Diskusia: Kúpa mobilu z druhej ruky

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
28 príspevkov
Anonymný používateľ
AG
3.11.2017 11:56 | |
+0 -10
Mam trosku problem pochopit, preco by dnes niekto kupoval telefon z druhej ruky.

O absolutne peniaze nejde. Novy mobil kupim v Nay, v Tesku atd. za 40 eur. Ak nemam ani tolko, no tak dobre, kupim nejaky pouzity za 10, ale myslim ze kazdy ma plne suple starych mobilov, ktore moze podarovat.

Mat novsi model? Tak to potom asi nebudem kupovat second-hand :-D

Mat vyssi vykon? Tak to som asi narocny pouzivatel a nebudem na mobile setrit.

Alebo treba byt in a mat iPhone, hoci aj 1G? Ehm...

Ci je nutne mat Android za 100 eur? No dobre, to by som este pochopil, aj ked kupovat nieco s vybrusenym dotykovym displejom by som nechcel.

Inak ale teda neviem.
Anonymný používateľ
jerry
10.11.2011 23:25 | |
+4 -0
no ja by som si napríklad chcel kúpiť používaný mobil preto,lebo nový /konkrétne nokia 6500 slide/ už nikde nezoženiem - už vieš ?
Anonymný používateľ
AG
11.11.2011 00:26 | |
+0 -1
Okej to je moznost, ale nemyslim, ze je to dovod pre vela ludi. Okrem toho som 6500 slide videl nedavno novu v BA v Avione. Lakala ma :-D
Anonymný používateľ
jerry
13.11.2011 01:50 | |
+1 -0
možeš prezradiť v akom obchode ,už inú nechcem ,zvykol som si ,dík
Anonymný používateľ
cash
3.11.2017 11:57 | |
+4 -0
a co takto: som narocny uzivatel, mam vybrany mobil. novy stoji v najlacnejsom e-shope 295 €. Kliknem na inzeraty a vidim ten isty mobil, kupovany v kamennej predajni prd 4-mesiacmi za 220 €. Majitel k nemu dava zarucak, krabicu, blocek, vsetko.. 75 € je podla mna dost na to, aby som obetoval 4 mesiace zo zaruky.
Anonymný používateľ
anonym
8.4.2015 19:17 | |
+0 -0
AKO JE MOZNE,ZE MOJ ZNAMY SI VYBRAL V TELEKOME TABLET A MOBIL ZA 2+1EUR A HNED PO TOM HO ZALOZIL VPRVEJ ZALOZNI.VED JE VIAZANOST NA24 MESIACOV V ZMLUVE TAKZE TO PRAKTICKY ANI NEBOL JEHO MAJETOK LEN PO UPLYNUTI VIAZANOSTI.PRECO V ZALOZNIACH PREVEZMU VSETKO OD LUDI,APRECO NEPREVERIA CI JE NIEKTO OFICIALNYM MAJITELOM MOBILU..
Anonymný používateľ
T
10.11.2011 21:42 | |
+0 -3
Ja mám vždy nový mobil. Už z e-shopov, predtým z kamennej predajne a dávno na akcie.
Napr. používanie mobilu na wc je nechutná predstava... Tak radšej nový.....:-D
Anonymný používateľ
ubx
11.11.2011 13:32 | |
+5 -1
co je na tom nechutne? ved nikto netvrdi, ze si tam s nim vytiera rit.
proste si tam v klude sedis a dobes do mobilu a nikto ta neotravuje. :-)
