Diskusia

iPhone 5 má nový konektor Lightning i slúchadlá EarPods

20 príspevkov
13.9.2012 15:20 / Kajo (zive.sk) Reagovať 1 24 nahlásiť

Redukcia za 19 EUR?? Mam iPhone 4s, ale toto co Apple robi mi uz zacina vadit.. Urcite neplanujem menit za inu znacku, lebo zo 4s som max . Spokojny, vsetko odladene, zopar dolezitych aplikacii mam kupenych.. Ale na iPhone5 updateovat nebudem nakolko ma nicim neoslovil, pre mna osobne nic nove a dolezite pre mna v porovnani so 4s neponuka. Navyse aj s tym dockom, nevravi - vyvoj ma napredovat ale pytat 19 eur za redukciu ktoru by mali davat automaticky zdarma je ozaj zlodejina.. Musim povedat ze som mierne sklamany :(

14.9.2012 10:17 / Mixo (zive.sk) 0 6 nahlásiť

Číňania budú redukciu zanedlho ponúkať za 1,2€ aj s dopravou.

14.9.2012 17:38 / Kajo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Na ceskom app store dokonca ponukaju tieto srandy za 30-40 eur.. Zasnem..

13.9.2012 15:43 / freeman (zive.sk) Reagovať 3 8 nahlásiť

Ten nový konektor beriem ako neúctu k zákazníkovi. Keď v tejto veci bola ešte "džungľa" a každý kopal za seba budiž. Ale teraz keď všetci používajú microUSB tak prečo nie Apple ? Veď je to len na prospech užívateľa, že keď mu dochádza bateria v mobile nemá problém si ju nabiť. A taktiež výrobcovia príslušenstva by to len uvítali. A za posledné je to aj ekologické. Ale nato asi v Apple z vysoka se..

13.9.2012 17:20 / ferdo39 1 4 nahlásiť

prečo apple? no práve, preto, ež je to práve appe :-D už ked sa rozhodli pre zmenu, tak mali dať microUsb, ale to by začali uživatelia využívať aj iné produkty ako tie, čo sú určené pre apple. takže skôr ide o príslušenstvo a byť proste iný

14.9.2012 07:59 / Jozef Remen (zive.sk) 10 1 nahlásiť

pretoze microUSB neposkytuje to, co Dock konektor ci Lighting. Preto.

14.9.2012 10:14 / 12345 (zive.sk) 1 8 nahlásiť

Konkretne toto si mal na mysli? "Pomerne veľkým prekvapením je však fakt, že Lightning nemá podporu rýchlejšieho USB 3.0 a podporuje len staršie a zároveň pomalšie USB 2.0" Ale vieme... zaslepeni apple fans zavru oci aj pred takymto do neba volajucim odrbavacstvom a kupia. Toto keby napriklad spravil Samsung tak by ste si zgustli na tom, ake je to hrozne a ako treba kupovat redukcie. Ale ked to spravi Apple tak je to vlastne feature, lebo Lightning toho toooooolko dokaze. Tych 30 dolarov potom az tak nevadi ze? :-) Predpokladam, ze jednym z najvacsich argumentov proti USB sa skor ci neskor stane fakt, ze konektor nabijacky pojde zalozit dvoma smermi, nie ako doteraz len tou spravnou stranou nahor. To mohli radsej zobrat okruhly od Nokie.... tam je tych moznosti nekonecno :D

14.9.2012 11:35 / 12345 (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Alebo toto si mal na mysli: Revoluce v konektoru Všechny novinky Applu ale také opouští široký 30pinový konektor ve prospěch nového portu "Lightning". Ten má jen 9 pinů, je oboustranný, tedy nemá přední a zadní stranu, a pro zpětnou kompatibilitu se starším příslušenstvím si budete muset dokoupit redukci za 29 dolarů (u nás 749 Kč!). Navíc nevede obraz a zvuk, takže pro iPhone reproduktory je leda tak na dobíjení. Ví se ale, že redukce je docela velká a přidá pár centimetrů na výšku. Pokud má váš hudební dok výškou omezený prostor pro iPhone nebo iPod, budete mít s novinkami problém. Zdroj: http://avmania.e15.cz/audio-novinky-apple-ipod-... ...

