Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info
http://www.zive.sk/top-produkt-2014
Diskusia

Nové mapy od Apple sú hrozné, sťažujú sa používatelia

PRIHLÁSENIE

Diskusia je možná už aj bez prihlásenia
Zadajte meno, pod ktorým budete vystupovať v diskusii
Pri príspevku bude uvedená vaša IP adresa v tvare: 54.87.180.***

Ak chcete diskutovať pod vaším Azet kontom:

Prihlásiť sa s Azet kontom

Ak nemáte ešte vytvorené konto
zaregistrujte sa.

Pridať názor Diskusie už aj bez prihlásenia!
149 príspevkov
21.9.2012 09:07 / karol (zive.sk) Reagovať 14 118 nahlásiť

to nevadi ze mapy su nepresne a neaktualne. Hlavne ze sa lesknu.

21.9.2012 18:42 / R1S0 (zive.sk) 9 20 nahlásiť

Prosim ta netrep. Je predsa vseobecne jasne,ze uzivatelia iphonu mapy nepotrebuju...

21.9.2012 19:36 / Merfi (zive.sk) 2 24 nahlásiť

R1S0 Ani nevies aku mas pravdu. Pretoze kazdy,kto navigaciu naozaj potrebuje,so ju bud kupi,alebo stiahne cracknutu Ale to,ze vyhlasovali ake su tie nove mapy uzasne a pritom je to nedorobok,svedci len o jednom Nema ich tam kto nakopat

22.9.2012 00:02 / karol (zive.sk) 2 24 nahlásiť

mas pravdu. Zabudol som ze vzdy ked Apple nejaku funkciu vynecha, je to preto, ze nikto ju nepotrebuje. A ked ju o rok prida, tak to nie je kvoli tomu aby ovce kupovali nove generacie, ale preto, ze sa situacia zmenila a zrazu tu funkciu uz vsetci potrebuju :-D

22.9.2012 20:31 / patrik (zive.sk) 0 2 nahlásiť

neviem ako ked to najde dedinu v ktorej byvam a nie je tam brezno tak to ... je bud rukami alebo ze tam to brezno nie je

22.9.2012 22:56 / l0l0 (zive.sk) 0 2 nahlásiť

stiahni si navigaciu Waze , je zadarmo, a svoj dom si tam mozes zakreslit sam a za 3 tyzdne ho mas v live mape. funguje to aj po slovensky, je k tomu slovenske diskusne forum, svoje prejdene trasy vidis na webe, vidis policajne hliadky, kolony, havarie... A Brezno tam urcite je zakreslene, s Waze som po Brezne brazdil vsetky ulicky...

22.9.2012 22:42 / MM (zive.sk) 0 16 nahlásiť

Apple logic: "If it isn't on the Apple maps, it's not a place worth going to."

21.9.2012 09:31 / Droid (zive.sk) Reagovať 11 95 nahlásiť

Pycha a pad. Apple je natolko presvedceny o svojej neomylnosti a jedinecnosti, ze raz ho to bude stat krk. Namiesto hladania sposobov, ako vyuzit spolupracu s google co najviac a ako z toho vytazit sa postavili na zadne a takto to vyzera... nech sa paci, len tak dalej.

21.9.2012 09:36 / ferdo39 15 55 nahlásiť

google maps sa nedajú ukradnúť, kúpiť, prebrať ;-) ako to spravili pri iných aplikáciach, vid. siri

21.9.2012 10:26 / kto kradne? :) (zive.sk) 7 10 nahlásiť

http://a.toprq.com/Ukw0xy...

21.9.2012 10:57 / zz (zive.sk) 9 8 nahlásiť

Takze si to zhrnieme: MS trivialny napad v europe nepatentovatelyn nejakym sposobom dostal pod pravnu ochranu = mal by byt lahko napadnutelny. A teraz sa sudi z poslednym z velkym predajcom ktory mu neplati vypalne. Zaujimave. Ja tam ziadne kradnutie nevydim len klasicku vychcanost patentove trolla.

21.9.2012 09:35 / ferdo39 Reagovať 13 68 nahlásiť

neukradli to, tak to stojí za prd. Idú do toho o čom vedia prd. Oni to chceli spustiť z roka na rok, google maps sa vyvíjajú roky (myslím aj 10 rokov), aby boli tam kde sú. Proste apple zas ukázal, že bud zoberieme to najlepšie čo už trh má, vylepšíme a dáme dohromady, alebo si niečo spravíme sami a stojí to za prd

21.9.2012 15:36 / karol (zive.sk) 3 4 nahlásiť

ehm, Google vyvija "svoje" mapy 10 rokov ? :-D Do roku 2008 pouzival mapy Navtequ - kym ich nekupila Nokia, potom zacal pouzivat Teleatlas. A az koncom 2009 presiel Google na "vlastne" mapy pre niektore oblasti - inde este stale pouziva Teleatlas.

22.9.2012 13:25 / H (zive.sk) 1 5 nahlásiť

ano, google vyvija svoje mapy 10 rokov. satelitne snimky su iba mala cast mapovych podkladov. zaklad je v gis, poi, v datach od uzivatelov.

21.9.2012 09:55 / Palo (zive.sk) Reagovať 85 25 nahlásiť

Čo tu plačete deti???? Ste zabudli ako to tu bolo iba nedávno s celým vaším slávnym GUGL??? Bolo iba pár lokalít ktoré sa dali pozerať, samozrejme Blava NÉ, kúsok stredného slovenska a ešte niečo na východe!!! A vy mi tu idete niečo rozprávať a dokonca idete porovnávať??? Žeby nám tu strašil alzheimer???

21.9.2012 10:03 / 8 56 nahlásiť

Ano tak to bolo nedavno pri Google , ale u Applu je to teraz.

21.9.2012 11:18 / Jozef Remen (zive.sk) 20 18 nahlásiť

Lenze vybudovat mapove podklady nie je sranda. Google to trvalo 10 rokov. Naozaj si niekto mysli, ze to Apple spravi za 2 dni? Z nuly? Ja beriem, mali pockat a odladit to. Nie takto. Ale je jasne, ze chyby v mapach budu. Ostatne, GPS navigacie su toho jasnym dokazom, ak nepouzivate rozum, tak vedia povodit.

21.9.2012 11:38 / ehm (zive.sk) 9 44 nahlásiť

vam musi ten apple za pouzivanie asi platit alebo co, pretoze takto branit nieco nefunkcne som uz dlho nevidel nikoho. ja mam android a google mapy su po rokoch naozaj vychytane, aj ked aj tu sa najdu drobnosti. ale napriklad nechapem preco na slovensku stale nefunguje hlasova navigacia, predavanie appiek v google play, play music, play devices atd... to su jasne minusy a urcite nemam dovod si android branit ako jediny najlepsi system na svete ako to robite vy. preco si jednoducho nepriznate ze aj apple moze mat nieco zle? ved uz ste na smiech. :-/

21.9.2012 12:52 / 2 6 nahlásiť

vsak ale aj gmail sa vyvijal, ako vsetko, jedine co mali ako pise, mali to viac doladit a neponahlat sa aby to bolo uvedene hned po uvedeni iphone...

21.9.2012 12:58 / ehm (zive.sk) 3 14 nahlásiť

rozdiel bol v tom, ze ked vznikal gmail nic lepsie na trhu nebolo. to iste siri - v case vzniku si darmo hladal na trhu podobny hlasovy engine. ale toto je proste fail a jedine slovenski ios useri si to stale musia obhajovat a kazdemu kto je proti nadavat.

21.9.2012 13:03 / 3 2 nahlásiť

to nic nemeni na tom ze apple nie je jedina frima co da na trh produkt ktory nie je dokonceny...

21.9.2012 13:28 / ty si to mylis (zive.sk) 6 1 nahlásiť

mapy nebudu nikdy dokoncene a budu sa stale zlepsovat aj tie od google, open maps alebo od hocikoho, stale budu rozsirovat detailnejsie mapy ale aj bodyzaujmu vsade kde sa bude dat... a o par rokov si tam najdes aj svoj dvor so psom, bude super virtualna realita, ze si namierim na nejaky dom a google mi vypise ze tu sidli obchod X-Y, a budes si moct prezriet jeho regale aby si si nieco chytro chytro kupil a ukaz mi ktory produkt je naozaj dokonceny, firmware updaty sa robia uz na vsetko, so vsetkym chytro chytro na trh... produkt ako iphone pokladam za jeden z tych lepsie dokoncenych (ale urcite nie dokonalych)

21.9.2012 13:35 / 2 2 nahlásiť

neviem o co ti ide, ale cely cas tu pisem: - apple nie je jedina firma ktora dala do placu nedokonceny produkt / nepisem ze je jedina - pisem asi tak 3x tuna ze mohli pockat a urobit to lepsie, nie dokonale...

