Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

iPhone 5 sa už dá predobjednať, bude drahší (poznáme európske ceny)

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.81.166.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
285 príspevkov
14.9.2012 15:16 / Lubino (zive.sk) Reagovať 2 80 nahlásiť

A ze kriza?! :-D

14.9.2012 21:26 / € (zive.sk) 9 44 nahlásiť

Niečo pred vyše rokom som čítal štúdiu, podľa ktorej si IPhone kupujú práve menej hmotne zabezpečení ľudia. Hoc aj za posledné, na úkor niečoho pre nich dôležitejšieho. Neviem čím to je. Možno si potrebujú niečo kompenzovať, či dokazovať sami sebe, že na tom nie sú až tak zle.

14.9.2012 22:02 / Brown (zive.sk) 4 2 nahlásiť

Vedel by si to este najst?

14.9.2012 22:19 / € (zive.sk) 4 5 nahlásiť

Ak by som skladoval staršie čísla CZ časopisov o MT, tak áno. Ale neskladujem. Je možné, že prepis článku by sa dal niekde vygoogliť, to by ale v tisícoch článkov o IP bolo na dlhooo.

14.9.2012 22:28 / Brown (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Tak to nevadi, aspon mam ako taku indiciu a viem ze nieco take existuje, inak dakujem za ochotu.

15.9.2012 00:51 / lapiduch (zive.sk) 13 5 nahlásiť

jaj to preto tolko milionárov z ANDROIDMI ešte že tie drahé aplikácie (pod 1€) na google play su zväčša zadara samsung ma z nich h0vn0 , HTC tiež a google sa usmieva , lebo pracháči to majú zadara , síce z reklamkou (tá absolútne nikomu z robodetí nevadí) ale zadara

15.9.2012 08:01 / Ja76 (zive.sk) 8 4 nahlásiť

vies kolko som cital ja roznych studii, proste je to studia ziadny realny vedecky zaver, vsak sa zamysli nad tym este, realne sa pozri ci maju iPhony hlavne ludia z nizsej socialnej vrstvy a uvidis ze to napisal nejaky divny typek tu studiu len aby zaplnil miesto v casopise.

15.9.2012 09:28 / € (zive.sk) 5 12 nahlásiť

Neuveríš, ale zamyslel som sa. V mojom okolí má tie hračky niekoľko ľudí. Avšak z tých ľudí majú "až" dvaja reálny príjem taký, z ktorého si to môžu dovoliť. Pri ostatných cena zariadenia presahuje mesačný príjem a kupovali to z druhej, ak nie z tretej ruky ošúchané a otlčené. V štúdii netvrdili, že nikto kto peniaze má, si to nekúpi. Jednoduchým prieskumom len prišli na to, že väčšina je zo slabších majetkových pomerov. Vieš, ľudia čo majú skutočne peniaze, nie sú odkázaní to dávať najavo kusom plastu.

15.9.2012 14:41 / Ja76 (zive.sk) 2 2 nahlásiť

myslim ze davas dve kategorie dokopy, ludi co si kupia osuchany starsi telefon a ludia co si ho kupia lebo im vyhovuje, myslim ze clovek si kupuje to na co ma, nemam rad delenie na socialne vrstvy. ale kedze neexistuje clovek co si kupi nieco na co nema lebo jednoducho na to nema. cize podla studie co si napisal bolo nieco ine ako je to teraz. proste ma ani nenapadlo ze hovorime ze si niekto teraz kupi iPhone 3 s rozlisenim 480x320 ale ty si ho vzal v uvahu asi z nejakeho dovodu.

15.9.2012 22:17 / 2 0 nahlásiť

a ja dodam ze si nemyslim ze v usa je 20 milionov bohacov.

15.9.2012 22:25 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

mozno je to aj tym ze tam stoji 199$. a proste je to jedno, kupia si ho tak ci tak a aj tu ked uz maju s nim skusenosti tak prihodia 100€ a nekupia mozno lepsiu nokiu, ci rychly ale velky android.

16.9.2012 00:40 / 0 1 nahlásiť

v usa iphone NEstoji 199usd si to pozri ste raz.:-| ale ostatne mas pravdu.

16.9.2012 09:19 / Median1976 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

s pausalom 199$ ci zle vidim?

17.9.2012 02:45 / 1 0 nahlásiť

mozno je to aj tym ze tam stoji 199$. VS mozno je to aj tym ze tam stoji s pausalom 199$. uz dobre vidis.

16.9.2012 00:18 / € (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Neviem na čo v tom hľadíš to, čo tam nie je. Len som zreprodukoval nejaký prieskum, kde došli k takémuto záveru U ľudí čo si ho kúpia používaný z druhej ruky ide aj o jeden psychologický efekt. Ten, kto ich nepozná, tak netuší že si ho nemohli dovoliť nový. Navyše, neradi sa tým chvália sami od seba.

16.9.2012 00:10 / Dobry nazor (zive.sk) 0 8 nahlásiť

Ano je to tak a ani nepotrebujem ziadne starsie clanky ci studie uplne staci ak si clovek pozrie kolko % iphonov, ipadov a ipodov je jailbreaknutych po tom co vysiel absinthe ktory jailbreaknul ios 5.1.1 bolo za necely tyzden jailbreaknutych 1 milion zariadeni. Z toho je jasne ze aka cast populacie si pristroje od Apple kupuje resp chce. Ludia co nie su schopni nakupovat na Apple store a radsej sa vybavia jailbreakom. Dalsi dokaz mam z vlastnej skusenosit, opravujem iphony ak dam cloveku na vyber ci chcu origanl predne sklo od Apple za nakupnu cenu 150€ alebo neoriginal sklo za 40€ + 20€ praca tak hadaj ktoru variantu si clovek v primere vyberie ? Spravne hadas ani jednu lebo aj tych 60-65 € je pre nich vela. Toto su realny zakaznici Apple

16.9.2012 09:24 / Median1976 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

to ich opravujes na luniku :-D ale vazne: neviem ako to je, ale vsetci maju nejakych chudobnych kamaratov co maju iphone, u nas, kto ma iphone nieje nicim vynimocny, proste ja poznam tolko zadunencov s androidom ze pre nich je vyber baterky uplne standardna funkcia androidu a aj normalnych slusnych ludi, ale tu vsetci kydaju na apple pouzival ho tu jeden dvaja co presli na android ale zvysok strasne bojuje proti iOS a kvoli comu je ten boj aby apple znizilo ceny? to tu asi nedosiahnu, aby si dokazali ze amdroid pouziva viac ludi to vsetci vieme hlavne v azii, proste nieje mi jasne co tym chcu na tejto diskusii povedat.

16.9.2012 15:08 / Dobry nazor (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Diskusia v tomto vlakne je o strukture zakaznikov Apple zbytok ma nezaujma ja som reagoval na vrstvu obyvatelstva ktora si vacsinovo zaobstarava Apple produkty

17.9.2012 14:52 / ferdo39 1 1 nahlásiť

chcú si dokázať, že nie sú chudobní, aj ked to o nich všetci vedia,... niekto minie na potraviny mesačne 500 € a má starú nokiu, niekto minie na potraviny 100 € a má iP a niekto prechlastá celú výplatu. vieš ako radi hovoria iOvce, len závidíš applistom a si chudák, ktorý nemá na iP a preto naň nadáva :D

15.9.2012 13:24 / Redhat (zive.sk) 2 6 nahlásiť

A práve preto si ho pôjdem kúpiť na cash. Lebo som z nižšej vrstvy. :-P

15.9.2012 23:20 / 0 1 nahlásiť

Fascinuje ma,ako sa ludia chytia diskutovat o akej kolvek sprostosti...akou je aj Apple

21.9.2012 19:56 / Juraj (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Za taketo prachy nech si ho strcia do riti.....;-)

14.9.2012 15:17 / V@lto (zive.sk) Reagovať 22 105 nahlásiť

Korunu by som zato nedalB-]

14.9.2012 17:20 / Fantomas (zive.sk) 104 17 nahlásiť

MNA CENA NAZAJIMA KED TO CHCEM SI TO KUPIM NEPOZERAM NA DROBNE AKO ZEBRAK ! :D

14.9.2012 17:49 / fwd (zive.sk) 12 103 nahlásiť

ty si pre zmenu mentálny žebrák

14.9.2012 20:54 / Redhat (zive.sk) 37 28 nahlásiť

Nemam na neho tak to musi byt strasny shit. :-) Mam Tamtung mrzne jak svina a je best. Ma to taku vymozenost ze mozem kedykolvek vybrať baterku. Vy s iphonmy si ani neviete predstavit aka dobra utilita to je. :-) Iba ze by ste ju nepotrebovali. Mam osobne Galaxy a idem si kupit Iphone. Prosim kamenmi do mna. Teraz pisem z ipadu, pretoze ziadny iny lepsi tablet som nenasiel. :-) Odporúčam nenadávať na niečo iba preto že si to nemôžem dovoliť. Kto vyskúšal vie. No flame please.

14.9.2012 22:50 / uplink (zive.sk) 7 19 nahlásiť

Asus Transformer Infinity, Acer Iconia A700, to sú hneď dva z fleku, ktoré sú lepčie ako iPad New :-3

15.9.2012 00:52 / lapiduch (zive.sk) 9 1 nahlásiť

v čom ? sú aj lacnejšie ? tak prečo počet predaných kusov ... radšej nepíšu ,hambia sa

15.9.2012 13:41 / Redhat (zive.sk) 0 1 nahlásiť

V prípade ak si ich vyskúšal to berem ;-) Ak sa tvoja teória opiera o to čo si niekde videl a čítal... Tabulky vykonov ma nezaujímajú. Prosím reálne si vyskúšaj tablety čo píšeš a potom hodnoť. :-D

15.9.2012 19:31 / MAX (zive.sk) 0 0 nahlásiť

aj v displeji ?

17.9.2012 13:37 / predaj (zive.sk) 0 0 nahlásiť

v obchode kde pracujem predavame tablety ktore si spominal asus je pohode ale ani jeden zo spomenutych nema na ipad hovorim realne skusenosti s tym ako plinu pracuje android a ako iOS je to uplne o inom ked si neskusil aspon na tyzden tak nevies a tak isto mam ajfona 4s a myslim ze moc nejde o to ci clovek ma mesacne vyplatu vacsiu ako stoji alebo ani nie jednoducho ked ho chce tak peniaze niesu az taky problem a to ze nadavate lebo stoji viac ako android asi ma preco nie? :D nieje to len odkusnutym jablkom :D

17.9.2012 14:56 / ferdo39 0 0 nahlásiť

mesačne si môžem kúpiť 4ks a predsa ho nechce, nemám ani samsung, ale starú plechovú nokiu, a čo si si teraz dokázal? si klasická iOvca, proste, ak niekto napíše pravdu, že je to predražený priemer, ala 4S update, tak už je žobrák a nemá na to. Skôr by som povedal, že si niečo kompezuješ práve ty, máš z bazaru 3GS a MB z roku 2006 a hráš sa aký si king. Toto zaberá tak na základnej škole

17.9.2012 18:19 / Ty a ja (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Takychto mam najradsej:D mas vyplatu 3000€ staru plechovu nokiu ako keby ta nezaujimali nove telefony ale trases sa tu v kazdom clanku na mobilmanii a pises vsade to iste:D

17.9.2012 14:53 / ferdo39 0 0 nahlásiť

takže rád vyhadzuješ peniaze na sprostosti, a blbosti, ktoré ani takú hodnotu nemajú. Tomu sa hovorí hlupák

14.9.2012 15:18 / nemo2002 (zive.sk) Reagovať 13 112 nahlásiť

trochu vela za to ze to nema skoro nic

14.9.2012 19:53 / Brown (zive.sk) 5 34 nahlásiť

Oveckam toho vela netreba, staci im presvedcenie v hlave a uz vsetkych presviedcaju aky skvely produkt. Tu je priklad priamo z USA. (kde tie nase maju svoje vzory): http://www.youtube.com/watch...

14.9.2012 20:57 / Redhat (zive.sk) 15 5 nahlásiť

Čo nema? Čo maš ty? :-P Ma absolutne všetko čo potrebujem. Vlastne viem čo nema. Vyberatelnu bateriu, ale to niak prežijem. :-)

14.9.2012 21:53 / Brown (zive.sk) 3 21 nahlásiť

Pozri, potreby su subjektivne. Ked pre mna je nieco dolezite, pre Teba to byt nemusi. (dufam, ze tu vyberatelnu bateriu myslis ako vtip, inak nie je dovod sa s Tebou o niecom bavit) Tie telefony su urcene pre jednoduchych ludi, ktorym k stastiu staci pocit, ze maju nieco extra od druhych a okrem dnes uz beznych funkcii im nedaju nic naviac. (u Teba jednoduchost prezradza gramatika: "niak" asi si chcel napisat "nejak") Koniec koncov, co poskytuje iPhone ine od konkurencie? Okrem genialneho marketingu a nenazranej ceny?

14.9.2012 22:57 / apl (zive.sk) 3 9 nahlásiť

nie si narocny, si jednoduchy .. nevidis nic okrem marketingu a ceny. inak, mna 5ka neoslovila tak pojdem do htc one x ..

15.9.2012 00:57 / lapiduch (zive.sk) 9 4 nahlásiť

brown vie presne čo chceš ty brown je ten jediný zo správnym názorom brown je ako Fico ,sľúbil ,že to tak bude ale nie je brown vie všetko brown má vlastnú firmu na smatphony brown ich nepredal ešte ani jeden brown má sny o tom , ale zatial len mokré brown sníva a zistil ,že je prachtý tak iPhone si nemôže dovoliť brown sa zobudil a je menejcenný a nemajetný a preto je ...

15.9.2012 15:58 / Brown (zive.sk) 2 7 nahlásiť

Som rád, že si svojim príspevkom priniesol mne a ostatným ľudom adekvátny a vecný postoj k téme a vyjadril svoj uhol pohľadu. (Mimochodom ak si nabudúce budeš potrebovať opäť zdvihnúť ego, tak prosím, kľudne si poslúž.) Mám však len jednu požiadavku. Dovtedy sa nauč kedy sa dávajú predložky "zo" a "so", ako je to s veľkými písmenami a v akom poradí sa píšu interpunkčné znamienka s medzerou. No a možno prídeš aj na to, že vo vete "brown ich nepredal ešte ani jeden" Ti bude niečo chýbať. Na teraz Ti to radšej prezradím, aby si toho nemal na svoju psychiku až tak veľa: "Brown z nich nepredal ešte ani jeden". No a ak dokážeš všetok tento text spracovať, tak cíť sa slobodný a pridaj svoj ďalší vecný komentár, ktorých je tu na tomto fóre neúrekom. Niet na svete nijakých slov, ktorými by sa s hlupákom dalo hovoriť o múdrosti. (LICHTENBERG)

15.9.2012 08:56 / sef (zive.sk) 1 3 nahlásiť

skus radsej galaxy s3, s htc sa porovnat neda

15.9.2012 09:11 / apl (zive.sk) 0 0 nahlásiť

.. pozeral som rozdiely na YT, este musim kuk v reali niekde. mne sa paci ze maju ten Car Mode integrovany a dizajnovo tiez. Podla mna sa da porovnat nakolko je to android oboje a hardware je tiez podobny. Co je hlavny rozdiel okrem batt a sd kariet ?

