...nokia zobud sa ty dilinko !!!!

6.9.2012 13:43 / RVM (zive.sk) 4 3 nahlásiť

O com tocis ? Ved ten Galaxy S 3 sa na tuto Lumiu 920 nechyta, pokial ide o vybavu...

5.9.2012 16:53 / jožo (zive.sk) Reagovať 4 33 nahlásiť

som uneseny, paci sa mi to a prechadzam z androjedu na lumiu 920 navzdy. sledujem live. dobrota!

5.9.2012 16:57 / peter (zive.sk) Reagovať 3 22 nahlásiť

kedy bude u nas a kolko bude stat. ine ma nezaujima a berem hned 920.

5.9.2012 16:58 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 7 37 nahlásiť

Ta 920 je neuveritelna. Tolko inovacii... Apple ma co robit.

5.9.2012 22:16 / lapiduch (zive.sk) 10 4 nahlásiť

dalšie pádlo k anroid pádlam v čom je neuveritelná ? v cukríkových farbách najviac ma pobavila veta "Súbory budete môcť prenášať aj prostredníctvom Bluetooth 3.1" to fakt ešte niekto posiela pesničky takto - lebo to je najčastejší argument a myslím že to MS nebude podporovať

5.9.2012 22:52 / Peter (zive.sk) 4 1 nahlásiť

Napríklad PureView. Doteraz ho mala len 808, no tam bol Symbian, ktorý končí. Som rád, že to dali do vlajkovej lode. Budem sa tešiť na porovnanie foťákov v Lumii 920 a novom iPhone. Pretože ten budem zrejme kupovať.

6.9.2012 09:50 / Effe (zive.sk) 3 5 nahlásiť

Myslíš toto PUREVIEW ??? Nokia pri predstavení Lumií podvádzala, ukazovala falošné video http://goo.gl/XWAff......

6.9.2012 10:53 / RVM (zive.sk) 1 6 nahlásiť

Nie je to zas celkom tak. Nokia ukazala 2 videa s optickou stabilizaciou obrazu. Jedno priamo na predstaveni, kde bola skutocna ukazka priamo z Lumie 920: http://www.youtube.com/watch... Druhe bola zverejnene na oficialnom blogu Nokie (conversations) v clanku: http://conversations.nokia.com/2012/09/05/taking-purevie... ... Dolezite je precitat si kontext v akom bolo toto video zverejnene: "The OIS technology isn’t a digital algorithm, like you may have experienced previously. Crucially the rear-end of the camera is caged with a gyroscope to move the whole optical assembly to compensate unintended camera movement. Enough explanation: this video tells the story best." Za tymto odstavcom nasledovalo video. Je zjavne, ze video sluzi len ako demonstracia funkcionality optickej stabilizacie. Obrovskou chybou marketingovej firmy (pokial viem, tento blog pre Nokiu spravuje externa firma) bolo ale nepridat do videa (alebo aspon do textu) zmienku o tom, ze ide len o ukazku technologie, nie priamo zaznam z Lumie 920. Mozno to bolo zamerom - pokusit sa takto dosiahnut "wow" efekt. Ibaze im nejako unikol ten odraz v okne a v konecnom dosledku znova raz poskodili renome firmy a zbytocne pokazili dobry dojem z dobre vykonanej prace vyvojovych oddeleni. To bude asi ten "americky marketing", ktory prisiel s Elopom :(

5.9.2012 23:29 / RVM (zive.sk) 0 9 nahlásiť

Tak podla toho co tvrdi Nokia to ma mat najlepsi fotak v mobile (mimo vlastnej Nokie 808), najlepsi displej (1280x768, vyssi refresh rate, najjasnejsi a s najlepsou citatelnostou na slnku), bezdrotove nabijanie, ovladanie funguje aj v rukaviciach. To je dost veci navyse oproti tomu co je dnes beznou normou.

6.9.2012 10:07 / Mimique (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Pouzivam to uplne bezne. Vcera sa predavacke v obchode zapacilo moje zvonenie a kedze mala tiez Nokiu, do minuty ho mala aj ona. Ked chodime na nejake akcie, nieco foti jeden, nieco druhy.. nakoniec si fotky vzajomne posleme a mame ich vsetci. Velmi prakticka vec, nielen na hudbu a fotky.

6.9.2012 10:59 / RVM (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Oni tito Applaci ti budu dookola opakovat, ze posielanie suborov cez BT je somarina, SD karty su somarina a najlepsie je vsetko posielat cez net. Kym nevykrocia zo svojej tmavej izbicky a zistia co je to skutocny svet. Staci ist na turistiku na zakarpatsku Ukrajinu a velmi rychlo zistis, ze posielat nieco cez datovy roaming v krajine mimo EU by ta stalo majland (v Orange prinajlepsom - po aktivacii specialneho balicka - 90 centov za MB). Aj v krajinach EU, trebars v Cechach zaplatis prinajlepsom (v partnerskej sieti Orangu) 9 centov za MB. Teda posles jedno kratke 20 MB video kamosovi a prides o takmer 2€.

6.9.2012 12:59 / peter pan (zive.sk) 6 2 nahlásiť

presne, ja tiez chodim velice casto na turistiku s kamaratmi a v podstate tam nerobime nic ine len si posielame subory cez BT... proste si sadneme na vrchol kopca a posielame o stosest... kludne aj zopar hodin, az kym sa baterky nevybiju... kazdy si vzdy doma nauklada nahodne subory do telefonu a potom posielame... pretoze samozrejme ze ked nieco odfotim na vylete alebo na dovolenke, tak kamarat to potrebuje mat vo svojom telefone okamzite v tom momente... pretoze poslat mu to na mail az doma je neuveritelne neskoro, to uz tie fotky mozno ani nebude chciet... (ale teraz realne, na ktoru r*t s prepacenim potrebujes v tom momente co odfotis fotku ju poslat kamaratovi? co s nou bude robit? si mu poslal fotku svojho penisu a on chce v klude masturbovat? lebo inac nevidim iny dovod, preco by nebolo mozne pockat az domov a potom mu ju dat)

6.9.2012 13:53 / RVM (zive.sk) 0 8 nahlásiť

Prosim ta, netrep. Si s kamaratmi niekolko dni na zakarpatskej Ukrajine, cez den idete na turu, vecer sadnete do krcmy pri ubytovni v dedine. Pri capovanom kvase si narychlo pozriete co zaujimave sa komu podarilo zachytit. Kamosovi sa zapaci konkretna fotka ci video, poprosi ta ci by si mu ju nemohol poslat. Ja mu ju poslem cez BT v danom momente (kliknutim poslat cez BT v galerii), lebo viem, ze ked pridem domov, budem riesit milion inych veci a nebudem mat cas a chut (ak si vobec spomeniem) babrat sa s fotkami a posielat ich ludom. Samozrejme ty ako typicky applista budes dokola hladat dovody, preco konkretna funkcia je zbytocna, tak ako v casoch iP3GS tebe podobni fanatici tvrdili ze rozlisenie vacsie ako 480x320 je zbytocnost, a pred nedavnom ti isti ludia sa rozplyvali nad vysokym rozlisenim v iP4S.

6.9.2012 14:04 / peter pan (zive.sk) 8 0 nahlásiť

obavam sa ze jediny kto tu trepe si ty. za prve, nemam apple. za druhe, to ze ty a tvoji kamarati mate nejake zvyky neznamena ze to tak musi byt u kazdeho. nikto z mojich kamaratov nema iphone, vacsina ma nejake androidy alebo symbiany. vacsina z tych telefonov podporuje posielanie cez BT. v zivote ani raz sme si ziadne fotky cez BT neposielali. u nas to vyzera uplne inak. vecer si sadneme, narychlo pozrieme co sa podarilo komu zachytit a kedze sa aj tak nikomu nechce riesit, tak tak ako vzdy sa dohodneme ze po akcii hodime vsetky fotky na jedno miesto (dropbox vacsinou) a potom si kazdy vyberie co sa mu paci. pretoze predsa to nebudeme riesit pri pive, ze "ja chcem tuto", "ja tuto", "ja tieto styri" a zrazu jak blby parujes telefony a posielas jednemu hentu fotku, druhemu hentu. nie, samozrejme ty ako typicky anti-apple fanatik, si nevies sam poriadne v hlave odovodnit preco je ten iphone taky zly (pretoze si ho pravdepodobne v ruke nedrzal) a tak bude dookola opakovat ake je to posielanie suborov cez BT dolezite a ako sa bez toho neda zit. tak ako ste pred nedavnom vsetci nadavali ako moze byt apple taky blby a nedovoli v ios flash. a zrazu ho nema ani android a vsetci su ticho, nikoho to netrapi...

6.9.2012 14:20 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Ja som organizovany turista, chodim na akcie s viacerymi turistickymi klubmi, po slovensku aj do zahranicia. Moja skusenost je, ze ide o ludi v roznom veku, vratane dochodcov. Vacsina z nich o nejakom dropboxe nikdy nepocula, a uz vobec nie, aby tam nieco uploadovali. Neviem ci to nebude tak, ze cela ta tvoja partia je banda ITckarov, ktori sa idu raz za pol roka schlastat na chatu a kedze internet je ich druhy zivot, prve co urobia po navrate domov je to, ze uploadnu svoje fotky na dropbox. --- Nevravim, ze prenos cez BT pouzivam v mobile dennodenne. Pouzivam to mozno 5x do roka. A viem ze to pouzivaju mnohi ludia v mojom okoli. Dokazal by som bez toho zit, ale z casu na cas sa to jednoducho hodi. Uzatvorene OS (ako iOS ci WP7.5) maju ovela zavaznejsie nedostatky (v porovnani so Symbianom) ako je len absencia posielania suborov cez BT.

6.9.2012 14:52 / peter pan (zive.sk) 2 1 nahlásiť

jediny ITckar v nasej partii som ja. prepac ale myslim ze nejaky dochodca bude mat taku istu ideu o parovani a posielani cez BT ako o dropboxe... aj moja mamka sa naucila pouzivat dropbox, pretoze to je blby adresar v pocitaci kde sa jej zrazu zazrakom zjavia fotky, ked ich tam uploadnem, nemusi vediet nic. alebo ich proste uploadneme na facebook, kde ich uvidi kazdy komu dovolime. fakt mi tu ides pisat ze pre dochodcu je jednoduchsie si sparovat telefon cez BT, potom si poslat subor, potom doma nejakym sposobom ho dostat do pc?? -- ake su tie zavaznejsie nedostatky, napis prosim ta, pretoze vsetci tu dookola opakuju BT a pamatove karty, nic ine...

6.9.2012 15:07 / Mimique (zive.sk) 0 1 nahlásiť

nuz, neviem aky BT mas ty, ale ja mam na N8cke taky bluetooth, ze vyberiem subor, dam odoslat, zobrazi mi to zoznam zariadeni v dosahu a odoslem. Padla. Na cielovom telefone sa zobrazi otazka, ci chce subory prijat a ak ano, zacne odosielanie.. parujem mozno tak sluchadla. Zatial to zvladol kazdy. A hlavne - nie, nepotrebujem vsetko posielat cez internet. Ak by som si nahodou robil fotky ako masturbujem (a bohuprisaham ze ich nerobim :), tak ich urcite nebudem prenasat cez dropbox (a mam ho aj na mobile), mail ani facebook.

6.9.2012 15:20 / RVM (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Dochodcovi to kludne v krcme spravis ty. Narozdiel do toho dropboxu. -- Zavaznejsie nedostatky ? - plnohodnotny pristup k suborom z prostredia mobilu (file manazer) - plnohodnotny pristup k suborom cez kabel z PC (bez potreby instalacie dodatocneho softwaru na PC) - plnohodnotny multitasking (najma v pripade WP, staci sa pozriet ako funguje Skype na WP7.5) - SD karty (bez toho sa da zit. Ale ked ti jedneho dna odide telefon, budes radsej ked budes mat fotky na karte, ktoru vytiahnes a telefon posles do servisu)

6.9.2012 16:57 / 5 1 nahlásiť

RVM je pan labuznik. On musi na Ukrajine v krcme menit fotky s dochodcami. OMFG co za ludia behaju po svete??????? Ze ukrajina, s dochodcami...

