Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

iPhone 5 proti zvyšku sveta

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.211.180.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
192 príspevkov
13.9.2012 10:36 / klll (zive.sk) Reagovať 8 28 nahlásiť

uz to nebude o technologiach, ale o image. .. Takze predavat sa urcite bude, hoci neverim, ze v takych mnozstvach ako predosle modely

13.9.2012 10:42 / shugo (zive.sk) 43 93 nahlásiť

Apple ma uz svojich zakaznikov vycvicenych :) Ovce budu hromadne vymienat za novsi model... Aj keby tam ubrali funkcionalitu .. aj potom .

13.9.2012 14:16 / Merfi (zive.sk) 42 46 nahlásiť

shugo Trieskas hluposti.Ja som preskocil stvorku.Mal som 3GS az do zodratia a prechadzal som na 4s. Na 3gs mozes pouzivat aktualny sw este aj teraz. Mozes to iste napisat o androide? Ako nazvat cloveka,ktory ma nazory ako ty?

13.9.2012 16:12 / metropolis (zive.sk) 26 18 nahlásiť

velmi jednoducho:-)) je to zavistlivy a neznasanlivy trulo bez kuska sebareflexie. aj pre takych slnko svieti :-D

13.9.2012 19:13 / maik (zive.sk) 0 15 nahlásiť

Pozri si toto ;-) http://www.youtube.com/watch...

16.9.2012 14:27 / bree (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Ja si poń nejdem. To si možem moje 4s zapiecť a bude to mať rovnaky vysledok :D

13.9.2012 10:55 / jasomto (zive.sk) 30 14 nahlásiť

mylis sa, zase to bude najpredavanejsi telefon, kral... o par dni, tu bude sprava o predajoch za den, o mesiac tu o tom ocakavam spravu ze kolko celkovo za prvy mesiac...

13.9.2012 13:27 / ferdo39 28 43 nahlásiť

iOvca nemá inú možnosť ako si kúpiť toto. Androidáci majú x-možností. Takže to, že je napredávanejší je iba to, že je jediný od iOS a applácií proste inú možnosť nemajú. Androidácií majú x-možností, takže asi tak

13.9.2012 15:22 / Sting (zive.sk) 2 17 nahlásiť

Vies kolko verzii Linuxu si mozes nainstalovat? Preco bezis ako WinOvca na Windowse ? :-P

13.9.2012 16:14 / metropolis (zive.sk) 6 9 nahlásiť

hentoho nestastnika je si asi lepsie nevsimat,lebo o inom, ako o ovciach uz ani pisat nevie :-) asi s nejakou zije, a podvadza ho, alebo co :-D

13.9.2012 16:50 / redhat (zive.sk) 1 4 nahlásiť

Do telefonu? Napis rad sa priucim ;-)

13.9.2012 19:33 / ... (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Uz ked sa na toto pytas...prvy krat som instaloval Linux do HP 3150 asi pred 7mymi rokmi B-]

13.9.2012 17:21 / ferdo39 0 0 nahlásiť

pretože aplikácie a programy, ktoré využívam nejdu pod linuxom. Na NB mám ubuntu ;-)

13.9.2012 19:49 / Sting (zive.sk) 1 17 nahlásiť

No vidis. Ja mam firemny book Win7 lebo firemny standard, tablet Android 7" Nexus lebo som chcel 7, telefon iPhone lebo mi vyhovuje a doma ako notebook mam uz 6 rookov MacBook a moja manzelka tiez. Nechaj ludi nech si pouzivaju co chcu a chod sa prebehnut...niekedy to pomaha... :-P

13.9.2012 20:46 / m (zive.sk) 2 13 nahlásiť

Veru Nokia priniesla predstavila viac inovacii: . fotoaparat s optickou stabilizaciou obrazu . displej PureMotion HD+, s moznostou ovladania v rukaviciach alebo perom, jemnejsi 332 ppi, rychlejsi 9ms, s vacsim rozlisenim 1280x768, . bezdrotove nabijanie . NFC . zaujimave prislusenstvo JBL, Monster, atd. Pozrite si podrobne porovnanie parametrov: http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/12/porovnanie-iph... http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/12/porovnanie-nok... ... test fotoaparatov: http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/07/test-redaktoro... http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/12/porovnanie-nok...... test nahravania videa: http://windowsphonesk.wordpress.com/2012/09/12/porovnanie-nok... ...

13.9.2012 10:44 / Pepe (zive.sk) Reagovať 86 52 nahlásiť

O com je tento clanok? Prezentacia jednostrannych nazorov zaujateho autora? Co ocakava autor od svojho telefonu - aby mal tie najuzasnejsie mozne parametre, len pre dobry pocit, ze ma nieco, co na papieri vypada dobre, alebo skutocne stabilny a odladeny produkt, ktory robi presne to, co ma? Apple, na rozdiel od Androidu, neponuka polotovary a to je ten zasadny rozdiel vo filozofii tychto dvoch svetov. Takze tvrdenia, ze novy iPhone neprinasa nic revolucne, su uplne od veci. Kto potrebuje obrovsky displej, ktory sa nevojde ani do vrecka, uzasny svet Androidu, plny odpadovych aplikacii, problemovych updatov OS, ponukajuci pomale a nestabilne prostredie, tak nech sa paci, predrazeny Samsung S3 je idealna volba. Kto hlada skutocne spolahlivy a do detailu premysleny smartphone, vie kde hladat. A myslim si ze kazdy, kto dlhodobejsie vyskusal obe platformy (a to nie len 2 minuty na predajni) vie o com hovorim. Apple ide cestou evolution, nie revolution, takze autorove ocakavania su zial dost mylne.

13.9.2012 10:59 / Marho (zive.sk) 56 44 nahlásiť

Iphone5 je uzavrety telefon na ktorom niesu natyvne podporovane najpouzivanejsie svetove aplikacie ako G maps a youtube. Stoji neporovnatelne vela penazi oproti konkurencii ktora dokaze viac. Android je stabilny system ktory nema problemy s upgradom a aplikacne portfolio obsahuje vsetko to co ponuka Apple app store. Co Applu naozaj uznavam je marketing a vytvorenie noblesnej znacky ktora ma meno. Ps. Ked som frajerke ukazal Novy Iphone 5 v bielej povedala ze to vyzera ako S3 . (asi ukradli design ;) )

13.9.2012 11:03 / jasomto (zive.sk) 28 51 nahlásiť

lol... ze nema problemy s upgradom - spytaj sa 85% ludi co ma stale verziu 2.3 a menej :) a spytaj sa takych co maju aj skusenost, ze ked upgradli, nesli im ani aplikacie a frajerke, skus jej kupit okuliare - ja ich nosim tiez, nieje to hanba ;)

13.9.2012 11:14 / Pepe (zive.sk) 55 64 nahlásiť

Presne tak, pridavam sa k tomuto nazoru. Mal som Google Nexus, od ktoreho som si sluboval, ze ked uz tento telefon nebude mat exkluzivnu podporu, tak potom uz ziadny. Ironicky na 2.3 Androide sa to este dalo, ale od upgradu na 4.x to bola cista katastrofa, az som ho predal. Android nikdy viac, ten system likviduje sam seba tym neskutocnym mnozstvom zariadeni, ktore prichadza na trh. Staci si pozriet recenziu HOCIAKEJ Android aplikacie - polovica prispevkov je ohladom nekompatibility s verziou OS, s modelom telefonu, s verziou aplikacie, proste neskutocne, az mi stoji hlava nad tym ako moze mat Android taku predajnost. Jedina racionalna odpoved - vacsina zakaznikov tejto platformy to vlastne ani poriadne nevyuziva, chcu mat nieco, co je cool, ale ani nevedia, co je Play Store a co by s tymi aplikaciami robili. Moja zena ma stale Android smartphone od SE a ona je zial exemplarny priklad tohto trhu, staci jej to na volanie, fotenie, facebook a teda logicky pre nu sa zda byt Android uplne fajn. Moj Google Nexus dospel do stadia, kedy mi dokonca obcas ani neumoznil zdvihnut prichadzajuci hovor a vtedy som si povedal, ze skutocne stacilo. Na google forach som nasiel len kopec podobne frustrovanych zakaznikov, ziadne riesenia. Samsung S3 som podobne zazil v stave, kedy mi asi pol minuty nesiel ani odomknut displej. Korejske polotovary, nemam co viac k Androidu dodat.

13.9.2012 11:20 / zahryznutyBanan (zive.sk) 12 36 nahlásiť

:-D pobavil si ma .. pre teba je IOS ako stvoreny ..uznavam B-]

13.9.2012 17:59 / Laco (zive.sk) 6 11 nahlásiť

Suhlas... Tiez uz nechcem ani len vidiet android, aj ked sa najde vela zaujimavych modelov... brat ma android SE ARC a tiez hapruje jedna radost... sused ma tamtung galaxy ace... ten lieta hocikedy od 3 do 6metrov v zahrade... android je jedna neskutocna fuserina a megazrut bateriek 3000, na co nadavaju co zakaznici, tak aj vyvojari... IOS6...? pre mna sklamanie... tieto zmeny by sa zmestili hadam aj do verzie s oznacenim 5.5-5.7... alebo ked idu takymto tempom, uz by mali byt davno pri oznaceni ios14-17, aby to malo nieco ozaj zaujimaveho v sebe... pockam si ja pekne na nejaku lacnejsiu a mensiu nokiu s +/-3,5palcovim displejom s wp8 a uvidime co to da...

13.9.2012 18:37 / TPalo (zive.sk) 3 5 nahlásiť

To odkedy sa hlúposť dáva verejne na známosť. Zábal to a zanes do obchodu naspäť že si príliš zovčil a nedokážeš používať ani jednoduchý telefón. Vrátia ti peniaze.

14.9.2012 14:34 / SedyMrak (zive.sk) 2 9 nahlásiť

@Pepe " staci jej to na volanie, fotenie, facebook a teda logicky pre nu sa zda byt Android uplne fajn" To myslis vazne? Mal som z iphonov jedine 3GS,no musel som ho snad po dvoch troch tyzdnoch predat, na nic ine ako pises vyssie sa ten telefon nedal pouzit... Aj na ten FB bolo treba stiahnut apku, pokial viem az v iOS6 je integrovany do prostredia OS... A pokial viem, kolegyne v praci maju IP4S s poslednym iOS a ked na obede spravia par fotiek , ktore ked mi chcu poslat musia ich posielat po jedej, teda 5 fotiek - 5 mailov tak sa mi rozum zastavuje... No ked si potom tie fotky chcem ulozit do svojho telefonu tak vypliestam oci opat. Vsetky fotky maju rovnake meno a ja ich musim premenovavat.. Potom si ich musim pozriet a premenovat zasa inak, aby ich nazvy nasledovali casovu liniu, pretoze kolegyne ich neposlali v takom poradi ako ich nafotili.. ou a minule, som chcel aby mi kolega(velky fanusik apple a iphone obzvlast) poslal pdfko z iphonu a tiez sa to vraj neda... tak uz ozaj neviem... Po tych to skusenostiach som stale presvedceny ze IP si nekupim, kym sa s nim bude dat naozaj robit to co bolo bezne pred 5 rokmi s mojimi prvymi smartfonmi (vtedy este oznacovanym ako MDA) ASUS P535 ci HTC TyTN(nepamatam si uz, ktory som mal skor)...

16.9.2012 00:23 / llo (zive.sk) 3 4 nahlásiť

pdf sa da pekne poslat na mail. fotiek mozes poslat aj viacero v jednom maily, tym padom ich mas rovno aj ocislovane ... P.S.: mas neshcopnych kolegov, ktory maju ip asi len na image ...

17.9.2012 08:37 / SedyMrak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

@llo Budes taky laskavy a postnes sem nejaky link s navodom prosim Ta, poucim teda moje kolegyne a ulahcim si ukladanie fotiek. Dufam, teda,ze budu mat tie fotky nazvy ake maju priamo v IPe...

