Diskusia

Nové mobilné pamäte od Samsungu: Ešte lepšia podpora multimédií

31 príspevkov
22.9.2012 10:56 / apl Reagovať 4 1 nahlásiť

pekne .. v tefonoch teda najskor o rok ak to niekto kupi ?

22.9.2012 10:58 / Reagovať 1 11 nahlásiť

Tak pri takejto kapacite by mi uz pamatovka veru v mobile nechybala :))

22.9.2012 20:19 / Busy Reagovať 1 12 nahlásiť

Jasne, ale samotna kapacita pameti nie je vsetko. Pametova karta sa hodi napriklad vtedy, ked elektronika mobilu odide do vecnych lovist. Data na pametovej karte mi zostanu. Alebo napriklad mobil proste potrebujem poslat do opravy - vsetky citlive data (osobne fotky...) mam na karte, ktoru mozem vybrat. Alebo karta sa da tiez pouzit ako jeden zo sposobov prenosu suborov medzi mobilmi, alebo medzi mobilom a pocitacom - vhodny napr. vtedy, ked potrebujem preniest radovo gigabajty dat. Preto mne osobne by pametova karta chybala aj v pripade, ze interna pamet v mobile ma dostatocnu kapacitu.

22.9.2012 21:10 / zx Reagovať 3 2 nahlásiť

hmm, ale moze ti odist pamatova karta a mobil zostat v poroiadku ...

22.9.2012 22:24 / Busy Reagovať 0 5 nahlásiť

Moja osobna skusenost je skor opacna - mobilov sa nam v rodine pokazilo (resp. to legendarne kur... (kazitko) po dvoch rokoch zacalo fungovat) uz vela, ale pametove karty (az na jednu SDHC s vyrobnou chybou) mi dodnes funguju vsetky co mam.

24.9.2012 11:56 / RastislavJ Reagovať 0 1 nahlásiť

Dáš druhú pamäťovú kartu a môžeš pracovať ďalej, vždy lepšie ako by ti odišla pamäť mobilu.

22.9.2012 21:52 / iqlogic Reagovať 6 1 nahlásiť

A pamäťová karta sa nemôže pokaziť? Či už má človek internú pamäť alebo aj pam. kartu, vždy je vhodné robiť zálohy ... takže tvoje argumenty neberiem ... ak mám v mobile niečo citlivé o čo nechcem/nemôžem prísť, buď to hodím na cloud alebo zálohujem do PC, alebo oboje :-)

22.9.2012 22:21 / Busy Reagovať 0 3 nahlásiť

Samozrejme vsetko sa moze pokazit a vsetko treba zalohovat. Ale v mojom prispevku som spomenul, ze ked si chcem odzalohovat (alebo obnovit zo zalohy) niekolko gigabajtov dat (napr. hudbu a oblubene videa + filmy) tak sa to predsa len rychlejsie urobi ked kartu mozem vytiahnut a cez citacku plnou rychlostou data preniest. Dalej, je pravda ze ked davam mobil do opravy tak by som mal citlive udaje z mobilu zmazat, ale nie je jednoduchsie proste vytiahnut kartu a potom po servise (alebo kupe noveho mobilu) ju tam len vlozit, nez vobec data zalohovat a obnovovat ?

23.9.2012 10:40 / iqlogic Reagovať 1 0 nahlásiť

S rýchlosťami uvedenými v tech. špecifikáciách by bola záloha/obnova otázkou pár minút :-) A v dnešnej dobe človek trávi na PC podstatne viac času ... pohodlnejšie by to rozhodne bolo, ale žiadna microSD nie je rýchlejšia ako tu uvádzaná eMMC pamäť ;-)

23.9.2012 12:36 / Busy Reagovať 0 2 nahlásiť

Ved to prave pisem, procesor v mobile ma k tej pameti rychly pristup, ale nieco celkom ine je aka je priepustnost USB rozhrania v tom mobile. Problem je prave v tom ze interna pamet sa len tak neda vybrat von a pripojit k pocitacu aby sa vyuzil jej maximalny mozny datovy tok.

24.9.2012 12:06 / RastislavJ Reagovať 0 1 nahlásiť

"ak mám v mobile niečo citlivé" ak to bude citlivé tak do cloudu by som to určite nedával. Takže ideš po lese (bez 2G/3G/4G/WI FI) nafotíš nafilmuješ pár desiatok GB a odíde ti mobil, tiež nebudeš považovať vyberateľnú pamäťovú kartu za výhodu?

23.9.2012 00:02 / Reagovať 3 0 nahlásiť

Jasne jasne suhlasim, len 90% userov pouziva karty na rozsirenie uloziska telefonu a nie ako hlavny priestor na ukladanie dat... Ono to co hovoris ma aj nema logiku... ak by som si takto data cez kartu presuval po zariadeniach tak skor, ci neskor ta karta proste dosluzi.. je to predsa len mechanicky proces ju niekam zalozit a zas vytiahnut a ak sa to robi mesiace/roky tak aj kontakty sa mozu opotrebovat, alebo nejak poskodit cokolvek... A dalsia vec, pri dnesnych beznych rychlostiach ktore telefony podporuju (Class 10) je to naozaj neporovnatelne pomalsie, ako vnutorna pamat.... ak vyrobcovia mobilov integruju podporu aspon UHS formatu, tak by sa pamatova karta mohla zacat pouzivat aj tak, ako ty hovoris, pre viacerych userov... Napr pani Zaklinac a Remen stale argumentovali ze ich Nokia Lumia resp iPhone 4S nepotrebuju viac ako 16GB a toboz nie pamatove karty, ktore su pomale a nepouzitelne, a ze oni racej svoje fotky, data zveria cloudovym sluzbam :))

23.9.2012 08:19 / Busy Reagovať 0 1 nahlásiť

By si sa divil, ale niektori fotografi vobec nepouzivaju USB kabel, ale fotky do pocitaca vzdy kopiruju tak ze vytiahnu kartu z fotaku a strcia ju do pocitaca. Tvrdia, ze je to pohodlnejsie nez sa otravovat s kablom. A potom sa (samozrejme) cuduju, ze im po roku odidu kontakty na karte ... ;-) Ja som pisal ze raz za cas, ked treba zazalohovat/obnovit cely obsah mobilu, je rychlejsie to urobit s kartou v rychlej citacke, nez cez USB samotneho mobilu. A tym sa dostavam aj k rychlosti. Je pravda ze procak v mobile ma k internej pameti obvykle ovela rychlejsi pristup nez ku karte, ale zase na druhej strane samotne USB rozhranie byva v mobiloch obvykle pomalsie, nez USB modernych citaciek. Takze kopirovanie dat medzi mobilom a pocitacom byva obvykle niekolkonasobne pomalsie nez ked kartu vlozim do citacky. To som mal hlavne na mysli. A ohladom cloudovych sluzieb ... no ... radsej pomlcim (aby ma redakcia neobvinila ze prispevok porusil pravidla ;-) )

24.9.2012 11:40 / Reagovať 1 0 nahlásiť

...opacny pohlad...ukradli mi fon a tympadom na karte citlive udaje v podstate pristupne... keby bola pamat len interna, nedostanu sa k nim :(((

24.9.2012 12:12 / RastislavJ Reagovať 0 1 nahlásiť

"keby bola pamat len interna, nedostanu sa k nim " na zapnutom fóne?

22.9.2012 11:39 / ngf Reagovať 5 23 nahlásiť

do par mesiacov sa na to mozeme tesit v mobiloch samsung.. apple bude tvrdit ze to dnes clovek nepotrebuje lebo iCloude lebo iMedved lebo iOvca...

22.9.2012 12:42 / Rura Reagovať 8 18 nahlásiť

Nech zije samsung ....naj inovator a vyrobca najlepsich mobilov na svete .....zatial sa nikto nechyta na samsung ....bol som velmi spokojny so sgs2 a som hrdy na sgs3 ..a tesim sa na novy note 2...samsung je kral smartphonov ...iphon je kral iphonov ...leady gaga je kralovna skretov...

22.9.2012 13:51 / kuckuc Reagovať 5 4 nahlásiť

tak tak tiež sa my páči telefon z plastu,kov sa rozbije praská a je to zastaralý materiál tu je výpis spokojnosti zakaznikov k samsungu SGS3,na to iphone nemá ten sa hned zničí PVC z čoho je samsung drží pevne a navždy ako flašky od coca coly dôkaz http://www.androidauthority.com/galaxy-s3-casing-issues-p... ...

22.9.2012 20:46 / ztrzr Reagovať 0 2 nahlásiť

hlinik je kov buducnosti... titulok novin z roku 1943... iphone je lietadlo? PVC? asi si si kupil nejaky fake...alebo riesis nieco co si nikdy v ruke nedrzal.. alebo mas hlavu strcenu v jobsovej piiip.....

22.9.2012 22:10 / YGHY Reagovať 1 2 nahlásiť

Novy test...z novymi mobilmi...Aplle vyhral...:-(:-(:-( http://www.youtube.com/watch...

24.9.2012 11:43 / Reagovať 0 0 nahlásiť

totalna demagogiaB-]

22.9.2012 22:57 / Rura Reagovať 0 2 nahlásiť

Bratmmm ja ti neberiem tvoj ipon ...ved je to tiez smartofon ...kazdy si kupi to co chce nie? ..len neverim ze si si kupilo ipon len preto ze je zo skla a alobalu ..ci co to je

22.9.2012 14:06 / Reagovať 2 13 nahlásiť

A tentoraz na tie pamäte dali ostré rohy, takže aj keď je to obdĺžnik ich Apple nemôže žalovať.

22.9.2012 14:50 / kuckuc Reagovať 12 2 nahlásiť

PR článok výrobcu, takže možno to bude a možno to začnú vyrábať a technológia je jednoduchá,preto je z 22nm procesu 20-29nm ,trošku im to lieta tu je nejaký sfanatizovaný samsung ovce dav - iné firmy a výrobcovia nerobia pamäte ??? kolkí z vás majú tie úžasné samsung chipy v PC či notebooku alebo mobile :-D

23.9.2012 00:43 / fefe Reagovať 0 1 nahlásiť

ja poznam len fanaticke iovce....

22.9.2012 14:50 / hm Reagovať 1 1 nahlásiť

alebo budú medzi prvými ktorý si nové komponenty objednajú ;-)

22.9.2012 16:33 / blabal Reagovať 1 4 nahlásiť

Cítim v kostiach, že na niečo takéto narazíme v novej SGS4... :P A kľudne by si to mohli nechať pre seba. Opäť ďalší ťahák... ;-)

22.9.2012 17:09 / iqlogic Reagovať 0 0 nahlásiť

A prečo by si to nechávali pre seba?

22.9.2012 20:49 / zťč Reagovať 0 1 nahlásiť

aby ich apple dohnalo az ked budu oni zas o 5 rokov napred ako teraz...

22.9.2012 18:39 / das Reagovať 0 2 nahlásiť

prečo v SGS4 rovno v Nexuse B-]B-]

Udajte dôvod prečo je príspevok nevhodný:
Nahlásiť
Udajte dôvod zablokovania uživateľa:
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne pridaný.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Informačné e-maily vám budú zasielané maximálne dvakrát do mesiaca a veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Súhlasím s pravidlami newsletteru Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ
portálu. Spravodajská licencia vyhradená.

PRIHLÁSENIE

Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť do siete médií Azet.sk.
Chcete sa prihlásiť?

Áno Nie

Ak nemáte ešte prihlasovanie meno, zaregistrujte sa.

MIGRÁCIA ÚČTOV

Pokiaľ ste využívali pôvodné prihlásenie na Živé.sk a MobilMania.sk, preneste si svoje konto - hneď po úspešnom zaregistrovaní a prihlásení pod Azet kontom.

Viac informácií o migrácii a redizajne môžete získať na tejto stránke