6.9.2012 18:13 / hammer (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Chapem, ze taky ukazkovy mentalny zobrak ako ty to v zivote nepochopi. To by si chlapce musel otocit hlavu nahor a pozriet na oblohu, ako vyzera v takych Poloninach, ked vidis mliecnu drahu vlastnymi ocami. Mumak s tvojim empatickym rozsahom to asi nepobere, ale nedalo mi ;-)

6.9.2012 21:01 / RVM (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Ano, zatial co ty doma okopavas zemiaky, ini ludia cestuju po svete. Okrem tej zakarpatskej Ukrajiny, o ktorej si sa tak pohrdavo vyjadril, aj pre Slovaka podstatne exotickejsimi destinaciami ako Island, Pyreneje, Apeniny, Dolomity, Sicilia, Faerske ostrovy, skotska vysocina, pohoria v Irsku ci rumunske Karpaty. No a co sa tyka tych dochodcov... ty budes asi jeden z tych poulicnych drsnakov, ktori sa hanbia aj za vlastnych starych rodicov, co ? Neboj, ked dospejes, a naucis sa vazit si ludi, prejde ta to. Asi by si sa dost hanbil, keby si zistil, ze vacsina tych dochodcov ma kondicku vyrazne lepsiu ako mas ty...

6.9.2012 21:56 / 2 0 nahlásiť

kondicku lepsiu ako ja? :) preco sa stavias do polohy, ze ma poznas a vies aku mam kondicku? Odkial vies, ze nemam kondicku 4x lepsiu ako ty? Pekne destinacie si pochodil. No keby som ti ukazal svoje albumy tak sa zakopes do zeme (aj s tym mudrcom nad tebou). Pripustam ale,ze pri cestovani mam mensiu vyhodu toho, ze moj pribuzny ma niekolko sukromnych lietadiel...

6.9.2012 23:02 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Tesi ma, ze mas moznost cestovat po svete sukromnym lietadlom. To ja si dovolit nemozem. Zaujimalo by ma len, aky mas problem s tou zakarpatskou Ukrajinou... preco ten vysmech ?

7.9.2012 16:24 / 1 0 nahlásiť

ja si to dovolit tiez nemozem, len sa obcas zveziem... S ukrajinou problem nemam, musi byt pekna...Mam problem s tvojou bezhranicnou obhajobou potreby BT. respektive bezhranicnou neodpodstatnenou nenavistou applu ;-)

7.9.2012 08:35 / hammer (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Dobry vtip na rano. Zda sa ze si to trochu s travou prehnal a lietal si po izbe dlhsie ako je zdrave ... No nic, hoci sa mi to tvoje poletovanie zda silne nepravdepodobne, je mozne, ze si nejaky synacik bohateho otecka, a tak sa tvoj charakter vyformoval (zdeformoval) do tejto podoby aj bez tvojho zavinenia. Kondiciu a odvahu ale nemas ziadnu ;-) Clovek, ktory zazil blizkost smrti v hranicnych situaciach, vyzera trochu inak. Si len ukecany trapko, a s tym detinskym vytahovanim si to len potvrdil.

7.9.2012 08:40 / peter pan (zive.sk) 1 0 nahlásiť

otazka, ty si schopny pisat aj nieco konstruktivne, agrumentovat faktami alebo len nadavat a urazat ked sa ti nepaci nazor toho druheho?

7.9.2012 09:06 / hammer (zive.sk) 0 1 nahlásiť

sorry ale nechavam sa uniest ... hadam so ta neurazil, mozno ak som netrafil spravne vlakno, lebo nemam taky pocit - inak najdes aj moje prispevky s argumentami Ak si vsimnes, tieto diskusie maju pramalo spolocne s faktami. Je to ako so zenami, kazdy si mysli, ze ma tu najkrajsiu a najlepsiu, je to daleko od hodnotenia s odstupom. Kazdy chvali to svoje a s brvnom vo vlastnom oku hlada smietky u inych ...

7.9.2012 16:14 / 0 0 nahlásiť

neviem o akych hranicnych situaciach blizko smrti hovoris...ja hovorim o cestovani. Ohladom toho sukromneho lietania..viem, ze pre ludi, ktori sa nevedia zmierit s faktom, ze niekto ma iphone je nieco taketo velmi tazko pochopitelne . nemam problem sa s tebou stavit o peniaze a poslat ti fotky s tym, resp. v tom lietadle...ale zadarmo, resp. bezdovodne to robit nebudem. btw. nie som synacik

7.9.2012 10:40 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

S urazanim a vysmievanim ale v tomto vlakne zacal niekto iny.

6.9.2012 21:59 / 1 0 nahlásiť

este k tym dochodcom. Vobec nic proti nim nemam, dokonca si ich vazim (ak nie su uz polod ementni). Moj vysmech smeroval k tomu, ze s nimi chodis na turu a na ture si s nimi cez BT potrebujes menit fotky. To nevadi, tieto vyplody beriem len ako antiapplovsky komplex, inak mozes byt v pohode chlapik

6.9.2012 22:59 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ok, tak este raz. Co je smiesne na tom, ze chodim na tury aj s dochodcami ?

6.9.2012 23:02 / tiez neviem (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Ked si deticky, co ich zivia rodicia myslia, ze vedia vsetko lepsie ako ostatni. Tury su fajn, dochodcovia rovnaki ako vsetci ludia - niektori na zabitie, niektori ppci.

6.9.2012 23:58 / 1 0 nahlásiť

ze si s nimi potrebujes menit obrazky cez BT. to je smiesne, lebo taku blbost som este nepocul. Horko tazko najdes dochodcu ktory dokaze zavolat resp poslat smsku. A nieto este zapnut BT a posielat fotku. To je posledna blbost co dochodcu trapi, ako okamzite sharovat fotku na ture!!!omg

7.9.2012 02:45 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

No neviem, poznam dochodcov s ktorymi som toto leto zdolal tritisicovky v Pyrenejach. Myslis ze maju problem s telefonovanim ci poslanim SMS ? Neviem kde zijes ty, ale v mojom okoli sestdesiatnici, dokonca aj mnohi sedemdesiatnici bez problemov pracuju s telefonom, internetom, maju mailove ci dokonca FB konta. V rodine sme mali jedneho, co este v 79 rokoch pouzival internet banking. Keby si obcas z toho svojho sukromneho lietadla aj vystupil na pevninu, v niektorej z vyspelych krajin, zistil by si ze tam dochodcovia aj vo vysokom veku ziju aktivne, vela cestuju (narozdiel od nasich si to mozu dovolit), su na tom dobre kondicne aj mentalne.

7.9.2012 08:41 / hammer (zive.sk) 0 2 nahlásiť

vsimni si, ze neuvadza ziadne podrobnosti o destinaciach ... zrejme sa zobudil z opioveho sna vzdy pred tym, ako mal vystupit

7.9.2012 16:17 / 0 0 nahlásiť

o com rozpravas chalan? O akych destinaciach a preco sa mam ja s tebou delit?

6.9.2012 14:24 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

A inak, to ze som ta odhadol na Applistu je len dosledok toho, ze pouzivas ich typicku retoriku: tzn. co Apple nema, to je zbytocnost a uvedies priklad ako sa to da spravit inym sposobom (hoci ten sposob je castokrat v mnohych pripadoch nepouzitelny).

6.9.2012 14:58 / peter pan (zive.sk) 1 0 nahlásiť

ty si zacal o applistoch a neapplistoch a ja mam stale pocit ze jediny zaujaty voci akejkolvek znacke si tu ty... ty tvrdis ze ten spravny sposob je posielanie cez BT a ja vymyslam len vyhovorky. preco to nie je naopak, ze spravny sposob je ten moj, ktory je ovela jednoduchsi a to ty si hladas vyhovorku aby si mohol nadavat na OS co to nepodporuje. mne proste pride posielanie suborov cez BT neuveritelne nepohodlne, akonahle mas viac nez 3 ludi, tak sa z toho stava totalny chaos (pokial viem, tak cez BT nedokazes poslat jeden subor viac ludom naraz), tak isto pokial za den nafotis viac nez 100 fotiek a este k tomu nie si jediny kto fotil tak je to otras... proste poslat jednu dve fotky, jednemu dvom ludom, ok, ale to je tak zriedkava situacia, ze absencia tejto funkcie nemoze nikomu realne vadit, urcite nie na takej skale ako to "odporcovia apple" prezentuju...

6.9.2012 15:29 / RVM (zive.sk) 1 5 nahlásiť

To co si napisal v poslednom odstavci som pisal aj ja. BT prenos suborov nepotrebujes nejako tazko a da sa bez toho zit. Ale z casu na cas sa jednoducho hodi. Ja som nikde nepisal ze SPRAVNY sposob je posielanie cez BT. Cely cas sa snazim vysvetlit, ze je dobre ak ma clovek na vyber viacero moznosti prenosu dat. Pretoze v roznych situaciach je vhodny iny sposob. Trebars minuly tyzden som bol u znameho (applistu) vo firme, chcel som mu ukazat nejake fotky z dovolenky, ktore som mal na mobile. Samozrejme na monitore, nie na displeji mobilu. Vedel som, ze mam na vyber viacero moznosti: 1) HDMI: ak by mal vstup na monitore, a mali by sme kabel, co sme nemali 2) USB: prepojenim k PC (alebo k monitoru), nemalli sme kabel 3) SD karta: stacilo vybrat kartu, vopchat do citacky a uz sme pozerali fotky. Samozrejme boli aj dalsie moznosti, ale tie nas ani nenapadli, lebo boli nezmyselne: 4) BT: to by sa hodilo na poslanie jednej-dvoch fotiek, ale nie nejakych 200 5) Cloud: musel by som cez relativne pomaly a datovo limitovany Orange 3G internet uploadnut 200 fotiek v plnej velkosti

9.9.2012 19:14 / Peter (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Tak to ťa ľutujem. Ak máš fotky len na mobile/karte, tak môžeš o ne skoro prísť. Pritom stačí nastaviť automatický upload na Dropbox (alebo iný cloud) a vždy po príchode domov a pripojení na WiFi sa to uploadne (odzálohuje). Potom by ti hocikde stačil prístup na net a fotky by si mal k dispozícii.

6.9.2012 14:55 / Mimique (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ale no... neprehanaj :) Telefon mam hlavne preto, aby som nemusel kvasit za pocitacom. Nemam chut vzdy pri prichode z nejakej akcie sadnut za PC, prezerat co som nafotit a rozposielat. S vacsinou kamaratov mam telefon sparovany na automaticky prijem, takze cvaknem, fotku poslem a nemusia ani vytahovat telefon z vrecka. Vyhodou neni masturbacia ani rychlost s akou to uz ma v mobile, ale to ze v hned po odfoteni poslania pustam z hlavy komu co poslat. Mam aj dropbox, dokonca aj v mobile, ale akosi nevidim dovod tlacit nieco cez pol zemegule, ked niekto stoji odo mna 2 metre. Je to rychle a pohodlne.

6.9.2012 15:05 / peter pan (zive.sk) 1 2 nahlásiť

ok, rezignujem. ako vidim cely svet posiela fotky cez BT okrem mna. asi to pride ozaj iba mne chore, mat nonstop zapnuty BT, po kazdej fotke ju posielat x ludom (aj ked maju automaticky prijem, stale to treba posielat) a potom aby si to kazdy z nich sam kopiroval z mobilu do pc, pretoze v tom pc to aj tak nakoniec skonci, na co su mi fotky iba v telefone? mne ozaj pride jednoduchsie ze si kazdy foti svoje, nestara sa do ostatnych, potom pride domov (to nemusi byt predsa tu sekundu co vkroci do domu, ma to cas), skopiruje si fotky do pc, vytriedi blbosti a uploadne ich, ci uz na dropbox alebo facebook. ja som nikde netvrdil ze BT je uplne zbytocny a nepouziva ho nikto, len to proste nie je tak dolezita funkcia aby sa o tom pisalo pri kazdej zmienke o iOS alebo WP a furt dookola to niekto spominal a nadaval ake su tie telefony strasne a nepodporuju to.