21.9.2012 11:17 / karol (zive.sk) 0 4 nahlásiť

:-D plne suhlasim sef ma IP4s a bol uplne z neho nestastny bateria nic nevydrzi telefon casto nevie chytit signal ,po cca 1 tyzdni konsatoval ze je to neprakticka imidzofka a dal ho zene a vratil sa k svojmu oblubenemu Blackberry , ja osobne pouzivam HTC sensation a a zatial spokojnost aj ked z predchadzajucim modelom HTC DESIREHD som bol nejako viacej stotozneny .osobne si myslim ze prve modely IP boly revolucne ale posledne v nicom nevynikaju len tazia zo svojej znacky :

13.9.2012 11:39 / wired (zive.sk) 11 27 nahlásiť

a co cakaju ludia,ktori maju v mobile stary hw?ze im pojde na tom najnovsi android?nechces do 486tky nahodit windows 8? paneboze,ze problemy s upgradom..a co im uz prestal mobil fungovat,ked niekto nema poslednu verziu androidu?

13.9.2012 12:11 / Surfer (zive.sk) 5 19 nahlásiť

A preco to apple dokaze, podporovat stary HW? Novy iOS je aj pre 3GS a ten je na trhu od 14.juna 2009

13.9.2012 12:26 / Cage (zive.sk) 18 23 nahlásiť

To je dokaz toho, ze naroky iOS rastu minimalne a ocividne nie je vylepsovany... Ake su rozdiely medzi Android 2.3 a 4.0/4.1? Obrovske. Pricom v iOS medzi 4.1 a 6.0 pomaly nulove...

13.9.2012 12:31 / Pepe (zive.sk) 11 24 nahlásiť

Mas uplnu pravdu, rozdiely v Androide su obrovske, mna osobne Android 4.x prinutil predat moj Google Nexus, pretoze ten telefon sa stal nepouzivatelny.

13.9.2012 12:57 / wired (zive.sk) 4 10 nahlásiť

netaraj.a co ti nefungovalo?

13.9.2012 13:39 / Pepe (zive.sk) 9 17 nahlásiť

OK, velmi strucne ti to zhrniem. Moje skusenosti kopirovali poznatky dalsich ludi na google forach ako som neskor zistil. 1. Od 4.x verzii Androidu bol telefon citelne pomalsi, vsetko lagovalo, uz aj listovanie medzi screenmi. 2. Pouzival som zhruba stovku aplikacii, z ktorych slusna cast v Android 4.x mala bud problemy so stabilitou (crashovala), alebo nesli spustit vobec a nikdy som sa nedockal potrebnych oprav. 3. Samotny system robil neuveritelne psie kusy - nedovolil mi zdvihnut hovor, nesiel mi unlocknut displej, sam od seba sa cely telefon restartoval, pri dlhsom browsovani (cez hociktory browser) dokazal kompletne zmrznut a tak podobne. Podobne poznatky sa ale zjavne netykaju iba mojho telefonu, ja osobne poznam viacero ludi v mojom okoli, ktori povazuju napriklad restartovanie svojho Android zariadenia za uplne normalne. A co sa tyka kompatibility aplikacii s roznymi verziami OS a roznymi znackami/modelmi zariadeni, tak toto mi potvrdzovali hodnotenia defacto kazdej jednej aplikacie v Play Store - a to si moze overit hocikto - tam sa to len tak hemzi vyjadreniami typu "nejde to pustit na mojom HTC takom a takom", "pada to na mojej Motorole takej a takej" a tak podobne. Takze nieco s touto platformou zjavne asi v poriadku neni a cim viac je zariadeni na trhu, cim viac updatov OS, cim viac aplikacii v Play Store, tym viac sa to cele vymyka kontrole...

13.9.2012 13:51 / wired (zive.sk) 9 10 nahlásiť

1. ja mam podbny mobil ako nexus a nepocitujem ziadne spomalenie,lagovanie a pod.zrejme to nebude os,ale hw chyba. 2.ty realne pouzivas stovku aplikacii,si robis srandu nie?ak ap nefunguje korektne,nezamyslal si sa nad tym,zeby mohla byt zle naprogramovana?ale lahsie je to zhodit na os. 3.ano urcite chyba os :D

13.9.2012 18:15 / takveru (zive.sk) 12 22 nahlásiť

ja pouzivam, na ipade urcite, pretoze ten pouiziva cela rodina a s iphonom je to to iste... v itunes to funguje tak, ze na pc si stiahnes vec ktora sa ti paci, nova hra, nova encyklopedia, nova productivity tool... a to sa ti cez vzduch automaticky nainstaluje na obe zariadenia bez toho aby si nieco ine musel robit... este raz, cele co urobis je stlacis jedno tlacitko a mas to na vsetkych zariadeniach. je to presne ako hovoria.. 68% ipadov je zodpovednych za 91% prevadzky na internete... iphony su tiez zodpovedne za vacsiu prevadzku na nete... android zariadenia su fakt niekde na policke a nikto ich nepouziva, android telefony 85% ostava na starych verziach so starymi appkami ktore maju pramaly support nie este nejake updatovanie verzii... a ked sa s tym vytrapis ako ja s androidmi, das mi zapravdu... nainstalujes aplikaciu, pripadne jej novsiu verziu, ktoru si doteraz v pohode pouzival a zrazu ti mrzne telefon, restartuje sa, a raz sa mi stalo ze som to musel cele prepalit, akoze sorry, kto ma na to cas sa s tym srat...? studenti techniky co nemaju co robit po nociach... lenze casy FEI STU u mna uz skoncili, zijem zivot a neriesim windows, ani android, ale bezim na apple s unixovym terminalom, gitom, ruby, pythonom, webserverom ktory potrebujem v praci a sucasne sa rovnake apple zariadeniapouzivaju na zabavu v obyvacke, maily, browsovanie, ciatnie knih, fotky, pri navstevach, vareni, kazdodennom zivote, zdielani veci cez apple tv (btw na samsung TV ;)), ziadne kable len vzduch a ziadne staranie sa o OS a cely ekosystem... nie som ziadny hater nejakej znacky, mam aj samsung, aj sony ericssony, aj apple, ale apple je proste pre profesionalov, grafikov, fakt ponuka vsetko co potrebujem... a android mi vzdy ponukol len problemy - pri vsetkom je mi az luto ludi ktori to nechcu vidiet

13.9.2012 18:33 / zahryznutyBanan (zive.sk) 16 6 nahlásiť

tomuto celemu sam neveríš čo si napisal , však ? B-]

13.9.2012 15:12 / rq (zive.sk) 12 20 nahlásiť

To je velmi jednoduche. Nabachal si tam milion aplikacii, ktore Ti zasrali system a preto nestihal. Android Ti nechava volbu, ak chces, mozes to spravit. Apple Ti to nedovoli, takze ked Ti nic nebezi na pozadi, telefon sa nespomali. Tiez som mal milion widgetov a apps beziacich na pozadi. Akonahle som trochu ubral a nechal len to, co naozaj vyuzivam, telefon bezi svizne a nema ziaden problem. Ak nedokazes pochopit zakladne fungovanie a vztah HW-SW, ovcofon je pre Teba najlepsou volbou, chrani Ta pred tym, aby si musel rozmyslat. My ostatni s tym problem nemame a veselo androidujeme. :)

13.9.2012 18:01 / jasomto (zive.sk) 1 5 nahlásiť

lenze plno ludi to nevie.... ja by som si to vedel spravit, ukazem ti ale 100 dalsich co nema ponatia co je hw a sw ani rozdiel medzi tym... na apple ludia stahuju a skusaju 100vky aplikacii pretoze kazdy den su akcie FREE aplikacii... dokonca aplikacie ktore zhrnuju tie aplikacie ktore suprave FREE tento tyzden... sam takto vyskusam viacej aplikacii... ani neviem co potrebujem ale pozriem 10 aplikacii, po precitani v itunes, vyberiem 2, toto by mohlo byt super a nainstalujem a zistim ze som nasiel vynikajuci edukacnu app pre deti a pod. urcite ma aj apple nejake problemy, ale to co sa deje s roztriestenostou android aplikacii je hroza... 4.0+ android bude na viac zariadeniach az ked doziju zariadenia 2.3... lebo tie upgradnut je horsie ake som kedy zazil na windows a to windows pouizvam od windows 3.0 co si tu par ludi ani nepamata. Na druhej strane verim ze na s3 je to uz lepsie, ktovie ako to ale bude pri androide 5.0 ludia si nekupuju telefon na jeden rok, mozno vo vacsej miere americania ale v europe skor len tie bohatsie krajiny

13.9.2012 18:12 / rq (zive.sk) 3 13 nahlásiť

Pokial budeme vsetko prisposobovat hlupejsej a ignorantskejsej casti populacie, tak sa nikam nedostaneme. Preto ludstvo vlastne hlupne. Staci si zobrat pocitace -> pred 15 rokmi bolo vyrazne zlozitejsie pouzivat pocitac ako je dnes. Zmenil sa pocet ludi, ktori maju problemy s pocitacmi? Nie. Len ludia zleniveli a zhlupli. Tiez skusam na Androide kopu aplikacii a nemam najmensi problem. Staci pouzivat mozog. Nie je to tak tazke. Uznavam, treba ho pouzit viac ako pri Apple. Ale ci je moznost nepouzivat mozog vyhodou je velmi otazne. Potom mozeme rovno dat kazdemu na nohu olovenu gulu, lebo co ak by sa nahodou rozhodol bezat a vbehol by pod auto? Istota .... :) Obmedzovanie uzivatela v zaujme jeho 'ochrany' pred sebou samym nepovazujem za pokrok alebo dobre smerovanie. A co sa tyka fragmentacie - neexistuje. Sam mam 2 roky stary telefon, ma Android 2.3 a viem o jedinej app, co by mi nesla. Pardon, o dvoch. Chrome browser a nejake Launchery pre 4.0+. Ostatne mi vsetko bezi a nizsou verziou Androidu sa necitim nijako obmedzovany. Naopak, citam plny web plakania applistov, ze na 3GS sa im posledna verzia iOS plazi a je to pomale. Dakujem, radsej zostanem na starsej verzii. Bolo by na case si vymysliet inu pesnicku, toto uz je obohrana platna.

13.9.2012 18:30 / jasomto (zive.sk) 2 5 nahlásiť

mne to nemusis hovorit, vystudoval som inziniera na technike... aj ja mam stary telefon s androidom... kvoli testovaniu... bohuzial mne 2.3 blbne, 2.3 blbne ale pri instalovani novych verzii aplikacii... pripadne novsich aplikacii ktore su urcene pre novsie zariadenia ale maju slaby support na 2.3... a neboj mozog pouzivam ;) pracujem vo firme kde programujeme aplikacie pre iphone a android a ako firma sa s tym trapime... a takisto som nikde nepovedal ze apple nema nejake problemy... lenze to ked porovnam tak je to nebo a peklo... sorrry 3gs plaziva, nemozem potvrdit a to na tej testovacej mame asi 10 stranok roznych chujovin.. oproti 4s je ale citelne pomalsi, ale pouzitelne to je, mame doma jeden, pretoze predat je to skoda... inak tych placucich uzivatelov by som skor tipol na ludi, co si nainstalovali napr. novu verziu facebooku a ta im sla pomaly (pretoze az donedavna nebola nativna)... resp. takyto styl problemu, sam som prestal pouzivat FB aplikaciu kvoli tomu

13.9.2012 18:37 / zahryznutyBanan (zive.sk) 5 2 nahlásiť

z tvojho prispevku mi je jasne kde si nehal sudnosť B-]

13.9.2012 17:29 / 1 7 nahlásiť

Aký si mal mobil? Lebo keď ideš porovnávať tak prosím drahý android mobil lebo ináč píšeš odveci. Držal si už S3? Skúšal si s ním robiť? Lebo mne nič nelaguje, nepadá, neseká... ide ako po masle. Takže? Veľa viet si napísal ale výpovedná hodnota je 0.