21.9.2012 15:49 / ferdo39 2 2 nahlásiť

ale je jediná čo sa nahrá na dokonalú a nedala k tomu beta!

21.9.2012 15:48 / ferdo39 2 8 nahlásiť

gmail bol od začiatku betaverzia pre vyvolených, potom na pozvánky a všetko sa ladilo, testovalo, opravovalo,... a potom pustili plnú prevádzku. apple si z oviec zas spravil betatestérov, bez toho, aby povedal, že je to beta

21.9.2012 17:52 / kuckuc (zive.sk) 12 3 nahlásiť

to povedal aj tvojmu otcovi a mame dáme vam to ako nedorobok betu ,taže neručíme čo za de8ila z toho vyrastie nepočúvli a nechali to vyrásť

21.9.2012 13:33 / Zion (zive.sk) 4 2 nahlásiť

Hlasova navigacia na Slovensku cez google maps? Len to preboha nie. Mozno tak z Blavy do Senca by sa aj po dialnici dalo. Ale to mnozstvo bludov, co maju v mapach pokreslenych zo satelitnych snimkov je tak obrovske, ze pustit sa podla google mapy kdesi mimo hlavne tahy znamena robit si na konci dediny otocku, lebo cesta je starou polnackou. V horsom pripade je to koryto potoka, ktore sa niekomu na satelitnom zabere zdalo ako cesta, tak ju tam nakreslil. Pokial nezlepsia kvalitu cestnej siete (hoci aj kupenim od konkurencie), tak to bude na slovensku bieda. A podla mna to dobre vedia, preto tu nepovoluju hlasove navigovanie.

21.9.2012 14:54 / Merfi (zive.sk) 0 4 nahlásiť

ehm Ake branenie?Nieje co branit.Ak sa stazuje vela ludi na to,ze su zle,tak asi zle su. Mne osobne je to jedno len koli tomu,ze mam v iph kupenu navigaciu a verim tomu,ze ju ma bud kupenu,alebo ukradnutu vacsina ludi,co ju potrebuju. Mali pockat kym to doladia,ale to by zrejme museli platit a to sa im nechcelo.

21.9.2012 18:00 / Fantomas (zive.sk) 12 2 nahlásiť

tak pal si branit android niegde inde nie kde su clanky o apple androjid je ten najhorsi system aky existuje ma ho kazde shitne zariadenie je neovladatelny google ho nema pod kontrolou tazko sa aktualizuje a ma sameche nedostatky co sa o ios povedat neda

23.9.2012 19:18 / apl (zive.sk) 0 3 nahlásiť

cital si jeho prispevok ? .. nic neobhajuje, len ti pise ze je to narocne spravit a nepustil by to takto neodladene. chapem ze si zvyknuty na vulgarizmy ale nie kazdy tak komunikuje. ja osobne by som to tiez nepustil von v takomto stave ..

21.9.2012 15:47 / ferdo39 2 8 nahlásiť

firma ako apple spustiť takýto odpad, tak to je čo povedať. keby tam bol SJ sa to nikdy, ale nikdy nestane, on by ešte rok ostal na google maps. ale ovciam to nevadí, stále si budú hovoriť obohratú pesníčku dokola, aké je apple dokonalé

21.9.2012 11:24 / 2 14 nahlásiť

vsetko sa vyvija a mali to spustit az ked to bude na inej urovni...

21.9.2012 11:55 / fwq (zive.sk) 11 17 nahlásiť

plakat mozu iba jabukvicne iovce.. toto je problem applu ze zas oebava iovce ....

21.9.2012 12:43 / hlupak palinko (zive.sk) 6 2 nahlásiť

co to melies pozri si toto http://sk.wikipedia.org/wiki/Blava... preco by to malo byt superpresne?

21.9.2012 15:46 / ferdo39 2 6 nahlásiť

ale google o sebe nehovorí, že je dokonalé učivatelia google o google nehovoria, že je dokonalé. a decko si ty čo sa toho načítame a napočúvame, ako je apple jedinečná firma, max. jedinešný zlodeji

21.9.2012 10:02 / konkurencia (zive.sk) Reagovať 34 14 nahlásiť

ti ktori volaju po konkurencii, ti ktori nenavidia monopol, teraz nadavaju ze nejaka konkurencia vznika? ano apple je len v zaciatkoch, ale preco by som to ako firma neurobil ako 1000 requestov na mapy od google stoji 0.5$, najma ak mozu navstvit aj web. Chce si dat niekto na stranku s lepsou navstevnostou google mapu, tak vam fungovat nebude - To my sme dovolili vzniknut google mapam a google to zneuziva. Hlavne ze Vam google pekne spieva ked vam foti ulice... Google je daleko vpredu, ma cyklomapy, ma plno POI, - apple ale ide spravnym smerom. Ja tento krok od apple z jeho pohladu schvalujem aj ked stranka maps.google.com sa asi zosype a preto kazdemu odporucam open maps... :)

21.9.2012 10:10 / mentol999 (zive.sk) 4 29 nahlásiť

Aký monopol? A nokia má čo myslíš? Tiež začínali a boli funkčné? Toto je čo? polotovar? aj ten je lepší.

21.9.2012 10:14 / takveru (zive.sk) 23 18 nahlásiť

aky polotovar.... mal si to vobec v ruke? - mapy su aktualnejsie, napr. nitra obchvat konecne - mapy su full vektorove, nesekaju pri priblizovani ako google mapy - ktore priblizia, nacitaju obrazok, toto je uplne ine - nie je to tak davno, co slovensko bolo pre google len jednym velkym mestom a vsetko ostatne bolo bez detailov - google ma miliony uzivatelov co im hlasili chyby 10 rokov - pre apple je teraz najlepsi cas, aby od uzivatelov zhrnuli vsetky pripomienky a mapy opravovali tak ako to robil dlhe roky google

21.9.2012 10:18 / ubx (zive.sk) 4 17 nahlásiť

a nie je to ani tak davno, co google vobec nejestvoval a dokonca ani pocitace neboli... bavoraka bez airbagov by si kupil s argumentom, ze medak to tiez kedysi nemal? :-)

21.9.2012 10:37 / jasomto (zive.sk) 13 8 nahlásiť

nokia mapy boli funkcne? si asi nepocul o tom ako kamiony koncili na cestach v slepych uliciach... ludstvo ma kratku pamat

21.9.2012 11:28 / Palo ? (zive.sk) 15 8 nahlásiť

Ja to tvrdím stále, straší nám tu Alzheimer... Iba zábudlivci to nechcú priznať!!! :-D:-D:-D

21.9.2012 11:59 / hrthrt (zive.sk) 8 6 nahlásiť

si zas nemyl mapy s navigaciou...

21.9.2012 10:20 / mentol999 (zive.sk) 9 20 nahlásiť

Ako v začiatkoch? Apple odkúpilo firmu C3 Technologies a má ich mapy. Sranda je, že pred tým išli. Ako to? Kde bude pes zakopaný? Nič sa nedeje, oni to opravia, len spravili ZASE chybu. Len si to treba priznať a nie slepo obhajovať iPhone. Ktorý je len drahá hračka čo nezvláda základné veci ani ako uzavretý systém s40.

21.9.2012 10:28 / jasomto. (zive.sk) 10 9 nahlásiť

praveze toto su tie c3 mapy - ale teraz ich testuje velka vzorka ludi - predtym to na c3 mapach nikomu nevadilo

21.9.2012 12:01 / jtz (zive.sk) 7 7 nahlásiť

a prcky by nepomohli ako vtedy ked nebol problem s antenou? vtedy sme podla applu nespravne drzali mobili a teraz sme netrpezlivi .. ja si myslim ze taka prcka zadara by to vyriesila....

21.9.2012 12:17 / hojooo (zive.sk) 1 9 nahlásiť

Nojoo, prcka na prcka...hihi

21.9.2012 14:27 / fwq (zive.sk) 4 5 nahlásiť

myslis iovcu mentalne zakrpatenu? aj take by sa veru hodili.....

21.9.2012 11:26 / 2 3 nahlásiť

sak jasne, ale mohli to spustit troska neskor, ked budu viac vychytane muchy, urcite sa polepsia, vsetko sa vyvija, ale takto mi to pripada ze to cheli spustit potom co vydaju novy iphone a ios...