6.9.2012 15:19 / Mimique (zive.sk) 0 3 nahlásiť

ono je to taky specificky pripad. sedis s niekym niekde, cvaknes ho.. on povie jeej, to mi posli. co spravis ty ? :) ja mu ju poslem cez bluetooth. Neviem jeho mail (niektori ho dokonca ani nemaju) a toto je v tej chvili ten najjednoduchsi sposob. ouzivam aj dropbox, fotky aj tak dodatocne triedim, ale taketo jednorazovky sa mi stavaju tak casto, ze to je vec ktoru rozhodne chcem mat v kazdom dalsom telefone. Rovnako ako SD kartu a mass storage. Ked uz do telefonov pchaju bluetooth, nevidim dovod, preco by sa nemal dat pouzit na veci, na ktore sa pouzit da.

6.9.2012 15:40 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Vdaka za tento priklad, uz som z toho vysvetlovania unaveny :)

6.9.2012 15:52 / peter pan (zive.sk) 2 0 nahlásiť

no presne, v tom je ta krasa, ze mas na trhu tolko telefonov ze si kazdy vyberie co mu vyhovuje. ty si mu to poslal cez BT, ja by som mu to poslal cez mail (mozno ho neviem ja, ale on hadam hej (a realne, kto dnes nema mail??)). tebe sa to stava casto, tak si kupis telefon co podporuje posielanie cez BT. mne sa to nestava nikdy, nepotrebujem taky telefon. tak ako niekto chodi casto na hory a pre neho je dolezity odolny telefon, tak si kupi odolny telefon. ale dost pochybujem ze ten clovek beha po diskusiach a vsade pise ze vsetky telefony su na h*vno, pretoze nie su odolne, pretoze on to potrebuje. tak isto ja jediny problem co mam ze do kazdej diskusie o iOS a WP niekto bude dookola pisat ze su to nah*vno systemy, pretoze nedovolia posielat subory cez BT...

6.9.2012 17:00 / 2 1 nahlásiť

sedim niekde cvaknem nieco a kamos mi povie - jeeej to mi posli?????? Si padnuty na hlavu? Predsa kamos chyti mobil a cvakne si to iste, nie?? Kks banda imecilov tu. Setri si na iphone aby si nemusel dristat taketo blbosti a citit sa trapne ked to po sebe citas

6.9.2012 21:11 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Ano ? Takze odfotis kamosa s dvoma pozujucimi casnickami okolo neho a ked ta potom poziada o fotku, tak mu povies aby si ich zavolal znova a cvakol sa este raz s vlastnym mobilom ? Co ak ste v priestore s horsim osvetlenim, ty mas 808 s xenonom, on ma SGS3 a dobre vie, ze ak to sfoti so svojim LED bleskom, ze to bude rozmazane ? A co vsetci ti, co maju telefony s horsim fotakom ako spominany SGS3 ?

6.9.2012 22:01 / 4 0 nahlásiť

moc kombinujes. Ked niekto foti momentky, tak nekalkuluje kto ma aky mobil v jeho okoli, ale proste foti. Ak kto chce seriozne foto tak foti zrkadlovkou, ktoru mam na kazdom svojom vylete

6.9.2012 23:08 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Tvoj problem je, ze vsetky situacie idealizujes. Nie kazdy ma zrkadlovku, aj ten kto ju ma, ju nema vzdy pri sebe, napr. v krcme. Nie vzdy mas moznost zachytit konkretnu situaciu este raz, nie vzdy ma dotycny ktory ta poziada o fotku internet v mobile a mohol by som pokracovat. Je vzdy lepsie, ak mas na vyber viacero moznosti. Znova spomeniem najnovsi pripad kedy som ocenil pritomnost trebars SD kart v mojej Nokii 808. Bol som u znameho (applistu) v robote, chcel som mu ukazat fotky, ktore som mal v mobile (a nie, nemam ich este nikde uploadnute na webe), jednoducho som vytiahol kartu, vlozil do jeho citacky a pozerali sme.

7.9.2012 09:10 / hammer (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Kua vtipne, schvalne ake skla si nosis? Na kazdom vylete??? To ich asi vela nebude ...

7.9.2012 09:29 / Mimique (zive.sk) 1 5 nahlásiť

predstav si alzheimer, ze mam schvalne taky mobil, aby som mohol robit kvalitne momentky. aha - http://www.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Produc... ... . Zrkadlovku vacsinou nechavam doma, toto mi bohate staci. Ale pochybujem ze by som ta presvedcil, ze BT ma zmysel. Kto uz by chcel vecer na izbe na dovolenke pozerat fotky - kazdy si radsej pocka tyzden kym pridem domov, vybalim sa a uracim sa mu ich poslat. Ze? :) GFY.

16.9.2012 02:00 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Chlapi, clovek sa kolko pozabava na vasich prispevkoch. No a najvtipnejsie, ze sa z ludi stava casom obohrata platna a nie a nie pochopit stanovisko druheho. :) Inak RVM sledujem Tvoje prispevky uz nejaky ten rok a obdivujem Tvoju trpezlivost. :) Tu sa radsej zasmejte a nerieste tieto zabo-mysie vojny. :) http://9gag.com/gag/5370870...

6.9.2012 23:52 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

cele toto tu je o blbosti pesničky chlapci pesničky som myslel fotky si možeme posielať z iphonu na iphone na android aj na wp8 ak bude apka aká je bump,neviem či nie je na blackberry a symbiany a dalej o tom rýchlom prenose ? radšej som ticho a o parovaní roznych značiek telefonov ani radšej nepíšem

7.9.2012 09:13 / Mimique (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Neviem kto je tu padnuty na hlavu :D Pocul si uz o pojme MOMENTKA? A co ked cvaknem jeho? Chyti mobil a spravi tu istu momentku znova? Odfoti sam seba z 5-tich metrov? Daj sa vysetrit. Na iPhone setrit nemusim, z platu si ich mozem kupit hned niekolko. Ale nevidim dovod, preco by som v 21. storoci kupoval crep, ktory nedokaze poslat subor z jedneho zariadenia na druhe a ktory ma oproti mojej Nokii N8 biednu kvalitu fotiek.

7.9.2012 11:55 / lapiduch (zive.sk) 1 1 nahlásiť

mrtva N8 . tak tam je ten bluetooth na posielanie obrázkov super feature ale ešte raz obrázky idu posielať naprieč platformami pomocou bluetooth jednoduchými aplikáciami

5.9.2012 17:29 / N920 (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

islo to aj tu: http://www.nokia.com/global/about-nokia/webcas... ... zial uz je neskoro

5.9.2012 17:41 / pfff (zive.sk) 7 7 nahlásiť

to je link z článku, nie je neskoro, je to dostupné ako záznam ja to pozrel, neviem z čoho mám byť taký happy mňa akosik prestali zaujímať "top" mobily, čo ma naposledy potešilo - cena notebookov 255-300€ za schopné mašiny (sandy bridge je výkonovo inde ako atom, HD2000-4000 je už dosť dobre použitelné), tablety 10" idú s cenou dolu, veľké 107cm lcd led tv za 500€... mne to vychádza tak že mi stačí za cca 100-120€ univerzálny mobil (hovory, sms, mobilné skype, sem tam web a príležitostné foto, video, navigácia), k tomu tablet na pohodlné čítanie webu v kresle a notebook v kategórii 300€ na stole - kedže drahšie sú napr. len o pridanej grafike k čomu ja mám stolné pc so silnou grafikou...

6.9.2012 23:55 / lapiduch (zive.sk) 1 2 nahlásiť

255-300€ nie su žiadne schopné mašiny ale šunty tablety no neviem ktoré idu dole cenou,orezaný WP8 čo všetci čakajú full windows ??? LED 107cm za 500€ ??? no tak to musí byť krásny obraz a ani mobil za tu cenu nenajdeš aby splnoval čo tam vypisuješ

7.9.2012 01:04 / pfff (zive.sk) 2 1 nahlásiť

podľa toho čo si napísal už dlho si nič nekúpil, nebol v obchode s elektrom 255€ notebook http://www.shark.sk/vypoctova-technika/notebo... ... recenzia http://www.youtube.com/watch... za +20€ 15,6" lcd, 1,7 až 2,2GHz a pod., samozrejme bez windowsu o lcd tiež nič nevieš, o mobiloch jak by dal, žiješ v inom svete

7.9.2012 12:15 / lapiduch (zive.sk) 0 2 nahlásiť

:-D no daj ešte nejakú srandu,ten tvoj nabúchaný celeron ma nepresvedčil bez OS 90% ludí by tam chcelo aspon Win7 aby to šlo svižne ,bubáky idu hore LED LCD je presne perfektný Oyeb pre blba ako si ty ,nie ďakujem ,ak chcem pozerať šport,LCD nekupujem no daj jeden nadupaný telefón za 100-130€ ktorý bude splnať čo si napísal na 100% ty žješ v inom svete

5.9.2012 17:31 / Martin (zive.sk) Reagovať 3 22 nahlásiť

Inac konferencia ma byt aj zajtra? Ak si dobe pamatam. Asi budu hovorit o tom kedy sa telefony dostanu na jednotlive trhy dufam, ze v pripade Slovenska to nebude opat az na buduci rok. Inac neviem pacia sa mi obe ,ale kvoli fotaku by som bral radsej 920 aj ked je vacsia :-D:-D Zhnite jablko aj Samsung budu mat co robit

5.9.2012 17:36 / R1S0 (zive.sk) 13 8 nahlásiť

Tak 920 je od 820 vacsia iba o par milimerov.a to je prave to,co ma sklamalo.cakal som aj mensi model... :-( asi sa na cakanie vykaslem a kupim Omniu W. :-/

5.9.2012 23:35 / J4N0 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Omniu nekupuj. Mám ju, je to skvelý telefón, nemenil by som, ale ak by som ho ešte nemal, momentálne by som si ho určite nekúpil. To už radšej HTC Radar, ktorý som pred Omniou zvažoval a nakoniec nezvolil, ten je aspoň možné odomknúť, Omniu odomknúť pravdepobone nebude možné nikdy. Momentálne sa fakt neoplatí nič, len počkať ešte pár týždňov, mesiacov na čosi nové s WP8. Tuším, že 18. septembra predstaví nové telefóny HTC, snáď sa dočkáme nejakého štvorpalcového, pretože ja by som svoju Omniu veľmi rád upgradol, ale 4.3" je už priveľa. Prinajhoršom budú nejaké nové telefóny po novom roku. Nemožnosť upgradu na WP8 ti za tých pár mesiacov čakania nestoja a bohvie čo bude s WP7.8 o rok.

6.9.2012 00:44 / R1S0 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no ja som uz par mesiacov cakal :-P kazdopadne pockam este na to,s cim pride toho tusim ze 16teho HTC,ale velke sance tomu nedavam... sance som daval nokii...no predstavila dva skoro rovnako velke masiny,ktore su pre mna uz prilis velke. :-(

6.9.2012 13:05 / peter pan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

co znamena odomknut? ja mam omniu w a som spokojny, urcite by som nemenil za htc radar (omnia je lahsia, mensia, ma lepsi displej aj procesor (aj ked to nie je az tak dolezite)), ked uz tak za nejaku nokiu, ta ma navyse navigaciu. na tvojom mieste by som tiez pockal, urcite sa objavi aj nejaky mensi telefon s wp8. nekupuj teraz telefon so systemom ktory uz nie je aktualny. ja aj celkom uvazujem nad tou lumiou 820, myslim ze 4.3 by som este prekusol, tiez by som radsej nieco mensie, ale bohuzial trh hovori inak a myslim ze vsetky mensie telefony uz budu radene skor do low-mid endu a teda nebudu mat nejake extra super funkcie...