15.9.2012 12:07 / Ro (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Je vela rozdielov ktoré ak nie si geek si nikdy ani nevšimneš. Hlavný rozdiel ktorý ma odradil od One X je batéria. V testoch má SGS3 približne dvojnásobnú výdrž batérie pri väčšine úkonoch. HTC malo s týmto vždy problémy, čo je velká škoda lebo HTC sa mi páčilo vždy omnoho viac čo sa týka dizajnu tak aj build quality a UI. Určite by som ti ale viac odporučil tú S3, lebo kupovať si smartphone s ktorým sa bojím niečo robiť nadlhšie kvôli batérií je podla mňa utrpenie. Tuto máš dôkaz že s estrojkou sa dá so zníženým jasom na jedno nabitie dať aj 7.5 hodiny práce https://www.dropbox.com/s/skp0irtgk374sz6/uploadfromtaptalk1347404203182.jpg

16.9.2012 10:45 / apl (zive.sk) 0 0 nahlásiť

jasne, to som cital aj ja ze ma problem s batt .. ale vraj spravili aktualizaciu a navysili to takmer 2nasobne. http://www.mojandroid.sk/android-telefony/htc-one-... ... neviem ci o tom vies .. ale na zaciatku to bolo presne tak ako pises. snazim sa zistit od nejakeho ownera ako je na tom po aktualizacii.

15.9.2012 13:19 / Redhat (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Ked prišiel na SK trh Iphone 3G tak som si ho na základe dobrého marketingu Apple kúpil. Ten telefón som používal niečo cez dva roky. Všetko fungovalo tak, ako keď som ho kúpil. Za toto obdobie bolo potrebne telefón reštartovať cca 3x. Potom som si kúpil Galaxy S kôli cene. Používam ho dennodenne cca 2 roky. Môj kus na browsovanie je takmer nepoužitelny. Niektore stranky strašne dlho načítava. Systém kedykoľvek zamrzne. Takže som vlatne kúpil krám za 570,-€. Tolko som platil za SGS cash v obchode. Telefon mal problemy so stabilitou aj s pôvodnym firmwareom. Nasledne som spravil root a trochu sa to zlepšilo. Po skúsenostiach s Iphonom to bolo veľké sklamanie zo SGS. S veľkou radosťou ho teraz znova vymením za Iphone. Povedzte mi po týchto skúsenostiach jediný dôvod, prečo by som si nemal kúpiť niečo, o čom viem že funguje. Takže keď príde k nám, zoberiem cash a pôjdem si ho kúpiť. Pracujem v IT a nechce sa mi este aj doma sedet pri pc a ladiť telefón aby fungoval.

15.9.2012 19:05 / Brown (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Pozri, ja Ti verim, ze mas take skusenosti a vobec nepochybujem. Som rad, ze sa s nimi podelis. Samozrejme je len Tvoja vyhoda ze si nasiel produkt ktory Ti naozaj vyhovuje. Aj ked predpokladam, ze doba sa od vtedy posunula dalej a tak isto aj spolahlivost bude niekde inde pri konkurencii. Ja osobne som ziaden Samsung nevlastnil, tak sa k nemu nevyjadrujem. Jedine co mna zaraza na iPhone je cena a hlavne vacsina ludi ktori ten produkt vlastina a nasledne ich sposob myslenia, ked nadobudnu pocit, ze su v zivote ovela uspesnejsi a v ich ponimani dolezitejsi. (tym sa nechcem NIKOHO dotknut, ktory nezapada do tejto skupiny, samozrejme ze vynimky sa najdu vsade) Totiz z vlastnej skusenosti poznam ludi a uvediem na priklade 11tich (vacsina do 25r.) a z nich 10 nema stabilny prijem, ktory by bol ASPON na urovni priemeru (co na SR v roku 2011 bolo 880€ - median), takze len z tohto vyplyva, ze drviva vacsina z mojich znamych su podpriemer s vynimkou toho jedneho.. k tomu vacsina kupila pouzity kus. No a daj si ruku na srdce a urob si tiez prieskum vo svojom okoli, ci sa to nebude nahodou podobat. Na druhej strane podnikatelia, ktori maju prijmmy presahujuce tieto cisla sa touto problematikou vobec nezatazuju a tych co poznam funguju na Nokii, popripade Samsungu... Tiez zaujimave. Dalsi pozoruhodny fakt je, ze sa vacsina ludi prezentuje kolko to ma funkcii a ked sa ich opytas co konkretne ma viac, tak sa zmozu len na to, ze: "displej ma dobre farby", "robi dobre fotky", "plynulo si posuvaju ikony na ploche" a "rychlo zoomuju". No a okrem toho dalej nevedia. "ze si nepisu co konkretne", "ze im taky telefon vyhovuje" a pouzivaju kadejake ine vyhovorky a su pri tom nervozni lebo sa ich to dotyka... Je to vsak prirodzene, kazdy si chce obhajit svoju pravdu a nevyzerat ako de***, ktory sa rozhoduje na zaklade emocie. To je len moj pohlad, mozno sa bude od Tvojho lisit, preto sa nehadam ale rad sa necham poucit. Priemerny plat zdroj: http://www.aktuality.sk/clanok/188813/priemerny-p... ...

17.9.2012 11:26 / Mike (zive.sk) 0 0 nahlásiť

V mojom okolí: - 2 spolumajitelia firmy, ktorá zamestnáva vyše 60 ľudí - vedúci oddelenia v centrále banky v Prahe - operátor výrobnej linky - majiteľ menšej obchodnej firmy - riaditeľ pobočky banky - dôchodca Všetci majú nad 30 rokov. Čo z toho vyplýva? Že pokiaľ nespravíš štatistiku z poriadne veľkej vzorky, tak to ani štatistikou nemôžeš nazvať... Väčšina z 11 ľudí sa môže ľahko stať menšinou z 30 ľudí. Btw. najlepší telefón nie je jeden, sú ich stovky, pretože každému vyhovuje niečo iné.

19.9.2012 01:31 / Brown (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Pekne pises, no nazval som to vari statistikou? citujem: "Z vlastnej skusenosti poznam ludi..." no a v celom texte nevyjadrujem ZIADEN vseobecny zaver, cize je to len dohad a moj subjektivy nazor. No z toho co pises, tak do 25 rokov (vekova skupina kde sa pohybujem ja) si iPhone kupi z ineho dovodu ako skupina kde sa pohybujes Ty. Takze som rad, ze si sa vyjadril no a ja som si obhajoval iba moju tezu, cize z tejto nasej diskusie mozme vyvodit zaver, ze ludia do 30 sa snazia zaposobit na okolie aj napriek tomu, ze nato nemaju.

15.9.2012 13:51 / Redhat (zive.sk) 2 2 nahlásiť

Vyberatelna bateria neni vtip ( pisem neni lebo som jednoduchy a som z BA, nechce sa mi pisať nieje ) B-] si obyčajny teoretik čo sa potrebuje hádať. Keby moj Samsung nemal vyberatelnu bateriu tak ver tomu ze uz davno by bol na mraky ty Lovenčinár.;-)

15.9.2012 19:18 / Brown (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Nevidim dovod preco stale riesis tu bateriu, ani N8 ju nema a neberiem to ako nevyhodu. Lovencinar? Si ma pobavil. Tak vies, som Slovak a pisem po slovensky, nie je hanba ovladat gramatiku... niekomu asi chybal ten stvrtkovy strajk. Inak nemyslim, ze mam potrebu sa hadat. Clovek tu chodi diskutovat s ludmi na temu co ich zaujima a nie sa hadat... No podla seba sudim Teba, ze? B-]

14.9.2012 15:19 / Duri (zive.sk) Reagovať 10 88 nahlásiť

To by som musel asi fetovat aby som si ho kupil za taku cenu! to si radsej kupim 3 cinske mobily jeden kazdy rok s lepsou vybavou ako hento. no offence, Iphone je dobry phone ale nie za taku cenu!

14.9.2012 15:40 / s (zive.sk) 27 10 nahlásiť

nikto ti nebrani

14.9.2012 15:43 / Ja76 (zive.sk) 52 18 nahlásiť

Co si ty za typka??? Ktore tri telefony vyjdu dokopyza 670€???? a su lepsie ako iPhone porad nech si ich kupim.

14.9.2012 20:26 / Carlo (zive.sk) 4 20 nahlásiť

Ty si zjavne nepochopil, co napisal. Mozno mas z mozgu odhryznute ako aiTelefon z jablcka.

14.9.2012 22:26 / Ja76 (zive.sk) 5 1 nahlásiť

hmm co ti Carlo napisat, obavam sa ci pochopis : akoze myslel ze si kazdy rok kupi samsung za 600€ a minie viac euro? pochybujem. myslim ze hlavnu myslienku som pochopil, i ked si mal zvlastnu potrebu sa vyjadrit ale co uz.

14.9.2012 22:47 / Brown (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Ja76: predstav si, ze existuju aj ine znacky ako Samsung, (mozno to bude pre Teba tazke, ale aspon improvizuj) ktore vyrabaju tiez mobily a maju inu strategiu ako vyrobit lacny model a vdaka marketingu predat za obrovsky zisk. Zhodou okolnosti sa robia tiez v Cine a komponenty maju lepsie ako "kralovsky" Iphone. No a ak by si kupoval kazdy rok ten isty typ (ako tu spomenul Duri), vyjde ho to cuduj sa svete len na 750€ (plus nejaka dan parazitickej vlade) a ma stale novy vykonny kus. Co po troch rokoch s iPhone, mozes len snivat. Viac sa docitas tu: http://www.techbox.sk/mobil/c5840/najvykonnejsi... ...

14.9.2012 23:02 / apl (zive.sk) 3 2 nahlásiť

vykon je tiez len marketing .. su hranice kde nema zmysel ist vyssie. to ako si kupit domov superpocitac lebo je najvykonnejsi a pouzivat ho na maily a net. sice moze byt najvykonnejsi ale je to jedno .. hlavne avby ti isiel vsetok soft co je na trhu ..

14.9.2012 23:29 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Suhlasim s Tebou. V konecnom dosledku rozmanitost produktov na trhu a vacsia konkurencia posuva vyvoj dopredu pre blaho nas vsetkych aj ked ja osobne davam prednost racionalnym rieseniam. Nie je teda realny dovod na taketo zabo-mysie vojny. Dik za Tvoj uhol pohladu a prispevok.

15.9.2012 07:39 / apl (zive.sk) 3 5 nahlásiť

ja osobne, keby som bol samsungom, tak by som uz davnejsie vyvijal vlastny OS do mobilov. pokial chce byt jednotkou na trhu v kazdom smere, musi mat vlastny os, vlastne mobily (to uz ma) a vlastne aplikacie. je to dlha a narocna cesta ale takto dokaze lepsie kontrolovat a riadit kompatibilitu zariadeni medzi sebou, dokaze nasit presne soft na svoje zariadenia, takisto aplikacie a vsetko okolo. apple to takto spravil od zaciatku a je to naj cesta ako riadit /ovladnut trh komplexne. samsung je teraz zavisly od google, nemoze predstavit novy mobil a k nemu novu verziu OS (moze, ale len nadstavby), nema system ktory by viazal ludi byt verny znacke - apple ma okrem hardweru dalsi level a to je software. ked si uz niekto nakupi soft, pouziva ich dokonca cross hardware (notebook, table, telefon) tak clovek dostava riesenie all in one. takisto je teraz dobre vidno, ze apple chce byt absolutne nezavisly od ostatnych co je dalsi dolezity milnik pre nich, aby sa nemuseli s nikym dohadovat a vyjednavat co a ako. ja osobne predpokladam, ze uz uvazaju (mozno aj vyvijaju) vlastny search engine .. maju mapy, pridaju vyhladavac a pokryli trh este viac co by zase mal prilakat dalsich zakaznikov a existujucich viac uistit ze mame vsetko. to vlastne dobre vidno na systeme windows. maju OS a na to aplikacie. strasne velke mnozstvo ludi ma typ padom problem a celkovo zaujem prejst na iny os a ine aplikacie na ktore su zvyknute. toto si ms uvedomil, rozsiril os, dava to vsade mozne a tym ludi "zabetonoval" v ich rieseni tak ze nemaju volu prejst na nieco ine. ja osobne tiez robim vlastne riesenie, startup, projekt .. a cielom je byt co najmenej zavisly od sluzieb naokolo teda mozem prehlasit ze dokazem lepsie kontrolovat user data a minimalizujem ich odovzdavanie tretim stranam ako google. google to iste .. ma vyhladavac a poskytuje soft zdarma pretoze obchoduje len s datami. nema potrebu predavat soft, lebo data maju vacsiu cenu. oni si takisto zabetonovali ludi do ich sluzieb s velkym portfoliom sluzieb a na pozadi merguju data dokopy a robia profily userov pre marketing. kvoli tomu maju android, zase zdarma ale data si zbieraju primarne oni. takto to vidim ja :) dolezite je, s cim clovek zacne .. aj sa totiz hovori, ze je nakladnejsie najst noveho zakaznika ako udrzat existujuceho takze s tym operuje snad kazdy co robi biznis. preto robi apple masivny marketing, nakladny, lebo nemaju taku kopu zakaznikov ako ine spolocnosti .. co vidno aj na predajnosti produktov. a tu aj narazim na vyssie spominany fakt "s cim clovek zacne" - je to tablet ipad. dalej hadam nemusim pokracovat :)

15.9.2012 17:35 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Vidim, ze sa do tejto problematiky dobre rozumies a uznávam, mas pravdu. Takto som sa nad tym este nezamyslal. Akurat nedavno som zacal uvazovat pre aku platformu OS v mobile sa rozhodnut a nasledne podla toho vybrat tablet. Nakolko z pracovneho hladiska vyuzivam gmail tak mi vychadza Android, na druhej strane znacke Samsung (a podobnym) nedoverujem a inklinujem k Nokii, ktora zas ponuka WP, kde si treba otvorit ucet (dalsia zbytocnost a ich email mi zatial nevyhovuje) esteze databaza kontaktov sa da pohodlne preniest. (Na rozdiel od Googlu, kde pri prenose kontaktov z Faceboou a Yahoo ma zaplavila hrba slov "PRECO?", pribudlo na mojej tvari niekolko vrasok a k tomu vsetkemu na moj podiv cudovanie nepomohlo, som ostal nuteny to prepisat rucne.) Mozno to znie smiesne, ale z podnikatelskeho hladiska kazdy kontakt je potencionalny klient. Z toho vsetkeho prameni dalsi problem ako si sam spomenul a tou je podpora aplikacii a platforiem z externych zdrojov. Nakolko clovek z hier uz vyrastol a pracovnych aplikacii je dostatok na kazdy OS (z mojho pohladu), stale vsak prevazuje vseobecna podpora Apple a za nim Androidu, takze z toho ma WP pre mna minus. Teraz len dufam, ze sa jedneho dna dostanem na Tvoju uroven a nebudem to musiet dalej riesit. No a ak nie, tak verim ze MS aspon tento minus rychlo dobehne. Inak dakujem za Tvoj uhol pohladu, cas a ochotu podelit sa, prisiel mi Tvoj prispevok akurat vhod. Koniec koncov vzdy si rad precitam nieco konstruktivne, hoci je to aj kritika.

14.9.2012 23:07 / Ja76 (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Vazne existuje viac telefonov si ma dostal :) pozri si este raz pozorne ten clanok a pozri si co znamena dumping price a zamysli sa ci sa tu predavaju pripocitaj clo cestu atd a ak to vyjde za 750€ tak klobuk dole ale myslim ze je jasne ze sa tu teraz nebudeme bavit o biecom co chalan vonec vo svojom prisevku nemyslel. nerad by som prekrucal co chcel povodne povedat.

14.9.2012 23:42 / Brown (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Mas moje ospravedlnenie za neadekvatne prchku reakciu a sposob akym som prispevok stylizoval na Tvoju adresu. Citil som sa dolezito, ze som ten clanok konecne nasiel. Mimochodom vsimol som si to az potom, co som to poslal. Ale dakujem za doplnenie.

14.9.2012 23:10 / Ja76 (zive.sk) 2 1 nahlásiť

pochybujem ze sa to bude na slovensku predavat a ak ano tak tych 450€ za kus.