21.9.2012 11:54 / fwq (zive.sk) 4 9 nahlásiť

mas pravdu applu treba zakazat mapy lebo nebol prvy! aspon mal zapatentovat ked kradol napady... nestihol?

22.9.2012 13:27 / H (zive.sk) 0 3 nahlásiť

aha, dalsi apple retard. nikto nenadava, ze vznika konkurencia, ale ze z ios apple zobral nieco, co bolo super a nahradil to totalnym nedorobkom. takze ak na nieco ludia nadavaju, tak na mizerny produkt apple a nadavaju plnym pravom. chapes to?

21.9.2012 10:19 / iOvca (zive.sk) Reagovať 5 25 nahlásiť

Ano, satelitne mapy od Apple su v nasich koncinach zatial velky pruser, tiez cakam na appku od Google na vratenie Google maps so street view. Verim ale, ze sa Apple mapy casom zlepsia.Idealne by boli zlepsene Apple mapy so street view od Google, ale to sa zrejme nestane...

21.9.2012 11:56 / fwq (zive.sk) 6 13 nahlásiť

apple uz ani nevie kopirovat a kradnut? kam to kua speje?

21.9.2012 10:30 / konkurencia (zive.sk) Reagovať 26 9 nahlásiť

myslim ze sa tu zhrnuli vsetci androidaci a nadavaju na apple... vy mate ale zivot, gratulujem... a apple fans si ziju zivot a na forums nechodia :) alebo sa s novou mapou stratrili niekde cestou do prace :)

21.9.2012 10:35 / mentol999 (zive.sk) 6 9 nahlásiť

Niesom androiďák zalagovaný systém nechcem. Ani appleista ani uzavretý systém nechcem čo nevie základné veci . A nechcem ani WP.

21.9.2012 10:35 / M2 (zive.sk) 3 16 nahlásiť

Prosimta, to uz Bing Maps od MS je lepsie ako mapy od najbohatsej firmy na svete (a to MS doteraz z vysoka s...l na slovensko :) )

21.9.2012 10:55 / comrad (zive.sk) 5 12 nahlásiť

Apple si ale nic ine nezasluzi, len aby mu ostatni nadavali - vlastne si o to dlhodobo koleduje, co ale vobec nesuvisi s beta verziou apple maps, ktoru vydavaju za finalnu. Treba ale dodat, ze ano - samozrejme takyto apple trapas - producenta "najlepsieho" telefonu a "najepsieho OS" pre telefony na trhu - tak takyto trapas kazdeho trochu technicky zdatnejsieho usera potesi ...

21.9.2012 10:40 / Reagovať 20 12 nahlásiť

Ludia, to vzdy, ked Apple Inc uvedie nieco nove, i ked nie dokonale, vzdy sa stretne skupinka najmudrejsich a kritizuju, co sa len da. Uvedomte si a uz pochopte konecne (po 30 rokoch), ze Apple nic nerobi len tak alebo nahodne. Vzdy videl za horizont, dopredu min 5 rokov. Vsetko ma svoj dovod a aj tieto mapy. Takze, kludne si diskutujte a pridavajte jeden hodnotny nazor za druhym, ale Palo Alto je niekde inde. A vy, sedite doma alebo vo svojej praci. A urcita skupinka ludi, ktori vidia dopredu, sedia tam. Preco je tomu tak? Preco oni maju miliardy? Preco testuju technologie drahsie ako HDP SR? Len logiku do Vasho uvazovania. A ked to nedokazete, skuste inak: "Ja sedim doma ( v praci ) za mojim pocitacom. Spravujem siet za 2000 Eur mesacne. Kupujem si externe HDD, kable a sluchadla s mikrofonom. A tam, niekde v USA je firma, ktora tvori dejiny. A su to tiez ludia z masa a kosti. Takze: preco som ja tu a niektori tam?" Odpovedzte si na tu otazku a ak ostanene smutni, nevadi. Date si vecer pivko, dve, tri, pomilujete sa so zenou a budete spokojni.

21.9.2012 10:49 / mentol999 (zive.sk) 4 15 nahlásiť

Máš pravdu beriem. Len tu ide o to že tie mapy sú jeden z hlavných ťahákov iOS. A to je smutné. Keby s tým prišli po tichu a pomaly zlepšovali tak pomlčím. Ale oni veľkohubo roztrúbia aké sú super a pritom staja za h.... . doplň si sám. Pekný deň.

21.9.2012 10:55 / 0 8 nahlásiť

za tento myslitelsky prispevok by ta z palo alta deportovali naspat...preto sedis tu ( v praci)

21.9.2012 12:45 / kkkk (zive.sk) 1 9 nahlásiť

ok, idem si dat pivko, zatial mi napis cislo na tvoju zenu :)

21.9.2012 11:07 / Kuma (zive.sk) Reagovať 5 30 nahlásiť

Som sklamany... Vidno, ze uz Jobs nezije. Ked sa uvadzala Siri, tak to bola najprv beta verzia. Apple teraz len na zaklade konkurencneho boja zhorsil svoje portfolio sluzieb, naco bol standartne zakaznik u nich zvyknuty. Preco sakra, ked prejdete napriklad na android, tak je tak vybaveny funkciami, ze sa iPhone moze schovat? Ja som zaryty iPhonista. Vlastnim momentalne aj iPhone 4s. Ale toto ma prestava uz bavit. Zoberme si taky iPhone 5. V com je revolucny? Ked prisla iPhone 4, tak kazdy zasol nad tym ako pokrocila inovativnost. A teraz? Dali tam jeden riadok navyse a robia z toho to co nie je. V iPhone 4s je napriklad podtaktovany procesor A5 na 800 mhz. V iPade je procesor ten isty s taktom 1 ghz. Tak praco samra pri vyvoji A6 v novom iPhone 5 je 1ghz procesor? Ked si to vlastne uvedomite, tak toto cele nie je o zakaznikovy. Je to len o monopoloch, ktore vlastnia patenty a chcu sa iba znicit. Hladaju presne to, co mozu pouzit vo svojich pristrojoch a apple je nuteny ku tomuto, aby momentalne zaspaval cas a vracal sa spat. :/

21.9.2012 11:17 / Hmm (zive.sk) 0 25 nahlásiť

Otázky, na ktoré mi nikdy presne nebudeme vedieť odpoveď. Ale pri zapnutí trošku aspoň sedliackeho rozumu...vychádza iba jediné....je to o marketingu a umení teda chcení predať obyčajnú vec, zabalenú v peknom kvlaitnom šasi pod hlavičkou niečoho super moderného priam s mimozemskými technológiami....teda oblbovať ľudí za účelom čo najväčšieho zisku. A ono to na túto zdebyl...yzovanú spoločnosť funguje, hlavne teda v USA. Tí ľudia su zmanipulovaní, dobrovolne, nepotrebujú si argumenty overovať, nechcú a je to ich právo...stačí im, že im niekto natlačí do hlavy...toto je 2 krát rýchlejšie a má to o jeden riadok navyše a má to nový konektor, a teda hlavne že to všetko je od Apple. A histéria je na svete.

21.9.2012 11:27 / aletak chlapci (zive.sk) 3 4 nahlásiť

ved ale touto hysteriou predsa vznikov v usa aj google... a plno inych uzitocnych veci... vsetci ste konzumenti, ale na americanov nadavate ked kupuju telefon - chore

21.9.2012 11:40 / Hmm (zive.sk) 0 1 nahlásiť

súhlasím, je to presne tak.

21.9.2012 11:25 / Hmm (zive.sk) 1 5 nahlásiť

Alebo inak povedané....netuším či naozaj pod vytvorením Apple kultu boli aj dobré úmysly v prospech ľudí, ja myslím že určite áno......no čo sa týka súčasnosti, je to oba o tom ako sa čo najviac nabaliť na sfanatizovanom dave. Fanatizovanie ľudí a vytváranie stále silnejšieho kultu za účelom ryžovať na týchto ľuďoch ako sa len dá. Najlepšie na tom je, že pre to nemusia robiť nič, ani len reklamu v TV platiť...ono to jaksi funguje samo.