Anonymný používateľ
dusky
10.11.2011 12:04 | |
+12 -0
ako byvaly orange predajca Vas radsej upozornim na mozny vznik problemu. Priklad: Ak si niekto vyberie telefon v Orange za 1 euro, na otocku ho preda za 150 eur, tak potom v pripade reklamacie moze nastat situacia ze na telefon nedodaju vcas nahradny diel, alebo sa uz proste nahradny diel nebude vyrabat. V tom pripade moze telefon reklamovat jedine vlastnik pausalu, bude musiet odovzdat telefon s komplet prislusenstvom a bude mu vratene 1 euro a zrusena zmluva. Potom si moze vlastnik pausalu zobrat dalsi telefon, ale zaviaze sa znova na 2 roky.
ferdo39
10.11.2011 13:26 | |
+3 -0
Kamarát 2 krát reklamoval mobil a vždy to došlo tak ďaleko, že sa zrušila zmluva a musela sa spraviť nová a dostal nový iný mobil.
Anonymný používateľ
10.11.2011 13:55 | |
+0 -0
novy mobil je fasa vec, ale zaroven sa zasa musel zaviazat na dva roky, kedze ten cas predty, sa nepocita...
Anonymný používateľ
PeeTeR
10.11.2011 01:08 | |
+11 -0
Zaujala ma hlavne ta cast s oxidaciou. Sam pracujem ako kuchar, a mobil mam stale so sebou. Vacsou nastrahou ako vypary je podla mna pot.
Rovnako nosenie mobilu do kupelne. Pocas kupania si zvyknem prezerat spravy, ci surfovat na webe. 4 telefony to v pohode prezili a dodnes funguju. Jeden som dokonca kupil na inzerat, po 2 dnoch umrel - oxidacia, v servise mi to vycistili, ale povedali, ze nedavaju tomu velku sancu, funguje dodnes.
Asi som jeden z tych stastnejsich :-)
Anonymný používateľ
molnart
10.11.2011 06:59 | |
+14 -1
Tento clanok je dost odveci, automaticky totiz predpoklada, ze z druhej ruky sa kupuju telefony niekolko rocne pouzivne. Vacsina ludi vratane mna vsak na inzeraty kupuje mobil stary max 3-4 mesiace, niekedy aj fungel nove nikdy nevybalene. Su to fony co povodny majitel vybral k pausalu, ale predava. Mna osobne by ma zaujimalo ovela viacej co v tychto pripadoch, ako je to.s uplatnovanim zaruky.u operatora apod....
Anonymný používateľ
dzony
10.11.2011 07:21 | |
+8 -0
Presne tak, uz niekolkokrat som kupil telefon od cloveka, co ho kupil k pausalu a predaval ho. Cize uplne novy telefon, ale zaa vyrazne nizsiu cenu ako v obchode. S dokladom a kompletnym balenim, nepouzivany. Pouzivany telefon by som asi nekupoval, mozno od niekoho z rodiny.
Anonymný používateľ
10.11.2011 07:34 | |
+2 -0
suhlas, dnes uz kazdy priahne po zaruke .. vacsina predavanych veci nie je starsia ako 24 mesiacov.