15.9.2012 14:44 / Redhat (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Počuj hnedý. ;-) To je super telefon čo píšeš. Byť tebou, kupujem letenku a idem ho kúpiť. Mohol by si mať potom najrychlejšie reštarty ( meratelne stopkami ). Pri tych tabulkovych hodnotach budeš kral. Za ty love neni co riesit. :-D

15.9.2012 17:42 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nápad s letenkou je vyborny, avsak treba ho dotiahnut k dokonalsoti tym, ze ich zoberies viac a predas. Nevyhoda toho celeho je ta, ze clovek by musel zabezpecit aj servis a predpokladam, ze na vlastne naklady. Ale potencial trhu tu je. Inak uvazujes dobre. :-)

14.9.2012 22:31 / Ja76 (zive.sk) 6 2 nahlásiť

este dodatok: "odhryznute z mozgu" pekna asociacia k apple ale neviem ci si to tak myslel, mozno si to nemyslel ako asociaciu ale ako fakt a tu ti odporucam sa zamysliet ake by to malo nasledky a hned vies ze to tak nebude.;-)

14.9.2012 23:22 / Carlo (zive.sk) 2 3 nahlásiť

HEHEHE! Prepac, ale tvoj prispevok mi nedava zmysel a jeho vyznam zrejme poznas len ty. Cital si to po sebe? Ak ho niekto pochopil, ruku hore! :-D

14.9.2012 23:27 / Ja76 (zive.sk) 3 1 nahlásiť

vedel som ze ho nepochopis ;-) v pohode mozno casom

15.9.2012 19:39 / quazak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Presne tak. nemozes mat predsa odhryznute z niecoho co nemas, ze ?

14.9.2012 17:39 / ccccc (zive.sk) 29 17 nahlásiť

VIETE CO SOM SI VSIMOL ? ze ked sa nieco pise o apple tak sa idete vseci posrat a hlavne ludia co su v skupine shit android a kritizujú a ludia skupine apple ani nepisu maju totalne v pi*i :_D ALE AK nieco sa pise o samsungu tak nikoho to nezajima a malo kto pise recenzie a uz vobec pouzivatelia apple niektory ani nevedia ze samsung vyrobil niejaku umelu šumku z nepraktickym displejom dobre ze ne 6 palcov skoro mini tablet problem vytiahnut z vrecka a to o operacnom systeme ani nehovorim Dalia vec apple by nikdy nedovolil inej značke pouzivat v zariadeniach ich IOS ! Meno znacky apple samsungu je uplne inde ! s apple sa moze rovnat jedine google ked zabudnem ze je tvorcom os androjid ale urcite nie samsung !

14.9.2012 17:46 / M2 (zive.sk) 12 22 nahlásiť

Prosimta, Lumia920 tento rok porazila iPhone5 uz len inovaciami, pricom OS je rovnako skvely a rychly ako iOS :) A tie tvoje kecy ohladom windows si strc - keby bol taky zly, davno by tu uz nebol :)

14.9.2012 17:51 / ccccc (zive.sk) 2 9 nahlásiť

nokiu som neporovnaval dokonca lumia je lepsia ako samsung mas pravdu a windows mam rad tesim sa na 8 takze neviem o com tocis ? :D

14.9.2012 17:59 / Ja76 (zive.sk) 2 1 nahlásiť

chcel som ju ale: 670€ aj s vankusikom na bezdrotove nabijanie. asi vela. treba konvertovat vsetky mp3 atd... treba mat konto na hotmail, treba vyuzivat soft na pripojenie, na markete su platene aplikacie vo su free pre android. ma malo aplikacii, no a tak som sklamany nieze by neinovovala, ale je obrovska, draha, uzavreta, zatial malo aplikacii a tak neviem skor cakam fakt na motorolu a htc. alebo ostavam pri iphone za tu istu cenu.

14.9.2012 18:43 / M2 (zive.sk) 2 8 nahlásiť

zle hovoris - cena oficialne nebola oznamena pokial viem a spekuluje sa o max 600€ (32 GB verzia) - netreba mat hotmail konto - ja mam MS live ucet na svoj gmail a v mobile mam v pohode gmail - pri windows phone 8 uz netreba zune alebo itunes-like sw (mas aj OTA konecne) - lebo na iOS su zadarmo :) (a ako bonus takmer kazda aplikacia platena ma zatial aj trial) - 100 000 aplikacii pre OS s 6% podielom ti je malo (zvlast ak pre kazdy OS su prve 2 roky najtazsie + pre MS duplom lebo vsetci hateuju MS)? Vsak preboha, android s 60% podielom ma iba 5x viac aplikacii z toho 80% je urcite balast :)

14.9.2012 18:56 / Ja76 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

viem synchronizovat kontakty z gmailu? lebo ak hej dost by ma to motivovalo, i ked 670 € je aj s vankusikom. skoda ze je velky, ale tak aj by som presiel na 820, mozno tak urobim a OTA je co? lebo to nepoznam.

14.9.2012 19:08 / M2 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

k cene - este raz, je uz oficialne potvrdena? Lebo spekulacie su o 70 eur nizsie ako pises. OTA su updaty "Over The Air" bez nutnosti pripojenia PC (a teraz som si vsimol, ze omnia7 ponuka moznost synchronizovat subory cez wifi) co sa tyka kontaktov, z gmailu som neskusal (tam kontakty nedavam ziadne), z facebooku importovalo. Podla http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp7/people/h... ... by to ale malo ist.

14.9.2012 19:46 / Ja76 (zive.sk) 2 0 nahlásiť

diky, cize cez gmail to pojde, OTA vyhovuje, a k cene je to vratane vankusika 70€ na bezdrotove pripojenie. ale 70€ pri 600€ je fuk , to uz neriesme. ja len ze by tom 899 nedal, 64G mi netreba.

14.9.2012 19:11 / Johnny (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Co si myslis, ze je to z doby kamennej ako nejaky stary SE K750i kde si ich musel mat niekde v prdeli? :) vyberas si viac alternativ z coho si kontakty synchronizujes... ci Hotmail, ci GMail atd.

15.9.2012 07:33 / matush (zive.sk) 1 0 nahlásiť

pri Apple mas iCloud...takze ani tam uz nepotrebujes iTunes...

14.9.2012 20:58 / Redhat (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Máš pravdu, dlho tu nebol. B-]

14.9.2012 17:49 / ccccc (zive.sk) 3 10 nahlásiť

A TERAZ BUDEM MAT 200 palec dole LEN PRETO ZE NA APPLE CLANKY CHODIA VIAC KRITICI AKO POUZIVATELIA :D pouzivatelia si ho kupia a neriesia to :D asi tolko

14.9.2012 18:00 / HentenTam (zive.sk) 4 7 nahlásiť

myslím, že si to práve dokonale vystihol

14.9.2012 20:29 / Carlo (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Zopakuj si gramatiku.

14.9.2012 21:55 / Trtko (zive.sk) 2 2 nahlásiť

no ja si radsej kupim niekolko androidovych samsungov ako za taku vysoku cenu v ciine vyrobeny iphone a este s roznymi obmedzeniami tykajucimi sa prenosu dat a kopirovania... nas..t im na cely v cine vyrobeny aparat...

14.9.2012 15:24 / Reagovať 7 56 nahlásiť

Za takuto cenu si radsej kupim asus padfone alebo si pockam na podstatne lepsiu Lumiu 920...uz nevedia co by za tu cinsku hracku pytali

14.9.2012 15:24 / Reagovať 2 27 nahlásiť

Drahsi iba o 50€? Kedze to nedali drahsie aspon o 500€, tak si to nekupim.:-P

14.9.2012 15:26 / pedal (zive.sk) Reagovať 22 8 nahlásiť

Inak 16GB verzia stojí 199 dolárov tak neviem prečo sú v také ceny u nás.

14.9.2012 15:32 / joool (zive.sk) 1 29 nahlásiť

ano ale z 2 rocnym $70 pausalom u operatora

14.9.2012 19:01 / Badak (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Len skoda ze Iphone 4 je teraz v USA na pausaly zadarmo, a u nas ho radsej stiahnu z predaja ako davat za euro napriklad.

14.9.2012 15:46 / 3 0 nahlásiť

Kde.?

14.9.2012 15:49 / Ja76 (zive.sk) 0 10 nahlásiť

myslim ze ked je to v $ tak asi v USA :)

14.9.2012 16:17 / Paldis (zive.sk) 1 4 nahlásiť

199 dolárov stojí v USA na paušál ;) daj si apple.com

14.9.2012 15:27 / Laco (zive.sk) Reagovať 14 23 nahlásiť

uz je to trapne a nudne, ze co clanok, tak nic ine necitat, len o ovciach... ked sa nepaci, nepozeraj, nekup to... hotovo... nikto nie je zvedavy na priblble komentare... ps.: nie som iphone fan, ale treba uznat, ze apple ma fakt kvalitne vyrobky... za aku cenu, to je uz ina debata...

14.9.2012 15:28 / yolaus (zive.sk) Reagovať 1 16 nahlásiť

hmm. cena fakt vysoka. zaujimave ze pri tej konkurencii co teraz je si dovolia nastrelit takuto cenovku. nuz bude zaujimave sledovat kolko ludi to ochotne zacaluje za telefon... ved vianoce su tu co nevidiet ;)

14.9.2012 15:32 / R (zive.sk) 0 37 nahlásiť

za take peniaze spravis detom ovela krajsie Vianoce ...

14.9.2012 15:45 / Ja76 (zive.sk) 20 2 nahlásiť

kupis im samsungS3 za 600€ ??? nokiu 920 s takmer 5'' za 600€ aha tu nie ta bude v predaji mozno az v 2013 :)

14.9.2012 15:51 / 0 22 nahlásiť

Keď písal o krajších vianociach, nemyslel tým na tebou spomínané troška predražené hráčky. Predpokladám. ;-)

14.9.2012 15:54 / Ja76 (zive.sk) 3 0 nahlásiť

Asi hej :)

14.9.2012 17:11 / Korzar (zive.sk) 2 6 nahlásiť

Aspon ntrep sprostosti S3 som kupil za 520 v eshope.

14.9.2012 17:16 / lapiduch (zive.sk) 8 4 nahlásiť

oficial samsung ? či šedivka s Poľska

15.9.2012 03:17 / lapiduch (zive.sk) 0 0 nahlásiť

čo pravda bolí :-D

14.9.2012 15:50 / NeoLeo (zive.sk) 2 12 nahlásiť

presne tak, niekomu musí poriadne hrabať keď vysolí toľko peňazí za mobil. Za to urobím rodine pekné vianoce a ešte mi ostane. Už vidím tie rady iovcí u amíkov...hmmmm to bude pokukáníčko

14.9.2012 17:17 / lapiduch (zive.sk) 3 3 nahlásiť

no čo,kupim si iphone , urobím pekne vianoce , ešte aj silvester bude fajn :-D

14.9.2012 15:47 / uzivatel (zive.sk) 30 6 nahlásiť

Ked na to nemas tak si to nekupis ! cinske srandicky ako samsung galaxy S3 si vies kupit za 300 e tak ti nikto nebrani .... iPhone bude mat iba clovek co si na neho vie zarobit .... ved octafku ma kazdy blbec ale bentley len niekto :D ved viete co tym chcem povedat ... nemas na 5 iphone tak si kup 4S ved pojde pekne dole ked pride 5ka.

14.9.2012 15:56 / Ja76 (zive.sk) 1 17 nahlásiť

kde kupim novy samsung s3 za 300€? to by som bral.

14.9.2012 19:56 / Merfi (zive.sk) 1 7 nahlásiť

2-3mesacne S3 za 350-400€ zozenies,ale novyS3 za 300€ urcite nie.To chalan riadne prehnal

14.9.2012 15:56 / Hugo (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Hehe, porovnavat iPhone s Bentley? S tym Bentleayom co takmer skrachoval a kupili ho Cinania?

14.9.2012 16:35 / 5 7 nahlásiť

kazda luxusna automobilka je v strate. To si ale hrozne prekvapeny ze?

14.9.2012 22:50 / gtfo (zive.sk) 1 3 nahlásiť

Ferrari sa darí aj v kríze, zisk firme narástol o desatinu dnesny nadpis na sme.sk

14.9.2012 17:42 / Pipo (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Bentley je vo vlastníctve VW a od hrachu má poriadne ďaleko. Každopádne Iphone je vo svete mobilov imigam ako možno BMW ale Audi ale k bentlymu ma poriadne ďaleko :D

14.9.2012 16:18 / Rura (zive.sk) 6 30 nahlásiť

Nastuduj si mapu ...samsung sa robi v korei juznej ...a tvoj ifon v cine ....takze tvoj ifon je super drahy cinsky rubish....bratm

14.9.2012 16:18 / Rura (zive.sk) 2 12 nahlásiť

Nastuduj si mapu ...samsung sa robi v korei juznej ...a tvoj ifon v cine ....takze tvoj ifon je super drahy cinsky rubish....bratm

14.9.2012 16:40 / vtipné...fakt (zive.sk) 19 2 nahlásiť

ty vravíš..... ale na mojom iphone je zozadu napisáné ze je vyrobený v californií chlapec si to trosku nastuduj dopredu a potom píš.... :)

14.9.2012 17:04 / vtipne este viac :) (zive.sk) 2 17 nahlásiť

Az na to ze skoro vsetky sucastky sa vyrobia v Cine. +++ Co sa nevyrobi tam tak doda prave Samsung kedze u neho si dava Apple vyrabat top vecicky kedze oni si dizajnerska firma a nie HW. Ale ano mas pravdu je to pravy USA vyrobok :)

14.9.2012 17:26 / martin (zive.sk) 2 11 nahlásiť

DIZAJN iphonu je z Kalifornie, kde je sidlo applu, konkretny telefon je vyrobeny uplne niekde inde

14.9.2012 17:44 / Pipo (zive.sk) 0 7 nahlásiť

Porsche Cayenne má napisané Made in Germany ale to že ho celý sťahujú z roznych štátov len na konečnú montáž do Nemecka kvoli tomu aby to tam bolo to isté máš aj na Iphone len aby to vyzeralo ako americký výrobok

14.9.2012 23:50 / 111 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Cayenne sa robí vo VW BA ale iba karoséria. potom ide na dokončenie do Nemecka.

14.9.2012 22:02 / trtko (zive.sk) 1 3 nahlásiť

iphone ako aj dalsie vyrobky od apple sa robia v Cine a to ze mas napisane nieco ine na zadnej strane je oj*b bratku :-)

14.9.2012 23:57 / xxx (zive.sk) 1 1 nahlásiť

ked uz tak tam pise designed in california manufactured in china.

17.9.2012 09:47 / ujo Jano (zive.sk) 0 0 nahlásiť

...no tu by som skor povedal ze iphone je prave ako ochtafka :P znacne predrazeny priemerny vyrobok, ktory pod tlakom firemneho marketingu vyvolava dojem luxusu a vynimocnosti :D :D podla mna si prave sedlak co ma octavku kupi ako prvy iphone. obidnva priemerne a najdrahsie vyrobky vo svojej triede...

14.9.2012 15:42 / Ty a Ja (zive.sk) Reagovať 4 7 nahlásiť

Cena je vysoka, skoda. Tiez neviem pochopit, preco neudrzia cenu na urovni 600€. Oproti 4S je to narast o 70€ v online store. Keby aspon 4S islo rapidne dole, ale znizenie o 20€ je ...