21.9.2012 11:34 / historia sa opakuje (zive.sk) 1 9 nahlásiť

a ked vsetci kupovali prvy mobilny telefon... tiez to bol fanatizmus? a ked vsetci kupuju auta? dalsi fanatizmus? ked to kazdy druhy chce, nemusi to znamenat fanatizmus... peniaze chce tiez kazdy, sex dtto, kazdy mate doma jeden dva mobilne telefony - to je trapas vsetkych ludi a oveciek ste vsetci sfanatizovane ovecky... a da sa to povedat aj inak... vsetko je vyrobene v cine a kazdy mate doma cinsky vyrobok... vsetci ste cinske ovecky... alebo ovecky konzumneho trhu ktoreho lakaju na to aby nieco kupil od nepamati sveta nikoho nesudim, sam mam vyrobky ktore chcem ja - ale preco sa vy nepozriete najprv do zrkadla co za plno chujovin ste si uz kupili

21.9.2012 11:46 / Hmm (zive.sk) 0 2 nahlásiť

no asi si ma nepochopil a je jedno koho to je vina. práveže som sa snažil schválne hovoriť iba o prítomnosti....to že Macintosh I či II, Ipod, Iphone Ipad boli vymyslené a hlavne teda zavedené pre široku masú ludí..to je nepochybne výsledkom hlavne toho entuziazmu a nadšenia a výnimočností ich tvorcov. narážal som na prítomnosť, lebo chalan mal nejaké otázky do vetra.... že reku momentálne je to už asi zo strany Apple iba to fanatizovaní ľudí aby na nich mohli čo najviac ryžovať. Alebo potom je tu aj B možnosť...dochádza im dych a nestíhajú...a tak musia obyčajnú a zrecyklovanú vec tlačiť ľuďom do hlavy ako niečo VAU s argumentami na úrovni pre priemerne retardovaného amíka (máme o jeden riadok viac, konektor a pod).

21.9.2012 11:58 / jasomto. (zive.sk) 4 2 nahlásiť

a boze co robi samsung s1, s2, s3... a co robi google, nesnazi sa nahodou predavat svoj notebok, telefon, operacny system chce presadit - preco asi to ze sa vyrobok vylepsuje je len dobre... nikto netvrdi ze kazdy si musi kupit hned novy telefon, sam mam 4 roky stary telefon a stale mi funguje a vyhovuje... ani apple uzivatelia urcite nekupuju kazdu generaciu... si myslis, ze niekto v apple rozmysla nad tym ze im dochadza dych, pozeraju sa dopredu a snazia sa priviest nieco lepsie a lepsie a lepsie, poucit sa zo svojich chyb a to je to co ich robi lepsimi... ked boli nadsencami - su aj teraz, penazi maju dost, urcite to nerobia kvoli nim... to by sa dalo povedat potom aj o nadsencoch a vynimocnych ludi z google, samsungu, microsoftu atd.

21.9.2012 12:24 / Hmm (zive.sk) 2 6 nahlásiť

Absolútne si nepochopil čom som mal na mysli. Pozri...o tom že Jobsova vízia sem priniesla veľké veci, o tom nepolemizujem. Ani o tom, že ostatné spoločnosti sa tiež snažia čo najviac zarobiť a mať čo najväčšie marže. Vravím kriste pane o tom, že Apple tých ľudí magorí totálne...a nemusia pre to pohnúť ani prstom. Tí ľudia im zožerú úplne všetko aj s navijakom. Dôležité: NETVRDÍM že zmagorený je každý, kto si Apple produkt..a ak teda hovoríme teda o novom Iphone, kúpi a chce sa ti kliknúť tak... http://style.hnonline.sk/c3-57586550-kT0000_d-muz-... ... .... ...podľa teba toto nie je fanatizmus, ktorý Apple využíva na bohapustom ryžovaní? Ako jasné, bola by to hlúpa spoločnosť, keby nechcela zarobiť. Nový Iphone nič prevratné nemá...okrem kvalitného prevedenia a údajne dobrého fotoaparátu má podpriemerné parametre. Vyslovene obyčajné a na dnešnú dobu podpriemerné parametre... čoho je to výsledok ak nie za A: nenásytnosti a chtíči dosiahnuť čo najväčšie marže (načo by som použil najnovšiu technológiu, keď tým ovcam stačí recyklovaná a aj tak za to zaplatia rovnako a bude to lámať rekordy) alebo za B: nemohúcnosti vyvinúť niečo na technickej úrovni konkurencie?

21.9.2012 13:42 / hmm? (zive.sk) 3 1 nahlásiť

samsung predava rocne 100vky!!!! novych fotakov, mobilov, televizorov a snazi sa ti nahovorit ze to ma lepsi displej, zvuk, 3d chobot, rychelsji procesor, lepsiu pamat atd atd... takze mame tu apple s 1 telefonom rocne a samsung ich ma kolko rocne? tak kto tu chce preboha zarobit a kto sa sustredi na jeden jediny telefon? apple teda bohapuso ryzuje ? (prepac to skor ostatni) ...

21.9.2012 13:47 / verutak (zive.sk) 8 2 nahlásiť

a apple vydal normalny 1 (slovom jeden) telefon ktory je rychlejsi, lepsi, lahsi, a tak dalej... urcite je v niecom iny ako tie predosle a o to ide... ty hovoris: "nic prevratne nema", "nemohucnost vyvinut nieco na urovni konkurencie", "podpriemerne parametre" apple po roku vydal JEDEN telefon a ja hovorim najtensi, lahsi a rychlejsi telefon ako predchad. generacia@ kazdy vyrobca, uplne kazdy tu vydava 100tky produktov rocne aby predal co najviac a ty tu kritizujes apple? ved apple robi vlastne to co ty tak kritizujes, sustredi sa na jeden telefon a nerobi to co ostatni ktori bohapusto ryzuju aby predavali 10 roznych telefonov aby zarobil co najviac

21.9.2012 14:39 / Hmm (zive.sk) 2 9 nahlásiť

Ty si proste ovca...infatnilná nakazená ovca....nakazená ajfon/apple mániou. Prečo? Lebo....čo prosím ťa splietaš dokopy veci, ktoré nesúvisia? Spochybňujem niekde, že nový buznafon je horší ako predchádzajúca generácia? Ja iba píšem, že na dnešnú dobu, ktorá sa ráta v mesiacoch, sú črevá buznafonu (cháp HW výbava = náklady na výrobu) priemerné až mierne podpriemerné oproti high-endu od konkurencie. Ako jasnejšie to mám pre teba napísať, ovečka? Asi nijak. To je boj s veternými mlynmi. Pretože aj keby som začal vymenúvať konkrétne porovnania, tak by si ma aj tak zrejme odbil s tým, že apple presne vie, prečo použil priemerný procesor, pamäť, displej (len mi to prosím ťa netoč o retina rozlíšení, displej vie byť zaujímavý aj onými parametrami ako rozlíšenie), batérie, SW funkcie ako napr. Mapy ...a pod. Si ješitná ješitná zakomplexovaná ovca, ktorá nevie čítať medzi riadkami a nechápe základné súvislosti v rámci diskusie. Takže komunikovať a normálne vecne debatovať a vymieňať si s tebou a tvojou družinou názory je asi absolútne zbytočné, zisťujem. Tak a teraz sa môžeš ísť plieskať o stenu a tešiť sa nad novým buznafonom ;)...určite ho už máš vytlačený na stene a vytapetovaný aj celý hayzlík.

21.9.2012 15:20 / Kuma (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Preco niekoho napadas je je sprosty, len za to, ze ma rad apple? Ja mam iPhone ale nebranil by som sa Samsungu S3... Som normalne uvazujuci a preferujem co je dobre na trhu. Hore som spomenul, ze mi trochu vadi, ze apple stagnuje. A co.. Mas tu milion ludi, ktory stale budu mliet svoje a hovorit len o tom, ze iOs, alebo android je lepsi. Ale spytam tsa ta to inak.. Bavi ta to niekoho zbytocne urazat, ked ten druhy nema aj tak na to IQ aby to pochopil? Je to vecd nazoru, ale ja by som ti nikdy nepoedal, ze si nejaky blb, co ma android... Ja ked sa budem stebou bavit, tak sa porozpravame na urovni a povieme si co je dobre a co je na p... Lebo o tom to cele je.. A nie o nenavist medzi dvoma tabormy..