14.9.2012 09:01 / henrichg (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Mal si fakt zaujimave problem s GNexus-om. Momentalne ho vlastnim. Nepoviem Ti ako na nom bezala 4.0.4 lebo hned sa mi upgradol na 4.1. Ale co sa tyka Tvojich problemov. Pouzivam Android mobili uz 3 roky. Od HTC Hero (Android 1.5.) az po GNexus (Android 4.1.1), a nikdy som nemam taketo problemy. Mobil sa mi s original firmware nikde nerestartoval. Ci uz HTC Hero, HTC Desire, LG Optimus Blac, Samsung Galaxy S II alebo Galaxy Nexus. Fakt to vypada na nejake aplikacie, ktore Ti robili problemy. Hlavne treba instalovat z Marketu/Google Play, nie stahovat vselico z internetu. Jediny zdoj, ktory este akceptujem je xda-developers.com

14.9.2012 14:51 / SedyMrak (zive.sk) 1 3 nahlásiť

V zasade rovnaka skusenost, aj ked na androide nefrcim a tak dlho, prvy bol HTC Desire ,tak sa mi ani raz nestalo,ze by mi stock firmware robil take psie kusy ako spominal (restartovanie , nemoznost zdvihnut hovor atd) , cim nechem povedat ze to nejake lacne telefony s androidom nerobia. Ale nemozno porovnavat iphone za 600e so 170€ andoridmi... Ked porovnavame v rovnakej cenovej kategorii myslim,ze problemy nebudu ani na jednej ani na druhej strane vyrazne vacsie... (aj ked opat musim spomenut kolegynu ktora ma IP4 alebo 4S , nie som si isty a par krat sa mi stalo,ze mi volala spat s nadavkami,ze sa jej nedalo zvdihnut, ked som jej volal... :-) tak mne to pride skor naopak )

13.9.2012 12:58 / 2 0 nahlásiť

Tak si ešte zarobil. ;-)

20.9.2012 13:42 / Michal.K (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Ako ja mám Andriod 4 už neviem akú dlhú dobu a nemám absolútne žiadny problém... Ako ľudia, ak chcete porovnávať telefón s iPhonom, treba si kúpiť vlajkovú loď od konkrétnej značky, a nie porovnávať iPhone za 800 eur s nejakým telefónom s Androidom za euro z Orangeu... A tiež je rozdiel Androi-telefónu od rôznych výrobcov, síce základ je rovnaký, ale grafické nadstavby robia svoje. A osobne napríklad prvý android čo som mal v ruke od Sony Ericssonu ma nejak nenadchol, ale zato ešte vtedy HTC Desire mi díky nadstavbe Sense po 5 minútach hrania prirástol k srdcu. A doteraz by som si kvôli nej iný telefón nekúpil, aj keď uznávam, že aj konkurecia vyrába dobre aj lepšie vybavené mobily.

13.9.2012 12:48 / Surfer (zive.sk) 4 4 nahlásiť

Nieco co je dobre, netreba az tak vylepsovat :-D

13.9.2012 15:43 / veto (zive.sk) 2 0 nahlásiť

android 4 ide aj na starom HTC HD2, to je asi tiez dokaz, ze android nie je vobec vylepsovany (navyse na telefone, na ktorm nativne chodi win mobile 6.5

14.9.2012 05:46 / MAX (zive.sk) 0 1 nahlásiť

len s tym rozdielom ze na HD2 s ICS 4.0.4 vydrzi baterka 2 dni a zo starym Win mobile 6.5 mi vydrzal 4 dni.

13.9.2012 13:29 / ferdo39 6 5 nahlásiť

apple to nedokáže, je tam síce iOS6, ale nie plnohodnotný, ale osekaný. To máš ako W7 v núdzovom režime ;-)

13.9.2012 11:04 / Pepe (zive.sk) 26 33 nahlásiť

OK, jedina otazka na teba - mal si to vobec niekedy v ruke? Vies napriklad o tom, ze tvoje "najpouzivanejsie aplikacie na svete" tam maju vlastne aplikacie? Youtube je tam dokonca uz priamo out of the box, prekvapenie ze? Uzavreta platforma hovoris? Cize 700 tisic aplikacii v porovnani so 450 tisic pre Android je uzavreta platforma? Pricom kvalitu aplikacii radsej ani porovnavat nebudem. Stoji viac penazi? Skutocne? Pozeral si si vobec niekedy ceny, alebo zijes len zo svojho mylneho presvedcenia? Android je stabilny? Kamo mal som 3 Android zariadenia a nie lacne a nie kratko a som skutocne rad, ze som sa ich zbavil. Co som si uzil s tymto systemom som si neuzil ani s Windowsami.

13.9.2012 11:08 / takveru (zive.sk) 12 9 nahlásiť

posledna veta... co si si uzil s androidom, to som si ani ja neuzil s windowsami - rovnaka skusenost

13.9.2012 11:22 / felix1 (zive.sk) 12 16 nahlásiť

Tak to ste buď retardovaní alebo ste mali fakt smolu na zariadenia, ja mám už cez rok Galaxy Ace za 200€ a som nadmieru spokojný, nie je jediná vec čo by som mu mohol vytknúť :)

13.9.2012 12:31 / Pepe (zive.sk) 3 10 nahlásiť

Ano, ma ho aj moj kolega a na volanie je to v pohode telefon :)

13.9.2012 18:19 / nizzmo (zive.sk) 3 3 nahlásiť

felix1: tak to buď si málo náročný, alebo si nemal v ruke ešte normálny smartphone. Manželka má Galaxy Ace asi pol roka a poviem ti, že horší mobil som v rukách nemal. Je neskutočne pomaly, občas sa nedá zdvyhnúť hovor, keď vytočíš číslo a náhodou viac krát stlačíš tlačítko vytáčanie, tak po zložení hovoru vytáča opäť. A to nehovorím ani o tom, že vždy po použití akejkoľvek aplikácie z marketu ju musí ručne vypnúť z pozadia, lebo inak je ten telefón schopný zhlznúť batériu za pol dňa. Manželka pritom skoro vôbec netelefónuje. Ja som jej ho vybral, pretože chcela cenovo prístupný smartphone. Dnes viem, že android phone už nikdy. Pritom ja mám už vyše roka iP4. S iOS 5.0.1 sa môj iP4 samozrejme spomalil, ale oproti Galaxy Ace je to neskutočný rýchlik.

14.9.2012 15:32 / SedyMrak (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Suhlasim s tym,ze galaxy Ace je naozaj pomaly(aj ked to co popisujes o nemoznosti zdvihnut hovor, vybiti baterie za pol dna-to mozno ak nechas zapnutu navigaciu a vypnes display som pri testovani nepostrehol a ani kamarat, co ho pouziva nic take nespominal), ale zasa porovnavat ho s telefonom, ktory je minimalne dva krat drahsi... To snad nie? :-O

14.9.2012 15:25 / SedyMrak (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Mal som tu cest vyskusat Symbian, BBOS, iOS, WP a zostal som pri androide, ale ak si s Galaxy Ace spokojny, tak to musi byt celkom nenarocny na sviznost systemu... Mal som ho moznost testovat a tak spomaleny system nema ani manzelka na SE za 180€ ...

13.9.2012 17:30 / 1 1 nahlásiť

Napíš aké zariadenia si mal prosím ťa...

14.9.2012 02:00 / hrt (zive.sk) 1 1 nahlásiť

pepe ty si v zivote ani poriadnu pipku nemal v urke nie to poriadny mobil... aj nad tou z plasteliny si nahovaras ze je to to spravne co si cely zivot chcel

14.9.2012 11:52 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

hlavne že ty sa celý život hraješ sám , zo svojím pipíkom

14.9.2012 14:59 / SedyMrak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nejake konkretne zariadenia s tym androidom v rovnakej cenovej kategorii ako iphone? Len ciste zo zvedavosti, pretoze som sa osobne nestretol este s niekym, kto by mal az take problemy ze by sa ich potreboval zbavit... :-/ K tym poctom aplikacii v statisicoch by som sa radsej nevyjadroval, o uzavretosti systemu to nehovori vobec nic... A skutocne si neviem predstavit co to mohlo byt za palikacie, ked si ich mal vyse stovky. Ak to teda neboli hry vsetko... Ja mam nainstalovanych aplikacii presne 48(vratane hier) a nemam najmensi problem... A to su apky od spominanych hier cez upravu fotografii az po remote desktop klienty... Jo a je to android verzie iba 2.3.7, no nenasiel som nejaku vyhodu 4 ci 4.1 ktora by mi naozaj chybala..

14.9.2012 15:45 / samsung (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Android má vyše 600 tisíc aplikácií (stačí použiť google), len pre informáciu a väčšina z nich je rovnaká v oboch obchodoch :) až na určitý počet aplikácií, ktoré sú len pre konkrétny obchod:) či google play alebo app store

13.9.2012 11:07 / smajdova mamka (zive.sk) 7 18 nahlásiť

mno youtube aplikacia uz je a mapy su ohlasene tiez. android je nestabiliny a rovnako uzavrety.. ked chces nieco viac musis akurat rootnut, iphone JB, rovnaka procedura.. podla mna tebe ide skor o warez... aplikacie na android su zatial bieda, krasne poravnanie je napriklad gmail.. na 4s je super svizny lepsie poriesene posuvne menu... kdezto na androide 4.03 na mojom s3 je to stale zalagovane... ano marketing je jedna vec, ale ani samsung nedava mensie peniaze, akurat kopiruje aj ten markeing, teda minimalne komunikaciu.. .a poviem ti praha je momentalne pekne zaspamovana reklamov na s3 a tvoja frajerka, je asi chalp, pretoze zenske citenie pre design je o hodne vacsie, rovnako ako na farby a ked tam nenasla rozdiely, tak potom je isto aspon muzatka... holi si gule?? neviem sa dockat porovnania jb 4.1 a ios6 to bude vacsia sranda.. na obje musim pockat do konca mesiaca..

13.9.2012 11:11 / takveru (zive.sk) 5 12 nahlásiť

neurazaj jeho frajerku, to je zbytocne... ja si myslim ze to bolo takto frajerka na jeho celodnove naliehanie... "pvoedz ze je to rovnake, povedz ze to vyzera ako s3", proste nakoniec rezignovala a dala mu za pravdu (frajkerka pritom pouziva svoje stare oblubene v-cko od panasonicu), ale chcela chlapcovi urobit radost no :))

14.9.2012 02:01 / jzt (zive.sk) 2 1 nahlásiť

nie kazdy ma frajerku pitchu ako vy jabukvicove iofrce....

14.9.2012 11:54 / lapiduch (zive.sk) 0 3 nahlásiť

ty maš na pichanie otca a tiež ti nikto nenadáva

13.9.2012 14:08 / Merfi (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Marho Iph5 je podla nej ako S3? Nekup jej telefon,ale radsej kvalitne okuliare:-D

13.9.2012 16:07 / norby (zive.sk) 0 0 nahlásiť

...alebo mas "inteligentnu" frajerku

13.9.2012 17:02 / fefe (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ty a tvoja frajerka sa k sebe skvele hodíte, ste na rovnakej inteligenčnej úrovni úrovni. A hlavne máte dobré vnímanie a cit pre detail.

16.9.2012 14:33 / bree (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Ak si mysliš, že Android je stabilny systém tak si v riadnom omyle kamarát. preto potrebuje tristo jadier a anti virus, tristo upgradov rocne , na ktore ludia cakaju dalsich tristo rokov ? Neni som iOvca ani blana v rukach monopolnych firiem a ich oligarchov, len použivam MeeGo a iOS a Android som uz mal vela krat v ruke a proste nevyrovna sa nim.