14.9.2012 19:59 / Merfi (zive.sk) 1 5 nahlásiť

A cudujes sa?Ved vzhladom na vykon 4s,iph5 nedokaze ovela viac.Bude sviznejsi ako svizny 4s? Mozno.Ale nie o tolko,aby mal niekto dovod zahodit 4s a ist do 5

14.9.2012 15:46 / Reagovať 5 48 nahlásiť

899 za 64GB? Mal by stáť aspoň 1500€!!! A skvelé, neuveriteľné a magické slúchadlá earpod , úžasný, magický, perfektný, prekrásny lightning kábel ZADARMO. Chápeš? ZADARMO! Apple, čo dodať... :-D

15.9.2012 01:10 / lapiduch (zive.sk) 2 2 nahlásiť

a ? ťamťung za 600€ je laca a super, z indukčnou nabíjačkou - nikdo nevidel nepočul, aj 64GB - nikto nevidel nikto nepočul a už je tu skoro pol roka , slúchadla Samsung EHS64AVFWE - zvukový skvost,predajte kossy,bayerdynamic,AKG - samsung ma za 5€ mega bassy a nedávajú k tomu kábel - ten si musíte dokúpiť , proste držgroši a ak ho budete nosiť vo vrecku nohavíc,bacha tie umelé hmoty okolo displeja su naprd (čo chceme od PET fliaš) , láme sa LCD

14.9.2012 15:50 / franta (zive.sk) Reagovať 1 11 nahlásiť

tak toto podla mna prestrelili. to navysenie ceny absolutne nestoji za "prinos" iphonu 5 oproti iphone 4S. navyse aj ten pretiahnuty tvar sa mi dost nepaci, LTE u nas realne nevyuzije nikto este pekne dlho cize suma sumarum, kedze cena 4S teraz klesne este viac, tak by som si kupil radsej 4S ako 5

14.9.2012 15:58 / Ja a TY (zive.sk) Reagovať 2 9 nahlásiť

Predobjednavky sa uz minuly: http://www.pda.sk/2012/09/predobjednavky-na... ... Cize nech je cana akakolvek, ludia budu kupovat ako teple rozky.

14.9.2012 17:00 / Tri bodky... (zive.sk) 2 17 nahlásiť

Len dalsi dokaz, ze ludstvo ide do prdele.;-)

14.9.2012 16:01 / PLaso (zive.sk) Reagovať 1 17 nahlásiť

nepochopim kto si toto kupi ...ten kto ma 4s nema najmensi dovod si kupovat toto pretoze za tu cenu je prinos nulovy a ten co rozmysla ze si kupi iphone tak radsej kupi 4s ktory je krajsi a ten cenovy rozdiel bude taky ze sa mu vobec neoplati priplacat za 5...nepochopim cloveka co si to kupi...

14.9.2012 16:09 / Cklasa (zive.sk) 14 8 nahlásiť

napriklad ja. Teraz mam 4ku, tu posunie v rodine. Cenu neriesim...

14.9.2012 20:45 / xtremo (zive.sk) 5 2 nahlásiť

napriklad ja si ho kupim...teraz mam rocne 4sko ktore predam za rovnake peniaze ako na pausal zoberiem 5ku apropo nieje co riesit

14.9.2012 16:02 / SGS3 (zive.sk) Reagovať 4 26 nahlásiť

Ešte stále tu niektorí budete tvrdiť, že iPhone nie je predražený?? 679 eur za najmenšiu verziu? Napríklad SGS3 v začiatkoch predaja stál u operátorov do 600 eur (v orangi 565, v O2 cez eshop 589). Pritom len HW je u SGS3 určite lepší, výkonnejší (samozrejme applisti to nepriznajú...). Podľa parametrov a podľa toho, že v niektorých veciach je až príliš obmedzený by ten iPhone 5 mal stáť niekde v rozmedzí 450-500 eur (to isté platí aj o starších iphonoch, tie mali tiež uvádzaciu cenu podobnú)...samozrejme tu teraz čakám reakcie ako...iphone má vyladený systém, nič nelaguje a podobne :-) ale to že má aj rôzne obmedzenia, to sa nespomenie nikdy...

14.9.2012 16:06 / repete (zive.sk) 4 13 nahlásiť

Ako uzivatel iPhone4, ktory ho ma takmer na den presne dva roky ti mozem povedat, ze aj iPhone laguje.

14.9.2012 22:58 / uplink (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Cortex A9 Exynos Quad 1.5 GHz. vs. unknown [asi A15 dual Core XY GHz], nechcem byť zlý, ale je mizivá šanca že bude silnejší ako ten cortex od Samsungu. Sekundárny foťák 1.9 mipix vs. 1.2 mipix pri iPhone 5 Display 921k pixlov vs. 727k pixlov pri iPhone 5 Mali MP400 vs. proprietárna Applácka grafika [A15 nejaký mišung] Gorilla 2 vs. Gorilla 1 pri iPhone 5 SuperAmoled vs. SiPS s LED podsvietením u iPhone 5 [áno, SiPS je horší, slabšie farby, uhly a vyššia spotreba] Stand-by 590 hodín vs. 225 pri iPhone 5 Talk time 21h 40 minút vs 8 pri iPhone 5. A samozrejme iPhone 5 má LTE podporu, ktorá v európe nefunguje. Áno, "máš pravdu" apple ovca, iPhone "má naozaj lepší" hardware :-)

15.9.2012 03:16 / lapiduch (zive.sk) 4 4 nahlásiť

jeeje adidas prúžky blbeček,čím viac pružkov tým viac adidas ? ešte že si nedal benchmarky,to je hlavne pri testovaní androidov takže cortex A9 je modernejší ako A15,to máš odkial a uričte horší,hlavne v spotrebe :D sekundárny foťák ,s tým si robíš srandu , 720HD to natočí aj jedno aj druhé a na Skype je jedno či 1,9 alebo 1,2MPix ,ale zadný maju oba 8MPix kým SGS3 F/2,6 tak iP5 sice trošku ale lepší F/2,4 display - to odkedy sa takto prepočítava, SGS3 ppi 306 , iP5 ppi 326 (ludske oko aj tak nevidí) a PenTile matice je určite horšia ako RGB , SAMOLED(nie plus) aj samotné android fora píšu že na slnku je horšie vidieť proti IPS LCD.aj o HTC one X píšu že má lepšie farby ako SGS3 mali 400Mp dostáva na frak proti VRX543 čo je v new iPadu (3) ,takže može byť kludne v iP5,až mali 604 sa mu vyrovnáva a ardeno 225 gorila ? to je také isté ako retina ,len slovo ktoré si jedny vybrali za tvrdosť skla druhý za kvalité IPS LCD LCD máš vyššie standby , hm kto nenabíja denne , to sú len teoretické čísla pri predaji talk time ,tak toto si pokakal chlapec ale uplne http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-s-iii-batt... ... výdrž namerana 10h.20m z 2100mAh na 3G , iP5 nevieme ale iP4s ma 7h,40m,(iP5 nude možno lepší ked ma menšiu spotrebu a väčšiu baterku) ale skôr si pozri WEB browsing cez 3G sieť,iP4s o 1h40m dlhšie :D LTE no ako by si na SGS3 mohol používať u nás nonstop,tu máš kde sa pripojíš na LTE v europe http://www.phonearena.com/news/On-which-carriers-ca... ... a no androprd ovca , o kolko to že je lepšia ta plastikova lopata

14.9.2012 16:24 / lucas (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Napis presne v com je vykonejsi SGs3 nez novy iPhone, presne specifikacie chcem vediet, podla parametrov. Vdaka

14.9.2012 18:09 / SGS3 (zive.sk) 1 5 nahlásiť

odpoviem proti otazkou a dam ti za pravdu :-) zrejme si myslíš, že SGS3 nemá lepší HW ako iPhone 5. Dajme tomu, že majú rovnaký HW, lebo iPhone lepší určite nemá, ale dajme tomu, že sú na tom v HW rovnako :-) mali by stáť teda zhruba rovnako, nie rozdiel 100 eur!! a pridajme si k tomu obmedzenia systému a telefónu ako sú: SD karty, bluetooth, iTunes, NFC a podobne...to by mala cena klesnúť ešte ozopár eur...pýtam sa teda čo tam tvorí tých 100 a viac eúr rozdiel?????

14.9.2012 18:17 / Ja76 (zive.sk) 0 3 nahlásiť

HW ma samsung lepsi urcite ved to potrebuje, to vsetky androidy, preto to ide do obrovskych rozmerov.

14.9.2012 18:22 / 0 2 nahlásiť

mozno ma iphone lepsi displey?? ale ta inovacia bude otazna, ked praskne tak sa meni nielen sklo ale cely displey.

15.9.2012 01:18 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

to sa menilo aj pri iP2 aj iP4,iP4s len 3g a 3Gs mali oddelene dislpeje od digitizeru

14.9.2012 21:39 / Jaro (zive.sk) 0 1 nahlásiť

aha ale to, že je SGS3 z plastu si si akosi nevšimol

14.9.2012 22:59 / uplink (zive.sk) 3 0 nahlásiť

ortex A9 Exynos Quad 1.5 GHz. vs. unknown [asi A15 dual Core XY GHz], nechcem byť zlý, ale je mizivá šanca že bude silnejší ako ten cortex od Samsungu. Sekundárny foťák 1.9 mipix vs. 1.2 mipix pri iPhone 5 Display 921k pixlov vs. 727k pixlov pri iPhone 5 Mali MP400 vs. proprietárna Applácka grafika [A15 nejaký mišung] Gorilla 2 vs. Gorilla 1 pri iPhone 5 SuperAmoled vs. SiPS s LED podsvietením u iPhone 5 [áno, SiPS je horší, slabšie farby, uhly a vyššia spotreba] Stand-by 590 hodín vs. 225 pri iPhone 5 Talk time 21h 40 minút vs 8 pri iPhone 5. A samozrejme iPhone 5 má LTE podporu, ktorá v európe nefunguje. Áno, "máš pravdu" apple ovca, iPhone "má naozaj lepší" hardware

14.9.2012 16:05 / Cklasa (zive.sk) Reagovať 1 16 nahlásiť

Kto chce/potrebuje/ma na to, tak kupi, ostatni maju k dispozicii siroky vyber u konkurencie...

14.9.2012 16:05 / Reagovať 2 28 nahlásiť

Akoze priznam sa chcel som si kupit tento novy iphone 5 ked bude na slovensku. bral by som verziu 64gb ale ked som uvidel tu cenu ze 899eur tak to si radsej kupim samsung galaxy S III + este aj xbox a karton cigariet :DDDD

14.9.2012 16:08 / . (zive.sk) Reagovať 2 2 nahlásiť

dnes ma asi nemá google rád .. , viem mi nikto povedat rýchlosť CPU A6 prípadne počet jadier ? neviem to nasjť na stranke apple v sekcii technikckej špecifikácii heh .. možno aj RAM a vlastne čo bude na telefóne také dokonalé keď je tu každú hodinu nový článok :) alebo si máme kupovať novú skatulku o ktorej nevieme podstatné parametre ? :-O http://www.apple.com/iphone/specs.html...

14.9.2012 16:23 / PLaso (zive.sk) 0 2 nahlásiť

to nevie nikto kedze apple to neuviedol pri prezentacii..ale predpoklada sa 2jadro a 1gb ram pretoze keby nieco z toho zvacsil pravdepodobne by sa pochvalili ze tam dali 4 jadro a vacsiu ramku...

14.9.2012 16:31 / . (zive.sk) 3 4 nahlásiť

ale veď ... to už je ako keby som došiel do obchodu a pani mi už len podala igelitku s dopredu neurčeným tovarom a poslala ma k pokladni

14.9.2012 16:39 / PLaso (zive.sk) 1 1 nahlásiť

tak ked to vydaju tak hned budu zname specifikacie aku to ma ram a kolko jadier tak ked to pojdes kupovat do obchodu uz budes vediet a ked to predobjednas a nebude sa ti pacit tak do 7 dni mozes vratit bez udania dovodu...a to s tym ze to ma 2 jadra je velmi pravdepodobne si zober ako sa apple chvali kazdou blbostou pri tom telefone keby mal 4 jadra tak by to urcite povedali podla mna a nie len ze je ten procesor 2 krat rychlejsi ako pri 4s...ani GPU neni specifikovane len ze je lepsie ako u 4S...

14.9.2012 19:43 / chewelles (zive.sk) 2 4 nahlásiť

A načo ti je výkonný HW keď všetko ide na 100% bez problémov.To je vyladenosť SW voči HW a to je najväčšie + iPhonu.A o dlhoročnej podpore nehovoriac.Napr. 3GS čo už je dosť starý phone bude mať ešte aktualizáciu na najnovší iOS.Ktorý 3 či 4 ročný Android fone ma podporu najnovšieho SW???Odpoveď: ŽIADNY

14.9.2012 16:20 / Amnart (zive.sk) Reagovať 3 8 nahlásiť

je to len natiahnute 4S s novym procesorom a ceny rastu, rastúúúúúú 3-[, co im uz kompletne sibe, za co ? inak v usa na apple stranke stoji 650 dolarov=503,49€, aj keby sa nejaka dan a clo priratali tak ako by sme sa dostali na cenu 679€ ?? ako ?? ved 679€ je=876,59 dolarov, tak tu sa kradne

14.9.2012 16:51 / Cklasa (zive.sk) 1 2 nahlásiť

k sume 650$ pripocitaj 99$ za druhy rok zaruky, ktory mas u nas standardne. Preved na eura, pripocitaj 20% DPH a mas viac ako 680€.

14.9.2012 16:31 / ubx (zive.sk) Reagovať 3 12 nahlásiť

no a co, ked bude drahsi? ludia, ktori si kupuju iPhone, si ho nekupuju kvoli technickym parametrom a podobnym (im vacsinou nic nehovoracim) veciam, ale preto, ze je to iPhone - uz od prveho, ktory nevedel robit skoro nic, je to len o image. A preto oblubene porovnavanie pomer cena/vykon s Nokiami, Samsungami atd... straca na zmysle. A Apple len skusa, kam si moze dovolit cenu vysrobovat.