21.9.2012 23:22 / hmm (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ja som nechcel nikoho napadat. osobne kurnik nic proti apple nemam, ostatne nebyt ich, tak pravdepodobne nedrzim teraz v rukach tuto moju handroid sunku, ale nieco o par generacii horsie. tu bol princip debaty uplne inde, kriste...a tie ovce si melu dookola svoje. g3 ...tak je to dobry foun, spolunazivajuca si tuto lopatku opatrila, jej funkcny potencional nevyuzije ani z 30%...skoda ze to nema o toho polcentaka az centak menej na vysku, volny priestor by tam bol. a ma zial,logicky aj svoje muchy...no je to proste android....na druhu stranu je prekvapujuco stabilny,fakt haluz,mozno sa bliska na lepsie casy...ale ta sloboda toho systemu (nie, nemyslim na piratske mp3), univerzalnost rozhrania (nabit to dokazes prakticky kdekolvek kde sa povaluje miniusb,alebo si ho za tripade kupis na najblizsej pumpe) a fakt, ze za tie nekrestanske peniaze v tom stroji mas naozaj high end a na hw sa nesetrilo ani nahodou...za svoje peniaze dostavas maximalne dostupne maximum.

21.9.2012 19:40 / Yossarian SK (zive.sk) 1 1 nahlásiť

Citam tieto vase nezmyselne suboje a rozmyslam co som za cloveka. Som cool techno maniak pouzivajuci Android alebo iovca pouzivajuca iOs? Co som podla teba, ked mam a pouzivam aktivne s jednym cislom HTC Desire HD a zaroven s druhym iPhone 4. Takisto mam a pouzivam v rodine iPad 2 a Samsung Galaxy Tab 10. Viem co je pre mna prijemnejsie, pohodlnejsie, rychlejsie ale zatial to neprezradim. Len som zvedavy, co pre vas odbornikov je taky clovek ako ja. Nikdy som nepocitoval potrebu sa vybijat na tychto forach, len ma fakt zaujima ako by ste vyriesili tuto rozpoltenie. Moj prvy smartfon bol SPV 500, potom MDA II a MDA IV, iPhone 3 a teraz tieto dva. Pred tym samozrejme kopu inych fonov, takze uz som v zivote par desiatok tisic minut prevolal, ale teraz si fakt neviem poradit. Co som to len za cloveka.

21.9.2012 19:42 / Yossarian SK (zive.sk) 2 4 nahlásiť

Hmm, uz vidim, ze som sa prezradil tym, ze pisem z iPadu. Nevadi.

21.9.2012 22:55 / hmm (zive.sk) 0 6 nahlásiť

je totalne jedno ci mas htc, alebo plnu spajzu applov. dolezite je, ze si slokojny a vies co chces a preco to chces. ovca je nieco uplne ine. iovca neznamena mat urcity druh, znacku. ovca znamena slepo nasledovat a byt fanaticky jesitny a obranny voci inemu nazoru ci dokonca faktu . mas tu v diskusii plno prikladov...normalny clovek, a zaroven uzivatel iOS zariadenia ,dokaze povedat...ano, tie mapy su spatne a nepouzitelne. naproti tomu iovca si najde 100 dovodov preco je to v poriadku...tolko cerstvy priklad za vsetky. ale samozrejme, nech si kazdy robi a hlasa , co chce. chvala bohu, mame relativnu demokraciu...pokial aj na nu nevyhlasi nuekto patentove prava ;).

22.9.2012 06:48 / Yossarian SK (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Z mojej osobnej skusenosti je to takto: IPhone pouzivam cca 4 roky, iPad 2 rok a pol. HTC Desire HD skoro 2 roky a tablet Samsung Galaxy cca pol roka. Pri akejkolvek cinnosti ako prve vzdy prirodzene beriem do ruky iPad alebo IPhone. Tazko sa to vysvetluje ludom, co nikdy apple produkty nedrzali v ruke ale z hladiska uzivania, pohodlia, ergonomie, intuitivnosti je apple daleko vpredu. Samozrejme maju vela chyb, ale pre moje potreby su apple produkts uplne inde. Take blbosti ako je vyberatelna baterka, vymenitlna SD karta a ja neviem co este som nikdy neriesil a nepotreboval riesit, pretoze iOs nikdy nepadol tak, ze by som ho musel resetovat vyberanim baterky, co sa o Android HTC neda povedat. Nepotrebujem pridavnu SD kartu pretoze 64 GB je az az. Co mi prekaza je, nepodporuju mass storage a kazdu blbost musis robit pomocou iTunes. Jedine fotografie je mozne spravovat jednoducho tak, ze ich vidis v PC ako externy disk. MP3, filmy a kadeco ine treba synchronizovat cez iTunes, co je otravne. Vydrz baterky v apple je daleko dlhsia. Ked rovnako naplno nabijes iPad a Galaxy Tab a nechas ich vedla seba bez pouzitia, tak za 4 dni v iPade kapacita klesne na cca 80-90% a Galaxy bude vybity do tla. Mozes nabijat znova. Ked naplno nabity iPhone a HTC zoberiem na bajk a zapnem v oboch Run keeper alebo Sport tracker, tak po siestich hodinach jazdy po horach bude HTC uplne vybite a teda neuchova informacie, lebo sa vypne a iPhone bude na 50%. Takychto prikladov mozem uviest mraky. Pre mna urcite skor apple products ako hocico s androidom. Teraz este mozno Samsung S3. To je len par prikladov ktore ma narychlo napadli. Kludne sa pytaj na rozdiely a skusenosti a ja ti rad odpoviem. S tymi novymi mapami to zatial vyzera na fakt velky pruser. Mam niekolko miest na svete ktore dost dobre poznam osobne aj podla Google maps a ked som ich teraz porovnaval s tymito novymi mapami, tak je to vazne zle. Som zvedavy ako si s tym apple poradi, ale obavam sa, ze niekolkorocny naskok vo vyladovani podkladov len tak rychlo nedozenie

22.9.2012 23:00 / l0l0 (zive.sk) 0 2 nahlásiť

a skusal s navigaciu Waze? je zadarmo a je aj pre android, ios, symbian. mapy moze dokreslovat kazdy, takze sa aj chybajuce cesty velmi rychlo do mapy doplnaju.

21.9.2012 13:50 / hmm? (zive.sk) 2 1 nahlásiť

a nesnivaj ze niekto vydava dokonceny produkt kazdy vyrobca vydava nedokoncene veci, potom posiela firmware updaty, softverove updaty a google ten ma vsetky proodukty v beta faze uz 5 rokov... keby to robili inak, tak raz za 100 rokov tu budes mat novy telefon, televizor, auto, ktore bude take drahe, ze ho ani nikdy neuvidis na slovensku :)))

21.9.2012 22:59 / hmm (zive.sk) 0 1 nahlásiť

ajovca jesitna, takto....o nicom takom som nesniva ani nesnivam.

21.9.2012 11:58 / gregre (zive.sk) 2 3 nahlásiť

iovca co nevie co je kupovat si predmet podla opotreby a fanaticky obhajovat ci vlastnit predmet podla znacky... kua asi zalozim sektu na SK na to dozrel cas!

21.9.2012 11:07 / HMm (zive.sk) Reagovať 14 29 nahlásiť

Usmievam sa :-D, ako tak čítam reakcie iOviec, to jest zarytých fanatikov, ktorí na rozdiel normálnych užívateľov aj z prostredia Apple produktov, majú pred očami akési iKlapky. Tak najprv chcú mať všetko špičkové a prepracované, oháňajú sa dokonalosťou a ako sú ostatní 100 rokov za nimi a kopírujú ich....ale keď im podhodí apple totálne nekvalitnú a nepoužiteľnú vec, ktorú sa snaží okopírovať od druhých (respektíve ani nie okopírovať, ale proste iba kúpia spoločnosť ktorá danú vec vyvíjala a dajú si pod to pečiatku Apple), ako teda tieto mapy....tak zrazu svoj názor dokážu otočiť o 180 stupňov....ale im to nevadí, dokonca sú na to hrdí, veď predsaj aj google nejak s mapami začáínal, vav super argument....wtf?? Kokos toto čo už je za davovú psychózu, ludkovia? :D. Si to živo predstavujem, ako ovcu dovedie nová ajmapa namiesto do Medzilaboriec niekam do tramtárie na pole...čo spraví ovca...poteší sa, veď ju navigoval ajfon/ajpad. Strašné ovce strašnééé :).