13.9.2012 11:05 / hehehe (zive.sk) 2 24 nahlásiť

"Takze tvrdenia, ze novy iPhone neprinasa nic revolucne, su uplne od veci." odhliadnuc od toho, ci je iPhone dokonoale odladeny alebo nie a ci niekomu sedi viac ako S3 alebo nie, mozes nam prosim vymenovat tie revolucne veci, ktore prinasa iP5? ja nefandim ani jednemu svetu - ako nestranny pozorovatel ti mozem povedat, ze iP5 sa len vezie na vlne popularity a realne nic prevratne a revolucne neprinasa... prinasa len niekolko mensich vylepseni, ktore vsak urcite nie su hodne novej generacie - keby to nebol iP5, ale iP4GS, tak nie je o com, ale myslim, ze vsetci (vratane Apple fanusikov) cakali od novej generacie podstatne viac

13.9.2012 11:16 / Pepe (zive.sk) 11 1 nahlásiť

Precitaj si cely moj prispevok a niektore dalsie v tejto diskusii a potom skus opat vytrhnut nejaku vetu z kontextu. Nebudem ti na to ani odpovedat.

13.9.2012 12:18 / Surfer (zive.sk) 8 2 nahlásiť

Myslim, ze na tak vybaveny telefon su rozmery a vaha pekny pokrok. Uznavam nieje tam nic super-extra revolucne, ale ludia az priliz ocakavali. Ale ked porovnam S3 tak to bolo este vacsie sklamanie, ta nepriniesla uplne nic. Samsung uviedol novy HW (S3) a reklami robi na SW zalezitosti (sleduje ci sa nanho pozeram, prilozim k uchu a vytocimi toho, ktoremu som pisal SMS...).

14.9.2012 09:09 / henrichg (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Galaxy S3 nepriniesla nic prevratne po hw stranke, bola to evolucia ako iPhone5, ale sw vychytavky nemal ziaden iny mobil. A mobil tvori hw aj sw.

13.9.2012 13:28 / ferdo39 1 4 nahlásiť

extrémne zaujatého iAutora! s ním sa baviť o mobiloch, tak koniec, by si počúval len iKeci ;-)

13.9.2012 13:31 / Andrej (zive.sk) 0 3 nahlásiť

o ano ipone je mozno kvalita ale mne osobne sa nepaci ten system takze by som hned a zaraz bral nokiu 920 - este sa uvidi aky bude ten windows phone, podla toho co sa tyka ios a android nechcem proste mi to NEVYHOVUJE :) takze windows :)

13.9.2012 13:43 / Pepe (zive.sk) 1 3 nahlásiť

...vzdy ma vedia pobavit nazory typu "neviem sice preco, ale viem, ze to nechcem" :) Ozaj, a ten Windows Phone ti cim vyhovuje, ci proste len krajsie logo? :)

14.9.2012 02:02 / kuzku (zive.sk) 1 0 nahlásiť

ty ani nevies preco chces iphone .. staci ti ocuchat krabicku napustenu feromonom .. ake jednoduche!

14.9.2012 11:56 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

tebe stačí anál,je jedno koho aj tak ho stále chceš

13.9.2012 18:28 / nizzmo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Keď v MS konečne pochopia, že na tvorbu grafiky je treba zamestnať niekoho s grafickým cítením, tak si windows phone určite získa mnoho fanúšikov. Ako príklad uvediem neskutočne malé písmo v SMS, neskutočne malé čísla v kontakte posledne volaných čísel. S týmto ľudia zo slabším zrakom nebudú spokojní. atď...

13.9.2012 16:46 / Remen (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Divna debata bez argumentov. Zaraza ma to caste argumentovanie odladenym systemom a pod. Co je to odladeny system, co tym vlastne myslis ? Alebo si myslis ze Android telefony nie su odladene a Aplle je ? Kedy si naposledy drzal Android telefon v ruke ? Zacinal som zo Symbianom, potom Ios a teraz mam Android. Ver mi ze Android je podstatne lepsi, variabilnejsi a samozrejme odladeny. To ci sa vojde do vrecka treba nechat na zakaznika. Rozhodne je lepsie mat na vyber, ci uz znacku, velkost alebo parametre. Asi by nebolo normalne keby bol na trhu jeden typ auta, televizoru a pod. Ved ludia maju radi roznorodost a samozrejme od toho cakaju ze kazdy novy model prinesie lepsie parametre. Ktore konkretne odpadove aplikacie mas na mysli ? Nakoniec k Samsungu. Nemam ho ale ma ho moja priatelka. Mozno by si bol sokovany aky je to perfektne odladeny, rychly, stabilny system. A ver mi ze S4 sa mu nemoze v ziadnych parametroch rovnat. Mal som S4 takze viem o com hovorim. Treba sa na to pozerat nezaujato a hodnotit podla uzitkovych vlastnosti. A nakoniec si myslim ze aj fanusikovia Applu zrejme cakali od novinky viac. Dolezite je ze vsetky si najdu svojich zakaznikov.

13.9.2012 21:38 / Palo (zive.sk) 2 3 nahlásiť

Takze predrazeny SGS3 pozry si ceny iPhone :D Moja S3 je 10x rychlejšia ako iPhone 4S, len si porovnaj ýchlosť načítavania , ... ak chcem zmeniť design iphonu môžem max kupit kryt na androide zmením launcher (pre nechapavych prostredie systemu :D ) android funguje ako windows nainstalujes postahujes lahko zosynchronizujes s PC skus napojit ios na pc cez itunes nedostanes z neho hudbu co si dal dnu ..

14.9.2012 13:10 / smajdova mamka (zive.sk) 2 0 nahlásiť

mam oboje a s3 teda neni rychlejisia. ani len v gmail aplikacii.. odpoved som dostal priamo od samsungu sk, ze jb4.1 tu mame do konca septembra tak to bude lepsie...

14.9.2012 15:13 / SedyMrak (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Je niekde nejake video porovnania gmailu na iOS a Androide? Bo mi to fakt pride cudne.. Mam stary android 2.3.7 a gmail sviha len taky fukot. Jedine co mi prislo nedomyslene,ze sa nedaju maily mazat uplne, ale iba do kosa, to je podla mna chyba...

30.11.2012 20:52 / Jakub (zive.sk) 1 0 nahlásiť

chlapec môj milý spametaj sa o čom tu píšeš! s III nieje 10x rýchlejšia ako iphone 4s neviem odkial si takúto k0k000tinu zobral... pozri si youtube v rýchlosti výhráva iphone 4S ALEBO 5 a to vyše než dva krát tak už držš H-Uubbu!! ked chceš písať svoj názor tak si ho píš ale nepíš tu ss.raččk--y a pochybujem pochybujem že máš SIII haha.. okolo iphonu sa točí celý svet tak chod do rr-i-tt-i paľovej!!

13.9.2012 10:54 / jasomto (zive.sk) Reagovať 53 26 nahlásiť

redakcia super porovnanie... este by som dodal ... najlepsi dizajn, najdlhsia vydrz na baterie, najviac aplikacii, nove 3d mapy, fast wireles, este ze ste nedomrvili o tom procesore, lebo uz to vyzeralo ze napisete ze je horsi ako ten v s3... grafiku ste rychlost nespomenuli, specialne sluchatka, telefonovanie cez facetime zadarmo, smskovanie zadarmo cez messages.... sharovanie fotiek priatelom cez icloud, konecne spravim fotku hocikde, oznacim a rodina moze hned vidiet! atd atd.. kedze ani s3, ani moje obluene sony (ericssony) ma nepresvedcili... bude zo mna nova ovecka, uz sa tesim.. nesklame ma ako ma nesklamal ani ipad

13.9.2012 10:58 / Pepe (zive.sk) 26 15 nahlásiť

Palec hore, presne ako pises, vdaka, ze si to rozobral aj do detailu. Ako som napisal - zavadzajuci clanok zaujateho autora.

13.9.2012 11:00 / jasomto (zive.sk) 33 8 nahlásiť

a samozrejme, hatery hlasujte proti... pravda totiz byva kruta, a najviac boli ked sa doma trapite s korejskou alebo inou napodobeninou "smart"phone-u.. najma ked ten OS v s3 je dodrbany este aj v predajniach

14.9.2012 02:04 / mktz (zive.sk) 2 2 nahlásiť

jasomto zmen si nik - lepsie ti pasuje j a s o m k o k o t....

14.9.2012 11:55 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ty si nevieš zapametať ani jedno ale to s čím si prišiel , to na teba sekne presne

13.9.2012 11:05 / Django (zive.sk) 5 17 nahlásiť

Ty nova ovecka keby si neklamal :) Postujes tu reklamne posty z Apple zariadenia ako prave presvedceny nadsenec (skoro som uveril tomu, ze si si bezal kupit nejaky jablcny hardware aby si sem mohol pridat post). Nie ze by som s tebou nesuhlasil. Mam New iPad, iPhone 4S a HTC beziace na Androide a so vsetkymi zariadeniami som s malymi vyhradami spokojny. Len sa tu prosim ta nepasuj do role osvieteneho Androidaka ktoremu prave zapalilo... Tvoj prispevok je cisto reklamny. Este nam napis co ta neoslovilo na S III ked uz sa tak vyznas.

13.9.2012 11:10 / 5 27 nahlásiť

Nechcem sa hadat, ale pokial mam spravne informacie, tak ten procesor este nepresiel benchmarkom (takze sa neda tvrdit, ze je rychlejsi alebo pomalsi ako S3), uz sa par krat stalo, ze malo Apple SW problem a vybijalo baterku rychlo, takze napriek vyssej kapacite nie je nikde napisane, ze naozaj vydrzi nahdlhsie, grafiku taktiez nikto netestoval - takze sa mi zda, ze Vas nazor na rozdiel od redakcie je zaujaty. Zbytok tvrdeni nema cenu komentovat - sharing fotiek ma Google+ uz davno, gTalk (ako nahrada SMS) detto, video-telefonovanie mi nic nehovori uz od cias Nokii s 3G, snad jedine, co Applu davam za plus je kvalitny zvuk a spickove sluchatka. Apple ma zjavne napred v dotiahnutosti SW platformy, ale aj tam uz v niektorych veciach zaostava (napriklad je stale potrebne telefon aspon 1x pripojit k iTunes, pricom napriklad Android sa bez toho zaobide na 100%). Ja mam rad konkurenciu, pomaha to funkciam, cene a spolahlivosti. Akurat mam teda pocit, ze iP5 moc Applu nevysiel a inovacii (aj z pohladu evolucie) je na mna proste malo.

13.9.2012 11:39 / smajdova mamka (zive.sk) 5 8 nahlásiť

mno benchmarky stoja za prd, user experience je dolezitejsi.. hlavne ked s3jka laguje aj bez widgetov, a ios na 4s ide rychlo.. a potom taka apkla ako gmail.. tiez sranda.. gtalk neporovnavaj s imsg.. je to uplne ine.. pretoze nemusis pouzivat ziadnu inu appku, ios si sam overi, ci clovek na druhom konci ma data a iphone a potom spravu ktoru posielas posle bud ako sms alebo imsg... a ver mi setri to hodne penazi... a k itunes uz nemusis ziadne nove zariadenie pripajat... myslim ze od ios 5.0 je to tak ak nie skor...

13.9.2012 11:59 / Furty (zive.sk) 1 1 nahlásiť

to s tymi zadara spravami mas aj na androide. Aplikacia Handcent sa pouziva na sms ale automaticky sa prepne na chat ak ucastnik na druhej strane je online. V zozname sa to tvari rovnako ako sms, len prenos ide cez data a nie cez sms branu. Softverove "vylepsenia" netreba asi porovnavat medzi iOS a Android. Vsetko je uz predsa vsade, clovek si moze vybrat aplikaciu ktora mu viac sadne

13.9.2012 14:13 / Merfi (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Furty To nieje to iste.Tu aplikaciu Handcent by museli mat nainstalovanu vsetci. Naopak na spravy zadarmo staci mat aktualizovany Iph.A moze to byt aj starsia generacia 3gs

13.9.2012 15:26 / scape (zive.sk) 0 1 nahlásiť

a najlepsie je, ze je to prepojene aj s messages v osx. Ked mi zena napise sms (imessage), tak jej odpovedam v praci z kompu, co je teda sakra pohodlnejsie

13.9.2012 17:39 / Edon (zive.sk) 1 1 nahlásiť

A kazdy koho poznam a smskujem by musel mat iphone nie? Uz sme kde asi...Taketo apple picpovinky maju minimalne na svk takmer nulove vyuzitie

14.9.2012 16:05 / SedyMrak (zive.sk) 0 1 nahlásiť

No a pri imsg nemusis pouzivat apku imsgs? Je kopa palikacii , ktore dokazu overit ci clovek na druhej strane ma rovnaku apku a posle spravu cez net.. A su multiplatformove, takze by som povedal,ze to je vyhodnejsie, ako imsgs, ktora posiela iba na zariadenia apple. Gtalk je btw celkom fajn, ma ho kazdy kto ma android, pretoze bez google accountu nemas pristup k obchodu atd a mozes ho pouzivat aj na desktope , kadekde... da sa cez neho dokonca telefonovat, aj videotelefonovat, takze je moj osobny favorit na komunikaciu...

