Diskusia: Orange: Problémy s 3G routerom Huawei B260

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
111 príspevkov
Anonymný používateľ
Brembo
21.1.2019 12:24 | |
+0 -3
ešte uvediem,že tento router Vám može v prípade nesprávnej funkcie spolahlivo poškodit Windows a je nutné preinštalovanie niekedy i kompletný reset HDD ! Nejedná sa vobec o ojedinelé prípady,i mne dosral win 7,no zatial som to neriešil. Ruky preč od tohto ***u !
Anonymný používateľ
ladisla
24.9.2018 19:12 | |
+2 -0
Brodské 2 km od dialničného mosta nad Moravou .... mi modem e220 funguje už dva roky na 3G bez problémov. Signál 1 až 3 čiarky UMTS alebo HSPDA . Na tom istom mieste Router B260 iba raz zaregistroval sieť 3G, stabilne ide iba na EDGE signál výborný. Má niekto informáciu o externej anténe ??? pomohla by ???
Anonymný používateľ
Brembo
13.6.2011 18:46 | |
+1 -0
tak 3G jedine externou antenou,no sklamem kazddeho o tom,ze si kupi antenku za 10€ a bude to parada. Najlepsie sa to dosahuje externuo smerovou antenou. Cena je pomerne vysoka cca 80€. Tie male antenky nedokazu zabazpecit dostatocne navysenie sygnalu. no ani toto Vam nezabezpeci stabilne bezproblemove pripojenie.
Anonymný používateľ
Brembo
24.8.2012 08:56 | |
+0 -0
aktualizujem ceny externých smerových antén menšie s dlžkou cca 50 cm sa daju zakuput za ccy 20€.
Anonymný používateľ
1236lase359
24.9.2018 19:12 | |
+0 -0
v prípade internet antény by ste mohli zachytitˇlepší signál ako 3 čiarky amohol by bytˇ internet ovelˇa rýchlejší, vonkajšia anténa stojí cca 14 napr. typ anténa 3G / 4G vonkajšia logaritmická anténa 9dBi aj pre Huawei Flybox 5m kábel SMA 22,49 euro ,napísatˇ do prehliadača google.
Anonymný používateľ
Donka
15.6.2016 12:07 | |
+0 -0
88
Anonymný nick
1.2.2015 00:28 | |
+0 -0
Huawei b260 nechce zobrat len palsal sim kartu nic ine ani t-com,orange,nic pomozte mi prosim
Anonymný nick
1.2.2015 00:35 | |
+0 -0
:-(
Anonymný používateľ
Andrea Danielova
7.9.2013 12:45 | |
+0 -0
Chcem sa spyytat mam od orange 3Ginternet a s modemom ktory som mala uz skorej.Mam tento internet asi 2 tyzdne dnes mi prisla sprava ze mam 80% vycerpanych zo 6000MG a pritom nic nestahujem ani nesurfujem na platenych strankach,vacsiou hrajem hry na faceboku,neviete co mi teda stahuje tolko dat?A chcela by som teda poradit co mozem spustat a co nemozem.Vdaka za pochopenie S pozdravom
Anonymný používateľ
Brembo
9.9.2013 13:49 | |
+0 -0
Dobrý den. Práve ste si sama odpovedala,hranie hier a to je online nepretržite-teda kým je hra otvorená,či ju hráte alebo nie,je tam dátový prenos. Taktiež facebook je online a prebieha komunikácia medzi pc a serverom nepretržite,kým je stránka otvorená a to je dost slušný objem dát,pretože pc vám dáta nielen stahuje,ale i odosiela,inak by komunikácia nefungovala. Zjednodušene,otvoríte facebook,počítač odošle správu ahoj facebook a fb odpovie ahoj. Prihlásite sa pc odošle správu chcem sa prihlásit a server odpovie o.k. overím si to a ked je to o.k.,tak ta prihlásim. Po prihlásení je komunikácia nepretržitá a vezerá asi takto pc: je niečo nové? Fb áno,niekto čosi napísal,pc: chcem to vidiet, fb: posielam.
Anonymný používateľ
SJ
24.8.2013 12:41 | |
+0 -1
ja mam doma 2 kus huawei B260 myslel som že su to šmejdy , mam 2 karty orange karta prva je internet na doma viazanostou 700 MB po prekročení znižená rýchlost , karta druhá prima karta (kredit) aktivovaný internet na 7 dní 150 MB po prekročení znižená rýchlost. karty som vymienal skušal všetky varianty , a som zistil že WIFI routery funguju na 100 % , problémy robia Orange karty , ta prvá karta internet na doma po prekročení 700 MB test speedmeter 2.69 Mbps (344.3 KB/s) je to na p....... , test z druhou kartou prima internet na 7 dni po prekročení 150 MB test na speedmeter 116.64 Mbps (14.58 MB/s) to je už ok rýchlost :) , nechapem že kde je problem, testovené v rovnakých zariadeniech v rovnakej miestnosti, rovnaký čas , aj viackrat zasebou , to isté vyskušané aj večer aj na další den a podobné merania... aj jedna je orange aj druha , nechapem kde je problem, požičal som prima kartu od matky aktivoval som aj tam internet na 7 dni prekročil som 150 MB aby bola nižšia rýchlost a aj bola taka nizka že ledva otvorý google.sk nechapem že na jednej karte to funguje super a na druhej ten istý program internet na 7 dni ani nepohne...
Anonymný používateľ
Brembo
25.8.2013 19:17 | |
+0 -0
Tak buzerant citrus je minulost,mám Madnet mesačne za 21€,denný fup na 6GB,ešte ani raz nepadol,stále funguje spolahlivo a stabilne,rýchlost je tiež stabilná,stahovanie cez mozillu ide 1MB,u pomaranča max 500 kb a to musel byt sakra dobrý den.
Anonymný používateľ
ailerko
22.7.2012 00:37 | |
+1 -0
Ja mam ""neopmedzeny"" naksilnejsi internet od orangu za 25€ mesacene objem dat je 12000 MB a prekrocim 2000mb a spomali sa mi pri normalne je rychlost stahovania priblizne 7 MB/s a po spomaleni
toho bozskeho interentu 3 az 5 Kb/s je to normalne modem mam huawei E182E. musim este vydrzat do januara a potom dovi cely *** orange.
Anonymný používateľ
ailerko
22.7.2012 00:39 | |
+0 -0
a to je este nedaleko vykryvac tak je to normalne ! ?
Anonymný používateľ
Brembo
22.7.2012 20:08 | |
+0 -0
asi hej,pokrývač mám na 2 km a s neobmedzeným po obmedzení rýchlosti to bolo max 6 kb/s,ked to malo dobru náladu. teraz ešte dokončujem viazanost na MOI Premium,v *Januári končí a s ním pošlem aj buzerpomaranč. Za 15 rokov my nič nedali zadarmo,mesačne som nemynul všetok paušál a ked som to v roamingu prešvyhol,poslali mi upomienku,že ked im do týždna nakešnem 20 tisíc SK,tak ma odpoja. Bunusom bola SMS po vyplatení fakturi,že ma upozornuju,že som v roamingu prekročil limit 3500 SK-týžden po tom,čo som sa vrátil domov. Toto hovorí za všetko o citrusi.
Anonymný používateľ
Brembo
23.7.2012 13:22 | |
+0 -0
tak toto je už parodia internetu,dnes mi opat klakol router Huawei a zobral do pekla i SIM kartu. Za necelé 2 roky 3. router v keli,a na servis čakat mesiac,než dostanem opat nový,ktorý pobeží dalších 6 mesiacov a platit za niečo,čo nemožem použit. A Orange samozrejme podla zmulvných podmienok neručí za nič okrem toho,že Vás spolahlivo bude zdierat. Už som z toho ich super netu na práškoch, Huawei tipický čínan,akurát 3x predražený oproti známim značkám.
Anonymný používateľ
Brembo
5.8.2012 17:19 | |
+2 -1
tak vraj SIM v poriadku i router. Dnes som ho opat zapol po 4 dnoch po dovolenke a znovu problém,router sa registruje a vyhladáva výhradne 2G siet,s 3G ani nevyhladá. Nastavenie WCDMA prefered opat nemožné zmenit na WCDMA only,telefonát do Orange a odporučanie opat reklamovat tento šmejd. už som z neho tak nasratý,že ked prídem do tej ich predajne kde si musíte dat vytlačit poradovník a reklamácie volaju až ked tam nie je zákazník,tak jej ho rozmlátim o hlavu. A ešte sa divia,že su zákazníci vytočený.
Anonymný používateľ
13.9.2012 17:04 | |
+0 -1
ahoj, ja mám to šťastie že b260 používam len v ba kde mám download okolo 200 až 400 kB inak by som asi robil to čo vy. ale aj tak s tým nič nespravíme lebo sú jediný ktorí majú ako také pokrytie, takže nám nič iné neostáva. na slovensku je to tak a inak ani nebude ešte aspoň 50 rokov

teraz som si kúpil fon čo potreboval micro simku a pomaranč mi ju chcek vymeniť za 10€ (som zákazník 10 rokov) keď som sa ich pýtal či mi ju nevystrihnú tak ma poslali do O2 že tam strihajú simky :-D (nechápem) no a v O2 mi ju milá pani vystrihla za 3€ toľko po citrusoch a iných nepodarkoch

Všetkým držím palce (hlavne Brembovi aby neskončil v base) :-)
Anonymný používateľ
Brembo
14.9.2012 15:17 | |
+2 -0
ten buzerant zase zmudrel,takže som nemusel rozbijat lebky. Inak v citrone mi končí viazanost v januári a tak naveky zbohom pumaranč,asi pojdem do Madnet,za rovnaku cenu neobmedzeny net. hlasový paušál mam už roky po 13 rokoch zrušený,tiež som riešil micro SIM,nakolko som zákazníkom O2,tak orezanie zdarma. *Ked som chcel dat orezat SIM v poméranči,tak ani nevedeli,kde sa mám obrátit.
Anonymný používateľ
Brembo
31.1.2013 17:18 | |
+4 -1
tak som rozviazal zmluvu s nenažraným citrusom,ako bonus mi poslali fakturu na 430€ za prekročenie predplatených dát. Ked som ten ich net ani nepoužíval musel som i tak platit za nič. Samozrejme v zmluve to je,no i tak to nie je ani trochu fér od nich. Koniec s citrusom,za 15 rokov u nich jediný bonus vpodobe splátky zálohy faktury 700€ a to sa ešte vyhrážali sms,že ked to nevyplatím do 5 dní,budem odpojený. Samozrejme do faktury ešte pribalili dalších 120 €. Tomuto sa hovorí vdaka za vernost!
Anonymný používateľ
ristian
3.5.2012 23:38 | |
+0 -0
dobri vecer co potrebujem abi mi isiel internet cez vifi poradte prosim mam 12 rokov a este neviem pri pocitacoch vela
Anonymný používateľ
AlbHert
5.1.2012 14:02 | |
+1 -0
Pripajam sa v BB (huawei b260) a taha to do 5,6Mb. Ale uz nie je rok 2009...
Anonymný používateľ
dominik o
3.3.2012 19:41 | |
+0 -0
Dobry den ,mám problem s tymto routrom. Wifi mi raz ide a raz nejde,ked nejde tak treba ist na systemove nastavenie wifi - SSID broadcast a tam treba prepnut medzi disable alebo enable a vtedy ide,ale zas to funguje len 2-3 dni a treba to znovu opakovat ? Co stym moze byt.Mam len holy router ziadny pridavnu wifi antenu ani nic podobne...
Anonymný používateľ
Brembo
5.3.2012 14:03 | |
+0 -0
skuste reset nastavení a novu konfiguráciu nastavení. Ked to nepomože,jedine reklamácia,no ani po nej neočakávajte 100 % istotu pripojenia siete. Niekedy skrátka pripojenie cez wifi vypadne. Mám to odskušané s viacerými zariadeniami. Odporučam pripájat sa radšej prostredníctvom kábla.
Anonymný používateľ
29.9.2011 10:43 | |
+1 -0
Na B260 mi prestalo ist lan, nebliká pri pripojení, kábel je dobrý na druhom modeme funguje, ani ho Pc nenájde, neviete, čo je s tým? Dík.
Anonymný používateľ
Brembo
6.1.2012 14:27 | |
+0 -0
Treba ten *** vyreklamovat. Vsetky zavady Inoteska rieši výmenou swap modulu,čo znamená,že neopraví ale vymení za nový. Ja mám už 3 kus,2 my fungoval až hodinu a potom koniec,stratil siet a donemoty vyhladával. Ked som isiel na adresu routera tak nenasiel SIM kartu. Od tohto výrobku sa už dištancuje i samotný výrobca,je vymazaný zo stránky,a nie su o nom ziadne udaje. Ziadny novy firmware nebude,výrobca sa tvári,ako keby ho ani nevyrobil. Podla známeho z inotesky je poruchovost tohto modelu 80% až 90%. Orange tento model ponukal za 150€,ked ste ho kupovali bez viazanosti. Dnes sa daju na nete nájst modely nové od iních výrobcov,ktorý sa v vo sfére routerov považuju za špičku a routery 3G sa už za 35€. Myslím,že to stojí za zamyslenie. V mojej lokalite už citrus zvýšil rýchlost downloadu,čo som nepostrehol. Viac ako 800 kB som nikdy nedosiahol,prevažne je to medzi 300 až 500 kB,ked je dobrý den. Niekedy to ale ne 3G padne i na 8 kB.