21.9.2012 11:22 / zabudlivec (zive.sk) 12 6 nahlásiť

si asi nikdy nepocul o tom ako kamiony koncili v slepych ulickach ze? si ignorant ak si nepamatas, ja sam som mal v bratislave na dlhych dieloch 10 rokov staru mapu na google podla mna ani ovce nikdy netvrdili ze je ich telefon dokonaly... len lepsi... to ty si zle vysvetlujes citany text

21.9.2012 11:38 / Hmm (zive.sk) 5 7 nahlásiť

Môže byť..mohol si mať na sebe aj 10 rokov tie isté slipy...to je v poriadku. Tvojou argumentáciou sa tuším vyfarbuješ aj ty ako ajfonovca? Nefim ešte. Ja som sa iba snažil práve že poukázať na ten paradox....že normálny človek...to je jedno č z prostredia Windows, Apple, Handroid.... keď niečo nefunguje, dokáže to priznať a zanadávať na to a poslať tú spoločnosť do zadku keď ho už vážne moc štvte. Ale vypatlaná iOvca...tá bude reagovať presne ako ty. Nevadí, že ajfon má špatnú anténu, mapy, prehrieva sa , poprípade má vadnú seériu displejov....on sa proste od radosti bude hádzať aj tak o stenu, lebo veď drýhí druhí tí druhí sú aj tak horší! N..a ak niekto na tento paradox v správaní sa poukáže, tak je nem dobre pre ovcu.

21.9.2012 11:47 / hmm? (zive.sk) 1 7 nahlásiť

na co sa mam rozculovat... snazim sa rozhodnut co si kupim... na windows som uz hromzil vela, a preto mam apple notebook a som spokojnejsi a svoju pracu spravim rychlejsie mal som skodovku a snazil som sa poucit mal som nokiu snazil somsa poucit mal som philips dvd kino snazil som sa poucit - inak asi najhorsia skusenost :))) kupil som si chlieb v bille, a snazim sa poucit!!! co je na tom zle, ukaz mi lepsie, ja si to urcite vyskusam a rozhodnem sa SAM... btw, momentalne hladam pekaren ktora nesetri na chlebe

21.9.2012 12:01 / Hmm (zive.sk) 3 2 nahlásiť

tak to ja chalan netuším čo s tvojou patovou situáciou. Hlavné je, že dokážeš pochopiť, ak som teda správne vydedukoval, že nič nedokáže byť božsky dokonalé a všetko môže (nemusí ale môže) mať aj svoje chyby. Toto je podstatné. Tak užívaj si pobyt medzi normálnymi ľuďmi ;), welcome. Aj keď paradoxne je dosť možné, že tým zdeby....lyzovanými sa žije lepšie...vychutnajú si aj howno na tanieri s pôžitkom kvalitne prepečeného stejku...zatiaľ čo "ty" si na ten stejk môžeš zájsť tak raz za mesiac a nad howienkom sa gastronomicky neodbavíš.

22.9.2012 23:02 / l0l0 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

aj tebe poradim navigaciu WAZE. dlhe diely pokrytie 110 percent.

21.9.2012 11:23 / ubx (zive.sk) 3 9 nahlásiť

no minusky ti pekne rastu :-) > namiesto do Medzilaboriec niekam do tramtárie na pole.. co je z pohladu bezneho blavaka skoro to iste :-)

21.9.2012 11:32 / Hmm (zive.sk) 5 5 nahlásiť

Neviem teraz, ako si tú narážku myslel na tie Medzilaborce a bežného blaváka, asi že keď to odnaviguje bežného blaváka nesprávne na to pole, tak nezistí rozdiel? Nefim. Ja som Medzilaborce spomenul preto, lebo tieto nové mapy od Applu že vraj majú problém hlavne v malých okresoch a v okrajových oblastiach...väčšie mestá ako Praha a hádam aj Bratislava sú že vraj OK. Takže podla tvojej infantilnej narážky a logiky, boli asi nové ajmapy robené pre bežného sedláka, ktorý na ajfon minul tri výplaty dopredu, na to, aby trafil do civilizácie do "veľkomesta".... . Že by to malo fungovať aj opačne, to už asi neni treba a to jeho trápiť nebude ;). A tak veď mínuska sú cool B-]

21.9.2012 13:33 / lapiduch (zive.sk) 2 3 nahlásiť

trepeš podklady su od tomtom . poznáš ? navigácia do auta , má problém na slovensku ?

21.9.2012 22:42 / hmm (zive.sk) 0 1 nahlásiť

netrepem http://pocitace.sme.sk/c/6541032/apple-mapy-nema... ... ale ty si mozno lapiducha trepes v pyzame.

21.9.2012 11:45 / Palo ? (zive.sk) Reagovať 6 8 nahlásiť

Mám rád "frikulínov" rozumej FREE COOL IN Čo keby ste takto odborne skritizovali Galileo zato že sú v úplných plienkach oproti GPS... Takýchto mudrcov na jedno použitie je tu každý deň veľa. Keď O2 začala stavať sieť tiež tu podaktorí mleli pántami na prázdno, a porovnávali to s Globtelom, to isté sa opakovalo aj pri 3G.

21.9.2012 11:57 / H (zive.sk) 13 3 nahlásiť

preco musi vzdy nejaky faggot obhajovat aj tu najvacsiu chu.jovinu od apple? to je snad nejaka diagnoza alebo co.

21.9.2012 12:04 / hrt (zive.sk) 9 3 nahlásiť

Kto tvrdi ze Galileo je nejaky kral niecoho? Kto tvrdi ze apple je najsuprovejsia firma bez chyb? sa zamylsi ci nie si uplny jabukvicak ze ked sa napise skutocna pravda ako to je s applom tak ty ako spravna ovca hladas problem zas inde... ako inak... iovca ostane iovcou na veky vekou... so sovietskym zvazom na vecne casy vystriedalo s applom aj po smrti....

21.9.2012 12:18 / Palo ? (zive.sk) 7 9 nahlásiť

Už ti došla munícia a momentálne už iba páliš slepými ak si si nevšimol...Alzheimer ti vymenil zásobníky!!! :-D:-D:-D

21.9.2012 11:49 / apl (zive.sk) Reagovať 2 5 nahlásiť

treba napisat ze su na pitchu ako to robite priamo a jasno ked sa nejedna o apple problem....a nie ze su pod nejakou palbou kritiky ....

21.9.2012 12:01 / fwq (zive.sk) Reagovať 3 2 nahlásiť

a prcky by nepomohli ako vtedy ked nebol problem s antenou? vtedy sme podla applu nespravne drzali mobili a teraz sme netrpezlivi .. ja si myslim ze taka prcka zadara by to vyriesila....

21.9.2012 12:03 / janickovo (zive.sk) Reagovať 3 14 nahlásiť

chlapci nehadajte sa vsetci vieme ako to tu uz bolo spominane ze apple mysli 5rokov dopredu takze miesto farmy co bolo v clanku bude naozaj letisko alebo mesta sa prestahuju do lesov a ludia budu opat zit na xtromoch a to budme radi ze pri viziach apple na patrocnicu nedali mapy bez nicoho to by znamenalo koniec sveta.VZDAVAM HOLD VESTECKYM SCHOPNOSTIAM APPLE

21.9.2012 12:05 / sss (zive.sk) Reagovať 7 5 nahlásiť

ifanatici uz neobhajujte tu dokonalu nedokonalost iphonu :D konecne dokaz kvoli comu si to kupujete, vam nejde aby to fungovalo, hlavne ze to ma jablcko. V dnesnej dobe take veci co nefunguju ako maju pusta na trh uz len cinan vo svojom obchodiku a Apple.

21.9.2012 12:14 / Median1976 (zive.sk) Reagovať 4 17 nahlásiť

Luda vcera som drzal nokiu lumiu 610: procedor 800MHz, RAM 256MB, Win7,5 vi 7,8 toto neviem. 800x400. a bola rychlejsia ako iPhone 4 a iOS 5.1.1. :-) takmer by som to hned vymenil, len aplikacie nakupene v iTunes, vsetky data prenasat no je to ale fakt super a tie mapy su v uplnej paradicke dokonala navigacia. proste v minulosti ak som drzal samsung v case ked som kupil a iphone 3G tak sorry iPhone bolo nieco uzasne, pred vyse dvoma rokmi iPhone 4 s retinou vs. to co bolo na trhu bol apple asi naj. ostatni ho vsak predbehli na vela frontoch, siri ma nezaujima, facebook detto mam uz takmer 40 rokov a toto nie su priority. ale prekvapilo ma ked som od kolegu dostal na porovnanie HTC one X. je to velke ale svizne, skoda ze nemontuju aspon 3000mAh.najviac ma vsak zaujima teraz asi Nokia dufam ze sa bde predavat a ze budu na nu vznikat kvanta aplikacii ako aj podpora roznych zariadeni idealne dynamo na Bike :) proste nechcem riesit iPhone kym ho nemam v ruke ale ta 610 ma priam sokovala i ked tie dlazdice su priserne, mozno casom vznikne nejaka podpora na zmenu dizajnu.