13.9.2012 11:27 / RS (zive.sk) 3 20 nahlásiť

Najlepsi dizajn? - posudenie dizajnu je cisto subjektivne, to co ty povazujes za najlepsie, iny povazuje za hlupost. Objektivne kriteria na posudenie 'dobreho' dizajnu nie su. Najdlhsia vydrz na baterie? - uvidime v praxi; neexistuje telefon, ktory by v praxi dosiahol hodnoty uvadzane v tabulkach a na prezentaciach. Okrem toho kazdy pouziva telefon inym sposobom. Najviac aplikacii - mozno ano, ale kolko realne vyuzijes a kolko je skutocne kvalitnych? Nove 3D mapy - az taka novinka to nie je, ale budiz. Fast wireless - to snad nemyslis vazne... o co je to viac 'fast' ako konkurencia? Specialne sluchadla - marketingovy drist zatial - uvidime v praxi, ale pochybujem, ze tie sluchadla dosiahnu kvalitou na hocijake ine kvalitne v tejto cene (Klipsch Image S3, S4, S5 dam ako priklad). SMS zadarmo, telefonovanie zadarmo apod. - no iste, ze sa to da. Ale preco potom ludia stahuju Viber, WhatsApp apod.? Nebude to tym, ze 3rd party aplikacia to dokaze lepsie? Ale to uz potom nie je telefonom, ale softom ze ano? Trosku otvorit oci a rozhliadnut sa okolo seba neuskodi. A ako majitel iPhone4 nevidim jediny dovod na upgrade na iPhone5.

13.9.2012 11:41 / smajdova mamka (zive.sk) 0 2 nahlásiť

viber stahuju, lebo nie vsetcia maju ios.. kazdopadne imsg funguje pre kazdeho a nemusis liest do novej aplikacie.. jedina vec navyse vo whatsapp je poslanie polohy myslim.. inak je to onicom.. to racej potom imo, a zlucit tam vsetko od skype, cez gtalk icq, a este aj fb.

13.9.2012 12:37 / Pepe (zive.sk) 1 0 nahlásiť

To uz je asi o tom co od telefonu ocakavas, co z features realne vyuzijes a v neposlednom rade aj dokedy bude trvat podpora starsich modelov zo strany vyrobcu. Ked si clovek kupuje svoj prvy iPhone, tak sa skor orientuje na najnovsie modely, pokial uz ma nejaky starsi tak skor vaha ci ma upgrade zmysel alebo nie, to je uplne normalne. Mozno pre teba bude zaujimavy zase az dalsi model, ktory by uz mohol predstavovat vyraznejsi skok.

13.9.2012 13:30 / ferdo39 7 5 nahlásiť

iP5 sa musí porovnávať s S4 a novými ;-) 4S je na porovnanie S3 a 920 ;-)

13.9.2012 17:32 / 0 2 nahlásiť

A vieš že ten Apple procesor je vlastne postavený na Samsung Exynos? Keďže Apple procesor nevyrába ;-)

13.9.2012 11:02 / Reagovať 4 6 nahlásiť

Namiesto toho samsungu tam mohli ist nova xperia V. Galaxy rovnako ako iPhone nic nepriniesol nove. Narastol a zrychlil. Ale z andorid telefonov je na tom naj xperia ma nove vychytavky a o dost lepsi procak ako galaxy. Toho roku je to jednoznacne nokia a sony. Ostatny len predviedli evoluciu nic viac.

13.9.2012 11:06 / jasomto (zive.sk) 2 9 nahlásiť

napriek tomu ze mam v plane kupit si novy iphone5, s tou xperiou v android svete ti davam za pravdu s3 je strasne precenovany, xperia je ovela lepsi telefon, a to som neskusal len 2 min v predajni

13.9.2012 11:10 / 0 3 nahlásiť

Ja droid nemusim, ale naozaj sony je momentalne asi naj znacka vo svete droidu. Skoda, ze len nerobia nexusy.

13.9.2012 17:33 / 0 0 nahlásiť

Každému sedí niečo iné - v čom je Xperia lepšia? Ja mám S3 lebo mi najviac vyhovuje.

14.9.2012 06:00 / 0 1 nahlásiť

napriklad XPERIA V , ze je vodotesna , a nie je az taka velka lopata ako je Samsung Galaxy S3.

13.9.2012 11:09 / cbr (zive.sk) 0 1 nahlásiť

hodila sa tam xperia - T alebo V urcite. porovnanie s vypovednou hodnotou kkt

13.9.2012 11:14 / over (zive.sk) Reagovať 5 20 nahlásiť

Trolovia sa tu hádajú medzi apple a androidom, ale novú Lumiu 920 si do huby nezoberú... Nokia Vám všetkým vytrela kocúra,žembráci :-P:-D

13.9.2012 11:25 / Pepe (zive.sk) 2 18 nahlásiť

Nevytrela kocura, pretoze cela tato platforma je zatial zial v plienkach - ale inac s tebou suhlasim, Lumia a nova Windows platforma ma perspektivu a z mojho pohladu ovela vacsiu ako Android. Pevne dufam, ze nepojdu cestou Androidu a nezlikviduju sami seba neskutocnym mnozstvom zariadeni, u ktorych uz neni mozne updatami udrzat funkcnost a spolahlivost. Co si na Lumii obzvlast cenim je fakt, ze na rozdiel od Samsungu nekopiruju bezhlavo vsetko co vidia, ale priniesli nieco skutocne vlastne.

13.9.2012 11:27 / over (zive.sk) 3 5 nahlásiť

S tým kopírovaním by som bol veeeeeeelmi opatrný na tvojom mieste. Toto si prehliadol asi zámerne - http://www.wpcentral.com/apples-new-nano-nokia-lumia... :-P

13.9.2012 11:29 / Pepe (zive.sk) 2 11 nahlásiť

Yop, opat ti musim dat za pravdu, tento novy nano sa mi osobne navyse ani nepaci a to porovnanie s Lumiou je skutocne na mieste, nebudem sa slepo zastavat Applu vo vsetkom, toto im naozaj velmi nevyslo.

13.9.2012 11:31 / abc (zive.sk) 0 3 nahlásiť

precitaj si este raz jeho prispevok, lebo tvoja odpoved je dost mimo

13.9.2012 18:39 / fefe (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jasné, hlavne keby som chcel zabiť mamuta, tak by sa mi tých skoro 200 gramov hodilo :-)

14.9.2012 02:04 / trjt (zive.sk) 1 0 nahlásiť

bez pamatovej karty?

13.9.2012 11:18 / fghhfhf (zive.sk) Reagovať 5 13 nahlásiť

aj tak obyvatelia USA si to kúpia kvoli tomu ze je to Apple a ten kto mal aspon raz iPhone tak si kupi iba iPhone lebo už nič nechce iba iPhone....!

13.9.2012 11:27 / Pepe (zive.sk) 12 21 nahlásiť

Pretoze ty, obyvatel Slovenska, mas len velmi obmedzene nazory a nic hodnotnejsie nevies povedat, okrem toho, ze trh USA su ovce. Ja som mal Android dost dlho a odkedy som prekonal odpor k Applu a kupil som si prve zariadenie od nich, rovnako uz nic ine nechcem, pretoze jednoducho nic ine na urovni Apple produktov ani neni, bodka.

13.9.2012 11:41 / Scarface (zive.sk) Reagovať 5 20 nahlásiť

Všetci čo nemajú Škodovku sú somári, lebo ja mám Škodovku a je to najlepšie auto na svete. Tí čo kupujú nové Mercedesy, Audiny alebo BMW sú ovce, o tomto sú tie vaše "diskusie"... :-D:-D:-D

13.9.2012 13:05 / Pepe (zive.sk) 0 6 nahlásiť

Vystihol si to pomerne presne. Kazdy si obhajuje to svoje, ale zaraza ma, ked sa niekto navaza do konkurencnych rieseni bez toho, aby o tom poriadne nieco vedel alebo si aspon dal tu namahu a zistil zakladne fakty.

13.9.2012 12:29 / niekto (zive.sk) Reagovať 2 4 nahlásiť

fuha, az po precitani diskusie som si uvedomil, ake som mal stastie pri kupe telefonu. pretoze mam sgs1 a za tie necele dva roky som nemal ziaden problem s nestabilnym androidom, padanim systemu, problemom s upgradeom a podobnymi spominanymi vecami. neuveritlne, ze prave ja mam toto stastie.

13.9.2012 12:49 / Pepe (zive.sk) 1 10 nahlásiť

Moze byt, rovnako som si kupoval prve Android zariadenia v dobe, ked bola cela platforma uplne inde, na trhu nebolo 350 tisic zariadeni a javila sa to ako velmi slubna a solidna alternativa Apple svetu. Lenze v poslednej dobe zaziva Android doslova neriadenu expanziu a preto tvrdim, ze v podstate sam seba likviduje. Osobne ak by som bol nuteny ist opat z nejakeho dovodu do Android phonu tak radsej volim nejake podobne starsie modely a neupgradujem ich. Nastastie na nic podobne nuteny nie som a preto som Android uplne opustil a som ovela spokojnejsi u konkurencie, o ktorej si stale vela ludi mylne mysli, ze je draha.

13.9.2012 13:02 / niekto (zive.sk) 2 1 nahlásiť

kolegovia maju s3 a nevsimol by som si, ze by s tym mali akykolvek problem. kebyze potrebujem menit telefon tak sa obzeram prave po s3, alebo skor s3 mini pretoze ten displej mi pride zbytocne velky. nepoznam nikoho kto by mal problemy s androidom ako ludia vyssie popisu. prilis vela zariadeni je pravda, ale za to nemoze android, skor vela vyrobcov, preto by som skor kupoval nieco masove kde je istota podpory aplikacii, ktore potrebujem. musim sa pozastavit nad tym mylne draha. ked som kupoval s1 bol iphone drahsi o cca 200 euro. zmenila sa nejak zasadne cenova politika, zlacneli iphony, zdrazel samsung, htc? ja osobne nevidim na iphone nic co by ma prinutilo priplatit si tento rozdiel.

13.9.2012 13:16 / Pepe (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Opat - zalezi od toho kto to na co realne potrebuje. Poznam ludi, ktori si kupili S3 len kvoli reklame a ani poriadne nevedia, ze Android je meno OS, ktory na tom telefone bezi. Ja som si uzil s Androidom svoje, ale netvrdim, ze neexistuju stabilnejsie zariadenia ako boli tie moje - problem praveze ale podla mna je v samotnom Androide, pretoze uz zjavne zial neni v silach vyvojoveho teamu optimalizovat tento system na to neskutocne mnozstvo zariadeni - a to neni len o menej renomovanych vyrobcoch, tieto problemy sa tykaju ironicky vacsinou skor prave tych drahsich zariadeni, pretoze tie starsie/lacnejsie sa vacsinou uz ani upgradovat nedaju a ludia funguju v pohode s tym, co tam maju. Cenova politika - ano, zjavne sa zmenila. Ak porovnas plnu cenu dvoch najdiskutovanejsich telefonov v tejto debate - iPhone 4s 16GB a Samsung Galaxy S3 16GB, tak tieto dva su momentalne v ponuke za 550 eur. Pricom uz radsej nebudem rozvadzat polemiku ohladom skutocnej hodnoty tychto telefonov co sa tyka vyvoja, resp. kolko do vyvoja zariadenia investoval Apple a kolko Samsung a kolko toho ktory z nich skopiroval, nech si o tom uz spravi svoj obraz kto chce aky chce. Ale z tohto pohladu sa naopak da Samsung este oznacit za zbytocne predrazeny.