14.9.2012 16:39 / lucas (zive.sk) 3 4 nahlásiť

Ano mas pravdu lebo samsung a nokia sa vedeli teleportovat ze ?achh

14.9.2012 16:34 / lucas (zive.sk) Reagovať 14 33 nahlásiť

Ach, citam tie prispevky resp. reakcie na prispevky, co tu pisete od kedy mal vyjst novy iPhone 5. Neda mi nereagovat uz. Hned na zaicatok upozornim ze som uzivatelom BlackBerry Bold. Pisem to pre ludi co maju velmi tazke srdce na apple a konkretne na iPhone. Chcem sa opytat kolko stoji SGs3? Myslim ze cena je okolo 550Eur, niekde aj 600Eur. Ked si zoberieme Bazos tak cenovo iPhone 4s a SGs3 je rovnaka. A ked si zoberieme ze napr. v anglicku dostanem ku 40 librovemu pausalu iPhone za 99libier tak sa pytam ze kde je chyba? No ta bude asi u nasich smiesnych operatorov ze, preco nedaju ku 50e pausalu iPhon za 99e? Preco potom ludia atracujete ze aky je drahy a ovecky si ho tak ci tak kupia, ale ved ked mam 600Eur na novy plastovy Samsung tak mam aj 800Eur na novy iPhone len s tym rozdielom ze viem ze za 800Eur mam kvalitu a nie kvantitu v podobe plastu, a v podobe dajme do toho vsetko a vela. Kebyze samsung vyrabal telkace ktore su naozaj good a jeden druh mobilov ze chcu priamo bojovat s konkurenciou nepoviem nic, ale chcu byt TOP firma chcu byt viac nez rovnoceny applu, ale to by nemohli vyrabat, 15 druhov mobilov, xyz TV, notebookov, chladniciek, praciek, vysavacov, tabletov atd atd atd ... toto top firma nemoze zvladnut, lebo zase robia len kvantitu a nie kvalitnu. Ake su naslapane nove mobily a za lepsiu cenu a v lepsej vybave, pytam sa ktore? Vy si vsetci myslite ze ked mate nadupany stroj s 12mpx fotakom, s NFC, s LTE, s podporou micro SD, atd atd ze je to super mobil a ze funguje tak ako ma?To neznamena ze ked ma vsetko a vela ze je spickovy mobil, to mi pripada ako cim viac pruzkov tym viac adidas ze? Kto z vas si kupi dodatocne ku novej nokii extra bezdrotove nabijanie za cca 50-70e, aby sa nezabudlo ta podlozka musi byt ako klasicky adapter pripojena k sieti.kto z vas, na plno vyuziva na Slovensku NFC a LTE?a hl. mi napiste ze kde ? ze vam tak neskutcone chybaju v iPhone? kebyze sa to dalo naplno vyuzivat nepoviem nic, ale momentalne nie je kde, a naco zbytocne zatazovat system. Konfiguracie Hardwaru su skoro v kazdom mobile rovnake (a je len na sikovnosti dotycneho programatora ako to dokaze dat do kopy HW a SW a samozrejme je to jeho Know-how neznamena ze cim viac mam v tom telefone tym mi to lepsie funguje) ci v Nokii, Samsungu, HTC atd atd tak prestane tu pisat ze iPhone je shit a slaby a neviem co (mali ste uz novy v ruke pracovali ste s nim, robili ste testy?atd)ked mometnalne su vsetky telefony rovnocene, a ked uz niekto nieco pise tak si aspon precitam o dannom mobile jeho konfiguraciu. Nokia je aj u mna tohto roku top co predviedla, ale viete ako v skutocnosti funguje s WP 8 ? Asi tak ako to predviedli ze po 3 hod zamrzol a cakalo sa za technikom aby ho prisiel spojaznit, ked predstavovali SGs3 po 5 hodinach sa mi prehrieval v ruke,zacal svojvolne zapinat-vypinat aplikacie a bol fakt ze nepohodlny pri ovladani jednou rukou, na oko vyzera good ale to je vsetko, a toto su podla vas spickove mobliy? Ved ten HW a SW nespolupracuje ani zdaleko tak, ako v produktoch od applu. Moja manzelka tuzila po iPhone, dostala ho ako darcek (S4), 2 dni nevedela co kde je a ako funguje, sadla si k netu, pocitala co treba a dnes povedala ze iPhone by nevymenila za nic ine, a to mala od Samsungu, Nokii, cez HTC, Sonycka hadam vsetko. Proste to je telefon ktory ked zoberiem do ruky a zacnem s nim surfovat po nete, tak mi nezamrzne, nerestarte sa sam od seba ako 70% nokii, nevypdava mi signal ako v HTC alebo Huawei, nepriehrieva si mi v rukach ako to je u Samsungu. K tomu fotaku iSight, bol som na dovolenke, od rodicov som dostal digi fotak znacky Samsung 12mpx fotak stal okolo 200e, manzelka fotila fotky iPhonom ja digi fotakom, tie fotky ma iPhone o triedu lepsie ako v posratom digi fotaku, a na to som neprisiel len ja, ale kopec ludi co vlastnia IPhone, ze tie fotky su tak kvalitne fotene ze dali dole nie jedene digi fotak, a je to tak. Novy iPhone nepresiel velkou dizajnovou revoluciu, ale prisiel s tym co je trendy a co sa ludom paci a preco si iPhony kupuju. Dostal take vylepsenia co su porovnatelne alebo rovne s konkurenciou, co nezatazuje ich system, baterku co funguje na velmi dobrej urovni, nic viac nic menej. Vsetko je len hra a apple teraz len bude cakat s cim vyjde Samsung alebo HTC alebo ... Inac s tym SW ste ma tu pobavili, hl. blabal - mas pravdu apple nic nevyraba, SW im tvori team od Samsugu a hlinik sa vyraba z plastu. Na zaver, nebudem pisat kto som a co som, len podotknem chodim skoro na vsetky event´s co sa konaju ci je to apple, samsung, nokia, huawei, htc ... mam moznost skusat telefony a pisat o nich. Momentalne nie je lepsie vyladeny telefon ako iPhon, bohuzial je to tak, aj ked dizajnovo je vela telefonov krajsich nez je iPhone, ale ta kopatibilita HW a SW je uchvatna a nechyta sa na to zatial nik. Howk

14.9.2012 16:44 / 4 5 nahlásiť

tl;dr

14.9.2012 16:47 / Vilo (zive.sk) 5 22 nahlásiť

ked niekam idem a chcem si nieco skopirovat do telefonu, tak nepotrebujem sa srat s iTunes, chcem zapojit USB a robit co treba. a nie, nepotrebujem si kupovat iSluchadla, iNabijacku a iVsetko za iPredrazene eura, len preto aby som bol medzi nastrocnymi slecnami zaujimavy a cool

14.9.2012 16:57 / lucas (zive.sk) 8 4 nahlásiť

nedobre pises, staci ked si to hodis na iClound das synchonizaciu a mas to aj v mobile :-) GL

14.9.2012 17:12 / Tri bodky... (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Mudro vravis. V nasich koncinach s lahko dostupnym a superrychlym internetom je iCloud idealne riesenie. Nechapem ludi, co ho este nevyuzivaju.:-D

14.9.2012 23:54 / 0 3 nahlásiť

veľa šťastia s 1gb filmom :)

15.9.2012 03:23 / lapiduch (zive.sk) 1 2 nahlásiť

vilko vidíš aký si zaostalý pri Iphone užnemusíš ani to USb zastrkovať stačí wifi a sojí sa z itunes ,kde je všetko prehladne a skopírujem si ty to potom lovíš na SD karte ale maš mass storage fotky a videa si nakopíruješ z iphone do akehokolvek kompa

14.9.2012 16:47 / PLaso (zive.sk) 3 9 nahlásiť

mas vo vela veciach pravdu ale s niecim nesuhlasim...napr. ze plast je horsi...pokial je ten plast dobre spraveny tak je lahky a hlavne sa nerozbije ten telefon pri kazdom druhom pade...mozno tento iphone 5 tiez nie ale 4s mala sestra raz jej padol na zem a pukol jej uplne cely displej...to podla mna nie je kvalita...a co ide o nokiu mam lumiu 800 a podla mna je to velmi kvalitny telefon system je odladeny rychly predpokladam ze WP8 bude podobne na tom....fotak na lumia 920 bude velmi kvalitny podlozku dokupovat tam nemusis pri 920 je v baleni...apple do balenia ani sprostu redukciu neda na ten novy konektor musis dokupit za 30 dolarov...

14.9.2012 16:54 / lucas (zive.sk) 5 4 nahlásiť

tu sa mylis lebo pri prezentacii bolo jasne povedane ze podlozka nie je sucastou balenia, a bude sa kupvat samostatne ako pruslusenstvo cena sa bude pohybovat okolo 50e, neviem ako na SVK. WP8 s lumiou 920 spolupracoval dobre ale po par hodinach klasicke zmrzanie, a toto ja nemusim ... ale display ti pukne pri kazdom padne ked padne ako setrin iPhon, tu ide o to ze ten zadny hlinik by mal vydrzat viac ako plast. Uvidime pady som s nim neskusal...

14.9.2012 17:51 / M2 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

920 to ma mat v baleni, 820 za priplatok/dokupenie

14.9.2012 19:14 / Johnny (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Si musis robit prdel :) mal som Samsung Omnia 7 od juna 2011 po jun 2012 a teraz mam Lumiu 800 a ani na jednom modeli som nezaznamenal zamrznutie... to potom myslis zamrzanie, ze ich das do mraznicky ci co? ;-)

14.9.2012 19:36 / lucas (zive.sk) 1 1 nahlásiť

nie normalne zamznutie sys. ze pisem e-mial na nete, a telefon cuduj sa svetu normalne zamrzne a asi po 5 min musim vybrat baterku a zapnut ho. samozrjeme ze pisem o Nokii Lumia

14.9.2012 19:43 / Zaklinac (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak to je velmi, ale naozaj velmi zriedkavy problem u WP. Mne sa to tiez este nestalo, ani nikomu, koho poznam.

14.9.2012 19:45 / Johnny (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Nokia Lumia 920 ma vyberatelnu baterku? You dont say ;-)

14.9.2012 20:00 / lucas (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Ja som pisal o 920 ? vidis to tam niekde? ach

14.9.2012 20:06 / Johnny (zive.sk) 0 1 nahlásiť

"WP8 s lumiou 920 spolupracoval dobre ale po par hodinach klasicke zmrzanie, a toto ja nemusim ... " napisal si to dost frustrujuco ;-) tak teda potom s ktorou Lumiou?

14.9.2012 20:23 / lucas (zive.sk) 2 0 nahlásiť

co som pisal o vyberatelnej baterke tak jasne ze nie nove lumie, ale tie co je dostat v oragne alebo kde ... toto bolo normalne zamrzanie, vypnes jednu aplikaciu ides do druhej a ostane vysient na co ja viem 30 sekund ... ale inac good telefonik, velmi pekne spracovany display, nokia sa konecne odrazila nahor som zvedavy co s nim urobi cas a hl to WP8 ... ja som fakcal niekedy vyhradne len na Nokii

14.9.2012 20:27 / Johnny (zive.sk) 0 1 nahlásiť

To bola zrejme Lumia 610 alebo 710... neni to zrovna trieda ktora sa da staviat proti iPhonu... skor taky mid-end. Osobne na svoju 800ku nedam dopustit, a to som po HTC Blackstone a starom PDAcku od Aceru Windows na smrt nenavidel :) na to, aky bol Windows pomaly dokazal toho dost vela zmenit a brutalne zrychlit... ked si vezmem, ze ten system je len 2 roky na trhu a predstavim si, kde bol android po dvoch rokoch na trhu, tak mam pocit, ze Windows ma naskok

14.9.2012 17:03 / Ja76 (zive.sk) 1 3 nahlásiť

iphone 4 padal vela krat ale puzdro urobilo co malo. kupte jej outdoor telefon

14.9.2012 17:52 / M2 (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Cize iPhone je dokonaly, len pre pouzitie treba obal, aby sa nerozbil, ventilator, aby sa neprehrial, kupit sluchadla, aby si pocuval hudbu ... a z 899€ dostaneme vyse 1000 :)

14.9.2012 18:50 / Ja76 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

no ja by som si kupil obal na kazdy (nooutdoor) telefon, ale tak ako myslis, mozno cakas ze samsung by sa jej neposkodil, neviem. 899 je vela pisem o 670€ ale asi sa nesustredis pri citani. porovnavam ze stoja cca rovnako, rychle su rovnako, android vdaka HW, iPhone vdaka vyladeniu iOS. androidov je vela tazsie sa to googlu vyladuje, no ale tak maju kopu zakaznikov viac ako apple. :) nebudem ich pomenovat ovce lebo to nieje moj sposob zivota :)

14.9.2012 19:09 / M2 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Tak zalezi od stavby - mam omnia7 a padla mi z vysky asi 1,5 metra na strkove podlozie (take ake sa dava na parkoviska) a vysiel som z toho iba s poskrabanim krytu baterky :)

15.9.2012 03:25 / lapiduch (zive.sk) 0 1 nahlásiť

keby spadol na displej nevieš ako by to dopadlo,SGS3 pad na beton z 1,5m neprežilo tak ako iP4s

14.9.2012 17:25 / PLaso (zive.sk) 0 1 nahlásiť

videl som prezentaciu ceskych zastupcov nokia a hovorili ze lumia 820 ju nebude mat a budes musiet dokupit aj s krytom ale v baleni 920 bude....neviem teda

14.9.2012 17:25 / PLaso (zive.sk) 0 0 nahlásiť

videl som prezentaciu ceskych zastupcov nokia a hovorili ze lumia 820 ju nebude mat a budes musiet dokupit aj s krytom ale v baleni 920 bude....neviem teda

14.9.2012 16:59 / Ja76 (zive.sk) 0 2 nahlásiť

no si to vystihol, toto som naznacoval svojimi komentmi ale asi som mal velke ocakavania od citatelov ze si to uvedomia. mame na trhu telefony co stoja cca rovnako a jeden je vyladenejsi a ostatne papierovo vykonnejsie, ale fakt cakam ze mi niekto odpovie kde kupim novuS3 za 300€ lebo potom kaslem na iPhone, alebo kde kupim tri vykonejsie telefony ako iphone za 670€. Vazne som cakal odpoved. najhorsie ze samsung stoji 600 a je to super cena iPhone stoji 670 a je to strasne predrazene. Nokia no uvidime vraj 600€ len je velka a zaujimave bude to bezdrotove nabijanie ktore ma indukcnu technologiu s vankusikom ?? chce to niekto za 70€ aj by sim bral nokiu lenze na 7.8 vraj nejde dobre synchronizacia treba hotmail, vyhladava cez bing a hlavne vraj google na exploreri blbne, len som to cital v diskusiach cize tieto veci neviem potvrdit mozno to pisali nejake iovce mozno zeleny pandrlaci co nechu wim8 neviem.osobne vsak iphone 670 vs. samsung 600€ cakam na htc to snad nesklame a mozno motorola s intelom potesi.

14.9.2012 17:08 / lucas (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Bohuzial tak to proste je, ludia vidia a pocuju len to co chcu. Ceny su primerane iPhon je bol a vzdy bude o nieco drahsi, ale nie su to velke rozdiely medzi konkurencoiu ved aj novy huawei P1 stoji tusim okolo 450e. Proste tu je to ze marketing nasi operatorov na SVK sa riadi heslom, cim viac zaplat za mobil a a tym drhasi pausal budes mat.

14.9.2012 17:14 / wired (zive.sk) 2 2 nahlásiť

samsung za 600e zozenies s 32gb kartou.kolko stoji iphone 32gb?

14.9.2012 17:02 / ubx (zive.sk) 3 2 nahlásiť

uz mas povysavane, ze tolko vypisujes? :-) dovolim si vyabstrahovat tvoj siahodlhy prispevok do jednej vety: telefon, ktory sa mi najviac paci, ma vsetko, co mi treba (pripadne som schopny pouzit) a vsetky ostatne, co maju daco navyse, su skarede, zle, imperialisticke a nedemokraticke a teda zbytocne. :-)

14.9.2012 17:12 / lucas (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Suhlasim ja som uzivatel BlackBerry, ktory ma co treba mne ;-)

14.9.2012 17:02 / Peter (zive.sk) 5 6 nahlásiť

Lukas Ty si asi drzal ho..no v ruke a nie IPhone inak tu nemozes pisat tu kopu nezmyslov o uzasnosti a vyladeni.Problemy zo so signalom primeros zadarmo aby si sa niekde dovolal ci na to si nejako nepametas,trapas prehrievane slaba vydrz na baterku tak by som sa drzal stou kvalitou pri zemi.Je to taky isty smejd ako ine telefony len za inu cenu..:-)).Ale ako sa hovori,,Blbi lidi taky lidi,Aple jich ma rad,,

14.9.2012 17:18 / lucas (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Mas pravdu tvojho som drzal ;-) vsetko dobre

14.9.2012 19:54 / Effe (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Keď si taký múdry ako riaditeľ všehomíru, objasni nám, ako súviseli problémy prvej várky zariadení so signálom s podla teba zlou vyladenosťou systému ? Lebo ako je všeobecne známe, bol to problém hardwaru. A s tou slabou výdržou na baterku si snáď robíš prdel. Keď som sa rozhodoval pred dvomi rokmi či telefón s Androidom alebo iOS, odradili ma kamaráti Androidisti s tým, ako sa vytešovali že im telefón vydrží od rána takmer do večera. Mne iP4 v začiatkoch vydržal dva-tri dni (samozrejme sa nebavíme o intenzívnom využívaní WiFi) a teraz už bez nadmerného hrania sa vydrží 4-5 dní. A to mám mobilný internet a skype + emaily online nonstop.