21.9.2012 12:29 / Median1976 (zive.sk) 2 8 nahlásiť

je fuk ci nesuhlasite pisem objektivnu skusenost zo vcera: a nokia 610 ma fakt sokovala... myslite si co chcete ale vyslovene sme v kancelarii skusili par cinnosti vedla seba polozne telefony. mozno to ma moj iPhone kvoli veku ma cez dva roky. ale iOS 5.1.1 isla ako restore fon som prihlasoval ako nove zariadenie cize ziadne upgrade na 5.0 bez vycistenia (formatovania). a ta skusenost mi dost dala. vyskusajte ludia rozne telefony ak k tomu mate moznost. idealne keby sa dali pred kupou pouzivat aspon tyzden :-) keby aspon nokia priniesla tie telefony na slovensko skor.

21.9.2012 13:41 / lapiduch (zive.sk) 2 3 nahlásiť

čo to trepeš aké spomalenie iPhone 4 po dvoch rokoch z iOS 6 je práveže zrýchlené a o dosť a to s tým formátovaní a neviem ešte čo tam píšeš ? ty máš fakt iphone ?ved to je znôžka bludov čo tam píšeš a áno aj nokia lumia 800 je fajn aj mne sa páči (610 je úplný spodok Lumii) ale už sú odpísané,žiadna podpora konec. nové NOKIE su tiež fajn ale nemysli si že pojde meniť nejak menu,maximálne farbičky si pomeníš

21.9.2012 13:57 / Median1976 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

ano mam iphone. ak som zle vystihol slovo restore ktore mam ja asociovane ako cisty instal (respektie ako preinstalovanie OS s formatom disku :-)) sa osobne tebe ospravedlnujem, proste restore som vzdy pouzival pri aktualizacii OS, aby mi iPhone fuguroval po pripojeni na iTunes ako ciste nove zariadenie. dufam ze si to pochopil co som tym chcel povedat. fakt sa ospravedlnujem za zly vyraz-bola to len moja asociacia ako to vnimam. kazdopadne ma sokovalo aka je nokia s tym HW rychla. a iPhone4 je proste s 5.1.1. pomalsi ako bol s iOS4. Obdobne to bolo ked som na iPhone 3G nainstaloval iOS4. musel som spravit downgrade. Neviem co je podla teba blud, ale to ze som pozil jedno slovo ktore tvojej zasobe slov evokuje nieco ine, tak sorry a skus trocha empatie a dedukcie nabuduce, aspon budes vediet co ludia asi mysleli aj ked nepouzili spravny vyraz, mimochodom formatovanie bolo v zatvorke mohlo ti to dojst.

21.9.2012 14:01 / Median1976 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

kazdopadne s iOS nie z a ja som pisal o iOS 5.1.1. takze neviem preco sa navazas do mna s tvrdenim ze na iOS 6 je iPhone 4 rychlejsi. som jednoznacne napisal, ze ide o iOS5.1.1., zvlasny agrument ako na niekoho zautocit, vyslovene zmenit co ten clovek tvrdil. reakcia ako nasi politici :-)

21.9.2012 14:04 / Median1976 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

este to pre istotu doplnim lebo je to trosku kostrbate pre niekoho: upgrade verzie 5.1.1 na iOS 5. som myslel ze je na iPhone iOS 5.0 a na to supnem iOS5.1.1 a toto som nikdy nerobil, vzdy restore a na cisty (bez OS) som daval upgrade. sorry za vyraz formatovanie bol nevhodny, ale snad niekto pochopil co som tym spojenim: "restore (formatovanie)" myslel.

21.9.2012 18:02 / lapiduch (zive.sk) 0 0 nahlásiť

je ťažké tomu rozumieť ,slovosled hrozný koncepcia písania ešte horšia od stredy tu je iOS6 a kým som mal iPhone 4 tak tam bol 5.1.1 a žiadne lagovanie zamrzanie a tvoje postrehy som si nevšimol,nemal, od juna čo som tam mal betu iOS6 som nemal žiadne problémy a rýchlosť sa určite zlepšila ,jediné nový Appstore je pomalší pri načítavaní lumie boli fajn mal som na skúšku 710 aj 800 ale neverím že orezaná(hardwerovo) 610 bola nejaká super vec

21.9.2012 19:57 / Median1976 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

vies, proste to seka, chcem pisat a kym znazorni klavesnicu (proste je to pomalsie) ked otvaram safari tiez, akoby nieco brzdilo graficke zobrazovanie. no a proste 610 na to ze je to HW srot ma prekvapila display tiez ziadne zrno, uplne hladky, prepinanie medzi aplikaciami, pisanie, proste ako ked som mal iPhone novy. islo to fakt rychlo. ale ono je to jedno, budem musiet aj tak uz kupit nieco nove, inak pri pisani mi iPhone spravi aj to, ze pisem a zrazu sa zamysli ale klikam dalej na klavesnici a potom tam mam akoby aj tri styri sucasne stlacene klavesy vies zvacsene pismena a potom sa doplni vsetok text co som napisal.

21.9.2012 12:37 / Reagovať 2 4 nahlásiť

som len zvedavy kedy zacne apple zalovat google maps za ukradnutie napadu.

21.9.2012 12:41 / Median1976 (zive.sk) 3 3 nahlásiť

nemyslim, ze taketo nieco by sa stalo, ale ak si to myslel ako joke tak ok.

21.9.2012 13:01 / kkkk (zive.sk) 1 3 nahlásiť

on to myslel ako joke, Apple to ako joke nemysli

21.9.2012 13:28 / Median1976 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

:-D:-))

21.9.2012 13:42 / lapiduch (zive.sk) 1 3 nahlásiť

zayac google zažaluje garmin a navteq za kradnutie nápadu :-D

21.9.2012 14:29 / fwq (zive.sk) 0 3 nahlásiť

od toho je apple expert

21.9.2012 12:42 / apple inc. (zive.sk) Reagovať 3 9 nahlásiť

TO NIESU CHYBY TO SU VYMOZENOSTI

21.9.2012 13:07 / zxcvb (zive.sk) Reagovať 1 1 nahlásiť

Kuriozitou je napríklad chýbajúci názov mestečka Nizna Mysla, v ktorom sa narodil známy podnikatel Tono , či veľke JRD v Dolnom Ohaji , ktorú v Apple mapách nájdete označenú ako letisko, upozornil Huffington Post.

21.9.2012 13:10 / Vlado (zive.sk) Reagovať 3 5 nahlásiť

Tak toto je tvrda rana pre ovecky :-D Stale sa obhajovali, aky oni maju vyladeny system bez chyb, ze apple pusti nieco na trh iba ked je to 100%-ne. No ovecky. Aj ten posledny argument Vam teraz odpadne :-D hahahahahahahahahaha

21.9.2012 13:31 / philip911 (zive.sk) Reagovať 4 3 nahlásiť

ti co tu nadavate na tie mapy, uz ste ich aj vyskusali alebo ste len ovecky ktore pri kazdom spomenuti slova apple alebo iphone na nich len bezhlavo kydaju? nejdem hovorit ze su bezchybne, maju este co-to dohanat v niektorych ohladoch co je napriklad satelitny pohlad ktory je sice aktualny ale bohuzial soudruzi z apple si mysleli ze tu sme sto rokov za opicami takze nam budu uplne stacit ciernobiele... na druhu stranu som bol velmi milo prekvapeny normalnymi vektorovimi mapami ktore su fakt na dobrej urovni co sa tyka obrazovej kvality aj zoomovania a trufam si povedat ze vyzeraju a pracuje sa s nimi o dost lepsie jak s google mapami... turn-by-turn taktiez bezchybna spolu so slovenskou hlasovou navigaciou ktora raz za cas urobi nejaku gramaticku chybu v podobe zleho sklonovania ale to sa da prehliadnut kedze navigovanie je presne, plynule a je jej dobre rozumiet... druha vec je ze apple robil tieto mapy primarne pre USA a tak to aj vyzera, jednoducho satelitne mapy sa s tymi nasimi nedaju ani porovnat a to uz ani nehovorim o 3D nahladoch na niektore mesta ktore vyzeraju fakt dobre... uprimne si myslim ze keby vydanie map o nejaky cas posunuli a vyladili veci tykajuce sa hlavne satelitnych snimkov mensich miest tak je to viac nez dobra konkurencia pre google... takto je to co sa tyka satelitnych snimkov zatial dost nedorobene ale myslim ze casom sa to urcite zlepsi :)

21.9.2012 13:40 / Reagovať 4 2 nahlásiť

Nechápem, čo to porovnávate s Google mapami, keď Googlu to trvalo 10 rokov a si myslíte že Apple to zvládne za 1 mesiac alebo koľko? Veď sa uvedomte LOL.

