Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
Diskusia

Nový iPhone výrazne podporuje predaj smartfónov

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.82.82.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
36 príspevkov
19.9.2012 13:47 / Reagovať 7 16 nahlásiť

"Vlastnostiam najnovšieho smartfónu od majstra inovácií sme sa podrobne venovali..." Apple ako majster v inovacii? Myslite pri novom iP5?

19.9.2012 13:56 / Heh (zive.sk) 23 17 nahlásiť

Rezistyvny displej, microsim, siri, multytouch... Nech mas aky kolvek mobil dakuj zan aplle ze vyzera tak ako vyzera, lebo by si mal daku blbost s malym dislplejom a klavesnicou. Mam gs3 ale apple uznavam.

19.9.2012 15:06 / jasomto (zive.sk) 20 5 nahlásiť

triezvy nazor - vidim to podobne... a bude to pokracovat, - nanosim, - zlepsia sa 3d mapy od google po vzore apple, - co dokaze vsetko novy konektor od apple, aby to nebol druhy thunderbol v rychlosti - fast wifi - mirroring na TV, airplay, airprint - siri prinasa lepsiu hlasovu ovladatelnost vsetkych moznych zariadeni - tensie displeje, tensie telefony - lepsie aplikacie pre vsetkych (napr. po vzore intuitivneho robenia panoramy po vzore iphone5 a pod.) - iphone5 ma lepsie sluchatka a 3 mikrofony na cistenie ruchov, kedy ostatni?

19.9.2012 15:20 / Hmm (zive.sk) 6 21 nahlásiť

Človeče,ty budeš ťažký prípad....

19.9.2012 17:47 / 1 6 nahlásiť

Predstav si , ze to vsetko a este aj viac ma napr. Nokia. Na porazenie, ze ?

19.9.2012 18:05 / takveru (zive.sk) 3 1 nahlásiť

nokia je tehla a ma 140gramov ci kolko, to je aj nazor redakcie:-D

19.9.2012 21:40 / 0 1 nahlásiť

Ak je to pre teba jediny argument, si na smiech.

19.9.2012 19:56 / Rura (zive.sk) 0 3 nahlásiť

Keby nebolo nokie tak by apple nemal iphon ....ale ....technologicky pokrok musi nejak napredovat ..to je fakt .....aj ked nemyslim si ze apple udava smer ...v dnesnej dobe...uz nie ...su tu ini fachmani dnes hlavne v azii...

19.9.2012 15:20 / takveru (zive.sk) 10 12 nahlásiť

a nezabudajme ze apple doniesol do telefonov/tabletov okrem dotykovych displejov aj proximity sensor, accelerometer, light sensor, 3axis gyro, 3 mikrofony, retina, siri 3d mapy.... ...a taketo malickosti spolu s apliakciami vyuzivajuce hore uvedene robi apple kralom inovatorov B-]

19.9.2012 22:27 / 1 2 nahlásiť

To kto povedal,Steveee?Prvy iPhon sa zacal predavat 29.6.2007 v USA,vtedy uz bola davno v predaji na slovensku Nokia N95 ktora mala proxi.senzor,accelerometer aj light senzor a Nokia N80 mala proxi.senzor este o rok skor ako N95!!! 3 mikrofony ma Lumia 920,dufam ze nechces povedat ze to odkopirovala ad iPhonu???? :-D:-D:-D:-D:-D:-D

19.9.2012 22:33 / Median1976 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mozno iphone5 od N920 ;-)

19.9.2012 15:35 / 3 4 nahlásiť

Ja sa urcite nejdem hadat a tvrdit ze prvy bol samsung, alebo ze Apple sa inspirovalo u Sony a podobne a cistocne s tebou suhlasim ale tak ci onak dakovat len Applu by bolo trosku sebecke nemyslis? Aj LG s modelom prada prispelo k sucasnej podobe vacsiny modelov, microsim je akoze aka vyhoda? siri... na hranie a frajerenie? ale budis lenze to nieje vymyslel Applu, oni to len ukazali verejnosti, niekto tu spominal retinu.... aj to je ich napad? len kupena technologia od Samsungu ci LG (neviem presne) Apple je inovativny v tom ze ukazal svetu nieco co svet nepoznal ale Apple to nevymyslel, len si to dal poskladat :)

19.9.2012 15:01 / milan.ko (zive.sk) 0 10 nahlásiť

Medzi majstrov v inovaciach patri aj Nokia, ale ta malo hypuje, tak jej tak nikto nehovori.