13.9.2012 14:20 / niekto (zive.sk) 2 2 nahlásiť

s cenami sa mas pravdu, ako tak pozeram, su prilbizne rovnake, predpokladam, ze i5 bude niekde na 700. ale na tej skutocnej hodnote sa musim smiat, rozpravku o kopirovani si nechaj pre niekoho komu nie je patent na obdlznik smiesny. myslim, ze 90% ludom je ukradnute kto kolko investoval do vyvoja, co je skor dolezite je s ktorym modelom budu ludia spokojnejsi. takze neviem preco by mal byt samsung predrazeny, kebyze sa mam rozhodnut medzi tymito dvoma tak beriem ten samsung, z uplne inych dovodov

13.9.2012 14:48 / Pepe (zive.sk) 2 5 nahlásiť

Ludom to mozno moze byt ukradnute, ale co im urcite nebude ukradnute je skutocna vysledna hodnota a funkcionalita, ktoru za svoje peniaze dostanu do ruk. Ja nehovorim o patente na obdlznik, ja hovorim o tom, ze Apple sa riadi uplne inou filozifiou kvality a kazdy detail svojho produktu premyslia do dosledku a toto vsetko stoji nejake peniaze. Lenze v konecnom dosledku dostane zakaznik produkt, ktory je dotiahnuty do konca. Oni su ti, ktori pracuju napr. na ergonomii svojich zariadeni a firmy ako Samsung z toho uz len cerpaju, takze v tomto fandim Applu, ze im dali konecne lekciu. Samsung k podobnemu vyvoju nijako neprispieva a asi nie je pre nikoho tajomstvo, ze tieto narody su majstri v kopirovani vsetkeho. Pre nich je dolezite rychlo naprodukovat a masovo predavat. To je aj dovod, preco je jeden iPhone, ale je nespocetne vela Samsung zariadeni. Ak mas svoje dovody na kupu Samsungu ja ti ich neberiem, nech sa paci, zelam ti vela spokojnosti so svojim rozhodnutim.

13.9.2012 15:20 / niekto (zive.sk) 4 2 nahlásiť

teraz sa uz smejem, filozofia kvality? majstri v kopirovani? nerobi sa nahodou iphone vo foxconne v cine? toto mi pride ako slepe obhajovanie applu, v pohode, pre mna za mna si kupuj ich produkty ale nemusis to obhajvat takto. mimochodom ked motorola prisla prva s Vckovym mobilom (vdaka comu zvysili svoj market share o 10%) hned ich vsetky spolocnosti skopirovali a zacali robit vckove telefony. mam pocit, ze to bola omnoho vacsia revolucia v dizajne ako iphone. apple si tymito patentami kome vlastny hrob, kedze teraz sa do nich pusti samsung za lte, google sa ide tiez sudit. a ak si myslis ze samsung k vyvoju nijako neprispieva tak si pozri na co vsetko maju patenty (viac patentov ma iba ibm)

13.9.2012 16:29 / metropolis (zive.sk) 2 2 nahlásiť

on hovorilo vyvoji, nie o vyrobe, ak dokazes medzi tym rozlisovat.....

14.9.2012 11:59 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

nedokáže

14.9.2012 09:31 / henrichg (zive.sk) 1 2 nahlásiť

V prvom rade Android si maju optimalizovat vyrobcovia mobilov. Oni robia HW mobilu, oni musia spravit kvalitne obladace pre hw. V druhom rade aj Google musi optimalizovat Android. A aj to robi. S kazdou verziou je to lepsie a lepsie (som 3-rocnym uzivatelom Androidu od verzie 1.5, takze viem o com pisem). Android 4.0. bol o zmene GUI, je krajsie (tu sa inspirovali komunitou, ako si ludia upravuju GUI, ikony, temy, widgety,...), intuitivnejsie, zlucenie GUI mobil+tablet (cize si aplikacie a system prisposobuju GUI zariadeniu, na ktorom bezia),... Android 4.1 bol zasa o optimalizacii GUI. Tam sa rychlost GUI rapidne zrychlila. Ja si osobne myslim, ze Android ide spravnym smerom. Pozor, cely moj prispevok je o cistom, vyrobcami mobilov neupravenom Androide.

13.9.2012 13:04 / Zaklinac (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Nemam nic proti Applu, aj ked jeho UI uz podla mna zastarale. Pre mna je jasnym vitazom iny telefon, a nehovorim o GS3 :-P

13.9.2012 13:06 / Pepe (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Tak skus byt konkretnejsi :)

13.9.2012 13:13 / Zaklinac (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Clanok je o troch telefonoch, dva som vylucil...o ktorom asi tak pisem? ;-)

13.9.2012 13:19 / Pepe (zive.sk) 0 1 nahlásiť

OK, beriem, k tomu tretiemu telefonu som uz vyjadril svoje sympatie a po iPhone by to urcite bola moja dalsia volba. Tato platforma ale este potrebuje cas a zatial ich vnimam len ako slubny potencial do buducna, ktory si dufam zoberie ponaucenie z Androidu a nepojde podobnou cestou.

14.9.2012 02:05 / kuzkuz (zive.sk) 1 0 nahlásiť

dufam ze nie o tej tatrovke co si nahovaras ze je limuzina.. myslim ze si sa chvalil nejakym sharpom.. boooze

14.9.2012 06:02 / Zaklinac (zive.sk) 0 1 nahlásiť

?

14.9.2012 12:06 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

zaklinač ten d....t s IP 95.102.100.*** ma mozoček maličký tak si nepamätá nič ani suvislosti ani tých pár mien ,vlastne ani svoje

13.9.2012 13:10 / Tombik (zive.sk) Reagovať 2 16 nahlásiť

Momentálne,mám iPhone 4s a som s ním spokojny.Nebudem ho meniť za iPhone 5,nebudem predsa platiť za 0,5 palca na viac.Ked som pozeral na Samsung,Nokiu,Sony a pod.Za posledný rok dva nepriniesli nič prevratne,len zvačšuju dispay-je a to tak všetko.Predsa nebudem nosit Ruksak na to aby som mal mobil pri sebe. Naviac sa tešim na novy software ISO 6. Posledná vec,Apple vie svoje veci dat do pekneho obalu.Konkurencia,produkuje masovo a tie výrobky nevypadaju tak pritažlivo. Viem sú ľudia ktory nepoznajú na obal ale na funkcionalitu. Apple má spojené,krásny dizajn a funcionalitu. Pekny deň. P.S. Mne je jedno kto aky má fon,keď je s ním spokojny.Ja som spokojny so svojim iPhone 4S.;-)

13.9.2012 13:22 / Pepe (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Moja rec - akokolvek tu obhajujem Apple, ich produkty a ich politiku, rovnako vlastnim 4S a rovnako momentalne nevidim dovod na upgrade. Vidim iPhone 5 ako dalsi krok v evolucii zariadenia, zdokonalenie dokonaleho. Ak by som si isiel teraz kupit svoj prvy iPhone, tak urcite volim najnovsi, ale zo 4S nema extra vyznam upgradovat, jedine ak by u nas fungoval podobny luxusny vykup starsich modelov aky ponukaju v Statoch, to by som sa mozno nechal ukecat :)

13.9.2012 20:35 / kure (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Ja som presiel z Symbianu na Iphone 4s hned ako prisiel na trh 10/2011. A strasne som nadaval. Ten fon nevedel skoro nic, na co som bol navyknuty u n86. (auto zmena profilov, aktivacia deaktivacia bluetooth, posielanie suborov cez bluet....) Az po case ked bol k dispozicii jailbreak som prisiel na to preco je iphone tak skvely. Oni predavaju dobry hardware no zabijaju to tymi stupidnymi USA regulaciami. Takze ked si budem kupovat dalsi Iphone urcite nie skor ako bude k dispozicii jailbreak.

14.9.2012 09:34 / henrichg (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Mobil je aj o SW. ja viem, ze ked pouzivas iPhone, tak nevies ake vychytavky v Android mobiloch su. Ale vraviet, ze nepriniesli nic nove, je to iste ako ja vravim, ze iPhone5 nepriniesol nic nove, lebo o iPhone nic neviem.

13.9.2012 13:52 / D0D0 (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Co keby ste namiesto tychto priblblych reci pomohli lokalizovat WhatsApp pre iOS a Android? http://translate.whatsapp.com/... B-]

13.9.2012 14:12 / RVM (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Mohli ste v pripade Lumie 920 spomenut aj opticku stabilizaciu, kedze ide o jej najdolezitejsiu featuru.

15.9.2012 16:13 / zaklinac (zive.sk) 2 0 nahlásiť

najsamlepsi telefon na svete je nokia a aj najkvalitnejsi,kvalitou sa nechytaju ani japonci a ich poka kane sharpy,fujitsa atd,jednoznacny kral mobilov je nokia a os len wp,vsetky ostatne do roka skrachuju lebo ludia nakoniec dostanu rozum a budu kupovat iba a len nokie!

15.9.2012 18:34 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Chúďa.

15.9.2012 18:36 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nabuduce si aspon restartni modem, nech mas inu IP... iqlogic

13.9.2012 14:46 / Vlado (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

Pre mna jasna volba v najblizsich mesiacoch - Xperia Acro S - 4,3 palcovy HD display, 12 megapixelovy kvalitny fotoaparat s hardwerovou spustou, FULL HD videa, NFC, HDMI, 1,5GHz dvojjadrovy procak, 1GB ramky, 16GB vnutorna pamat + 32 GB microSD, vysoka odolnost voci prachu, vode, poskriabaniu, prijemne rozmery s OS android ICS a hlavne s NORMALNOU CENOU!!! Mozte sa dalej hadat na obrovskej S3, ktora sa neda ovladat jednou rukou a predrazenym iPhonom, ktory ma vela paramatrov slabsich oproti lacnejsej Acro S (display, fotak, odolnost, NFC...). Na zaver PEACE a kazdy nech si kupi, co mu vyhovuje :)

13.9.2012 15:00 / Pepe (zive.sk) 2 3 nahlásiť

Ach jaj, zas a znova... preco je teda iPhone predrazeny? Zistis si sam aktualne ceny alebo ti to tu musim tiez pisat? Preco maju ludia potrebu mudrovat o niecom, co si ani nedaju namahu neoverit? Pritom ddpoved si najdes za par sekund. Toto mi fakt nejde do hlavy uz... Co sa tyka Acro S - uz len cakam kedy ich zazaluje Nokia za kopiu dizajnu, pretoze na prvy pohlad mam pocit, ze omylom pozeram recenziu Lumie... A ktore parametre su podla teba slabsie oproti iPhonu? Uz si videl tieto dva telefony vedla seba? Vies nieco o displejoch a fotakoch, ktore pouziva SE a Apple? Tak sup do googlu a potom sa tu o tom mozme skusit pobavit znovu. Ta cena 290 eur za Acro S ma svoj dovod, len tolko ti k tomu poviem. Ale ked veris tomu, ze dostanes neskutocny telefon za par babiek, nech sa paci, objednavaj.