14.9.2012 17:11 / wired (zive.sk) 2 4 nahlásiť

S kvalitou fotaku v iphone si ma pobavil.dokonca foti podla teba lepsie ako digifotak za 200 s lepsou optikou?nebud smiesny.skus urobit fotku vecer a porovnaj.ak nevidis ten rozdiel,bez za ocnym (o tme ani nehovorim)btw porovnaj si fotky robene xperiou a iphonom,budes prekvapeny.co sa tyka kvality spracovania podla mna je na tom najlepsie htc.a ano apple na tom iphone okrem os skoro nic nevyraba,je to skladacka roznych komponentov (napr procesor vyraba samsung). "ale ved ked mam 600Eur na novy plastovy Samsung tak mam aj 800Eur na novy iPhone len s tym rozdielom ze viem ze za 800Eur mam kvalitu a nie kvantitu v podobe plastu" toto je co za drbnuty nazor?? ja mam vlastnu skusenost s kvalitou iphonu 4S,ktory mi v zimnych mrazoch nefungoval vobec,kolegou plastovy samsung sa len smial!a co som sa nadaval pri itunes ani nehovorim.nikdy viac. k nfc len tolko, jasne ze je podla nich nepotrebna.lebo ju nemaju patentovanu :)

14.9.2012 17:16 / lucas (zive.sk) 3 1 nahlásiť

myslim na dennom svetle, a ma kvalitnejsie fotky ako moj digi samsung , ale tvoj nazor ti nik nebrie. proste bud si iPhonista alebo nie ... nfc kde dnes vyuzijes na svk?

14.9.2012 17:20 / wired (zive.sk) 2 4 nahlásiť

tou odpovedou si len potvrdil,co som si myslel.nerozumies sa fotografovaniu ako takemu,inak by si taky blud nenapisal. otazka nie je,ci nfc vyuzijes u nas.ale preco ho nema iphone?odved je v prvom prispevku. nie nie som iphonista.momentalne mam htc a nic ine mometalne nechcem.nepotrebujem predrazeny mobil,ktory ked mi spadne,rozbuje sa.

14.9.2012 17:27 / lucas (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Prepac som len amater s canon ... daj mi e-mail poslem ti rovnaku fotku ktroa bola fotena iPhonom a Samsungom, a potom mi povedz svoj nazor. otazka je preco SGs3 nema LTE ? odpoved je jasna ... to nfc momentalne vyuzitie je take ake je, a uzivatelom plnohodntne bude stacit Passbook.

14.9.2012 17:33 / Martin (zive.sk) 3 5 nahlásiť

Taku znosku nezmyslov a hluposti som uz davno necital. To, ze si zamilovany do zn. Apple je v poriadku, to je Tvoj emocionalny postoj. Ale bezbrehe oslavne ody, hoci nemas odborne argumenty su na skodu. Porovnavat kvantitu a kvalitu je trochu od veci. To, ze len jedna divizia koncernu spolocnosti Samsung dosahuje mozno rovnako velky, alebo aj vacsi obrat ako cely Apple, predsa nehovori o kvalite. Problemy Applu u roznych vyrobkov su zname, takze skus pisat v klude a bez predsudkov. Chces tlacit nadnarodny koncern Samsung s min. 10 nasobne vacsim obratom ako cely Apple do Tvojej nacrtnutej pozicie je smiesne, hlavne ked si uvedomis, ze urcite komponenty pre Apple su prave zo Samsungu. To bolo len k ekonomickym ukazovatelom. Druhy Tvoj omyl, ze fotak v Iphone nahradi digitalny fotoaparat je len Tvoja neznalost. U normalnych fotoaparatov sa posudzuje mnoho inych dolezitych faktorov a ziaden mobil ich nenahradi.

14.9.2012 17:39 / lucas (zive.sk) 4 1 nahlásiť

Vdaka . Skoda ze nevies citat co som pisal .

15.9.2012 09:15 / 0 1 nahlásiť

Na toto mi neda nereagovat. Len pre upresnenie ekonomickych faktov Apple mal v roku 2011 revenue nieco viac ako 108 miliard usd a cisty zisk nieco menej ako 27 mld. Samsung mal v tom istom obdobi revenue nieco menej ako 148 mld usd a cisty zisk nieco menej ako 12 mld. Do debaty o tom ci je iPhone lepsi alebo horsi ako ine telefony a ci je drahy alebo nie je je zbytocne sa zapajat. Kazdy si kupi to co mu vyhovuje a na co ma peniaze. Vdaka

14.9.2012 18:46 / alex (zive.sk) 2 4 nahlásiť

lucas-mam dvojrocne htc desire,sunt oproti tymto novinkam,ale signal mi nevypadol ani raz.. a ak manzelka s iphone robi lepsie fotky ako fotoaparat samsung,poleno si ty,nezvaluj to na fotak,tebe by ani leica ci hasselblad nepomohol.:-D:-D

14.9.2012 19:05 / lucas (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Prepacte mi to. mam aj vam na oplatku poslat fotky robene iPhonom a digi samsungom?

14.9.2012 17:00 / Pepo (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

J***m radsej budem so svojou starou dobrou Nokiou 3310

14.9.2012 17:03 / viperman Reagovať 1 2 nahlásiť

tie "priplatky" za vacsiu flashovu pamat su zase na smiech a pre sprostych ludi co nepoznaju ceny... ako vzdy.. :) iba sprosty si kupi 48 giga pamate navyse (16 vs 64) za vyse 200 euro. LOL. to uz SSD disk 120-ka stoji dnes stovku :))) ah jaj....

14.9.2012 17:07 / viperman 0 1 nahlásiť

a uz nehovorim o cenach pamatovych kariet :)

14.9.2012 17:10 / Ja76 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

suhlasim 64g je predrazena jak slak, ale tak 16G je porovnatelna s nokiou a samsungom snad htc da nizsiu cenu dufam a motorolu ak bude s 3300mAh beriem aj za viac. skoda ze nokia nepristupuje ako usb ale konvertovat mp3 atd... do nokie to je detto ako itunes

14.9.2012 17:15 / viperman 0 1 nahlásiť

nic by sa applu nestalo kebyze daju najnizsiu verziu 32 gigovu aspon za tie prachy..ale zase to by nezarobili :)

14.9.2012 17:26 / lapiduch (zive.sk) 4 1 nahlásiť

ano ešte my tu napíš ake su super rýchle tie 32GB microSD karty ako to ospevuju mantáci aj na smartmanii a ešte za 10€ chip na doske je chip na doske,žiadna karta nebude nikdy tak rýchla a basta,prečo Nokia 920 nemá Sd ale priamo 32GB,to nikomu nevadí

14.9.2012 17:37 / viperman 2 8 nahlásiť

daj nejaky realny priklad alebo benchmark kolko to ma rychlost. preco by karta nemala mat rychlost ako naletovana na doske? to je to iste akurat je to naletovane, mozno tam bude o nieco horsi apristupova doba max. rychlost nema byt preco ina. napr najlacnejsia SDXC pamatova karta 64 gigova stoji 50 euro. a ma 30 MB / sec. to myslim na telefon bohato staci

14.9.2012 17:39 / viperman 2 1 nahlásiť

dalsia vec podla tvojej logicky, by naletovana ramka nekde na mini ITX doskach povedzme by mala byt veeeeeeeelmi rychlejsia ako klasicky modul do ddr slotu ;) ah jaj...

15.9.2012 03:39 / lapiduch (zive.sk) 1 2 nahlásiť

podla teba a tvojej logiky su potom všetky RAM rovnako rýchle tiež dobré a určite je r/w 150mb chipu (2,5r starého) rýchlejšie ako 30mb microSD

17.9.2012 14:14 / viperman 0 0 nahlásiť

nejako si sa zamotal. kto hovori ze kazda ram je rovnako rychla? btw medzi priepustnostou dnesnych ramiek su rozdiely do par percent ak sledujes hardware ;) 150megabit = 18,75 MegaByte ;) a ja som pisal o 30 Megabyte microSD, si pleties pojmy :) snad si nemyslis ze ten chip v iphone ma 150 Megabyte :) tolko nemali ani 2,5 rocne ani najlacnejsie SSD-cka

14.9.2012 17:23 / Cklasa (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Tak navrhni telefon a drbni don tu 120ku SSD za 100,- Ak sa ti to podari, tak velmi zbohatnes.

14.9.2012 17:38 / viperman 2 1 nahlásiť

to ssd bol iba priklad ;) a dalsia vec pozri si ceny najrychlejsich pamatoviek. proste je to iba biznis a odrb. nie je to realna cena toho kolko za to vysolia.

14.9.2012 17:12 / Snake (zive.sk) Reagovať 9 2 nahlásiť

Si uvedomte ze tento telefon nie je pre socky. Ak na to nemate tak tu nespamujte, aj tak s tou cenou neurobite nic. Samozrejme ze chudobny slovak na to nema ale napr. taky nemec cenu neriesi.

14.9.2012 17:16 / viperman 3 1 nahlásiť

este ten 16 gigovy model s prizmurenym okom. ale tie priplatky za pamat to je co? myslis ze nemec je sprosty ked vie kolko stoja pamatove karty ci ssd disky? a da priplatok za toto? stavim sa ze su aj nemci co nedaju :)

14.9.2012 17:29 / Ja76 (zive.sk) 2 2 nahlásiť

tak tak najhorsie ze htc blbne s pamatovymi karty a uz ich nechce davat ponuka obdobu iCloudu a vobec vsetci blbnu, priblizne rovnako drahe telefony, velke lopaty nadupane so 4 jadramu aby boli dostatocne rychle a nic nevydrzia iphone 225 hodin stand by, to je fakt nizka hodnota. tie One X a pod nedam do vrecka, rychlost rovnaka ako iPhone, ako fakt neviem co ti vyrobcovia chcu. to ze drbnu 4 jadro a 2G a ma to takmer 20 cm co je to za telefon. cakam novinky a vsetci sklamali. proste iphone mal byt hrubsi a s riadnou bateriou a bolo by.

14.9.2012 17:29 / Cklasa (zive.sk) 2 2 nahlásiť

ty mudrc, zisti si, kolko stoja kvalitne a rychle SDXC karty. Do iPhone totiz nejdu pomale flash paate ake su v lacnych SDHC kartach

14.9.2012 17:35 / viperman 3 4 nahlásiť

nuze mudrc...povedz kolko tvoj iphoune ma read / write napr mam strach ze v iphoune bude nejaka SDXC co zvlada povedzme 90 MB/sek. a veru taka napr 64 gigova stoji okolo 130 euro. stale je to o dost menej ako pytaju za ten 64-kovy model. uz bliklo? dalsia vec naco by niekomu boli take rychlosti? ides prenasat na tom HD filmy?

14.9.2012 17:54 / M2 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Nehovoriac o tom, ze co navysis o cenu 64GB pamete (tvojich cca 130 eur) to odradas odobratim tej 16GB (kolko, 50-60 eur?)

14.9.2012 18:52 / wired (zive.sk) 1 0 nahlásiť

chlapce,do HD kamery stacia karty s cca 30mb/s.myslis,ze mobil potrebuje viac?

14.9.2012 18:05 / Ľuboš (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

Takže Apple si cení nárast o 16GB na 110€. Načo podporu pamäťových kariet, iOvečky zaplatia :o) iPhone parametrovo velmi podobný napr. k Sony Xperia S - na Heureke minimálna cena 366€, a tá ma 32GB, Apple za také chce 789€. Čiže v prospech Sony "iba" 423€. :-D

14.9.2012 18:12 / Ja76 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

hmm lacny :) je fajn, ale co ma trapi tak az tak tie parametre nesedia aj by som velmi netvrdil ze je to ako iphone5. ale cena je vyborna.

14.9.2012 18:16 / Čipár (zive.sk) 1 0 nahlásiť

32GB Nand Flash chip, ktory nakupuju v desiatkach milionov ks stoji par dolarov, ale ked vedia zarobit, nech zarabaju, o tom je podnikanie.

14.9.2012 18:14 / iqlogic (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

Dvestošedesát ... uuuuuuu :-D

14.9.2012 18:14 / marek17 (zive.sk) Reagovať 3 4 nahlásiť

uz ked tak v tej cene 670 Euro kupite aj SAMSUNG GALAXY Note 2 n7100 http://www.sunnysoft.sk/zbozi/063ZSA-303/samsung-... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs...... a je podstate lepsi ako tento predrazeny crep. http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs...... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs...... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... " rel="nofollow">http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs... http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs...... nevidim dovod , kupovat Iphone5. http://geekaphone.com/compare/Nokia-Lumia-710-v... ... http://geekaphone.com/compare/Nokia-Lumia-610-v... ... http://geekaphone.com/compare/Nokia-Lumia-800-v... ... http://geekaphone.com/compare/Nokia-Lumia-900-v... ... http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-... ... http://geekaphone.com/compare/Nokia-C7-vs-Samsu... ...

14.9.2012 18:25 / lucas (zive.sk) 2 4 nahlásiť

to su dobre porovnania iPhone vs Samsung, ked za apple nie su dohodene udaje o teste, kedze ho nemaju, fakt klobuk dole ... a ten Note si mam kde podla teba dat ked si ho kupim ? niejaku specialnu tasku na tu tehlu budem potrebovat ..

14.9.2012 18:26 / Ja76 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

no mozno by mohol byt dovod: ze clovek ma kupene aplikacie a tak nechce si zvykat na android s podobnou cenou ak chce dost rychly phone, ci detto u nokii. ale neviem, mozno je aj iny dovod.

15.9.2012 09:24 / 0 0 nahlásiť

Ja k tomu misom dodat len to, ze podla mna najdolezitejsie je to aky je telefon pre pouzivatela resp ako sa pouziva. Mal som prednedavnom aj iphone aj samsung galaxy note a musim povedat, ze note je sice pekny ale aj dizajnovo je ovela menej vyladeny ako iphone. Vsetci sa zenu za velkymi obrazovkami ale note proste prakticky nejde ovladat jednou rukou.... A nehovoriac o tom ze ma tlacitko na pridavanie zvuku na druhje strane ako zamykanie telefonu, tak ked som chcel zamknut telefon tak som vzdy pridal zvuk... Kazdopadne mna napriklad moc netesi ze iphone zvacsuje obrazovku, lebo telefon sa da pouzivat len do urcitej velkosti. Ked prejde tento boom velkych obrazoviek a vsetci pochia ze nemusia mat tablet vo vacku tak sa vsetci vratime k telefonom ala blackberry kde sa najednoduchsie a najrychlejsie pisu napr emaily, co sa neda s iphonom alebo aj inymi telefonmy s obrazovkou porovnat. Ale je to hlavne o preferencii kazdeho cloveka, 1000 ludi 1000 chuti.

14.9.2012 18:34 / Reagovať 0 2 nahlásiť

ja mám rad môj galaxy s2.... a hotovo

14.9.2012 18:42 / Ja76 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

dobre si to napisal. kazdy ma nieco lepsie nieco horsie. ja by som bral motorolu razr so stabilitou ios :) ale tak len snivat. najlepsie by bolo mat iphone 4 s bateriou aspon 2500 mAh a operacnym iOS4. kaslem na siri, platby telefonom, widgety, facebook atd... to su hracky, tie mi netreba. ale tak toto mat asi nebudem.

14.9.2012 18:41 / Seraphim (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

no, lacné, lacné, ten rozdiel medzi verziami s rôzne veľkou kapacitou vnútornej pamäte, no krása! To bude musieť mať 64GB model každý zakomplexovanec, k tomu ojazdenú Octaviu, babenku na spolujazdca a hurá môže sa chvastať.