19.9.2012 15:12 / takveru (zive.sk) 6 3 nahlásiť

na jednej strane suhlasim... snazi sa... ale co pocujes od Nokie za posledny rok je "mame novy fotak", "mame 41mpx", "mame profi fotak bez rozmazania" - skoda ze v odraze mali profi kameru naozaj :-D kym "spravy" co pocuvas okolo apple su (detailne 3d mapy, siri ovladanie, retina displeje a pod.)

19.9.2012 15:49 / milan.ko (zive.sk) 1 10 nahlásiť

41Mpix fotoaparat sa realne predava a ako dobre vies (alebo nie?), tak 41Mpix nesluzi len na frajerenie s mnozstvom megapixlov, ale je za tym brutalna technologia, ktora dava relane vysledky stabilizacia a clona na novych Lumiach je tiez realna, lebo v jednom videu su sice zabery z profi aparatov a kamier, ale v inych videach su realne zabery z realnych telefonov, dokonca odfotene a urobene priamo na mieste (googli, nebud lenivy). 3D mapy v telefone - Nokia, zadarmo navigacia v telefone - Nokia, integrovana antena - Nokia, univerzalne navigacne tlacidla - Nokia posledne lumie maju okrem stabilizovaneho fotoaparatu aj bezdrotove nabijanie a dotykovy displej ovladatelny v rukaviciach a ked sme pri displeji, z hladiska rozlisenia (body na jednotku plochy, ppi) ma viac, ako slavna Retina od Apple ... ako hovorim, inovacii ma na konte vela (aj historicky), len su prilis malo vyhypovane ... P.S.: detailne 3D mapy uz predstavila Nokia, asi dva roky dozadu, ako experiment a len pre web, ale pokial viem, plan bol portovat aj na telefony ... zial nevydalo: maps.nokia.com/3D/

19.9.2012 16:16 / takveru (zive.sk) 1 1 nahlásiť

ja s tebou uprimne suhlasim aj s mapami... vsak nokia bola dlho lidrom navigacii a pod... a bola inovatorom velmi dlho - suhlas (nemusel si taky dlhy prispevok pisat :) - ja myslim ze vsetci musia suhlasit... ale ja som to pisal z toho marketingove pohladu.. ich marketingova message posledny rok je "mame super fotak" (41mpx, neroztrasene fotky, a pod.), je to proste tragedia, prechod od symbianu na android/windows je pomaly, nemozu sa divit, ze malo ludi si to dovoli vyskusat... ten marketing musi byt kontinualny, kazdy tyzden ohlasit novu vec a postupne predstavovat lumiu napriklad az kym nevyjde na svetlo sveta... predchadzajuci pouzivatel aj tak uz pravdepodobne presiel na inu znacku, pritiahnu ho naspat iba porovnatelnym produktom s nizsou cenou bohuzial ale lahko sa moze stat, ze i lumia bude prepadak a aj momentalne mam pocit, ze dalej su firmy ako motorola, ci LG (samsung jasne tiez) - ktore si ziskavaju novych lojalnych pouzivatelov (byvalych od nokie)

19.9.2012 16:22 / milan.ko (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Tak veru :D suhlasim aj ja v tomto, ze zial, Apple to momentalne vyhrava hlavne marketingom a Nokia ot marketingom naopak riadne ... kazi :D Kazdopadne, moja povodna myslienka bol message mobilmanii, ze kral inovacii Apple zdaleka nie je, lebo kazdy vacsi hrac na mobilnom trhu ma na konte niekolko podstatnych inovacii a Nokiu som dal ako priklad, lebo sa nenadarmo stala najvacsim vyrobcom mobilov pocas uplynulych 15 rokov

22.9.2012 12:58 / Rura (zive.sk) 1 0 nahlásiť

Ha ..ze detailne 3 D mapy ..hotovaaa trageedia to je teraz ..chlapci ..darmo sa budete na mna hnevat a plut ..pravda je len jedna ..samsung je kral ! Nokia je kralovna a ipon je ich dvorny sasek ..