6.9.2012 14:03 / J4N0 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Odomknúť znamená sprístupniť možnosť inštalovania tzv. homebrew aplikácií, ktoré pridávajú do systému nové možnosti, ktoré pôvodný WP neponúka. Napríklad ikony na zamykacej obrazovke, možnosť udržať wifi zapnutú aj pri zamknutom telefóne a pod. S odomknutým telefónom môžeš tiež presmerovať tlačidlo hľadania napr. na Google, pridať si nové farebné motívy a ďalšie veci. Nie sú to žiadne podstatné veci a žije sa mi bez nich dobre, ale mať k nim prístup, nepohneval by som sa.

6.9.2012 14:07 / peter pan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no ja sa priznam ze som homebrew neriesil, ale z toho co som cital, tak je to presne take iste odomknutie ako potrebujes pri vyvoji aplikacii, co samozrejme omnia w umoznuje, mam to odskusane.

5.9.2012 17:43 / PLaso (zive.sk) Reagovať 5 22 nahlásiť

paci sa mi tento pristup nokie ide vvlastnou cestou mam lumiu 800 tuto novu urcite beriem WP8 je super stale je pekny nove funkcie pure view skvely telefon tesim sa :)

5.9.2012 18:05 / RVM (zive.sk) Reagovať 1 19 nahlásiť

Rozlisenie WXGA je 1280x768 a nie 1280x720 (aj preto HD+). Technologia PureMotion nie je o zahnutych okrajoch displeja, ale o tom, ze displej ma vyssi refresh rate, a teda eliminuje nechceny efekt motion-blur (rozmazavania pri rychlom pohybe, napriklad scrollovanie internetovej stranky).

5.9.2012 23:57 / 1234abcd (zive.sk) 1 3 nahlásiť

Moc sa na to nespoliehaj. je to iba LCD. Rozmazany pohyb ma v popise prace. Ale inak to vyzera fajnovo:)

6.9.2012 00:49 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Rozmazany pohyb je samozrejme aj na AMOLEDoch.

6.9.2012 09:12 / 1234abcd (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Podla technickych parametrov, by mali byt oled na tom velmi blizko plazmam, cize bez rozmazania pohybu. Samozrejme ak zaznamenany obraz je rozmazany uz kamerou, tak mozeme mat akykolvek zobrazovac, lepsie to uz nebude.

6.9.2012 11:02 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Mam 3 telefony s AMOLED displejmi. Zapnem si browser, v nom trebars sme.sk, otvorim clanok a co nevidim, nadpis velkymi cervenymi pismenami mi zanechava krasne ruzove smuhy pri rychlom scrollovani. Samozrejme, je to ledva badatalne a pravdupovediac mi to vobec nevadi. Rozhodne ale motion blur tu je.

6.9.2012 12:13 / 1234abcd (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nemam az taku osobnu skusenost s oled ako ty, takze dik za info. Otazka je, ci hybes ocami rovnako ako sa hybe obraz, a mozes ho vidiet ostro, alebo pohyb oci nie je koordinovany s pohybujucim sa textom. Aj oci maju pamat a pamataju si, a vidia predmety, aj ked uz nie su tam, kde boli. Najma ked su unavene. Ale v kazdom pripade som rad, ze som si pred par mesiacmi kupil plazmu a necakal som na oled TV. pohyb je tam uplne perfektny, okrem ineho samozrejme.. :)

5.9.2012 18:24 / +- (zive.sk) Reagovať 2 11 nahlásiť

SGS3 vs N920 http://www.gsmarena.com/compare.php3... no ja som len zvedavy na nastavenu cenu Nokie ...

6.9.2012 20:56 / Rura (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Ja si myslim ze ceny budu prehnane ako je u nokie zvykom a tym padom sa ziadny boom comeback nokie nebude konat ...

5.9.2012 18:29 / Reagovať 7 9 nahlásiť

Nuz zase dalsie 2 tazitka a padla do vrecka. Nokii a WP vo vseobecnosti fandim, ale tieto rozmery su na mna jednoducho moc

5.9.2012 18:36 / R1S0 (zive.sk) 9 15 nahlásiť

Suhlasim.cakal som na tuto akciu viac ako 5 rocny chlapec na vianoce...ale velkosti padla,vaha,a ako bonus leskle telo ako lepidlo na otisky palcov....:-( opat ziadne prekvapenie,obycajny dotykac... pritom nokia mala tolko vybornych konceptov,aj s fyzickou klavesnicou.... :-| cakal som minimalne jeden mensi,lepsie vybaveny telefon.... pre mna sklamanie.

5.9.2012 18:31 / ubx (zive.sk) Reagovať 5 3 nahlásiť

riesil uz dakto u Lumie rozflakany display?

5.9.2012 19:01 / ruka a noha (zive.sk) 3 4 nahlásiť

Ano riesil ....lumia mi spadla na zem a display praskol ..neviem ako na slovensku a ja som v uk a tu mas k uctu k banke ako bonus aj poistku na mobil takze som zavolal do banky a do tyzdna mi poslali novu lumiu 900 ...parada

5.9.2012 22:47 / ubx (zive.sk) 2 4 nahlásiť

hmmm... potesi. kolegovi sa smykol telefon a v servise nas zrusili, ze sa to vraj opravit NEDA. tak to je fakt fasa telefon. :-( inak dik setkym wmOvciam za minusky, uz fakt neviem, co komu moze vadit na takej otazke. asi si nedokazu predtavit, ze sa na tak dokonalom telefon moze daco posahat.

5.9.2012 22:55 / Peter (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Asi ste sa zle pochopili. Nedá sa to opraviť, ale vymeniť sa to určite dá. Myslím ten displej. Ale možno komplet s dotykovou vrstvou.

6.9.2012 10:02 / Kurt (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Presne toto som riešil. Napodiv som to poriešil v záruke, neplatil som ani cent. Napísal som na reklamačný formulár že mi to spadlo z malej výšky a vzhľadom na to, že Gorilla Glass je deklarovaná ako odolná som mal za to, že pád z malej výšky to vydrží. Na telefóne mi vymenili celý displej. V odôvodnení mi napísali, že vymenili nejaké oporné body displeja. Btw. viem ešte o ďalšom prípade, kde riešili tento istý problém s Nokiou N9 (prakticky rovnaký displej). Riešili to v servise Nokia v Martine a oni mi tento postup aj poradili.

6.9.2012 10:41 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

dik za tip. chalaniskovi to tiez padlo tusim z metra na koberec, tak sme nechapali.

6.9.2012 10:20 / Martin (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Vymena displeja stoji okolo 300€ tak to by som si uz kupil novy telefon. Kamarat tak radsej pocka ked pride lumia 820 lebo dat 300€ je za displej prehnane

6.9.2012 10:43 / ubx (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ci brdo. skoro mi zabehlo. no co uz. :-(

5.9.2012 18:51 / Dano (zive.sk) Reagovať 1 6 nahlásiť

Nové Lumie majú nato byť konkurencieschopné,to je fakt.Uvidíme ešte aké budú ceny a dostupnosť.Ale dôležitá bude aj podpora čo sa týka marketu na Slovensku a tu má MS čo doháňať...Doteraz som ani nikde nič nečítal či sa plánuje lokalizácia celého systému do slovenčiny (aspoň klávesnica),tak uvidím ako pôjde vývoj WP v tomto smere.Krása a funkcie telefónu sú jedna vec,funkčnosť v praxi druhá...

5.9.2012 19:04 / Laco (zive.sk) 31 29 nahlásiť

Mobil total o nicom. Nic nove, nic prekvapujuce. Tuctovy smartfon. Akych uz boli miliony.

5.9.2012 20:24 / ddfg (zive.sk) 15 15 nahlásiť

oukej , uveď dotykovo ovládaný telefon ktory bez problemov ovladas v rukaviciach uved model mobilneho telefonu zo stabilizaciou obrazu ktoru dnes predstavila nokia uved model mobilneho telefonu ktory dokaze pracovat pri foteni zo svetlom tak ako nokia uved model mobilneho telefonu ku ktoremu je predavane bezdrotove nabijanie ale inak je to tuctovy o ničom smartfon akych tu boli miliony....

5.9.2012 20:46 / Laco (zive.sk) 24 10 nahlásiť

Vidim, ze si jeden z nestastnikov, co podlahol reklame. Ovladanie v rukaviciach. Kedy to pouzijes ? Trafis v rukavici na nejaku ikonku ? Blud. Stabilizacie a tie bludy. Pouzite smiesne sklicka a snimace...to kto preboha foti s mobilom ? A co ? Bezdrotove nabijanie - SGS3.

5.9.2012 21:13 / Zaklinac (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Nemusis triafat ikonky, staci ked zdvihnes dolezity hovor ked je vonku -25. Tam, kde zijem, je taka teplota bezna. Rovnako stabilizacia obrazu. Nijaky iny telefon to nema. Hoci ja telefonom nefotim ani nenatacam, vela ludi so sebou nevlaci zrkadlovku. A ked maju napr male deti, ta stabilizacia sa velmi zide. Bezdrotove nabijacky nema zatial ani ten SGS, len sa planuje. Takze tiez je to inovacia.

6.9.2012 21:00 / Rura (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Bratm ako poznam elektroniku tak pri - 25 si s mobilom ani neprdnes vonku ,jedine ze si ho budes nosit v sacku vo vedre s teplou vodou ..

6.9.2012 21:15 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Davnejsie sa tomuto venovali tu: http://www.pcworld.com/article/249134/subzero_we... ...

6.9.2012 23:21 / Zaklinac (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Samozrejme, ze ho nebudes pri takej teplote nosit zaveseny na krku na bunde. Ked si adekvatne obleceny a telefon mas co najblizsie k telu, uplne v pohode urobis hovor, kym mu okolita teplota znemozni fungovat. Iste, ze ten hovor nemoze trvat pol hodiny a nemusi byt prave - 25 - rukavice sa nosia aj pri trocha teplejsom pocasi :)

5.9.2012 21:28 / ddfg (zive.sk) 2 6 nahlásiť

ja som podlahol reklame hej ? hlavne ze ty si si uvedomil ze SGS wireless charger bol akurat tak na tlačovke pri uvedeni a to už je nejaka doba a stale sa neda kupiť...... Kdežto nokia predstavila obchodneho partnera ktory im to vyrobi a sieť zariadeni kde budu tieto nabijačky verejne dostupne...

5.9.2012 22:20 / lapiduch (zive.sk) 1 3 nahlásiť

palm to mal dávno a bola to super vec,len už sa mi nepáči další žiarič v izbe pri hlave stabilizácia obrazu pri fotení ste mysleli ,no su tu aj nejaké iné mobili ale radšej neuvádzam no posledné nokie lumia a svetlo pri fotení,nič moc a to s tou rukavicou,no dobre no,na boardovačke mi sem tam pomože nos no :-D

6.9.2012 00:07 / 1234abcd (zive.sk) 1 0 nahlásiť

V rukaviciach sa dal ovladat aj moj prvy mobil z roku 1996, rovnako moj prvy smartfon spred 5 rokov. Vtedy mali totizto displeje reagujuce na tlak, nie na odpor ziveho tkaniva.

6.9.2012 09:52 / Effe (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Čo sa týka stabilizácie : Nokia pri predstavení Lumií podvádzala, ukazovala falošné video http://goo.gl/XWAff......

5.9.2012 19:13 / DiamondSVK (zive.sk) Reagovať 6 2 nahlásiť

Opravte si pri specifikaciach Lumie 920 k fotoaparatu tiez ma Led blesk :) Inak skvele zariadenia.

5.9.2012 19:18 / 123 (zive.sk) Reagovať 7 1 nahlásiť

Som zvedavy na naslednika nokie lumie 710 :-D

5.9.2012 19:31 / Reagovať 6 15 nahlásiť

Nokia prijemne prekvapila..pacia sa mi tie masinky ! B-]

5.9.2012 19:33 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 5 5 nahlásiť

V clanku som nenasiel, co bolo demonstrovane na konferencii - ze 920 ma dva mody; jeden pre ovladanie holymi rukami a druhy pre ovladanie v rukaviciach. Mozno to nie je ta najklucovejsia inovacia, ale neviem o inom telefone, ktory by to mal.

5.9.2012 19:34 / Zaklinac (zive.sk) 5 6 nahlásiť

Rovnako stabilizacia obrazu a technologia pre fotenie v tmavych podmienkach.

5.9.2012 19:36 / M2 (zive.sk) 3 7 nahlásiť

A tusim prvykrat opticka stabilizacia obrazu v smartphone, nie?

6.9.2012 08:56 / nokia positive (zive.sk) 0 1 nahlásiť

jasne ze je to novinka pri smartphonoch. Nechapen tyvh co dali nesuhlasim... Citali vobec tvoj text alebo len apriori davaju nesuhlas???? Nakazdy trocha pozitivny koment...

6.9.2012 09:53 / ATX (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Čo sa týka stabilizácie : Nokia pri predstavení Lumií podvádzala, ukazovala falošné video http://goo.gl/XWAff......

6.9.2012 10:30 / Martin (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Pozri si toto a uvidis , ze jej fotak je aj tak najlepsi na trhu> http://www.youtube.com/watch...

5.9.2012 19:39 / 5 0 nahlásiť

ten rukavicovy mod je extra pre .920?alebo je to aj na .820? B-]

5.9.2012 21:38 / Zaklinac (zive.sk) 4 1 nahlásiť

Pravdupovediac, pochopil som, ze je to vysadou 920. Ale mozem sa mylit a potom by to bolo ovela potesitelnejsie :)

5.9.2012 21:56 / 2 1 nahlásiť

dakujem za odpoved, uvidime.. kazdopadne je to fajn vychytavka.. B-]

5.9.2012 22:54 / Zaklinac (zive.sk) 9 2 nahlásiť

Je to aj na 820 :-D

6.9.2012 00:47 / Johny (zive.sk) 0 1 nahlásiť

má to aj lumia820 a dá sa to ovládať nie len rukavicou ale aj inými predmetmi, ako napr. lyžička, necht, atď

5.9.2012 23:41 / Jonni (zive.sk) 0 0 nahlásiť

asi aj sony sola to ma sa mi zda.

6.9.2012 08:58 / nokia positive (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ano,sony predstavil myslim jeden model so specialnym drsnym displejom, ktory sa da ovladat aj predmetmi. Ale nebolo to nikdy predstavene na "hladkom skle a ako standard a nie ako vynimka.

5.9.2012 19:44 / ING (zive.sk) Reagovať 4 8 nahlásiť

už sa teším ako ju budem mať vo vrecku... len tie rozmery sa mi nepáčia ale som ochotný ich odpustiť

5.9.2012 19:56 / janickovo (zive.sk) Reagovať 5 17 nahlásiť

Ako vecny fanusik androidu musim zlozit poklonu nokii fakt sa dobre nastartovali a ten system ms musel dozriet dufam ze sa nokii podari dostat hore uz len z toho dovodu ze sme s nimi vsetci zacinali. Urcite v obchode skusim novu lumiu ked dorazia a viem si aj predstavit ked viac posetrim tak ku note2 si kupim aj lumiu. Takze uz oslavne ody na android a nove lumie a len proti apple.Bravoooo nokia.

5.9.2012 22:22 / lapiduch (zive.sk) 8 3 nahlásiť

to je nejaká vrodená vada ludí z androidom ta predposledná veta ?

5.9.2012 21:24 / T (zive.sk) Reagovať 30 19 nahlásiť

Zaujímavý mobil, ale blbý systém..... Keby tam dali Meego, alebo Android, tak by to bol super mobil. WP8 dopadne ako WP7..... Android neohrozí... B-]

5.9.2012 21:38 / Zaklinac (zive.sk) 14 13 nahlásiť

Tieto tvoje predpovede boli vzdy rovnake - nanic. Mylil si sa absolutne vo vsetkom :-D

5.9.2012 22:23 / lapiduch (zive.sk) 3 6 nahlásiť

lubimír T-rtko hehe a jeho predpovede škoda, že zabili Tizen lebo aj ten by bol v nokii určite,aspon v jeho gebulke

5.9.2012 23:10 / abc (zive.sk) 6 8 nahlásiť

dumbass,citaj predpovede!http://www.gsmarena.com/comscore_android_still_do... ... wp opat pokles

5.9.2012 23:14 / Zaklinac (zive.sk) 13 3 nahlásiť

Hlupak, citaj http://www.wpcentral.com/kantar-android-still-domi... ... WP opat vzostup

5.9.2012 23:24 / abc (zive.sk) 10 6 nahlásiť

na propagande v KLDR by steba mali radost,od rana do vecera sedet za pc,nespat a hajit klamstva

5.9.2012 23:27 / Zaklinac (zive.sk) 1 159 nahlásiť

"steba"? "sedet"? Vzdy som vravel, ze ty budes mat prinajlepsom SOU.

5.9.2012 22:19 / R1S0 (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Daj pokoj s androidom.... je ti malo cez stovku telefonov s androidom?:-/

5.9.2012 22:24 / lapiduch (zive.sk) 3 3 nahlásiť

cez 100 ??? by som povedal 500 a poznáme 5ks čo su poriadne

6.9.2012 00:40 / R1S0 (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Myslel som aktualne predavane na slovensku... aj tak som ich napisal malo,ako som prave pozrel,na alze ich je 144... :-)

6.9.2012 00:14 / SerVác (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Ja si napr tiež myslím, že je škoda že nokia nepokračovala s meego, lebo ten systém má svoje čaro oproti WP, ale na druhej strane chápem, že tak urobili, pretože viacmenej nemali na výber, potrebovali silného partnera. PS: ak si chcete vyskúšať nové meego, tak si počkajte na Blackberry rim 10, ktorý sa veľmi inšpiroval systémom "meego", teda aspoň čo sa vizuálu týka.

5.9.2012 22:13 / Reagovať 16 1 nahlásiť

Fuj, na bľutie. Ale proti gustu...

6.9.2012 13:57 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Tak nabuduce tolko nepi, ked to nevies.

5.9.2012 22:43 / SerVác (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

Nech urobia tú lumiu 920 s obrazovkou pod 4" a konečne bude niečo poriadne na trhu.

5.9.2012 22:45 / Fredy (zive.sk) Reagovať 1 3 nahlásiť

A kde je tá hydrofóbna NOKIA???? nech mi nevravia ze na nej budu robit este dalsie 2 roky! Chcem šikovný telefón ktorý mi bude slúžiť, nie taký ktorému budem ja slúžiť.

5.9.2012 22:58 / crash (zive.sk) 6 3 nahlásiť

tak si kup iPhone

5.9.2012 23:34 / RVM (zive.sk) 1 1 nahlásiť

To si potom moze kupit aj Lumiu 920.

5.9.2012 22:54 / mentol999 (zive.sk) Reagovať 2 3 nahlásiť

Mobily sú pekné ale pre mňa je najvatčší favorit na výmenu po mojej N8čke nokia 808 Purewiew. V kútiku duše som čakal jeden nabitý symbian. Počkám kým cena klesne na cca 350€ a idem do nej. Bude mať aspoň jedna FM transmmiter?

5.9.2012 23:05 / Peter (zive.sk) 5 2 nahlásiť

FM transmiter je nanič. Pokiaľ nie si v nejakej doline, kde nič neruší, tak áno. Ja som to skúšal v meste a tam nenájdeš frekvenciu, kde by niečo nerušilo. To skôr BT.

5.9.2012 23:12 / mentol999 (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Asi ho nevieš používať ale či som v meste ( BA ) alebo niekte na chate, alebo v lese kde nieje žiaden signál vždy fičal tak ako mal. Kľudne si v meste nastavím napr. Fun rádio 94,3Mhz a N8čka ho prebila.

5.9.2012 23:35 / RVM (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Ja zvycajne pouzivam frekvenciu 90 a nemam problem. V meste s 45 tisic obyvatelmi.

6.9.2012 18:26 / PK (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nokiu 808 uz mam a mozem ti povedat, je to paradny telefon, HW super, len ten Symbian... Pada to, restartuje sa, vypisuje Out of Memory. Aplikacii cim dalej menej, vsetko stoji, nezavolas si video cez Skype, blbne aj video cez Fring. Spustis na pozadi nejaku aplikaciu, po nejakom case ti ju odpoji, padne, zmizne... Co sa tyka HW tak nemam zleho slova. Pentaband, vsetky 3G frekvencie na svete, napriklad aj 1700MHz UMTS ktore pouziva T-Mobile USA na ktorom momentalne ficim. Ak pojdes niekedy do US, tak zrejme T-Mobile bude predplatenka ktoru si kupis. Fotoaparat nema chybu, displej sice len 640x360, ale pri pozerani fotografii a videi to absolutne nevadi. Interny browser sa mi paci viac ako v mojom Samsungu s Androidom. Zistil som, ze v poslednom case radsej surfujem na Nokii s 640x360 ako na Samsungu s 800x480 kvoli AMOLED displeju. Specialne vonku a na slnku je to pozitok. 808 ma paradnu kvalitu zvuku a mikrofonu, telefonovanie je pozitkom, Samsung je oproti tomu strasny s jeho plechovym skriekavym zvukom a nevyrovnanymi hlastitostami mikrofonu, ked ma na druhej strane nepocuju. Navigacia je super, GPS sa pripaja do 5 sekund, dokonca aj v budovach, kde by som nikdy nepovedal, ze je signal. Oznacuje to fotky GPS suradnicami a stiha sa pripojit na GPS.

6.9.2012 21:18 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ja zas nemam ani problem s restartovanim a Out of Memory som na 808 este nezazil (mam ju tusim mesiac a pol)

6.9.2012 22:09 / PK (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Vidis ja tyzden a pol a asi 10x Out of memory a 7x restart a 3x zaseknutie, ze musim vybrat baterku. Mam trochu pocit, ze to suviselo s mail kontom, zhodou okolnosti som tam mal jedno funkcne gmail konto a jedno nefunkcne, ktore sa asi stale skusalo pripajat na server. Ked som zmazal to nefunkcne tak sa mi zda, ze Out of memory skoro uplne prestalo. Nie je to vsak stabilne. Spustim si tam Fring, IMO na ICQ, necham bezat na pozadi, rano sa zobudim a aplikacie su prec, asi to v noci padlo a aplikacie nemaju autostart. Ak mi IMO padne v Androide, okamzite sa spusti naspat. Aplikacie nevedia udrzat internet spojenie. Ak beham medzi adhoc Wifi, domacim Wifi a obcas bez internetu, tak to vacsinou skonci v stave, ze je to pripojene na neexistujuce adhoc WiFi a na dostupnu WiFi sa uz nepripoji. Priority su nastavene spravne. Proste neda sa to pouzivat ako primarny smartfon na komunikaciu. A to nehovorim o zastaralom Fringu, Skype, co vsak nie je vada telefonu. Pritom pre mna v zahranici su Fring a Skype primarne nastroje komunikacie. Mimochodom mas to na 3G?, vraj ak si prihlaseny v 3G sieti tak to sposobuje nestabilitu. Ale aby som len neohovaral, je to telefon ktory chyti za srdce aj napriek chybam. Multimedia bezia na 150%, HW ma na 100% a SW tak na 40% :)

6.9.2012 22:22 / skoda nokie :( (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nokia zamestavala velke mnozstvo spickovych inzinierov - od SW, cez HW az po materialy, ale menezment katastrofalny - za posledne roky nic nevedeli dotiahnut, strasne dlho im trvalo, kym studie a projekty uviedli do predaja a uz casto boli zastarane po HW stranke. Vyriesili to tak, ze vyhodili aj inzinierov aj cast manazmentu a zo spickovej exportnej europskej firmy, ktora bola vykladou skrinou EU, sa stal cinsko/americky spolok dovazajuci kramy z Azie.