14.9.2012 18:56 / Maťo (zive.sk) Reagovať 0 5 nahlásiť

je to zvláštne že tie nebiednejšie krajiny to majú najdrahšie a krajiny kde majú plat o 1500 € vyššie to majú zase lacnejšie :-/

14.9.2012 18:56 / iginooo (zive.sk) Reagovať 10 7 nahlásiť

Áno, som iOvca a som na to hrdý, tí ktorí iPhone nemali, tí tu najviac béééééékajú..... Chlapci Samsungáči, zabúdate ale na jednu veľmi podstatnú vec, skúste si vaše Galaxy S3 upgrade-núť po 2 rokoch na najnovšiu verziu SW, zabudnite.... A prečo? Lebo Samsung si nedokáže urobiť vlastný SW a je odkázaný na druhého a keby ho nemal, mohol by sa s S3 akuráť tak surfovať, nebyť Googlu... Viď Apple, najnovší iOS 6 aj pre zariadenia iPhone 3GS, krása, to Vám nikto iní nedá a preto mám Apple rád... :-))))) Platí pre všetkých výrobcov MT a Smartphonov....:-))

14.9.2012 19:29 / majk154 (zive.sk) 6 12 nahlásiť

ja by som sa hanbil vyťiahnúť iphone na ulici ľuďia by myslel že som sa načisto zbláznil :)

14.9.2012 20:04 / merfi (zive.sk) 4 6 nahlásiť

majk154 mas pravdu nikdy to nesprav. Vsetko co dokazes za rok zarobit dat do telefonu je hlupost:-)

14.9.2012 20:08 / Iginooo (zive.sk) 5 4 nahlásiť

merfi, plne suhlasim... Chudáci nech radšej šúchajú nohami pod stolom a snívajú.

14.9.2012 20:19 / Johnny (zive.sk) 3 6 nahlásiť

Vidis, a preto nechcem tento telefon! Kvoli takym ako si ty :) Ludia ktori si to kupuju hlavne za ucelom ukazat sa, potreba niekde zapadnut, byt stredobodom. Ludia ktori chcu vystupit z radu ale neuvedomuju si, ze vytvaraju dalsi. A preto tie palky - pretoze ludia nerozmyslaju nad praktickym vyuzitim alebo kvalitnejsou alternativou, chcu proste to, co z nich spravi obkukavancyh - a to hlavne najpodstatnejsiu vlastnost mobilu = cena ;) Jeden podobny clovek sa mi raz cudoval, ze preco si nekupim MacBook Pro. Ked som mu povedal, ze pre mna je Mac nevyuzitelny a ThinkPad ponuka daleko pre mna praktickejsie veci - oponoval akurat tym, ze si to nemozem dovolit. Ked som mu vyklopil, ze moj IBM ThinkPad stal 3500 € a aj po 5 rokoch je cena nepouziteho kusu zo skladu niekde na hodnote 1800 €, dosli mu argumenty...

14.9.2012 20:33 / Iginooo (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Je nevyuzitelny pre teba, iní na ňom majú založené všetko. Ak bude IBM v budúcnosti ponúkať niečo ako apple, určite si ho kupím, ale zatiaľ nie. Ale súhlasím s tebou, kto to nevyúžíva, nech nechá tak.

14.9.2012 20:57 / Johnny (zive.sk) 2 3 nahlásiť

Ak si niekedy vlastnil ThinkPad, co pochybujem, dojdes k zaveru, ze porovnavat kvalitu ThinkPadu a ostatnych notakov pripadne Apple je ako porovnavat Bentley a nejake Audi... mozno, ze to Audi je teraz trend, a kazdy sa nahana za nejakou A4 alebo A6, ale to preto, lebo nikdy v Bentley nesedeli :-) notebookova rada ThinkPad sa vyraba nepretrzite uz dobrych 20 rokov... veci ako - osvetlena klavesnica, -vyberatelna DVDmechanika za chodu ihned zamenitelna za dalsiu bateriu -vydrz cez 5-6 hodin -ci blokovanie HDD pri akomkolvek prudkom pohybe v predstihu straty udajov maju uz dobrych 10-12 rockov kedy konkurencia ani nepipla o tom...neskor prisli prve kopirky od Dellu na modely Latitude (Osobne nemali to nikdy domyslene) jediny schopny konkurent bola Toshiba Tecra ktora je uz davno odpisana... veci ako napr.: 7- radova plnohodnotna klavesnica od Q do P meria 19cm s ktorou mozem pisat hodiny bez problemu ako na normal laptope... neviem ako to je v dnesnej dobe, ale kedysi to boli velke problemy s ostatnymi... nastuduj si nieco o klavesnici ThinkPadoch a preco ju oznacuju za najkvalitnejsiu zo vsetkych Trackpoint takisto... daleko rychlejsie vyuzitelne ako touchpad Summa Summarum : takze jednoducho vidis... ja si nezakladam na lesklom prenadhernom vylestenom kryte, super animackach a inych hlupostiach. Ja si potrpim na komfort pri pouzivani, bezpecnost pretrvania dat za hocijakych okolnosti a maximalnu odolnost

14.9.2012 21:12 / iginooo (zive.sk) 1 1 nahlásiť

S tebou ja sa nemám o čom baviť, nebudem tu rozpisovať letánie o tom, čo má Apple, čo ten tvoj lenovo, jedno je ale isté, vyčisti si klávesnicu, pretože ak je ten trackpad tak úžasne červený, určite máš na nej kopec bordelu.... V jednom máš pravdu, Lenovo kvalitné sú a Toshiba tiež, Dell rýchly servis, Acer nízku cenu. Ale ani jeden z nich neponúka to čo Apple... Pokiaľ si ho nemal a nevyskúšal (hlavne vo firme, kde ho má každý pracovne vyšší zamestnanec) nevieš o čo prichádzaš. Mimochodom, teraz si tu niečo písal o vystupovaní z radu, ty čo prezentuješ teraz??? A ešte jedna perlička. Pekne si to povedal, 20 rokov vyrábajú, áno, to isté.....

14.9.2012 21:25 / Johnny (zive.sk) 1 2 nahlásiť

Prezentujem to co osobne preferujem. Sprav mi laskavost a urob si poriadok trosku s firmami. To, ze teraz maju Lenovo, neznamena, ze je to to iste co IBM... Lenovo kvalitu degraduje a radu ThinkPad zabija. Ale co ti budem ja vykladat, ked ty si v niecim podobnym nikdy nepracoval :) Apple? Ja velmi nie, mal som len zapozicane hracky na skusku (tusim to bol standardny Macbook 13") ci sa mi to pozdava, tak som si tam nahodil svoje veci, pouzival som to istu dobu a vratil som to, ale brat mal iMac, Macbook, iPhone a nvm co... vsetko predal a zaobstaral si naspat Windows, pretoze to bolo nekompatibilne s tym co robi on. Vo firme kazdy vyssi zamestnanec? Pracoval som vo firme ktora dava mesacne len na paliva pre svoje LKWcka v regione Bavorska okolo 500 - 1000 000 € kazdy vyssi zamestnanec tam mal Dell alebo Toshibu v docku - paradoxne - dalsia vec o co prichadza Apple-pouzivatel... 20 rokov vyrabaju to iste - bohuzial drviva vacsina proletariatu nepochopi, pretoze nevidi nadcasovost tych veci vratane teba... preto si kupi to, co je najviac nabliskane s jednoduchym navodom na pouzitie ;-)

14.9.2012 21:30 / Iginoooo (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Veľa štastia ti prajem teda, hlavne nech to IBM poslúcha.

14.9.2012 21:27 / Iginooo (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Ty si taký typ človeka ako všetci ostatní: Naučil si sa písať na svojom Lenove a to budeš robiť do konca života, lebo iné čo? No nedokážeš. Myslíš, že v dobe cloudu, dotykových zariadení a moderných sietí nie je blbé rozprávať aká je dobrá tvoja stará klávesnica??? Predpokladám, že bežíš na OS MS Windows 2000 a Office 03, lebo to si sa naučil... Držím palce tak za 5 rokov, určite s tým prerazíš.....

14.9.2012 21:37 / Johnny (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Dalej ta uz neriesim, lebo melies z posledneho ;-) mam Win 7, 64-bit, Office 2010 striedal som vzdycky najnovsie veci... ci pri mobiloch prve Windopwsy, Androidy alebo iOS kedy to bolo in - resp. este bolo apple inovativne ... aaa ta "stara" klavesnica doteraz nema konkurenta... ak najdes jediny test, kde Apple je lepsi ako hocijaka thinkpadacka klavesnica aj z pritomnosti tak sa ti tuna verejne ospravedlnim... dovtedy howgh apple boy B-]

14.9.2012 21:56 / wired (zive.sk) 1 1 nahlásiť

zbytocne tu obhajujes neobhajitelne.ak niekto pouziva notebook profesionalne (tzn ze aj vela pise) nenajde lepsiu klavesnicu aku ma prave thinkpad.nie nahodou uz druhe desatrocie dominuju medzi business notobookmi.

14.9.2012 23:10 / Merfi (zive.sk) 0 4 nahlásiť

Johnny nemas pravdu. S3 je porovnatelne drahy.Ja si kupim vzdy to na co mam a hlavne to ,co mi vyhovuje. A ak si kupis S3,alebo nieco z vyssej rady Htc,nebudem ta urazat ako to robi ten skrachovanec,na ktoreho som reagoval vyssie Ak by to boli tak zle telefony,nemali by uspech. Ver tomu,ze ludia niesu tak v plnke,aby si mohli dovolit kupit srot za cenu priemernej vyplaty na Slovensku.

15.9.2012 01:25 / Johnny (zive.sk) 2 1 nahlásiť

Ja ti to neberiem a som rad, ked ludia vyuziju ten mobil na plne maximum. Samozrejme rovnako chapem, ze kazdy ma iny vkus. Ja hladam alternativy z rovnakej triedy a vitaza si vzdy beriem. iPhone som mal takisto v oblube, len ma sklamali po 3Gcku s nizkou inovativnostou a marketingovymi tahmi kedy inovacie boli trochu rychlejsie procaky ci LEDdiody alebo silnejsie fotaky ake mala konkurencia davno predtym. Ja len neznasam (teraz samozrejme nenarazam na teba), ked si niekto kupi mobil len preto aby bol fajnsmeker, stredobod pozornosti, aby mal nieco cim by zaujal alebo sa povysil... co robi drviva vacsina majitelov iPhonu - ci uz chces alebo nie, ale je to modny hit a robia naozaj pekny dizajn a vacsina sa chce drzat v trende...

15.9.2012 10:21 / Merfi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Johnny Mas pravdu v tom,ze vela ludi ma telefon len preto,aby sa mohli ukazat. Ale telefon vseobecne.Samsung,Htc,Iphone...Vsetky nove rady su porovnatelne predrazene a zdrojom povysenosti,ze on na to ma... To nieje iba o Iphone.Ak by to tak bolo,potom by si ho vybrala vacsina.A sam dobre vies,ze vacsina si ho nevyberie,pretoze kazdemu sa paci nieco ine Ku kradnutiu napadov sa sa vyjadroval uz skor. kradnu ich vsetci vacsi vyrobcovia tel. Takze moralka v tomto pripade dostava facku od vsetkych. A ak niekto napise,ze Iphone,Htc,Samsung,Nokia nepouziva priemyselnu spionaz,tak mi je ho uprimne luto a mal sa narodit skor.Do tohto sveta je ho skoda:-)

14.9.2012 20:19 / wired (zive.sk) 3 0 nahlásiť

merfi a ty si preco urobil? :D

15.9.2012 10:08 / Merfi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Wired Ja som mal viac dovodov. Mam iph od 3G a na ios som si zvykol.Nemam ho na machrovanie,zarabam viac ako priemerna vypl.na Sk a aj napriek tomu by som ho ako novy v plnej cene nekupil Ani nic nove v plnej cene od konkurencie.Proste si na to az prilis vazim penieaze Moj 4S som bral cez operatora a stal ma 89€

14.9.2012 21:39 / SGS3 (zive.sk) 2 1 nahlásiť

iOS 6 pre iPhone 3GS, polovica veci tam nepojde a telefon bude reagovat pomaly, mozme sa aj stavit :-) ...ale ze sa nehanbis napisat takuto vetu: "Lebo Samsung si nedokáže urobiť vlastný SW a je odkázaný na druhého a keby ho nemal, mohol by sa s S3 akuráť tak surfovať, nebyť Googlu" ... v prvom rade Samsung ma vlastny operacny system Bada, priznavam nie uplne sa podaril, pracuje vsak na novom - Tizen, spolocne s Intelom. A keby bolo najhorsie, ze nebude moct pouzivat Badu, Tizen, Android ani Windows, stale si moze dat do svojich telefonov uzavrety OS, ktorz dava do svojich low endovych telefonov, sms napises, volat s tym mozes, surfovat na nete mozes, akurat by chybal obchod s aplikaciami :-) teraz po druhe: APPLE SI NEVIE SAM VYROBIT TEN SVOJ IPHONE...keby nebolo inych vyrobcov, vratane samsungu, ziaden iphone by nebol a ten svoj vyborny iOS by tak mohol pouzivat vies kde...je dobre ze mas OS ale ked nemas telefon, nenapises sms, nezavolas, nepojdes na internet atd...

15.9.2012 03:47 / lapiduch (zive.sk) 0 2 nahlásiť

kdeže ten TIZEN ostaal ajajajaaaaaj už je v prepadlisku dejín alebo si bol posledný mesiac na marse,či mimo realitu ?

15.9.2012 12:58 / SGS3 (zive.sk) 2 0 nahlásiť

Na marse si bol asi ty :-)) lebo som pisal, ze Tizen je vo vyvoji a on naozaj je, prve telefony budu v roku 2013, takze urcite nie je v prepadlisku dejin...

15.9.2012 16:50 / Merfi (zive.sk) 0 4 nahlásiť

SGS3 To si pleskol riadnu hlupost:-D Pravdou je to,ze na 3GS nejde vsetko co ide na Iph5.Ale stale ma podporu a a ios6 do neho dostanes cez ofivcialnu podporu. A teraz k tvojmu Samsungu. Na Galaxy S funguju vsetky veci ako na S3?Jasne,ze nie. A ma Galaxy S oficialnu podpotu s verziou ako na S3?Jasne ,ze nie Stale si myslis,ze ta tvoja recyklovana pet flasa ma lepsiu podporu? Ja si to nemyslim.Ja viem,ze nema ;-)

16.9.2012 14:00 / SGS3 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

poriadne si precitaj moj prispevok, o com som pisal...kde som pisal, ze na galaxy S funguje vsetky veci co na S3??? fakt neviem kde si to nasiel, ...pisal som iba o iphone 3gs a este som pisal som o tom, ze hypoteticky v najhorsom pripade, keby nemal samsung moznost dat tam android, wp, badu alebo cokolvek ine: samsung si vie vyrobit telefon sam a supnut tam nejaky svoj uzavrety OS, ktory momentalne dava do svojich low a mid endov (samsung star a pod.),... zakladne funkcie to splni, zavolas s tym, sms napises, surfovat na nete mozes ...akurazt nemas obchod s aplikaciami kdezto apple ma iba svoj OS, telefon si sam nevyrobi, a OS mu je k nicomu, ked nema telefon B-] narazal som na prispevok jedneho diskutujuceho, ze samsung si nevie ani OS sam "vyrobit", ze si ho musia brat od googlu...akokeby si apple vyrabal vsetko sam...usmevne :-)) ...apple si nevyraba sam nic!!!!