13.9.2012 15:59 / msxx Reagovať 3 0 nahlásiť

Až dodnes som si myslel, že oni zaviedli micro USB ako prví. Som trochu zaskočený, ale v podstate mi je to jedno.

13.9.2012 17:10 / capo (zive.sk) Reagovať 3 12 nahlásiť

tak ovecky otvarajte penazenky :D ako fakt nemusia az takto tahat z ludi pepniaze, ked menia konektor mali to ku kazdemu fonu dat zadara, ved to stoji par halierov, isto nie 19e abo ine palky... a ked sme uz pritom nemali sa v eu predavat len mobily s micro usb nabijanim? ale tak apple nesklamal a ostal nadalej 'otvoreny' pre vsetky standardy :D

13.9.2012 18:40 / kengura (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

No moj Universal dock uz asi nebude universal :-) Pochybujem ze urobia pouzitelny nastavec na novy iPhone5. Doteraz stacilo kupit plastovu kolisku a bolo.

13.9.2012 20:03 / Reagovať 2 13 nahlásiť

Cela firma Apple su obycajni zlodeji... Tento rok zalovali Samsung za kopirovanie dizajnu a co spravili oni? okopirovali Nokiu... Aby to nestacilo, ukradli LTE od konkurencie Zmenili konektor a za redukciu pytaju 29 USD/EUR Pripomina mi to praktiky automobiliek, daju auto za dobru cenu, zaruku 5,7 a neviem kolko rokov ale za servisne prehliadky si vypytaju tolko ze vlasne sa im to vrati niekolkonasobne! A to som si myslel ze len Jobs bol zlodej ale uz to robi aj nove vedienie...

14.9.2012 10:15 / Diego (zive.sk) Reagovať 1 8 nahlásiť

"iPhone 5 má nový ikonektor iLightning islúchadlá iEarPods" :-D Uuuuuzsne inovacie, normalne som sa od srdca zamial asi tak ako ked som sa dozvedel, ze najuzasnejsia vec v novom iPhone je moznost fotiti panoramu :-D Co mimochodom bravurne zvladal moj SE W800 v roku 2003... Gratulujem soudruhum z "NDR" teda z Apple :-) A tu pajcnutu Lumiu bez komentu :-D

14.9.2012 10:23 / Diego (zive.sk) Reagovať 1 8 nahlásiť

Este k tomu konektoru, neda mi primomenut "tu zlu zatracovanu Nokiu" ale ked zmenili konektor na nabijanie za tensi tak ku kazdemu novemu fonu bola automaticky pribalena aj redukcia aby mohli zakaznici vyuzivat aj svoje starsie nabijacky napr. v aute a podobne. A bola ZADARMO. Alebo ju bolo mozne kupit za zanedbatelnu sumu...

14.9.2012 12:35 / Alien (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Ozaj? A ku ktoremu ? Myslim ze napriklad k N97 bola redukcia na nabijanie. Ale konkretne ze by davali k telefonom nejake redukcie na nabijanie pochybujem. Mozno sem tam k nejakemu modelu ale urcite nie ku kazdemu.

14.9.2012 12:49 / m (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Ja som spominanu redukciu dostal k E52. Mohol som pouzit hociktoru nabijacku od nokie.

14.9.2012 13:18 / Diego (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Knektor bol zmeneny davno pred N97 a redukcia bola skutocne ku kazdemu fonu, min, symbianu...

14.9.2012 15:34 / . (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

majitelov automobilov, ktori dali za rozne specialne iphone pripravy strasne peniaze moze porazit, ked im z toho ziadny zvuk nepojde a s tou 'nadhernou' redukciou sa nebude zmestit do drziaku - napriklad http://www.shopbmwusa.com/ProductDetail.aspx...

28.10.2012 01:04 / marek (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

ahojte pocujte chcem sa opytat pri novych sluchadlach "earpods" pre iphone5, funguju aj pre iphone 4s ?

28.10.2012 01:05 / marek (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no ci sa daju aj ku 4s-ku pripojit....

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke