Diskusia: Mobil na dovolenke: Ako výrazne ušetriť

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
21 príspevkov
Anonymný používateľ
wikinko
28.1.2015 10:29 | |
+0 -0
Ja som minuly rok objavil sluzbu COMFORTWAY. je to maly mobilny wifi routrik s medzinarodnou simkartou na ktorej su ceny dat c CR 0,01 cent za MB, s bonusom 5GB gratis, dalej vo vsetkych statoch EU 0,07cent/MB. Kredit je casovo neobmedzeny. Nijak sa neviazete. A vstupny kredit je 15€. Cena dat sice vychadza mierne drahsie ako napriklad balicek od Telekomu 500MB za 15eur, ale co je na comfortway na nezaplatenie, ze okrem klasickeho dobijania kreditu si kredit viete doplnat aj rezervacnymi kodmi s 5. rezervacnych systemov, napriklad aj od BOOKING.COM. Proste zadate rezervacne cislo a sumu rezervecia a na comfortway sa vam dobije kredit 5% z ceny rezervacie, najviac vsak 20€ za jednu rezervacku. Comfortway akceptuje aj rezervacne kody na ine meno, co je uplne genialne. Ja som zatial este nikdy nedobil kredit za svoje peniaze ale len takto za kody rezervacii. Takze kym to bude takto fungovat nadalej, je to bezkonkurencna cena dat v roamingu. Viac tu :
http://www.comfortway.com/partner/102508
web sa da prehodit aj do cestiny
Anonymný používateľ
RomanP
9.7.2010 09:41 | |
+0 -0
Opatrní na datový roaming by měli být nejen uživatelé iPhone, ale všech smartphone. Mnoho aplikací, jako například mapy, asistovaná GPS, widgety, hry a další, obvykle požádá uživatele o povolení přístupu na internet pouze při svém prvním spuštění a následně se již připojují automaticky, a to i v roamingu, kde jsou data nesrovnatelně dražší. Asi jediné rozumné řešení jak ušetřit je zabránit používání datového roamingu pomocí systémového nastavení nebo pomocí aplikací, například Roaming Guard pro Symbian S60 nebo No Data pro Windows Mobile, a používat WiFi ...
Anonymný používateľ
fff
12.7.2010 17:48 | |
+0 -0
iphone ma v menu polozku na vypnutie datoveho roamingu takze by to nemal byt problem vypnut
Anonymný používateľ
ActiveConsol
13.7.2010 11:39 | |
+0 -0
Priatel má, on to nenašiel. Iphony sú zbytočne komplikované :D
Anonymný používateľ
abcdef
8.7.2010 10:46 | |
+1 -1
Najviac sa da usetrit, ked si kupite lokalnu SIM kartu za 10 EUR, potom nikdy nevolate cez roaming
Anonymný používateľ
Manobb
8.7.2010 13:00 | |
+0 -0
Poraď také aspoň pre Francúzsko, prípadne i pre Nemecko a Rakúsko a ak by obsahovali aj nejaké free volania vo vlastnej sieti, nebolo by treba vysielačky do áut ...

Zatiaľ to však vyzerá na vysielačky ...

;-)

P.S.: Poliaci znajú, čo je dobré a lacné, preto používajú civilné vysielačky pri turistických cestách po Európe.
Anonymný používateľ
almia
8.7.2010 14:02 | |
+0 -0
budes pobehovat s CB? lebo PMR je tak dobre na jednu ulicu, za rohom si strateny :-)

FR je dost beznadejne, najlepsie, co som nasiel je vikendovka za 10 € od orange. FR je proste v tomto drahe.

AT:

operator "3" ponuka v ramci siete volania zadara, nutny 3G telefon

t-mobile na profile "klax nonstop" ponuka volania v sieti po druhej minute zadara za poplatok 1 € mesacne (cena prvych dvoch minut je po 5 centov za jednu)

orange ponuka za 2 € volania v ramci siete za 2 centy/min.

virtuali WOWWW a YOOOPI! ponukaju volania v sieti (*) za kazde dobitie (neobmedzene, dlzka platnosti zalezi na vyske dobitia), virtual VECTONE ponuka 300 minut za akekolvek dobitie.

DE:

t-mobile za 99 centov ponuka volania po druhej minute v sieti zadara. minutova sadzba prvych dvoch minut je 29 centov

vodafone ponuka za 1,50 € volania v sieti za 29 centov (akekolvek, aj sekundove)

e-plus ponuka volania v sieti za dobitie.

virtuali TCHIBO a BLAU.DE ponukaju zhodne za 3,95 € volania na cisla v sieti (*) bez obmedzenia.

(*) - u virtualov sa pod pojmom siet nemyslia cisla hostitelskej siete, len vlastne (napr. blau => blau a podobne).
Anonymný používateľ
Manobb
8.7.2010 15:57 | |
+0 -0
Vysielačky budú počas cesty 2 autami OK, mám to odskúšané pri ceste do Chorvátska, je to proste dobrá vec, ak idú 2 - 3 autá. Len tá výdrž batérii je poslabšia na 15 hodinovú štreku ....
No nič, tužkové baterky do zálohy to poriešia.

Škoda toho Francúzska, tam by som si bol ochotný kúpiť domáce SIM-ky na komunikáciu vo vlastnej sieti free pri potulkách po veľkomestách a presunoch po krajine ...

P.S.: Ale díky za snahu.