21.9.2012 14:24 / juko2000 (zive.sk) 0 5 nahlásiť

ano presne to ocakavam....apple sa hra ze je jedinecny a najvymakanejsi na svete tak si to proste nemoze....taketo chyby si lidri nemozu dovolit...ak sa taketo daco deje znamena ze nieco nie je v poriadku..

21.9.2012 14:09 / shadowland (zive.sk) Reagovať 1 4 nahlásiť

Niekto APPLE riadne napalil pri kupe svojej fy. Chapem, ze mapy nie su dokonale, ale ked mi dava namiesto Zlina Gotwaldov - to si robite prcu, to co su za podklady?

21.9.2012 14:41 / philip911 (zive.sk) 0 0 nahlásiť

neviem co vsetci mate s tym gotwaldovom... dal som vyhladat zlin a naslo zlin, vsade pise zlin, neviem kde cidi niekto gotwaldov :)

21.9.2012 14:42 / philip911 (zive.sk) 1 0 nahlásiť

a dokonca aj farebny satelitny snimok mate tak neviem co si stazujete :D

21.9.2012 14:52 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

daj vyhladat Brezno ci ho znazornuje ako je v clanku uplne mimo (myslim nazov mesta je uplne mimo)

21.9.2012 14:59 / takveru (zive.sk) 1 1 nahlásiť

mne brezno najde normalne... nehovorim ze tam nie su chyby 3dmapy pri spojoch z roznou vyskou vyzeraju niekedy smiesne, ale podobne som videl aj na google mapach... no teraz len popridavat POI cez foursquare alebo nieco take a bude to super. Inak vyskusajte si priblizovanie a oddalovanie - to by som necakal ze sa to da spravit takto plynule - uplne vektorovo :-O

21.9.2012 15:08 / Median1976 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

tak potom neviem ved dali obrazok a to je uplne mimo, inak aj briti sa stazovali tak co je to uz... nechapem.

21.9.2012 15:39 / jasomto (zive.sk) 1 1 nahlásiť

bud to priebezne opravuju uz (co sa mi nezda pri brezne :))) alebo su to nejake podhodene obrazky od google :)

21.9.2012 15:20 / philip911 (zive.sk) 0 1 nahlásiť

pri Brezne ten spendlik s nazvom neni v strede mesta ale je posunuty hore trochu nad mesto, inak ta mapa je v pohode... nie su to nejake zavazne veci a nemal by to byt problem opravit to ale nemalo by sa to stavat...

21.9.2012 14:25 / oasis-po (zive.sk) Reagovať 5 3 nahlásiť

No skor ci neskor to muselo prist(nove mapy) ale za niekolko rokov to budu nie take ako ma Google ale este lepsie mapy ale to si este nejake tie roky a roky pockame. Ako strategicky cin to bol velmy dobry podla mna, do buducnosti.

21.9.2012 16:06 / NeoLeo (zive.sk) 1 3 nahlásiť

Ty by si mal strategicky pouvažovať o svojom pravopise. Ale máš pravdu "ale to si počkáme". :-D:-D:-D

22.9.2012 11:21 / oasis-po (zive.sk) 0 1 nahlásiť

uplne s tebou suhlasim :D :-D

21.9.2012 16:39 / mumu (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

BUG ios 6... Vytiahnite applikaciu Diktafon z adresara... Dajte ju na posledny screen a potom na zaciatok obrazovky... :-P Nasiel som tam toho este viac ale nebudem ociernovat.. Skusane na iPhone 4 ios6

21.9.2012 17:10 / mhmmm (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

pre redakciu: Google maps app je už v procese schvalovania na pridanie do app store takže predpokladam že aplikácia bude do pár dní dostupna

21.9.2012 17:33 / vio (zive.sk) 0 2 nahlásiť

status quo co sa tyka map...sice PR sprava ale budiš http://conversations.nokia.com/2012/09/20/benchmarking-m... ...

21.9.2012 21:40 / Len tak pomimo (zive.sk) Reagovať 3 0 nahlásiť

Google Maps ma vlastnu aplikaciu pod nazvom Google Maps !!! Ako nic v zlom pani v redakcii ale drzali ste v ruke niekedy android alebo na Google Play kym napisete takuto kravinu ?!?! Kks ... nemam nic proti apple, mne proste ten ich IOS nevyhovuje preto si ani Iphone nekupim aby zas neboli recicky ze som zaujaty a preferujem android.

23.9.2012 08:56 / iOvca (zive.sk) 0 2 nahlásiť

Google maps zatial NEMA pre IOS vlastnu aplikaciu pod nazvom Google Maps !!! Mozno si myslel Google Earth...

22.9.2012 03:58 / crash (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

hlavne tie mapy poskusajte .... potom o tom kecajte ... odost lepsie sa nacitavaju a v mojom okoli su odost aktualnejsie ako od googleee ... rozdiel je asi 5 rokov .... a teraz sa tu mam pohorsovat ako google kasle na moj dom ??

22.9.2012 13:29 / H (zive.sk) 0 0 nahlásiť

mapy nie su satelitne snimky. (Príspevok bol upravený z dôvodu porušenia pravidiel, pozn. red.)

22.9.2012 22:54 / l0l0 (zive.sk) 1 1 nahlásiť

stiahni si navigaciu Waze , je zadarmo, a svoj dom si tam mozes zakreslit sam a za 3 tyzdne ho mas v live mape. funguje to aj po slovensky, je k tomu slovenske diskusne forum, svoje prejdene trasy vidis na webe, vidis policajne hliadky, kolony, havarie... A brezno tam urcite je zakreslene, s Waze som po brezne brazdil vsetky ulicky...

22.9.2012 19:38 / Reagovať 0 3 nahlásiť

Chudák Steve J. by sa v hrobe obracal , nerozumiem kroku , ktorý apple vrámci máp spravilo , z akého to bolo dôvodu alebo čo stálo za tým. Doteras fungovali mapy od google perfektne , bez nejakého problému, tak neviem prečo ??

23.9.2012 19:14 / apl (zive.sk) 0 2 nahlásiť

ja len nerozumiem, ako to mozu pustit von .. ved ked to testuje 10 ludi len mesiac vkuse, tak museli zistit ze je to onicom ..

23.9.2012 12:56 / asap (zive.sk) Reagovať 0 2 nahlásiť

Chyby v iShitoch sú klasika. Tie chyby sú najdrahšie komponenty. iPsychopati skrátka milujú všetko od Applu, aj tie chyby a sú ochotní za ne dať aj poslednú výplatu. B-]

23.9.2012 19:12 / apl (zive.sk) 0 4 nahlásiť

netrep .. ja zase poznam linuxakov. su ochotni obetovat niekolko hodin na forach len aby sa naucili ako rozbalit archiv.

23.9.2012 19:11 / apl (zive.sk) Reagovať 0 3 nahlásiť

no som rad ze ako vzdy, neaktualizujem hned .. na druhej strane, je to velky fail od apple .. narychlo zbuchat nieco a este tvrdit ze je to dokonale.

24.9.2012 00:19 / etella (zive.sk) Reagovať 1 2 nahlásiť

no hrozny smejd ! to moze kupit asi iba de.....l ! Este aj nova NOKIA je o triedu lepsia

24.9.2012 12:09 / Roman (zive.sk) Reagovať 0 1 nahlásiť

Samozrejme aj v okolí BA sú problémy. Napríklad Senec a priľahlé dediny. Cesty a obce nesedia, sú úplne mimo... Kostolná pri Dunaji a podobne...

6.1.2013 11:05 / Reagovať 0 0 nahlásiť

Neviem mám iPhone 5 a je pravda že chyby sú tam hej ale zase mapy Apple kúpil od TomTom :D ...keď si odhodíte tú stránku z mapou hore je tam napísané dáta od TomTom :D .. takže tak ale veď je to jedno keď už majú od google aj s funkciou street view :D

10.4.2013 10:57 / Reagovať 0 0 nahlásiť

to je za to ze ste vsetci kupili jablko ste myslely ze budete in ja mam nokiu a mapy mi idu lepsie ako iny original navigacny system o 100 percent minimalne

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.