19.9.2012 14:52 / jasomto (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

dalsi prispevok o iphone - chodim tu velmi rad! :-D

19.9.2012 15:58 / Reagovať 3 4 nahlásiť

Majster inovacii?jedina inovacia bola uvedenie cisto dotykoveho prehravaca co vedel aj volat(dokonca) ale o mms nemal ani potuchy...IP5 nie je nicim inovativny len trochu narastol.Kral zlodejov mozno ale o inovaciach...nejako to prepiskli v redakcii:-/

19.9.2012 16:24 / jasomto (zive.sk) 6 2 nahlásiť

apple je inovator a jediny si ide vlastnou cestou ci uz v iphone (doniesli pouzitelny multitouch, accelerometer, proximity sensor, 3axis, retina, siri hlasove ovladanie, uzivatelsky OS, uplne ine 3d mapy, atd...) alebo v tabletoch (uplne nove zariadenie, ktore predali viac ludom ako ktorykolvek iny vyrobca kedy predal v celej linii svojich PC) a tiez notebookov (prvi vyhodili disketovu mechaniku, priniesli thunderbolt, super velky touchpad s multitouch, ultrabook pod 1000e, a pod 1kg mali na trhu ROK skor ako ini vyrobcovia - macbook air je najpredavanejsi notebook za poslednych 5 mesiacov atd atd atd... B-]

19.9.2012 16:33 / jasomto (zive.sk) 1 4 nahlásiť

zabudol som spomenut inovativny airplay, airmirroring - to je taky marketingovy tah - krasne sa im to musi predavat! su najlepsie pripraveni na buducnost takychto zariadeni, vsetky ich zariadenia momentalne vedia klonovat system/aplikacie na displej televizora... a nielen klonovat, ale aj doplnat (na obrazovke hra, na ipade volant, ovladanie, tachometer, mapa)... a prepnut notebook TV vzduchom nejake video/hru/fotky/hudbu tak presne toto dokaze ich tablet/notebook (s mountain lion)/iphone a oni to ani reklamovat nemusia... kazdy co spravi appku na to im to propaguje za nich - encyklopedie, vzdelavacie aplikacie, 3d hry, proste este dlho budu lidrom v tomto segmente - moj osobny nazor - nebite ma B-]

19.9.2012 17:07 / hammer (zive.sk) 2 5 nahlásiť

svako a o nokia big screen uz poculi? btw mam pocit, ze akcelerometer bol v nokiach od roku 2007 takisto ...

19.9.2012 17:36 / jasomto (zive.sk) 1 2 nahlásiť

a pouzivala nokia akcelrometer na to aby otocila displej/text, alebo sa im s tym symbian a apliakcie rozpadli? :-D

19.9.2012 17:52 / 1 1 nahlásiť

Ano, pouzivala. A nic sa nerozpadlo, tak ako dodnes, ak aplikacia nepodporuje landscape tak sa proste neotoci.

19.9.2012 18:09 / takveru (zive.sk) 3 1 nahlásiť

symbian? dakujem, neprosim B-] ty si uzivaj dalej so symbianom... proste aj dochodci zostali pri ciernobielom displeji, u teba to skoncilo pri symbiane, taky je zivot

19.9.2012 21:34 / 1 1 nahlásiť

Ty nevies ani prd o dnesnom symbiane. Na com ficis, na skle a hliniku a najdrahsom ekosysteme pre plebs ?

19.9.2012 17:22 / Merfi (zive.sk) 2 3 nahlásiť

godo Niekde si nieco cital a pises sem ako keby to boli tebou overene fakty:-D 1.)Iphone mms nemal v zakladnom sw.Ale tvrdit,ze ich nezvladal je klamstvo.Ako dokaz si prezri ci ich nemal po JB;-) 2.)Treba si uvedomit,ze bol vyrabany podla potrieb tych co ho navrhovali.V USA bol aj v tej dobe bezny net v mobile a na posuelanie fotiek pouzivali mail

19.9.2012 19:46 / Jozef Remen (zive.sk) 3 1 nahlásiť

maria brehy. Stale vytahovat MMS? No a co ze nemal?! Dalsi SW update ich priniesol. Mimochodom, nezda sa vam argumentovat s MMS trapne, v dnesnej dobe? Pouziva vobec MMS niekto ci pouzil ich vobec niekedy? MMS je mrtva vec, nastastie. Spolu s WAP a dalsimi ptakovinami opov na vytahanie penazi z vrecka. SMS budu nasledovat. Vzhladom na to, ze vyuzivaju funkcionalitu GSM siete na overenie signalu, co operatora NIC NESTOJI platit tak sialene peniaze za par bytov (!!!) je nehoraznost.