;-)
Anonymný používateľ
almia
8.7.2010 16:49 | |
+0 -0
ked sa ti chce, dones mi jeden startovaci balik (SIM) z FR. samozrejme zaplatim.
Anonymný používateľ
almia
8.7.2010 16:50 | |
+0 -0
a ano, vysielacky su na toto OK, za 19,90 mas sadu PMR a do 2 km vo volnom priestranstve je to OK.
Anonymný používateľ
almia
8.7.2010 16:51 | |
+0 -0
samozrejme Orange :-D
Anonymný používateľ
lacny datovy roaming
11.7.2010 16:55 | |
+0 -0
kto chce lacny datovy roaming po celej EU+australia 99centov na den za 50MB nech si kupi irsku SIM kartu vodafone na ebayi. sam pouzivam a je to super lacne.
http://viewitem.eim.ebay.cz/Vodafone_Ireland_SIM_card... ...
Anonymný používateľ
almia
8.7.2010 10:20 | |
+4 -2
redakcia s takymi skusenostami, ako mobilmania.sk by pri casti o zahranicnych SIM kartach mohla (a mala)s pomenut napr server:

http://prepaidgsm.net...

na ktorom su prehladne podla krajin a operatorov zosumarizovane ponuky na predplatenych kartach. dokonca vratane MVNO, BR a podobne.

myslim, ze je lepsie preliezat anglickym webom s prehladnymi tabulkami ako webom greckeho, egyptskeho, tureckeho operatora :-D
Anonymný používateľ
Manobb
8.7.2010 08:11 | |
+9 -1
Ako na dovolenke výrazne ušetriť ?

VYPNÚŤ MOBILNÝ TELEFÓN A NEVOLAŤ !
Na dovolenke sa má predsa oddychovať ...

Že to vraj nejde ?
Ale ide, spomeňte si na obdobie spred 15-tich rokov. Išlo to a pôjde to aj dnes.
Dnes už stačí mať iba poriadnu GPS navigáciu a tam máte všetky potrebné informácie.

A v prípade potreby v každom poriadnom hoteli je predsa WiFi ...


P.S.: Po prečítaní tých "slovenských roamingových akcií" mi tieto pripadajú ako poriadne odr.... (tu máte niečo o trošku lacnejšie, ale toto Vám k tomu "pribalíme" dvakrát drahšie. Proste FUJ !!!)
Anonymný používateľ
žurnalista
8.7.2010 10:11 | |
+0 -2
v dnešnom svete nič nieje zadarmo... som si istá, že ani tieto rady nefungujú :-/
Anonymný používateľ
Testy
8.7.2010 21:21 | |
+3 -0
presne takyto nazor som sa tu chystal napisat uz po zhliadnuti nazvu clanku...
Ked idem na dovolenku, chcem mat pokoj svaty a nie pracovat formou "home office". Vypnut telefon, raz za vecer skontrolovat maily, znamym poslat pohladnice a cela komunikacia aj s datovym roamingom u lubovolneho operatora vyjde na par eur. Ak pojde o nudzu, bude mi uz naozaj jedno kolko zaplatim za minutu hovoru.
Kto chce pracovat, nech si kupi miestnu kartu alebo radsej rovno ostane doma ;-)
Anonymný používateľ
martin
8.7.2010 07:54 | |
+2 -0
O2: Zaslanie bezplatnej SMS na číslo 94 202 v tvare „HS D“
--> skusil som to ale spravu mi neodoslalo, vypada ze to asi nefunguje, som zakaznikom O2
Anonymný používateľ
ja
8.7.2010 01:49 | |
+18 -5
Mam o2 a poslal som stovky mms gratis zo slovinska,,z rakuska a z chorvatska a nebolo treba davat medzinarodny format.
Anonymný používateľ
ppAd
8.7.2010 09:51 | |
+12 -7
Zadarmo nech aj creva roztrha?
ferdo39
8.7.2010 10:33 | |
+7 -19
aj minulý rok si tak posielal? aj v septembri budeš tak posielať?
nie

volal si? využil si data? prijímal si hovory? nie, lebo by ťa to zrujnovalo, ešte, že ti dalo O2 zadarmo MMS, inak by si nikdy žiadnu neposlal.

Ponúka O2 nejaké balíky volaní, dat,... v roamingu, kde sú ceny potom nižšie? NIE.
Napr. také chorvatsko s dvolenkovým romingom, kde voláš za 0,7 € minuta u OR vs. 1,7€ u O2 a prijímaš 60 minút u OR, vs. 1,7 minuta u O2 za poplatok 4,95 €, kde sa ti to oplatí od 3-5 minúty voči O2, čiže od prvého dňa šetrím
Anonymný používateľ
:
13.7.2010 13:25 | |
+0 -2
A preco by som mal z dovolenky volat a SMSkovat? Ved na dovolenke sa ma oddychovat nie? Takze poslem 1 MMS (mam to zadarmo, nie som curino z Orangu a TM) ze som stastne dosiel a ze ked sa vratim tak ukazem fotky (ak hotel nema wifi; ak ma tak poslem cez mobil mailom alebo cez MMS) ... :) KDE JE PROBLEM? a v septembri budem aspon ja na univerzite v cechach kde ma slovenske O2 domace ceny do vsetkych sieti.. takze kto si tu potrebuje riesit komplex ze ma d.e.b.i.l.n.e.h.o operatora?