16.9.2012 18:49 / Merfi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

SGS3 Samsung si vie vyrobit vlastny sw.A aj kvalitny sw.Android tam dava zrejme preto,lebo je momentalne dost popularny a rozsireny.To s tebou suhlasim aj ja Ale ked uz kritizujes konkurenciu,tak treba byt objektivny. Jablko podporuje stale aj 3GS.Samsung tak ani zdaleka svoje tel nepodporuje. Bral som to tak,ze jablko si kritizoval a chvalil Samsung.Pritom Samsung nema ani len snahu podporovat starsi model.Dokonca ani model,kde by sa update spravit dal. A nerobi to iba Samsung,ale aj Htc

14.9.2012 20:49 / Suchi (zive.sk) Reagovať 1 0 nahlásiť

Lenže ludia (hlavne amerika) už nechcú iPhone, oni chcú iPhone 5 a hotovo, nejaká cena ich nezaujíma.

14.9.2012 21:32 / bulinek (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Ofcee ofceee ofceeee mne ta obhajoba oveciek ze ja si ho kupim lebo nato mam pride dost detinska a tu je vidiet stado efekt..je to drahe musim to mat lebo to je urcite bomba..na to ako tu 5ku zdrzovali ziadne bomba creva to nema vazne jedine co musim uznat je sulad HW so SW ale to je tak vsetko je plno dalsich tel ktorym 5 HW konkurovat nemoze..ale darmo mozno keby neaky iny vyrobca by riskol novy tel za 1000 tak ofceee si povedia kruci to bude lepsie lebo je to drahsie...a cim drahsi mam tel tym to mam vacsie v gatiach lebo ja som niekto co si to moze dovolit..haha male ego = drahe nic..kompatibilita s ostatnymi tel. nula pripojenie pc nula ..nula...

14.9.2012 22:10 / IOvca (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Mne je to jasne, ti ktori maju IPhone4S nemaju dovod na upgrade, takmer vsetko z IOS6 tam pojde , aj panorama, mapy atd.Ti co maju Iphone 3G a 3GS maju urcite dovod na kupu iPhone5. Ja mam iCarte na 4S , cize mne sa jednoznacne iPhone 5 neoplati, ale napr o rok pokial vyjde 5S a bude mat zabudovany NFC , tak to by bol dovod na upgrade.

14.9.2012 22:41 / crash (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

inak .. cital som tu vela kritiky na design iP5 .. pozeral som par foto .. ale zda sa mi aspon podla tych foto ze je to absolutna spica designe .. nieco medzi hodinami a sperkom ... no som zvedavy ako naozaj vypada ... ina videjka ako to frci a maka su uz zverejnene tak ze je to bez kompromisu.... uvidime co prinesie dalsi rok

14.9.2012 22:57 / ger (zive.sk) Reagovať 3 1 nahlásiť

Po citani diskusii a prispevkov od iovci aj verim ze jabukvicak si kupi chladnicku samsung s napisom samsung na dverach a na zaklade oblych rohov do nej strka sim kartu lebo oble rohy ma podla jeho logiky len iphone od apple....

14.9.2012 23:05 / Reagovať 1 1 nahlásiť

Tak tie ceny už možno nazvať: "Za veľa peňazí, málo muziky". Podľa tých cien by som čakal úplný zázrak a nie to čo prezentujú. Videl som video, kde p. Jobs, ešte počas života, prezentoval víziu iPhone5 a tá sa hodne líši od reality.

14.9.2012 23:13 / merfi (zive.sk) 0 5 nahlásiť

Ved tu nieje a nema to ako zarazit.Ver tomu,ze by iph5 nebol v tejto podobe,ak by zil

15.9.2012 03:49 / lapiduch (zive.sk) 0 4 nahlásiť

ty si videl prd a nie víziu

15.9.2012 12:49 / 1 0 nahlásiť

lapiduch - Neviem ti dať link na to video. Je to už dosť dávno, ale na nejakom seminári to premietal projektorom a mal to parádne graficky spracované. Ten iPhone5, ako ho označil, mal zabuduvaný aj projektor, ktorým nasvecoval na stôl, kde bol položený klávesnicu a reagoval na prsty ako pri písaní na hw klávesnici. Dosť okolo toho vysvetľoval, ale ja buhužiaľ neviem anglicky, tak som sa to snažil pochopiť aspoň z ukážok. Určite nie som jediný, ktorý to videl. Bolo to ešte pred uvedením iPhone4 S na trh.

15.9.2012 06:43 / IOvca (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

IPhone 5 sa vypredal na predobjednavkach za 1 hod, nasledujuce predobjednavky budu mozne buduci piatok a cas dodavky sa posunul na 2-3 tyzdne.Dpc, taky zaujem som necakal...http://www.macrumors.com/2012/09/14/apple-blown-aw... ...

15.9.2012 11:13 / henho (zive.sk) 1 0 nahlásiť

necakal zaujem sak niekto z logom apple minule písal že na iTelefony sa nečaka že sú hned prístupne masám ludi , jaj a jasne ved je len jeden model rocne , ked sa caka na iné TELEFONY ( začiek )tak sa ich vyraba viac druhov a preto sa caka ....

15.9.2012 07:22 / apl (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

mna napriklad zaraza, ze doteraz mali cenu navyse za +16gb kapacity 100 eur ale teraz je to 110 eur. v USD ako som pozeral je to stale rovnako. o tom potom ze je to prehnane, ale niekto ma zase potrebu vytazit dalsich 10 eur per kus ? nehovoriac o tom ake hardcore su ceny na alze ..

15.9.2012 09:05 / wired (zive.sk) Reagovať 1 3 nahlásiť

970e za 64gb verziu (16gb=726e). jablka na tych pamatiach niekto dobre natahuje :-D inak si to neviem vysvetlit.maju najdrahsie pamate na svete :-O taky samsung s3 16gb vychadza na 573e.kolko asi tak stoji pamatova karta...ale iOvciam to nevadi,podme predavajte svoje i4 a chytro nakupujte nove modly :)

15.9.2012 11:05 / henho (zive.sk) 1 1 nahlásiť

ty koksoo vy d hodit cca 3000 - 4000€€€ za 4 roky za 4 iNiečo je slušné , skoro 1/3 za automobil , super bussines ... , krásna motorka aj mohla byt , hmm no neviem neviem .

15.9.2012 11:53 / Peťo (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Peťka??? Nechajte si ju! http://www.youtube.com/watch...

15.9.2012 13:46 / sdf (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

Kupil som cinsky mobil zte blade 2 za 150 eur. Mozno sa nevyrovna iphonu ale za tu cenu super vec, nezamrza, je rychly a ked sa mi nahodou rozbije padom na zem tak si kupim druhy. No keby sa mi rozbil iphone za 800, tak by som si druhy nekupil urcite len tak, bez vahania...B-]

15.9.2012 14:54 / camel (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

Čítam všetky tie články a príspevky o iPhone a mám dojem, že to väčšina ľudí skrátka nepochopila . Položte si všetci jednu otázku . Ak bi niekto iný vyrobil na 100 % rovnaký telefón a nie Apple, myslíte si, že bi predal aspoň tretinu z toho čo Apple . Určite nie . To som presvedčený na 100 a väčšina mi z Vás dá za pravdu . Poviete, je to preto, lebo Apple ma vynikajúci marketing . Ok - tak čo je vo firme Apple dobré - telefón , alebo marketing . Ja si myslím že marketing . Ten majú fakt dobrý . A telefón je vlastne len "slušný ". A ešte poznámka k predaju . Ak ste Američan , alebo robíte pre Americkú firmu kdekoľvek na svete v nejakej funkcii, tak je skoro povinné mať Apple . Mám s tým vlastné skúsenosti . No a hoďte si tú sumu ľudí do kalkulačky a máte predajnosť . Všetko spolu majú Tí Amíci zmáknuté na 100% . Samostatne telefón bez loga Apple bi bol len jedným z lepších .

15.9.2012 16:59 / Merfi (zive.sk) 0 1 nahlásiť

camel Daju im pistol k hlave a na zmluve bude ich mozog,alebo podpis?:-D Aj motorola je Americka firma a plati to iste aj o nich? Iph je len priemerny vyrobok a zvysok je marketing?Tak potom su naozaj az velmi dobry a zasluzia si uspech Staci pozriet telku...vidis tam v reklamach ich produkty?JA som nevidel ani jednu. Ale na S3 a kopec inych telefonov je jej tam az privela.

15.9.2012 17:43 / NeoLeo (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Nemám rád radenie tejto diskusie vôbec to nie je prehladné. Chcel som napísať tiež reakciu k určitým postom, ale to nemá cenu. Je to ako by som hádzal hrách o stenu. Počkám na vzájomný test iP5 a SGSIII a potom budem komentovať. Len si dovolím jednu poznámočku. Najsilnejšia verzia iP5 64GB je prečo taká drahá? Môžete mi niekto vecne na to dať odpoveď?

15.9.2012 18:51 / camel (zive.sk) 0 1 nahlásiť

Robil som pre amíkov . Nedajú Ti pištol k hlave ale keď nepôjdeš s nimi v rade ako ovca tak v živote nepostúpiš . Keď si s nimi nepracoval tak nekecaj . Oni ani nepoznajú iné značky . Reklama - načo ? To čo má šéf, alebo obľúbený herec alebo herečka to majú všetci . Pred 7 rokmi mali všetci Blackberry - lebo to mal každý známi v telke . Teraz majú Iph . Ja súhlasím marketing majú dobrí . Ale načo robili dobrí marketing keď je super telefón . Motorola nie je in ani v Amerike . Iba ak máš biely úsmev na dutej hlave , vlajku na psej búde , americké auto a Iph môžeš sa zapojiť do stáda . Znova tá istá otázka : Myslí si niekto že keby nejaká firma /Samsung, HTC, Nokia, Motorola , Blackberry ........................................................../ vyrobili taký istý telefón a Iphon bi neexistoval , že bi predali aspoň 30% z toho čo Apple ? Ja som presvedčený že bi nepredali ani 30 % . A to hovorí o všetkom .

15.9.2012 20:02 / Merfi (zive.sk) 0 3 nahlásiť

camel Mne nevadi telo.Na rozdiel od recyklovanej pet flase u Samsungov,ma Htc zaujimavejsi kryt.Hw maju casto krat vykonnejsi,ako ma Iph. A ak by bol v Htc ios,beriem ho hned. Mne proste android nevyhovuje.Ale len koli tomu,ze tebe ano,nebudem ta oznacovat za ovcu ;-) Je to proste tvoja volba,ja ju neriesim

15.9.2012 18:57 / zxcvb (zive.sk) Reagovať 1 3 nahlásiť

nasa rodina pravdaze uz objednala 2 ks jeden na reprezentaciu nasej rodiny pred navstevami - do sklenenej kolisky na stole pred fotelkami druhy do Auparku na posedenia na kave v otvorenych priestoroch pocas navstevnych spiciek pravda, na kavu sme vyclenili nudzove rezervy a manzelka peclivo porovnavala v ramci prieskumu ceny kavy v jednotlivych prevadzkaach , ale... Nikto si nemoze mysliet, ze nasa rodina na to NEMA !

15.9.2012 21:30 / Median1976 (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

toto je excelentna diskusia: 1) cena noveho iphone irituje hlavne androidakov 2) podla toho co citam tak cena je o priblizne 20% vysia ako u porovnatelnych mobiloch s androidom (myslim slusne androidy co sa vyrovnaju iphone s odladenym soft) i ked tu to posobi akoby bola daleko vyssia 3) uprimne nech kritizuje android ten co s nim robil aspon rok a iOS detto. moja skromna skusenost: maju vyhody aj nevyhody oboje. myslim ze dolezity je subjektivny pocit uzivatela a ten mu nevezmete, u mna vyhral iPhone ale ja som pracujuci clovek co nema cas sa hrat s mobil, chcem aby fungovalo co ma a pri androide proste boli problemy a na restarty nemam cas. keby mam viac casu tak sa hrajkam s andoidom a casom by som nan mozno nedal dopustit. ale proste vyhral iOS. ak som iOvca tak asi pre iba pre niekoho co ma nepozna, taketo oznacenie pouzit na vsetkych apple je skor vypovedajuce viac o ludoch co ho daju. inak pobavil ma prispevok ze podnikatelia maju samsung a ze chudobnejsi podla nejakej studie si kupuju stare iPhone lebo si chu nieco dokazat. ako by si chudoba kupovala stare porsche aby si nieco dokazala. asi poznam mudrych chudobnejsich ludi. aj to moze byt.

15.9.2012 21:45 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

no to som sa rozpisal :-/ ale pre istotu to porovnanie som myslel slusny android 2core 1GB = iOS jedno jadro a 512 MB mne pridu podobne a ako to bude s android 4core 2GB uz tusime iOS 2core 1GB este nevieme. Mozno sa mylim, ale tak mi to vychadza a s kolegami co sa bavime, ale mozno sa mylime. je zrejme, ze nemyslim porovnanie cez nejake softy atd.. skor uzivatelske dojmy z telefonov. a kolegovia sa dost hadaju ci samsung ci htc je lepsia volba do buducna.

15.9.2012 23:50 / Povinne Meno (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Originalny zaobleny telefon so stavovou listou... to stoji za tie peniaze. Vyzbierajte sa im, na dalsie skvele patentove vojny. Aj vladka aj ficka volia ludia len s nevedomosti. Co uz tych par co sa snazi o slobodu informacii, slobodu volby, sukromie atd.. si to vyzerie aj za vas, tak to uz chodi..

16.9.2012 01:26 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Krasny nazor. Je zaujimave, ze ludia si vyberu vzdy to vacsie zlo. (Hitler, Stalin, Meciar, Fico...) ale ako Ty vravis, "tak to uz chodi".

16.9.2012 09:14 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ze, ludia si vyberu svojho velkeho brata google co ich sleduje viac ako facebook, skvele. mas pravdu. toto je sloboda na ukor sukromia, a apple je to iste. ale tvrdit ze apple je hitler, si nejaky hnedy??

16.9.2012 15:30 / Brown (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Suhlasim s tym co si napisal. Len nerozumiem kde vidis v mojom predoslom prispevku, ze by som tvrdil ze Apple je Hitler. Inak dobre si si to prelozil, no to neznamena, ze musim byt hnedy. :-) Ty asi tiez nebudes limetka aj napriek tomu, ze si si dal take meno. Jednoducho nesnaz sa tam vidiet to, co tam nie je.

15.9.2012 23:54 / Mark (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

Iphone 5 a taký lacný? Veď sa pozrite ako v Apple Store v Trnave predávajú iPhone 4S: 16 GB - cca. 750 € 32 GB - cca. 950 € 64 GB - cca. 1050€. To si môžte overiť. Neverím, že iPhone 5 bude lacnejší ako iPhone 4S.

16.9.2012 18:51 / Merfi (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Za tie ceny to nekupi nikto.Ak tam naozaj maju take ceny,tak je to skor pracovna a nie obchod,ktory chce realne zarobit

17.9.2012 11:11 / Jozef (zive.sk) 0 0 nahlásiť

som nevedel ze v Trnave uz mame Apple Store.

18.9.2012 16:29 / Badak (zive.sk) 0 0 nahlásiť

Tak to ma lacnejsie uz aj nase piestanske Traco :-) http://www.tracocomputers.sk/1302262157/iphone-4s/...

17.9.2012 14:45 / ferdo39 Reagovať 0 0 nahlásiť

som ich predobjednal 100, už mám kúpené aj 3 stany!

22.9.2012 12:02 / pista (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Nech sa neposerú amici. Sak len skopírovali S III .

25.9.2012 05:20 / yintian (zive.sk) Reagovať 0 0 nahlásiť

Hľadáte jedinečný dizajn, doplnky a chladné gadgets pre váš iPhone 5? Potom by ste si nemali nechať ujsť! Dobrá správa! iPhone 5 (Nový iPhone) iPhone 5 príslušenstvo + náhradné diely! 30% zľava! Doprava zadarmo veľkoobchod lacnejšie! http://www.chinagadgetland.com/iphone-5-running-armband-... ...

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.