6.9.2012 23:23 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No ako vravim, u mna taketo hlasky nevidno vobec a restartlo sa mi to za ten mesiac a pol asi 3x. Samozrejme, moze to byt aj o sposobe pouzivania. Mam sice Skype, Whatsapp, ICQ, FB konta... ale priznam sa, aj ked sedim za PC, mam to vsetko povypinane. Aj ked sa prihlasim na FB, chat mam offline. Aby ma ludia moc neotravovali :) Mam tam jednu emailovu schranku, ktora sa mi synchronizuje kazdu hodinu. Prioritou je fotenie/video, GPS aplikacie (navigacia v aute ako aj trackovanie pri turistike), telefonovanie, web.

7.9.2012 09:56 / 0 0 nahlásiť

ahoj, asi budes mat nejaky problem bud s dakou app alebo si preinstaluj firmware. Ja mam tiez 808 a nikdy som tvoje problemy nemal, parkrat sa mi symbian restartoval no to sa stane kazdemu OS. Na 3G sieti som pripojeny nonstop a mam pustene fb/mail widgety, ktore sa pravidelne updatuju, takze telefon sa priebezne pripaja na net. Co je problem, no v Nokii o tom vraj vedia, ze sa ti nepripoji automaticky na wifi z 3G, ked prides do priestoru znameho AP. Predpokladam ze FP2 bude riesit vela z tychto bugov.

7.9.2012 10:19 / peter pan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tie symbiany su asi ozaj nejake divne. vyzera to tak ze kazdy s nim ma ine skusenosti, jednemu to ide bez problemov, druhemu nie... ja som mal nokiu e52, bola uplne nova, nic som v nej poriadne nemal, tak isto mi to kazdu chvilu hadzalo out of memory, firmware som preinstaloval, nepomohlo. jedine co mi tam bezalo bolo gmailove konto. predtym som mal e71 a mal som velice podobne problemy...

7.9.2012 10:53 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Telefony, ktore spominas mali ale 128 MB pamate. 808 ma 512 MB, teda rovnako ako iPhone 4S, a ako vravim, ja som zatial hlasku Out of Memory na nej nezazil. Samozrejme, system si vzdy mozes nejako do...bat, najma otvoreny system akym Symbian rozhodne je. Dalsia vec je, ze ziaden system nie je dokonaly. Mam Lumiu 800 a ta, aj ked si nespominam zeby mi niekedy zamrzla, sa tiez parkrat restartovala a z casu na cas sa nejaka aplikacia samovolne vypla. Kamos s Androidom ma podobne problemy, akurat castejsie. V kancelarii mam dvoch applistov, najma jeden z nich je velky obhajca Apple. Naposledy mi chcel ukazat uzasnost nejakej vstavanej aplikacie (tusim to bol browser, uz nepamatam), mu zamrzla rovno pred mojimi ocami, hned po starte, pocas predvadzania.

5.9.2012 23:11 / margaritta (zive.sk) Reagovať 4 22 nahlásiť

:-O:-O:-O najpr ohurená dizajnom..no som žena :P..Potom pozrem foťáky... druhé wauw... potom to nabíjanie..wauw...potom tie dlaždice s fotkami..... no neviem v buducnosti chcem tu 920 bude to mega super ....:-)

6.9.2012 00:51 / LOL (zive.sk) Reagovať 5 0 nahlásiť

To si robia srandu s tou hmotnostou? :D Motorola s vacsim displayom, kevlarovym telom a viac ako o polovicku vacsou bateriou ma mensiu hmotnost ako plastova Nokia???? Som myslel, ze casy tehiel uz nadobro skoncili...ale Nokia opat nesklamala a vyprodukovala dalsiu od narodenia choru vec....ta firma sa nepouci snad nikdy...

6.9.2012 01:20 / RVM (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Ibaze ta Motorola tam dokopy nic nema. Vsetko bezna vybava.

6.9.2012 02:15 / lol (zive.sk) 3 3 nahlásiť

Aha a v com je akoze tato Nokia ina? :D Takisto vsetko bezna vybava...off the shelf SoC s tym istym GPU a CPU od tej isty firmy len s inym radiom... Navyse Nokia NEMA SD citacku a ma Bluetooth len 3.1...Motorola ma 4.0...

6.9.2012 04:12 / viperman 3 5 nahlásiť

netrolluj a precitaj si este raz clanok a mozno na to prijdes

6.9.2012 10:44 / dement (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak este raz mi povedz, v com je Nokia ina, ked drviva vacsina vnutortnosti su off the shelf komponenty., co konkurencia uz pol roka preda. :D Sam nevies...

6.9.2012 11:08 / RVM (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Ok, tak ja teda skusim: - prvy telefon s optickou stabilizaciou obrazu - prvy kapacitny displej ovladatelny aj v rukaviciach - displej s rychlejsou obnovovacou frekvenciou (a teda s potlacenim nechceneho efektu motion blur) - displej s vynimocnou citatelnostou na slnku (vychadzam z testov Nokie 808, ktora je v tomto sampionom) - bezdrotove nabijanie - vynimocny dizaj so zaoblenym sklom

6.9.2012 11:09 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

K prvym dvom bodom: netvrdim ze nieco take sa v nejakom japonskom exotickom telefone uz neobjavilo, ale hovorim o telefonoch, ktore su dostupne na globalnom trhu.

6.9.2012 21:30 / no neviem (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Ovladanie bez prsta mala uz Xperia P a jedno HTC. Nejde navyse o ziadnu technologiu Nokie ale o technologiu firmy Synaptics, o ktoru islo aj pri modeloch HTC a Xperie. Ako sa to uchytilo vidia vsetci... Takze zase len potrvdenie toho, co som povedal - off the shelf komponenty ako hocikto iny. Bezdrotove napajanie ma napr Samsung S3 a ovela davnejsie to uz mal HP TouchPad s WebOS (HP Touchstone Charging Dock for TouchPad) po tom svojom manazerskom mega faile s Palmom. Nejake zaoblene sklo ma uz davno Galaxy Nexus. O displayi by som radsej hlavne u 820ky mlcal. :D Predpokladam opat, ze tie displaye nevyraba Nokia, ale nakupuje od niekoho ineho - nehovoriac o tom, ze vsetky technologie displayov su o kompromisoch - kontrast, rychlost odozvy, vyvazenost farieb, zivotnost, spotreba, pozorovacie uhly, cena - nemozes mat vsetky nabusene do plna, kazda technologia ma svoje prednosti (marketing vychvali) a nedostatky (zakaznick preklina v realnom zivote), ide o to, co si zas ktory vyrobca kupi od ktoreho dodavatela, respektive okrem Samsungu, ktory aj sam vyraba displaye.

6.9.2012 21:47 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

No skus este tu opticku stabilizaciu...

6.9.2012 23:36 / OK (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Take donedavana najvyznamnejsi vyrobca mobilnych telefonov na najvacsom produktovom IT evente roka predstavil revolucnu opticku stabilizaciu na bakelitovej tehle, ktora sa mozno bude dat o par mesiacov kupit za cenu vyssiu ako zkradlovka. :)) Verim tomu, ze to bude fotit slusne foto, ale po telefonoch ako N8 respektive 808 je to podla varenie z vody. Zial..

7.9.2012 02:50 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Kludne to moze fotit porovnatelne (a v tme aj o dost lepsie) ako N8. Nevravim, ze to prekona 808, ale ak by to malo mat rozmery 808, tak by si sa tu krical ake je to hnusne a hrube. Skor mi vymenuj, co take invencne priniesli ini vyrobcovia tohto roku, pretoze ja tvrdim, ze najinovativnejsim telefonom tohto roka je zatial Nokia 808 a napr. taky SGS3 nie je nic ine ako evolucia.

7.9.2012 08:34 / peter pan (zive.sk) 0 3 nahlásiť

xperia p ziadne ovladanie bez prsta nema, to ma xperia sola a vraj je to dost fail... http://youtu.be/KjNFfOp57ps... a hlavne je to uplne ina technologia. kde ma galaxy s3 bezdratove nabijanie? pokial dobre viem, uz mas moznost v niektorych krajinach kupit wireless charging kit, co je nabijacia podlozka a specialny zadny kryt aby ti to nabijanie fungovalo. cenaj je skoro 100 dolarov. u nas sa to samozrejme nepredava. takze nie, samsung galaxy s3 nevie bezdratovo nabijat. takze este raz, lumia 920 ma displej, ktory je mozne ovladat aj v rukaviciach (konkurencne highend smartphony to nemaju), ma indukcne nabijanie (ziadny konkurencny telefon to nema v zakladnej vybave), ma displej s vyssim rozlisenim, lepsou odozvou a lepsou viditelnostou na slnku nez konkurencia. ale samozrejme je to uplne obycajny telefon, nicim nevynika nad konkurenciou... hlavne ze ked prisiel galaxy s3 a ako inovaciu priniesol "sledovanie oka" tak sa vsetci isli posr*t ze najlepsi telefon na svete... a potom ze applisti su ovce...

7.9.2012 11:16 / viperman 0 0 nahlásiť

ovladanie bez prsta ma xperia sola

4.11.2012 20:21 / Igor (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Zaoblene sklo tu uz bolo...Dell Venue Pro

6.9.2012 11:59 / viperman 0 1 nahlásiť

pekne ti to vymenoval diskutujuci nizsie. a hlavna novinka? windows phone 8. ide o software hlavne nie o hw.tie maju vacsina telefonov rovnake. popripade zbytocnosti ako 4 jadrovy procesor (hlupost) mozes mat super hw ale ak mas spatny soft tak je ti to na dve veci ;)

6.9.2012 21:35 / lolo (zive.sk) 2 0 nahlásiť

WP 8 je stale vapoware a este nejake mesiace aj bude - stale nie je dokonceny, vsetci relevantni zamestnanci maju zakazane dovolenky a robia nadcasy, dali sa predtym najst na nete ich zufale vykriky ako je to stale zabugovane a podobne - nejde o malickosti, to si len deti ako ty predstavuju ako hurvinek vojnu. Navyse ten system nevidela este ani Nokia ani Samsung, skoro vsetko je tam zablokovane (lebo to stale nie je dokoncene) a dokonca ani jedntotlivi vyvojari u maleho makkeho nemaju pristup k vsetkemu. btw Samsung predstavil telefon s WP8 uz skor, tak zas uplne mimo, ale tak snahu asi treba ocenit...;)

7.9.2012 11:18 / viperman 0 1 nahlásiť

ty odpovedas trosku odveci kto sa tu bavi o tom aky je system zabugovany? a ano ten system nevidela ani nokia ani samsung, takychto ludi co mudruju a nic o tom nevedia mam najradsej. neviem kto ti tu je decko. ja som zazil este casy 8 bitov tak sa laskavo skludni mudrlant.

6.9.2012 22:11 / LosPedros (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Co im hrabeeee to nema BT4.0 :-O :-O :-O To som teda necakal to je pruser. Moje nove hodinky by som s touto NOKIOU nesparoval :-( pruuuuser

6.9.2012 04:10 / NN (zive.sk) Reagovať 5 0 nahlásiť

vam zrovna neskapala baterka a nepotrebujete volat, ale skuste zaroven dobijat a telefonovat urgentny telefonat, tak asi tolko k slavnemu bezdrotovemu nabijaniu na podlozke, nie je nad pripojeny kabel ked cloveku zrovna skapal mobil

6.9.2012 06:04 / Zaklinac (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Ja som to pochopil tak, ze to bezdrotove nabijanie je len doplnok, tj ides na kavu - kym ju vypijes, trocha dobijes, v praci trocha dobijes, ked prides domov z prace, trocha dobijes...aby si mal stavu stale. Keby sa to naozaj rozsirilo do verejnych miest, bolo by to zaujimave.

6.9.2012 08:54 / Michal Ridzoň (zive.sk) 4 0 nahlásiť

Koľko Vám naúčtujú za dobíjanie mobilu pri pití kávy, alebo počas jazdy MHD ? Zisk je to jediné čo trápi mocných tejto planéty, a preto ostanú mnohé vynálezi este dlho v trezoroch ! P.S.: Ja tiež nepracujem "zadarmo" ;-).