13.9.2012 15:23 / Vlado (zive.sk) 1 4 nahlásiť

1. Preco si myslim, ze je predrazeny? No jednoducho preto, ze u konkurencie dostanem vyssi vykon za menej penazi - logicke. Tak napr. Nokia 920 - 600 eur a Iphone 5 - 680 eur. Ma snad Iphone lepsi hardwer??? Ma snad Iphone lepsiu konstrukciu??? Ma snad Iphone viac inovacii??? Precitaj si recenziu lumie 920 od konstrukcie cez harwer, fotky az po novinky a sam zistis, ze iPhone nema nic lepsie, skor horsie a pritom je drahsi... 2. Sony mal stale svoj dizajn - neokopirovany (mozno dam za pravdu narozdiel od Samsungu)! Acro S je nastupca S-ka, ktora tu bola pred 920-tkou. Sony sa ohladom dizajnu urcite nema coho obavat. Idu svojou cestou (tak ako Iphone). O fotakoch viem z porovnania, sam vlastnim SE a porovnaval som fotky so 4S a moje boli LEPSIE!!! SE robil odjakziva super fotaky do telefonov! Ano porovnal som fotky ARC robi lepsie fotky ako robi 4S. Display??? Tak mame tu kvalitny SONY display s HD rozlisenim a technologiou Sony bravia engine s vybornou citatelnostou v exteriery. Preco by mi nemal stacit??? Ano, za polovicnu cenu mam kvalitny znackovy SONY mobil s LEPSIM fotoaparatom, super dizajnom, podotykam 100x LEPSOU ODOLNOSTOU a ostatne parametre (display, procak, ramka atd) su porovnatelne s iPhonom... Fajn. Kup si iPhone za viac ako dvojnasobnu cenu no... V nadeji, ze ta este o 25% mesnia optika ako u 4S a 8mpix bude fotit lepsie ako ACRO S... Zi si v tom sne.

13.9.2012 16:33 / Richard (zive.sk) 3 2 nahlásiť

Tu sú fotky robené iPhonom: http://www.iphoneography.com/journal/2012/9/8/this-wee... ... A to je iba výber a robia ho tam každý týždeň. Pošli podobný web s fotkami zo SONY.

13.9.2012 17:26 / Vlado (zive.sk) 3 4 nahlásiť

To je co za hlupost? Ved na vsetkych fotkach su pridane efekty :D To chces porovnavat fotky, ktore su SOFTWEROVO upravene??? Myslel som normalnu obycajnu fotku... Napriklad znamy sfotil na vecernej omsi nieco a ja to iste z rovnakeho miesta... A ked sme to porovnali, tak moja fotka bola proste lepsia... Nechapem preco tu davas upravene fotky... Aj ja si viem upravit fotky cez HDR efekty a dalsie - to je odveci. Myslel som normalnu fotku neupravenu. Proste iPhone 5 Ti neurobi lepsiu fotku ako ACRO S. Neexistuje. Mimochodom ARC S ziskala aj cenu za najlepsi fotomobil. Preco asi??? Asi tie testy robili hlupi ludia, ze? Ja som proste porovnal fotky z rovnakej situacie z dvoch mobilov a pisem ktora bola lepsia. Proste tak to je.

13.9.2012 17:43 / Pepe (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Pozri ak ti SE Acro S bude sluzit k tvojej spokojnosti, tak to je to najdolezitejsie. Ja nie som ani predajca Apple ani plateny za ich reklamu, takze mne je to jedno co kto pouziva, ja sa len snazim tu diskutovat o niektorych mylnych dojmoch a pojmoch, v ktorych zije vela ludi ohladom Apple. Pre mna bude SE zaujimave ked opusti android platformu a zacne sa orientovat na nieco spolahlivejsie a ustalenejsie, dovtedy mozu kludne vydat aj dalsich 20 modelov, ktore budu na papieri lepsie ako iPhone. Ohladom tej nizkej ceny ti mozem zopakovat len to co predtym - ma to urcite svoj dovod. Nebudem to studovat aky a preco, nezaujima ma to, konstatujem len fakt, ze cena ma vzdy svoj dovod, VZDY. Ci s tym suhlasis alebo nie, u vsetkych produktov na tomto svete je to tak.

13.9.2012 18:03 / Vlado (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Ano... To myslis asi teraz na to, ako sa opytali Jobsa, preco je ten mobil taky drahy... Tak povedal nieco v zmysle, ze preco by nebol, ked za neho ludia tolko aj tak daju? :D Tak ja len upozornujem na to, ze to sonycko mi tie 2 roky vydrzi kedykolvek. Hlavne Acro S, ktora je odolna. Hardwerovo to iste, ba v nejakych oblastiach lepsie... Tak preto sa pytam, ze preco by som mal zaplatit 2x tolko no... Za znacku? Preto, ze je to iPhone? iOS je fajn. Vyladene, bez chyb, ano super. To neberiem. Ale na mojom sonycku s androidom ide tiez vsetko v pohode. Sice je pravda, ze mi chvilu trvalo, kym som prisiel na to, ze nemam zatazovat zbytocne mobil roznymi aplikaciami typu battery saver, task killer a podobne nezmysly, ktore dosieraju android... Presiel som si aplikacie, hodnotenia na nich od uzivatelov, skusenosti, vyskusal som a momentalne mi mobil sluzi bezchybne bez nejakeho zamrzania. Nerestartoval sa mi ani jedinykrat odkedy ho mam. System aj vsetko si mozem prisposobit podla svojho. A o tom to je, ked si to clovek nevie prisposobit, tak potom ten system mrzne a blbne. Clovek sa do toho androidu musi dostat a nie len nezmyselne instalovat vsetko na co klikne.

13.9.2012 15:37 / wired (zive.sk) 2 4 nahlásiť

sony je spravna volba.pamat sa da lubovolne rozsirit,prostredie os upravit podla predstav,mobil funguje aj mrazoch narozdiel od iphonu,ktory nezvlada minusove teploty a vypina sa.nemusis pouzivat priblbly itunes,aby si dostal hudbu do mobilu atd.navyse je iphone predrazeny..

13.9.2012 16:06 / 2 4 nahlásiť

Moj iPhone sa nikdy nevypol v mraze za tie roky. Neviem ci tie nove modely mali take problemy. z iP nevlastnim a iTunes mam doteraz na pc a je to pre mna super soft. Neviem co proti nemu vsetci mate. A predrazeny neni tiez, na pausal vychadza rovnako ako S3. Nemyslim Slovensko, to je specificky trh a ani to applu predaje nerobi :)

13.9.2012 16:36 / Ja76 (zive.sk) 2 3 nahlásiť

suhlasim. vidim tu boj a urazanie iovce vs aovce :) proste to vnimam takto: ked prisiel iphone 3 bol bomba aj 4 bola bomba so svojim retima displeyom. ak uz su uzivatelia co ho maju a maju nakupene aplikacie preco by mali ist na inu platformu? zeleny panackovia :) ked uz maju android a telefony sa zvacsili a vykonom sa vyrovnali ios tak tiez nemaju dovod prejst na inu platformu. Ceny mobilov porovnatelne, vykon porovnatelny, takze co sa tu sekate o veciach, ktore platili v minulosti, ze android pada a je pomalsi. ano na lacnych masinach a v zlych rukach je pomalsi ale ak vies co robis a zaplatis 600€ si v pohode. a iPhone proste za rych 625€ funguje tiez a vies robit s iTunes. Otazny je win8 sice revolucia ale pristup cez zune = itunes.inak odmietanie sd kariet a prechod na micro sim uz je aj na android telefonoch, ziaden rozdiel nevidim, tak sa tu nesekajte. proste ano zazil som s androidom par resetov a na iphone nie, ale bola to moja chyba ze som pristupoval k androidu ako iOS a oni si vyzaduju ine spravanie uzivatela a uzivanie si odlisnych moznosti. ale co bude s nokiou keby sla do predaja hned mohla na tom ziskat ale takto neviem neviem. Nikoho som nechcel urazit snad sa mi to nestalo.

14.9.2012 09:43 / henrichg (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Proti iTunes mam to, ze bez neho si na iPhone ani neskrtnem. A ak nemas comp s OSX, Windows, tak si vies kde. Takze 2 obmedzenia: 1. musis pouzivat iTunes 2. iTunes mozes instalovat len na 2 operacne systemy Android tieto obmedzenia nema. Pri nom sa necitim ako by som mal gulu s nazvom iTunes na nohe. Ale ak vam to vyhovuje, budiz.

14.9.2012 13:13 / smajdova mamka (zive.sk) 0 0 nahlásiť

tak to si mimo.. od ios 5 nepotrebujes itunes.

13.9.2012 16:26 / Richard (zive.sk) Reagovať 1 6 nahlásiť

Kedysi dávno som si kúpil iPhone 3G. Syn ho stále používa ako telefón, využíva ho pri Geocachingu. Bereme ho na dovolenky ako prehrávač filmov alebo hudby. Keď ideme s deťmi lekárovi tak si ho vezmeme do čakárne. Stále ešte zopár hier a aplikácií sa vyrába kompatibilných s týmto mobilom a v AppStore nájdete tisícky aplikácií pre tento mobil. Príslušenstvo, ktoré máme (nabíjačky, repráky, autonabíjačka) je stále kompatibilná aj s týmto starým iPhonom aj s mojím iPhonom. A stále by som si mohol kúpiť nejaké ďalšie príslušenstvo, ktoré by s týmto starým iPhonom fungovalo. A to má tento mobil 4 roky. Štvorročné mobily s inými OS sú už tak zastaralé, že prakticky máte veľký problém tam vôbec niečo nainštalovať a príslušenstvo neexistovalo nikdy. To ma dosť odrádza od toho aby som prešiel na iný mobil, AJ KEBY bol ten iný mobil v nejakom parametri lepší. Je veľmi pravdepodobné, že iPhone5 bude fungovať aj 6 rokov a stále bude viac menej aktuálny. Ale predstava, že by Samsung alebo Nokia bola za 6 rokov aktuálna musí byť smiešna každému.

13.9.2012 17:05 / Pepe (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Super postreh a to je presne to co sa skryva za hodnotou Apple vyrobkov. Ak je do vyvoja niecoho investovane obrovske usilie, mnozstvo casu a je to premyslene do detailu, tak sa to priamoumerne prejavi presne tam, kde pises. Mozno trosku od veci porovnanie, ale vo vela veciach mi to pripomina napriklad Nintendo Wii oproti novsim konzolam PS3 a XBOX 360 - fun factor, ktory ponuka Wii, je do dnes neprekonany. Pretoze vyvoju tej konzoly a jej titulom bolo venovanej tolko pozornosti, ze to ma stale hodnotu, ktoru tituly na zvysne dve konzoly proste nemaju, pretoze je to vsetko rychlopecene, len nech sa to rychlo predava a vsetko je to len na efekt, ziadna trvalejsia hodnota. A to hovorim ako vlastnik Wii ako aj X360 s Kinectom - hoci je Wii uz najma vdaka grafike vela ludom na smiech, realita je taka, ze nech pride ku mne akakolvek navsteva, vzdy skoncime pri Wii, pretoze na X360 este nebol spraveny titul, ktory by hocikoho z nas bavil dlhsie ako zopar minut. A tu je presne ta paralela - svet androidu nekontrolovane expanduje a to sa presne prejavi na tom, ze ziadne zariadenie nema trvalu hodnotu. Pretoze neexistuje ziadny standard, neexistuje idealne zariadenie, na ktore by bolo vsetko odladene. Vyrobcovia sa predhanaju produkovanim neskutocneho mnozstva zariadeni a v konecnom dosledku je obetou zakaznik, pretoze miesto prepracovanych rieseni dostava len polotovary, ktore chce za kratko vymenit za dalsie.