pisem o elektronike celkovo, nie auta, byty a pod. :)
ferdo39
10.11.2011 07:41 | |
+0 -2
stačí splnomocnenie od predávajúceho na vybavovanie prípadnej reklamácie u operátora,...
Anonymný používateľ
Mid
10.11.2011 09:25 | |
+0 -2
to splnomocnenie je povinne, inac ti mobil operator nezoberie. Ak je na firmu tak tento problem odpada.
Anonymný používateľ
Silvo
10.11.2011 09:51 | |
+2 -0
Pokial sa nemylim, tak musi byt aj notarsky overene, tak pozor na to.
Anonymný používateľ
muheh
10.11.2011 11:49 | |
+1 -0
presne tak notarsky overene inac si mozte zarucakom v orange utret...... v o2 a telecome je to v pohode....
Anonymný používateľ
Busy
10.11.2011 12:01 | |
+7 -0
To splnomocnenie je inak pekna hovadina. Podla mna si to len operatori schvalne stazuju spotrebitelom reklamacne konanie. Navyse, ak si kupim mobil za plnu cenu, bez podpisovania dodatku k zmluve, tak vtedy sa ani netreba preukazovat a operator v podstate ani nevie komu mobil predal, takze je uplne jedno kto s nim dojde s reklamaciou, dolezite je ze predlozi doklad o kupe a zarucny list.
ferdo39
10.11.2011 13:26 | |
+0 -1
Samozrejme, že musí byť notársky overené. myslím, že len pri firmách to nemusí byť, ale pri FO áno.
Anonymný používateľ
10.11.2011 13:53 | |
+4 -2
Kupil som takto telefon (funglovka, v krabici, so zarucakom) a za dva nesiace mi ho vzala policia. Lebo, telefon sice ako taky kradnuty nebol, ale bol vybraty na ukradnuty OP a teda ide o vec suvisiacu s tr.cinom a finito. Voci predavajucemu sa vedie tr.konanie, ja som svedok a zaroven poskodeny s pravom na nahradu skody. Ten cas, co musim chodit na vysluchy a pod. mi za to naozaj nestal. Ako nikdy som nebol obvineny, ale je skratka ostara byt svedkom, kedze na vysluchy musis chodit, inak ta predvedu "nasilne".
Anonymný používateľ
martin
10.11.2011 15:08 | |
+11 -2
Ja ti poviem druhu stranu, SE Xperia Mini, pouzivana ako druhy telefon, ani nebol velmi noseny do roboty, ani az tak vela sa z neho nevolalo atd (nikdy nepouzivany v kupelni). Po roku odisiel reprak a skvely servis SE reklamaciu neuznal, co som zistil je u nich bezna vec - 95 percent ludi odpinknu s tymto argumentom. Neskor urobia to iste ajked si date urobit posudok a ostava sa otocit na sud. Tieto naozaj vazne problemy sa vyskytuju udajne najma so SE lebo iny vyrobcovia vymenia kus alebo urobia servisnu vymenu bez nejakych problemov. Problem je, ze oxidacii clovek nezabrani nikdy. Upozornim, ze SE neruci za mobil ak ho mas pri sebe pri prechode zo zimy do tepla a ak je v mobile oxidacia alebo prach je to tvoja chyba. Tym sa natiska otazka, preco vobec vyrabaju MOBILNY telefon, ked s nim nemas nikde chodit a pomaly ani dychat, predsalen aj dych je vlhkost. Skratka miesto kvalitneho vyrobku a servisu sa niektory vyrobcovia vybrali horsou cestou, ale servis SE na SVK tomu dal korunu a tym skodi najma telefonom SE.
Anonymný používateľ
martin
10.11.2011 15:10 | |
+1 -1
So zarukou je to tak, ze bud mas od predavajuceho splnomocnenie a das to k operatorovi zreklamovat alebo mas zarucak a musis ist ty priamo do autorizovaneho servisneho strediska.
Anonymný používateľ
Gertrudo
10.11.2011 19:07 | |
+2 -10
Robil si v SE servise ked si dovolis tvrdit ze 95 percent ludi odpinkaju? Ja ano, a je to presne naopak.
Anonymný používateľ
Jano
10.11.2011 23:08 | |
+5 -1
Ja som mal asi tri týždne Sony Ericsson Vivaz. Telefón bol iba doma,žiadne vystavovanie vlhkosti, len som sa ním hral a stále používal som starý Ericsson. Keď som zistil na ňom, že nefunguje fotoaparát, išiel do servisu. Vrátil sa o týždeň s neuznanou zárukou, dôvod oxidácia. Tak sa správa servis SE!!! Doteraz som sklamaný a reči o záruke pri kúpe nového mobilu beriem s veľkou rezervou.
Anonymný používateľ
      
11.11.2011 13:14 | |
+5 -0
Hovoríš naopak, tak 5 percent odpinkajú? Ja som zas počul že asi 20. Aj to je dost nafigu prístup, keď si človek kúpi nový telefón a akurát sa ocitne medzi tými 5 alebo 20 percentami, s ktorými sa ani nezaoberajú. Akurát ja som mal takú smolu.
Anonymný používateľ
pehe111
13.11.2011 13:07 | |
+0 -1
Ja som si tak niekoľko krát kúpil mobil, ktorý si niekto vzal na paušál a hneď predával. Jeden sa mi aj stále kazil a s reklamáciou nebol problém. On ho kupoval v Orangei v BA a ja som ho reklamoval v Orangei ZM. V pohode, žiaden problém ale myslím, že v Telekome musíš reklamovať tam kde si kúpil.