6.9.2012 21:20 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ono to funguje inak. Ciastocne si to zauctuju do ceny (tak ako u wifi hotspotoch), nieco im urcite prihodi Nokia.

6.9.2012 10:00 / felix0 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

"naozaj rozsirilo do verejnych miest" .. a rakovina z ožiarenia ti nič nehovorí hej ?

6.9.2012 10:43 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Viem o rakovine velmi pravdepodobne viac ako ty, bez urazky.

6.9.2012 11:12 / RVM (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Zalezi podla mna ako to bude riesene. Elektromagneticke pole sa sice asi neda jednoduchym sposobom vo vzduchu skokovo ohranicit, ale da sa urcit jeho tvar. Mozno teda tieto nabijacky budu elektromagneticke ziarenie vyzerovat len smerom hore a dole (nie do stran). Pricom dolnym smerom je mozne ho tienit (samotnou kostrou nabijacky). Pokial teda nebudes drzat hlavu cely cas nad nabijackou, nic sa ti nestane.

6.9.2012 11:18 / RVM (zive.sk) 1 0 nahlásiť

No, rozpraval som sa prave s kamosom elektrotechnikom, tak zjavne to s tym "tvarovanim pola" nie je az tak jednoduche ako som si myslel :)

6.9.2012 18:34 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Myslim, ze sa jedna o indukcny prenos energie - takze nieco podobne ako indukcne varne dosky, ktore nie su ziadnou zvlastnostou. A tam sa vyzaruju kilowaty energie (na uvarenie potravin) a este som nevidel nikoho chodit po kuchyni v alobalovej ciapke ;-) ... tu ide o radovo nizsiu energiu, a aj ta prudko klesa so vzdialenostou. Ovela vacsiu starost by som mal o TV/RADIO vysielace, alebo mobilne vykryvace, alebo aj o samotne telefonovanie, ked mas telefon tesne pri hlave a dokazatelne prehrieva cast mozgu (pri dlhom telefonovani). Mikrovlnky sa nebojis?

6.9.2012 07:47 / Roztržitý (zive.sk) Reagovať 2 1 nahlásiť

Ja mobil nevyberám na stol lebo potom ho vždy zabudam. nabijam tak že nabijačku mam potiahnutu cez mierne pootvorený zips do ruksaku a ked vezmem ruksak, tak sa ťahom odpoji. Mám jednu lacnu nabijačku doma jednu pri rodičoch a jednu v praci a neblokuju zbytočne zástrčku (iba v čase nabíjania). Je mi jasne že toto nové bezdrotové nabijanie je pre vačšinu výhodné ale nie pre mňa. Ja mám rád mobil ktorý vydrží aj dva-tri týždne zapnutý a nemusím ho ani vybrať z ruksaku.

6.9.2012 08:11 / 12345 (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Nove bezdrotove nabijanie je vhodne len dokym ti nepride hovor pokial mas telefon v nabijacke. Tam sa vyhoda rychlo strati. Pri kablovom nabijani budes v pohode behat okolo zastrcky :-D a telefon drzat pri uchu ale takto... smola.

6.9.2012 13:15 / peter pan (zive.sk) 0 0 nahlásiť

keby si si precital realne aj ten clanok precital, zistis ze telefon sa da bez problemov nabijat aj cez mikro usb... takze pokial potrebujes telefonovat, proste tam strcis kabel tak ako do kazdeho telefonu...

6.9.2012 11:05 / Rozrtržitý (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mínuskári čo na tom nesúhlasíte ? že zabúdam mobil a preto ho nosím v ruksaku ? alebo že bezdrotové nabijanie je pre väčšinu ľudí výhodné ? lebo to prvé nie je otázka ani názor to je fakt.

6.9.2012 08:39 / Michal Ridzoň (zive.sk) Reagovať 5 0 nahlásiť

Stále viac sa utvrďujem v tom, že "výmysli" pána Teslu sa postupne budú vyťahovať zo šuflíkov. K téme Lumia 920 super, ale dizajnove horsie ako predchádzajúca generácia. Lumia 820 nie !

6.9.2012 09:11 / Amnart (zive.sk) Reagovať 10 1 nahlásiť

- 2 jadro - windows phone - 4,5 palcovy displej - 185 gramov - rovnaky dizajn ako lumia 800 a 900 + kvalitny displej + pureview + bezdrotove nabijanie + LTE + FHD video + 32 GB pamat zaujimave inovacie, no ta hmotnost a operacny system sa mi nepaci, displej je privelky

6.9.2012 09:51 / Laco (zive.sk) 3 4 nahlásiť

Nokia pri predstavení Lumií podvádzala, ukazovala falošné video http://www.dsl.sk/article.php...

6.9.2012 10:29 / Martin (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Pozri si toto> http://www.youtube.com/watch...

6.9.2012 10:56 / Effe (zive.sk) 1 2 nahlásiť

To ale nijako nesúvisí s tým, že podvádzali. Máš ešte niečo inšie ?

6.9.2012 09:58 / ING (zive.sk) 3 2 nahlásiť

ked sa ti nepaci WP tak co tu pachnes?

6.9.2012 10:47 / komplexy utrapaneneh (zive.sk) 3 2 nahlásiť

trapi ta, ze ze nepodarky od tvoje oblubenej zlodejskej firmy nikto nechce?

7.9.2012 10:53 / ING (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to povie ten kto pouziva system ktory ma 1% podiel na trhu...

7.9.2012 14:13 / hlupacik (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Ano na trhu telefonov, serverov, HPC, sietovej infrastruktury, embed zariadeni, tabletov, atd... :D Maly makky mozocek.

6.9.2012 10:45 / RVM (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Ja by som - privelky displej - vaha - absencia slotu pre SD kartu - absencia FM transmittera + podobny (vylepseny) dizajn ako Lumia 800/900 + vynikajuci displej (citatelnost na slnku, refresh rate, rozlisenie 1280x768) + ovladanie s rukavicami + opticka stabilizacia obrazu + 32 GB pamat (ako-tak kompenzuje nedostatok SD) + wifi direct + BT prenos suborov + USB on-the-go Neviem ako je to s modom velkokapacitnej pamate. Je dost pravdepodobne ze novy WP to uz podporuje. A tiez ako je to s pristupom k suborom priamo v systeme (cez file manazer).

6.9.2012 12:03 / viperman 0 2 nahlásiť

kazdy high end vyrobca robi uz velke displeje :) to ze sa ti windows phone nepaci to je subjektivne. a napisat ze dvoj jadro je minus, co tak si zistit nieco o procakoch...., naco ti je v telefone 4 jadro preboha? a dalsia vec hen to je nova S4-ka snapdragon 28nm, tie dve jadra su vykonnejsie ako 4 jadra v samsung galaxy s3 ci hte one X.

6.9.2012 20:32 / +- (zive.sk) 0 0 nahlásiť

to viperman Máš nejaký relevantný test resp. výkonové porovnanie oboch procákov pre to čo tvrdíš? Ak áno daj link rád si to prečítam. ;-)

6.9.2012 21:23 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Rychlejsie asi nebudu, predpokladam ale, ze samotny OS bude sviznejsi a plynulejsi.

7.9.2012 11:20 / viperman 0 0 nahlásiť

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tx_t_and_v_be... ... snapdragon S4 ;)

7.9.2012 11:20 / viperman 0 1 nahlásiť

xperie nove maju S4-ku snapdragon tiez ;) http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tx_t_and_v_be... ... dual core porazi quad core

6.9.2012 20:02 / starablazkova (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nehraj sa tu na mudrlanta.:-P

6.9.2012 10:50 / tesla coil (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

By ma inak zaujimalo, aku ucinnost ma bezdrotove napajanie...vsak preco neplytvat elektrinou a nezamorit vsetko elmag smogom, ked mozme byt free cool a in....

6.9.2012 11:14 / RVM (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Predpokladam, ze podlozka si bude sama vediet zistit ci je na nej polozeny telefon alebo nie (hoci trebars hmotnostou) a zapne sa len vtedy ked je to potrebne. K elektrosmogu som sa vyjadril v prispevku vyssie.

7.9.2012 09:41 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

myslim okolo 70-80%

6.9.2012 11:00 / bv (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

az na to video, kde sa sami usvedcili, ze podvadzali, je to ok

6.9.2012 13:19 / peter pan (zive.sk) 2 6 nahlásiť

toto je uzasne, vsetci budu dookola spominat len to video... nova nokia ma opticku stabilizaciu obrazu, ako teaser, natocili video, ktore sice nie je natocene priamo tym telefonom (to ani nikde nepisali ze je to natocene priamo nim) ale profesionalnou kamerou (totizto, ked chces natocit profesionalnu reklamu, potrebujes profesionalnu kameru) s ktorou dosiahli efekt, ktory bol na nerozoznanie od efektu, ktory by si dosiahol pri natacani s lumiou 920. potom nokia predstavila video, kde aj realne ukazala zabery z telefonu a vyzeralo to uplne rovnako, proste mobil robi opticku stabilizaciu obrazu a funguje to a vyzera to dobre. ale co tam potom ze to funguje a vyzera dobre, hlavne ze NOKIA KLAMALA!!!

6.9.2012 16:13 / pfff (zive.sk) 1 1 nahlásiť

na to akú dôležitosť prikladajú tomu telefónu to riadne odflákli dokázali sami svojim výkonom spochybniť výkony vlastnej vlajkovej lode... to tu prezentáciu pripravovali týždne, ak nie mesiace Video, kde Nokia na příkladu natáčené jedoucí cyklistky ukazuje schopnosti nového stabilizátoru, je tak vlastně klamavou reklamou. Podle amerických pravidel by totiž měly takové záběry být označeny jako simulace. Nokia se následně za tuto mystifikaci na svém blogu omluvila s tím, že zjedná nápravu. Video bude tedy řádně označeno. Zároveň tisková mluvčí společnosti Heidi Lemmetyinen na blog umístila druhé video, které rovněž bylo v prezentaci vidět. Podle jejího prohlášení už tento záznam opravdu pochází z Lumie 920. Tím ale patálie s falešnými ukázkami schopností fotoaparátu nového top modelu nekončí. Grafik Youssef Sarhan si všiml, že z jiného zařízení pochází i snímky, které Nokia během představení Lumie 920 prezentovala jako tímto modelem pořízené. Sarhan na svém blogu tvrdí, že žil v Helsinkách a zná místa, kde byly fotografie pořízeny. Podle něj na těchto místech rozhodně nepanují takové světelné podmínky, jaké nám Nokia prostřednictvím snímků předkládá. Znamená to tedy, že snímky byly dosvětleny. Navíc si všímá toho, že na snímcích se objevují difrakční obrazce u světelných zdrojů. To jsou ony jiskřivé hvězdicové útvary okolo světel na pozadí. Difrakce vzniká ohybem světla na neprůsvitné hraně, jakou je například okraj lamely clony.

6.9.2012 16:25 / peter pan (zive.sk) 1 3 nahlásiť

teraz sa ta realne opytam, ako omyl s reklamou a dedukcie nejakeho grafika ovplivnia kvalitu toho telefonu? tym ze nokia vypustila klamlivu reklamu sa zrazu z lumie 920 stal horsi telefon? videl som to realne video a ta opticka stabilizacia je super. ziadne klamlive video (mimochodom nikde v tom videu nie je nijak nade najavo ze to maju byt zabery z lumie 920, takze o ziadne klamanie sa nejedna) to nezmeni.

6.9.2012 16:28 / pfff (zive.sk) 1 1 nahlásiť

asi nepoznáš slovo "pochybnosti" kto klame raz, môže aj druhý, tretí krát ak chceli aby svet spochybňoval ich prezentáciu, prínos týchto dvoch mobilov, vyšlo im to dokonale. nebolo treba ani 24 hodín aspoň že im lumia nehodila BSOD

7.9.2012 08:13 / peter pan (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ty si cela jedna pochybnost... ja sa tu budem teraz nafukovat ze mam pochybnosti o samsungu, pretoze spravili vo svojej reklame gramaticku chybu. este raz to napisem, kde je v tom videu napisane ze to bolo natacane lumiou? si este asi v zivote nevidel reklamu ako sa robi. si ozaj myslis ze niekto natoci oficialny reklamny spot, ktory pojde do televizii celeho sveta na nejaky telefon? nech je akokolvek dobry? proste prepac, ale keby sa neobjavilo toto s videom, tak si najdes inu blbost pre ktoru by si nadaval na tie nokie aj napriek tomu ze si ich v ruke nedrzal... ty si tu ta prava ovca.