19.9.2012 19:45 / karolkok (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Redaktori z mobilmanie to robia naschval aby nam robili nervy. Tie ich nadpise o iPhone a celkovo o Apple vyrobkoch su priam "vytáčajúce". Nechapem naco tu je tolko clankov o Apple vyrobkoch. Dostavate snad od Apple nejake peniaze aby ste to pisali? Skalný fanúšik Apple vyrobkov nedá proste na ich výrobky dopustit. To co ma Apple, ale ma aj konkurencia je obhajovane v zmysle "nase je lepsie" a to co nemaju to je vraj absolutne nepotrebne. Vysvetlit si to proste nedaju. Ten isty pripad poznam u Symbianu. Par ludi z mojich znamych na Symbian dopustit neda a tiez im to nedokaze nik vysvetlit. Okrem noveho WM8 mam z kazdeho smeru aspon jeden vyrobok no ostavam u mojej RAZR Maxx len je smutne ze Android by potreboval aj 10GB RAMky v mobile. Zerie ju ako DELI tycinky. PS: Apple vyrobky su pekne, ale pri tej jednoduchosti pouzivania mi to pripada ako stare Nokie S40. Jednoduchost a vsetko slapalo bez nejakeho lagovania ci resetovania mobilu kvoli zamrznutemu systemu.

19.9.2012 20:37 / acmm (zive.sk) Reagovať 2 3 nahlásiť

citam clanky o Inteli, kde skoro kazdy zacina vetou: "Intel vyvinul a integroval ..." citam clanky o Apple, kde skoro kazdy zacina vetou: "Apple si patentoval a zazaloval ..." asi taky majster inovacii. cinska zlatanina s ukradnutymi technologiami

19.9.2012 22:02 / Kordo (zive.sk) 3 2 nahlásiť

Presne tak Iphon je ázijská zlátanina najpodradnejších výrobcov ako LG a spol a pýtajú zaň nenormálne prachy za čo mi ten prístroj nestojí. No a čo že má nejaký super display keď ho vyrába LG!!! V živote nikdy by som to nechcel a sám Apple môže byť rád že vďaka nejakej motorole vlastne existuje a ešte jedná vec aby Iphone tak rýchlo nezanikol ako vznikol lebo Google už začal bojovať proti týmto patentovým vojnám patentami od motoroly a Apple ich zneužíva a neplatí za ne tak aby ste si za chvíľku vaše Iphoniky nestrčili niekam do šuflíčka bo ich podpora môže čoskoro zaniknúť. Apple je firma zlodejov a určite na to doplatí !!! Nefandím Applu a ani nikdy nebudem a ani si ich zariadenie nekúpim a to nie pre to že naň nemám ale nemusím ich uzavretý systém a vôbec sa mi nepáči ich zmýšľanie a zlodejstvo. A čo sa týka dizajnu to oni kradnú dizajn a vydávajú ho za svoj ale nevadí pre mňa za mňa kupujte si haraburdu oblečenú do pekného kabátika za nenormálne prachy

19.9.2012 22:16 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

no dufam ze android este bude aj na htc lebo boom s win8 je najky velky.

19.9.2012 22:14 / Median1976 (zive.sk) Reagovať 2 1 nahlásiť

hmm nic proti nikomu nemam, nechcem nikoho urazit. myslel som ze apple je inovator alebo bol za jobsa. 3g bol inovativny mobil. 4 iP tiez retina display bola naj. nemyslim ze takzvane bezdrotove nabijanie je inovacia je stare aspon 6 rokov co pamatam ze ho mam nikdy by som to vsak nemazival bezdrotove. a zaujimave je ze mms je fakt uz pase ved ked uz maju aj ostatne phony intenet tak mms pouzivaju ludia iba pri komunikacii s ludmi co nemaju internet v mobile. preto to applu prislo ako zbytocnost v usa take nieco nepokladali za dolezite z dovodov ltore su zrejme avsak urobili to v aktualizacii, co mna nastvalo je sirka ze je iphone uzsi a teda prisiel o lepsiu bateriu. co mimoride divne je ze androitaci sa zastavaju wm8. to uz bobec nepochopim ;)

20.9.2012 22:24 / ferdo39 Reagovať 1 0 nahlásiť

Trochu mimo, lebo momentálne neprebieha žiadny súd, ale tu je graf ako patentové vojny vplývajú na inovácie a jasne to teraz ukázal apple s jeho iP5, ktorý má inovácií asi, že nula, lebo všetko sú bežné updaty, na ktoré sme zvyknutý u iných výrobcov, aspoň my non-iOvce: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/156204_523365354344799_728384008_n.jpg

21.9.2012 02:01 / jkgk (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

velky jobs vymyslel aj svetlo! sirte nasu pravdu dalej!

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.