13.9.2012 16:44 / ... (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

mohli ste pridat viac mobilov, no ale je to jedno, iPhone 5 celkom slabota

13.9.2012 17:39 / Reagovať 4 3 nahlásiť

Prečítal som si diskusiu a moja reakcia: 1. Apple nevyrába procesor - je to Samsung Exynos 4, ktorý Apple len upravil 2. Ako som predpokladal - iPhone 5 len dobehol Galaxy S3, hlavne že každý správny Apple fanúšik čakal revolúciu :-) 3. Apple prichádza s i5 až teraz pričom S3 je vonku už dlhšiu dobu 4. Jablčníci - neporovnávajte Android mobily spred 3 rokov za 100 euro dobre? Chodte si do obchodu porovnať a reálne vyskúšať najnovšie high end Android zariadenia a porovnávajte potom... pričom nový Android už klope na dvere a prinesie väčšiu rýchlosť a plynulosť systému

13.9.2012 17:48 / Pepe (zive.sk) 2 6 nahlásiť

1. a? 2. ty si ju mozno cakal, ja ako apple fanusik som ju necakal, ani ju nepotrebujem, potrebujem spolahlivy a vyladeny produkt, tak ako vsetky, ktore doteraz apple produkoval 3. i5 a S3 su neporovnatelne produkty, pretoze su kvalitativne uplne niekde inde - ako tu uz niekto napisal, s i5 budes MOZNO moct porovnavat S4, ak bude samsung vobec ochotny na svojich produktoch poriadne zapracovat a nie len kopirovat a produkovat jeden polotovar za druhym 4. a ty si skusal apple aj niekde inde ako v obchode? Zial, zjavne asi nie a to je presne problem tvoj aj vela zaslepenych odporcov apple. Takze tvoje mudrovanie tu nema ziadny prinos v tom pripade.

13.9.2012 17:58 / 1 5 nahlásiť

Mal som vyse roka Galaxy S2, asi mesiac Galaxy S3, teraz mam iPhone 4S.. ano, iOS je ovela viac uzavrety, ale je neporovnatelne lepsie odladeny ako ktorykolvek Android.. a pre geekov je tu stale jailbreak a cydia (s warezom) :-)) V com je najvacsia sila Applu su aplikacie - to sudruhovia v Google asi este nepochopili (developers developers!!), android market (ci play market najnovsie) je ako linux, kopa aplikacii, ale len par kvalitnych a odladenych, zvysok je odpad.. tym netvrdim, ze v Apple Store nenajdes nekvalitne aplikacie, ale ich pocet (je vdaka prisnej kontrole a buzeracii Apple) radovo mensi.. plus vela aplikacii najma v oblasti audio, vedy (vratane specializovanych odborov), mediciny, vzdelavania, ktore nemaju (ani nebudu mat) verziu pre Android! Apple a jeho ekosystem ma daleko k dokonalosti (a vie niekedy poriadne nasr*t), ale voci Google je to sto a jedno..

13.9.2012 18:10 / Pepe (zive.sk) 4 6 nahlásiť

...a ja k tomu dodam este tolko, ze Apple je prva platforma, kde nemam problem si aplikacie kupovat, napriek tomu, ze ich je tam tiez nespocetne vela free. A to jednak preto, ze tie platene su vacsinou za skutocne symbolicke sumy a jednak preto, ze obsah a kvalita sa so svetom androidu neda porovnat. A ako si vsimam android tu vacsinou zastavaju povrchni uzivatelia, ktorym staci dobry pocit, ze aky maju parametricky nabuchany telefon, ale sami mozno nevedia na co to realne vyuzit. Kto potrebuje smartphone na seriozne ucely, pozaduje stabilne aplikacie a to zariadenie je pre neho defacto mobile office, tak sorry, ale android je po tejto stranke len hracka na predvadzanie sa pred znamymi. Android ma za posledny rok na roznych zariadeniach tolko krat zradil a sklamal, ze pre mna je to jednoducho uzavreta kapitola.

14.9.2012 17:52 / SedyMrak (zive.sk) 1 2 nahlásiť

IP ako mobilny office? Nesranduj... Ved neposes ani len mail s prilohou ... Aj ked uz som v praci pocul ,ze na to existuje aplikacia ... Nehovorime o JB iphone... Mal som tu cest vyskusat a to bola uz ina kava, dalo sa tam robit kadeco , v zasade asi vsetko co na androide a tiez fachal ako blesk... Takze ak IP, jedine JBknuty, aby sa dal normalne pouzivat, ale to uz je na cloveku ci je toto ochotny riesit, ja som uz opustil tie casy , ked som skusal rozne ROMky a vychaytavky este za cias WM. Teraz som v stadiu, ked chcem aby telefon priamo z krabice vedel vsetko podstatne a ak mam specificku potrebu, tak na dva klikny to mam nainstalovane z obchodu a ziadne zdrhanie z vezenia alebo podobne veci ma uz nebavia ani na ne nemam cas...

13.9.2012 17:56 / Pepe (zive.sk) 4 5 nahlásiť

...a este k tvojmu "novemu" androidu - toto mal priniest uz 4.x a realita je taka, ze priniesol presny opak, moj Google Nexus zacal natolko lagovat a bol natolko nestabilny, ze som ho predal. Ako je mozne, ze apple s tymto nema problemy a bez problemov moze vydat novy iOS 6 aj na stare 3GS? Poviem ti preco - pretoze ich produkty su proste uplne ina liga a pretoze samsung so svojimi lacnymi polotovarmi nikdy tuto ligu hrat nebude, pretoze o to zjavne ani nemaju ziadnu snahu.

13.9.2012 18:02 / 3 5 nahlásiť

Cely Android mi pripada podobna zlepenina ako linux (bez urazky).. neoptimalizovany, vrstva na vrstve.. preto treba 1,5 GHz quadcore, aby cely system bol aspon tak svizny ako nativny iOS na 800 MHz dualcore.. UI sa sice zlepsuje s kazdou novou verziou, ale na uhladenost a plynulost iOS nema! Prve verzie ICS na Galaxy S2 boli tragedia - lagy, force close, polovica veci nefungovala.. a aj ta posledna (tusim 4.04) nie je ziadna slava ani na S3! Plus kopia Javy (Dalvik) tiez nie je prave usporna z hladiska systemu..

14.9.2012 00:05 / kolibrik (zive.sk) 1 1 nahlásiť

a symbianu (meego) staci este aj s toho len polovica ...

14.9.2012 09:49 / henrichg (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Preco stale pises Android 4.x? 4.0 je ina ako 4.1 Nastuduj si, v com je rozdiel. Diiik.

15.9.2012 16:06 / def (zive.sk) 0 1 nahlásiť

moj nexus je ako raketa a bez ziadnych problemov,nebudes mat ty problem s nexusom skor v tvojej hlave???

13.9.2012 18:36 / Antireklamator (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Pre Europu je uz v predaji Lightning to MicroUSB, http://store.apple.com/de/product/MD820/lightnin... ...

13.9.2012 23:18 / Ferdo (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

ach tie iOVCE nase americke :-D http://style.hnonline.sk/c1-57477220-moderator-nac... ...

14.9.2012 01:58 / nrt (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Americký zabávač ľudom na ulici ukazoval iPhone 4S a povedal, že to je najnovší model, ktorý spoločnosť predstavila včera. Do videa vybral tých, ktorým sa zdal omnoho rýchlejší, krajší, tenší aj ľahší. Jedného respondenta prekvapilo, že má telefón fotoaparát aj na prednej časti. Z videa nie je úplne jasné, či nie je zinscenované, pravdou však ostáva, že nový iPhone 5 je od svojho predchodcu až na malé detaily na nerozoznanie. To je presne ako tie nase slovenske iovce. Staci povedat ze je to novy iphone a uz je to rychlejsie, krajsie, tensie a lahsie.....

14.9.2012 12:17 / lapiduch (zive.sk) 1 0 nahlásiť

to isté ked vyberu plasťáky od samsungu či HTC ,ani samy majitelia kolkokrát nevedia čo dostanú k paušálu za 1€ a čo používajú

14.9.2012 00:04 / ven (zive.sk) Reagovať 3 3 nahlásiť

NOKIA ma suverenne NAJLEPSIE parametre (aj inovacie a technologie) niet co riesit udajny lidri su uplne mimo ) !!

14.9.2012 02:07 / zakcrashodementovitc (zive.sk) 1 2 nahlásiť

ano NOKIA je najlepsi telefon od samsungu.. coece tomu ver!

14.9.2012 01:55 / banán (zive.sk) Reagovať 3 2 nahlásiť

"O úspechu iPhonu 5 nemusíme pochybovať," tebe husto ebe!

14.9.2012 12:19 / lapiduch (zive.sk) 1 1 nahlásiť

konečne normálne meno ,tak zjedz my môj "banán"

14.9.2012 08:50 / kangri (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Zbrusu nový farebný ochranný Späť puzdro pre iPhone 5 tak perfert, doprava zdarma + $ 1.99. nenechajte si ujsť: http://brzu.net/031qb...

14.9.2012 08:59 / Edon (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Pepe zaujimalo by ma kolko krat za tuto diskusiu si si uz strekol do nohavic...Takeho iZanietenca som este nevidel :-O:-O

14.9.2012 12:18 / lapiduch (zive.sk) 2 1 nahlásiť

určite menej krát ako ty

14.9.2012 23:23 / kolibrik (zive.sk) Reagovať 4 2 nahlásiť

N O K I A - ma suverenne najlepsie parametre !! jasny mobil roka !! A tentokrat aj nove technologie !! Velky uder od Nokie !

15.9.2012 16:08 / iglogic (zive.sk) 1 1 nahlásiť

najlepsia a hlavne najkvalitnejsia na svete je nokia!!!najlepsi os je wp!!!ps.tiez uz mam v trenirkach obtlacenu dvojeurovku

15.9.2012 23:19 / K-O-L-T (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

že:"Siri dokáže postovať statusy na Facebook, či odpovedať otázky o športovom skóre" http://25.media.tumblr.com/tumblr_ma5vdqthnb1qdyg71o... ...

17.9.2012 04:21 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Ak máte iPhone 5, nie je pochýb o tom, že tento úžasný zariadenia vypĺňa veľmi dôležitý priestor vo vašom živote. Aj keď Apple má zďaleka najlepšie zákaznícky servis pre ich zariadenie, nejaká škoda na svojej milovanej gadgetov je určite zlomiť akýkoľvek iPhone užívateľa srdca. si to hneď, len 4,99 dolárov, nenechajte si ujsť to. http://www.chinagadgetland.com/colorful-transformers-des... ...

18.9.2012 04:33 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

si to najneskôr 7 "Android 4.0 Tablet s WCDMA GSM + 3G mobilný telefón, 1.5GHz, 512MB RAM + 4G ROM, Dual fotoaparáty, 800 * 480 HD Kapacitný displej, Ultra Thin. Nový dizajn, vysoká kvalita, to nie je len tabliet, ale aj mobilný telefón. nie je dokonalý? tak úžasný, tak lacné. 35% z ceny + doprava zadarmo. chytiť ho práve teraz, poď! http://www.chinagadgetland.com/7-android-40-tablet-with-... ...

19.9.2012 05:11 / yintian (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

iPhone5: lepší výkon, rovnaký dizajn. http://www.chinagadgetland.com/colorful-air-jacket-desig... ...

22.9.2012 05:27 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

iPhone5: lepší výkon, rovnaký dizajn. http://www.chinagadgetland.com/screen-protector-for-ipho... ...

26.9.2012 08:38 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Wow, veľká propagácia. teraz kúpiť zúčtovanie a spracovanie malát T2 10,1-palcový dual-core 1GCPU, multi-point kapacitný displej Tablet PC, to bolo 428,99 dolárov, teraz stačí 159,99 dolárov. 63% z ceny + doprava zadarmo. Plus poslať viac než za cenu 9,99 dolárov puzdro. Jednoducho príliš lacné, príliš dokonalý. Takže čo, rýchlo si ju objednať. http://www.chinagadgetland.com/malata-t2-101-android-22-... ...

28.9.2012 08:45 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

oh, veľkoobchod Quad Band Dual SIM Android 2.3 s 3,5 "kapacitné WIFI Telefón Smart (MTK6515), najlacnejšie a kvalitné. horúce predaj teraz. http://www.chinagadgetland.com/quad-band-dual-sim-androi... ...

8.10.2012 07:39 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

veľkoobchodná Najnižšia cena Dual SIM Quad Band MTK6575 Android 4.0 s 4,8 "kapacitné WIFI GPS telefón 3G (Black), vysoká kvalita, najlepšie pre vás, nenechajte si ujsť: http://www.chinagadgetland.com/dual-sim-quad-band-mtk657... ...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.