6.9.2012 13:47 / Sumi (zive.sk) Reagovať 4 3 nahlásiť

Nechapem o akom bezdratovom nabijani je rec ved to je len dost zly marketingovy tah pre ovecky. Ta podlozka predsa aj tak musi byt v zasuvke a ci mobil do nabijacky pichnem alebo ju na nu len polozim (pricom vtedy sa s nim ani neda pracovat) mi moze byt ukradnute

6.9.2012 13:56 / peter pan (zive.sk) 1 6 nahlásiť

pokial ma iba kolisku, tak ano. ako ale bolo pisane v clanku, prinasa to hromadu moznosti. nic nebrani niekomu spravit nabijaciu podlozku velkosti A4. budem ju mat v praci na stole a vzdy na nu len hodim telefon nech sa nabija. pracovat s nim mozes, preco by si nemohol. mne sa ale neustale stava ze potrebujem niekam na chvilu odskocit a ked sa vratim, zabudnem ho naspat zapojit na nabijanie. takto ho vzdy len hodim na stol a nabija sa. tak isto doma, casto zabudam nabijat, ale telefon mam skoro vzdy na jednom mieste. proste ano, tebe to moze byt ukradnute, neznamena to ale ze by to malo byt ukradnute kazdemu.

6.9.2012 16:25 / pfff (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jedna podložka v práci, druhá doma... oproti cene microusb kábla + vraj nevymeniteľný accu v prípade 920, ktorý by mal údajne vydržať celý den pri pracovnom zaťažení (nabíjať raz denne, večer) jedine ak by to bolo časom štandard, jedna podložka by nabíjala všetku malú elektroniku... možno som to prehliadol, ale nezaregistroval som údaj ako dlho bude trvať nabíjanie, možno približne rovnako ako cez klasickú, možno dlhšie, v každom prípade o úspechu tej či onej technológie rozhoduje prínos vs. cena ak bude dobrá cena, alebo dokážu presvedčiť dostatočný počet ľudí že je to dobrá cena, kúpa sa oplatí, bude úspech, technológia sa rozšíri, nájde časom viac a viac uplatnení, príležitosti využiť to

7.9.2012 09:46 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

nahodu namiesto smatrania v pritmi, pacenie usb krytiek a triafania usb zastrcky (zlaty nokia tenky nabijaci konektor) toto vyzerá uzasne

6.9.2012 16:45 / creeper (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Dobre no to je všetko pekné, ale pôjde mi na tom Minecraft?? :-/

6.9.2012 18:37 / hammer (zive.sk) 0 0 nahlásiť

ved ten handroidovy port stoji za ...

6.9.2012 19:59 / starablazkova (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

ziadny zazrak ale ak bude cena do 350€ tak porozmýšlam

6.9.2012 20:21 / Zaklinac (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Konkurencia ma podobne vybavene telefony za 600 - 800 eur, ale ty porozmyslas za 350. Vyborne :-D

6.9.2012 21:44 / nema (zive.sk) 4 1 nahlásiť

185g bakelitovu tehlu ako mobil nema nikto. To je rekord neschopnosti. Podotykam, ze 1/2 tablet Galaxy Note II ma hmotnost 180 g - ale ma o palec vacsi display, o vyse 50% vacsiu kapacitu baterie, S pen stylus, radio, tlakovy senzor, o 1 GB vacsiu pamat a SD citacku. Nokia z toho nema nic.

6.9.2012 23:15 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Ano, ale Lumia 920 ma zas opticku stabilizaciu. Je to fyzicky prvok, ktory sam o sebe musi nieco vazit.

6.9.2012 23:23 / Zaklinac (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Netrep o rekordoch. Polykarbonat je ovela tazsi ako bezny plast, plus ma opticku stabilizaciu (ak si niekedy drzal v ruke objektiv so stabilizaciou a bez, vies, ze je to rozdiel), plus ma displej, ktory nikto iny nema a tiez moze pridavat.

6.9.2012 22:01 / m (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Video: porovnanie fotoaparatov iPhone 4S vs Samsung Galaxy SIII vs Nokia Lumia 920 http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/06/video-porovnan... ...

7.9.2012 00:15 / lapiduch (zive.sk) 3 1 nahlásiť

to je čo za video ? nech mi nikto nehovorí,že vopchá SGSIII do čiernej diery a ona odfotí tmu ??? toto zožere len blbec

7.9.2012 11:31 / abc (zive.sk) 3 2 nahlásiť

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920_sample_im... ... ,http://www.gsmarena.com/nokia_fakes_lumia_920_pur... ... a teraz si pockame na dumbassa zaklinaca ako pride obhajovat svoju lasku s niecim zarucene pravdivim

7.9.2012 11:38 / abc (zive.sk) 0 0 nahlásiť

takze ako im verit,inak reklamne foto svojho casu z n95 mali daleko,ale daleko k realu k mojej vlastnej n95ke

6.9.2012 22:28 / iqlogic (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Proste úžasné!!! Nokii sa opäť podarilo prísť s niečím novým a hlavne využiteľným a praktickým :-) Teraz tá najťažšia časť - vo veľkom to predať B-] Btw spolupráca so Synaptics nakopala všetkým dotykáčom rite :-D S-pen popri tomto vyzerá jaksi biedne

6.9.2012 22:47 / zobud sa (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Xperia P mala technologiu od Synaptics uz ovela skor - a vidis ako su tieto gimmicky prospesne. O par tyzdnou po tom nestekne ani pes.

6.9.2012 23:13 / RVM (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Pokial viem islo o Xperia sola, nie o Xperiu P. Inak, nie vzdy sa treba odvolavat iba na precedensy. Nokia (aj ine firmy) mali trebars dotykove displeje pomerne davno a skutocne ich spopularizoval az Apple. Ide teda aj o implementaciu. Pockajme si na reakcie reviewerov a prvych uzivatelov.

7.9.2012 17:03 / SerVác (zive.sk) Reagovať 1 5 nahlásiť

Dobrý ľudia, viete mi povedať načo je komu smartfón s uhlopriečkou nad 4"? Pretože skutočne každý koho poznám to vyslovene pretrpí. Kúpi si smartfón lebo ho chce alebo potrebuje a nadáva len na tie obrovské rozmery. Vážne neviem o človeku, ktorý by chcel telefón s väčším displayom ako 4". A bohužiaľ výrobcovia vyrábajú tie lepšie modely len takéto lopaty. Napr tú lumiu 920 by som bral hneď keby mala 3,7 palca ako lumia 800.

7.9.2012 17:17 / SerVác (zive.sk) 0 1 nahlásiť

dobrí* pardón

7.9.2012 20:07 / freeman (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Som tvoj človek. Aj ja mam podobný problém. A ako sa pozerám do budúcnosti vidím jedinú možnosť skončiť v náručí Apple s IPHONE5. I keď ma to mrzí lebo systém WP mi plne vyhovuje. Ale mobily typu pádlo už nie. A chcem len TOP mobily výrobcov.

8.9.2012 03:31 / zhuanghua (zive.sk) Reagovať 2 0 nahlásiť

oh, to LED Zmena farby svetla blesku Hard kože Púzdro pre iPhone4 / 4S (5 Color) tak krásne a očarujúce, môže prípad svetlo, lesk, blesk pri volaní a prijímaní, odosielanie a prijímanie správ. Chráňte a skrášliť svoje telefóny iPhone, takže je užitočné! iba 7,99 dolárov, tak lacné: http://int.kz/ga...

13.9.2012 21:48 / Erik (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Osobne nemám rád Nokie, ale tieto kúsky sú v pohode. http://www.android-aplikacie.eu...

14.9.2012 20:39 / Badak (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

Tesim sa na nejaku tu "720" - nieco s velkostou 3,5 - 3,7 palca, akurat pohodlne do jednej ruky, ak take nieco bude (v co vrelo dufam) tak mam novy telefon ;-)

2.10.2012 15:16 / dq (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

staci dat do goolge "nokia podvadzala" a hned ma clovek jasno

8.10.2012 17:14 / apl (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

dizjanovo velmi lakave, doplnky tiez spravili paradne .. uvidime realitu. v obchode som skusal ten system, no potreboval by som aspon 1-2 dni aby som vedel povedat ci je zly / dobry. v kazdom pripade, je to nezvyk, netradicne spraveny UI. neviem ako rychlo sa ovlada ked si na neho clovek zvykne. taktiez vydrz batt .. aplikacie neriesim, ked to bude dobry phone a system zaujme verejnost, tak aplikacie budu v mnozstvach. uvidime .. drzim palce, cim viac smartov na trhu tym lepsie :)

19.11.2012 14:55 / Pepe (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Hello, dnes som sa dozvedel, že Lumia 920 a 820 môžeme na našom trhu očakávať 1Q 2013. Oplatí sa mi teraz kúpiť Lumiu 800 alebo radšej počkať? Sú veľké rozdiely medzi WP7.5 a WP8? ďakujem za radu

26.11.2012 11:44 / Tomáš (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Nokia Lumia 820 nic moc, spíše mě dostala 920. Těšim se, až si ji po Vánocích pořídím, čekám na ni:) A jak je vidět na akciích firmy Nokia, čekalo na ni v zahraničí mnohem více lidí. Jinak další informace tady : http://www.lumia920.cz/...

27.12.2012 12:50 / Peter (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Dobrý deň všetkým,, chcem prispieť trochou sem do diskusného fóra. Musím sa pochváliť, že som šťastným (neštastným) majiteľom novej 820. Telefon je super, až nato že je veľmi ťažký a obtiažne sa píšu sms ky jednou rukou.. to je pre mna tá posledná ťažká vec ale najdôležitejšie je povedať, že tento telefon nič nevydrží. iba raz mi padol a robil sa mi displey. na obale je malý asi 2mm škrabanec a display, je v čudu. Ešte mi povedali, že nieje 100% isté, že sa bude dať opraviť. Tak táto odpoved ma dostala. Neviem ako vyrábajú tieto telefony, ale celé šasi je len z plastu a celý sa ohýba. Som si vedomí, že opravu budem musieť uhradiť ja, to mi je dobpredu jasné, ale konštruktéri sa mohli trocha vyhrať aj nad týmito vecami. Nehovorím, že nekupujte Lumiu, ale hned si kúpte k tomu nejaký protector, inak dopadnete ako ja. Škoda, moja radosť netrvala dlho, teraz si kúpim obal a je vystaráno

27.12.2012 12:56 / peter (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Dobrý deň všetkým,, chcem prispieť trochou sem do diskusného fóra. Musím sa pochváliť, že som šťastným (neštastným) majiteľom novej 820. Telefon je super, až nato že je veľmi ťažký a obtiažne sa píšu sms ky jednou rukou.. to je pre mna tá posledná ťažká vec ale najdôležitejšie je povedať, že tento telefon nič nevydrží. iba raz mi padol a robil sa mi displey. na obale je malý asi 2mm škrabanec a display, je v čudu. Ešte mi povedali, že nieje 100% isté, či sa bude dať opraviť. Tak táto odpoved ma dostala. Neviem ako vyrábajú tieto telefony, ale celé šasi je len z plastu a celý sa ohýba. Som si vedomí, že opravu budem musieť uhradiť ja, to mi je dobpredu jasné, ale konštruktéri sa mohli trocha vyhrať aj nad týmito vecami. Nehovorím, že nekupujte Lumiu, ale hned si kúpte k tomu nejaký protector, inak dopadnete ako ja. Škoda, moja radosť netrvala dlho, teraz si kúpim obal a je vystaráno

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.