Diskusia: NFC platby v O2 a Orangei: Slabá podpora je chyba výrobcov

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
22 príspevkov
Anonymný používateľ
Maťo
14.12.2014 14:18 | |
+0 -0
Na HTC desire 500 nemate skúsenosť či to pôjde alebo nie? Dakujem
Anonymný používateľ
ded
3.9.2013 13:55 | |
+1 -0
Nie je to len chyba vyrobcov ale aj bank
Anonymný používateľ
Sony Xperia
2.9.2013 06:17 | |
+2 -0
Zabudli ste na Sony Xperia v
Anonymný používateľ
THeBaNDiT
29.8.2013 19:26 | |
+7 -1
celkom nerozumiem tomu, preco je potrebne tahat do tychto platieb cez NFC aj SIM kartu mobilneho operatora... co ten s tym ma? Preco nestaci telefon s NFC a nainstalovana aplikacia banky v nom? (a kludne aj bez SIM karty v telefone)

S tou specialnou SIM kartou s NFC cipom by som to chapal u telefonov, ktore NFC technologiou nedisponuju...

No celkovo povazujem omnoho jednoduchsie vytiahnut klasicku debetnu kartu s podporou bezkontaktnej platby, piiip a hotovo, zaplatene... kdezto u mobilu, pokial viem, treba mat spustenu specialnu aplikaciu, mobil odomknut, potvrdit platbu a pod. Omnoho komplikovanejsie nez v prvom pripade... Alebo sa niekde mylim? B-]
Anonymný používateľ
Martin
30.8.2013 08:31 | |
+7 -0
Myslím, že SIM je potrebná kvôli bezpečnosti, keď už kvôli ničomu inému, tak kvôli možnosti zablokovať NFC platby na diaľku. Telefón sa ti nemusí podariť defaultnúť, SIMku operátor do minúty a spoľahlivo.

Súhlasím s tým, že vytiahnuť kartu je jednoduchšie, ale ak už napr. tvoje lokálne potraviny budú podporovať NFC, nemusíš kartu vôbec vyberať doma z peňaženky, mobil máš skoro vždy pri sebe. Takže aj keď si spomenieš pri venčení psa, dieťaťa, babky, na biku, ..., že by bodol jeden lahváč, máš vystarané, aj keď si peňaženku z domu nezobral.
Anonymný používateľ
THeBaNDiT
30.8.2013 09:49 | |
+3 -2
Ak stratím mobil a obávam sa zneužitia platieb cez NFC, tak namiesto operátora sa dá kontaktovať banka, ktorá by to zablokovala (rovnako ako v prípade straty karty s funkciou bezkontaktnej platby), nie? Na druhú stranu zablokovanie SIM karty a zároveň platby cez NFC sú dve muchy jednou ranou. :-)

A čo sa týka toho, keď si vybehnem z domu bez peňaženky - ja osobne mám peňaženku so sebou vždy, keď opúšťam budovu. :-) Najmä kvôli dokladom, ktoré v nej mám... Tak som naučený odjakživa. Takže aj platobnú kartu mám pri sebe vždy. Ale isto sú ľudia, ktorí sa do tebou popisovanej situácie dostať môžu, takže beriem ako argument. ;-) B-]
Anonymný používateľ
milan.ko
30.8.2013 16:32 | |
+1 -0
Som klient TB a nad tymto som sa aj ja rozculoval, preco treba menit SIM ... kamarat, co v TB robi mi vysvetloval, ze pre autentifikaciu platieb treba nezavislu kryptograficku entitu, ktorou je prave SIM karta ... nechcem klamat, presne si to nepamatam, ale cca takto nejak to bolo.
Anonymný používateľ
l0l0
1.9.2013 18:31 | |
+3 -1
len nedavno nas orange presviedcal ze 3G internet funguje jedine s ich novou 3G sim kartou... A dnes to bezi na vsetkych, stacil jeden klik do systemu.
Anonymný používateľ
ja
29.8.2013 10:10 | |
+5 -1
Nepochopil som moc vyznam tejto technologie. Tak ci tak musim zo sebou nosit klasicku kartu s cipom, pretoze kolko raz mi nikede povedia, ze im to bezkontaktne nefunguje (pocitajme s tym, ze sa terminaly vsetky caspom vymenia za bezkontaktne). A hlavny problem, platby nad 20€ a bankomaty, vsak tam musim pouzit cip vzdy. Navyse rychlejsie a pohodlnejsie vyberiem z vrecka malu a tenku platobnu kartu ako velky mobil. A co pise telekom o podpore lojalitnych kariet, uz vidim obchody ako si kvoli ich klub kartickam, kde staci teraz precitat ciarovy kod, budu kupovat nejake citacie elektronicke zariadenia. Pri vstupenkach detto.
Anonymný používateľ
29.8.2013 15:54 | |
+1 -0
pre platby nad 20€ je verifikacia cez aplikaciu momentalne od TB, kde zadas pin.B-]
Anonymný používateľ
Jarco
29.8.2013 19:17 | |
+0 -0
vernostne karty, kde je barcode si odfot a daj si naskenovat fotku. Predavacka bude kukat ako puk ale ide to. Nato ti nfc netreba. Skor by som prijal podporu pre rozne pristupove karty na parkoviska, obedy, dochadzkove atd. Ale tie bezia na inych fr.
Anonymný používateľ
okoloiduc
28.8.2013 17:37 | |
+16 -3
na Windows Phone sa zabudla spytat redakcia, alebo zamestnanci operatorov este stale nevedia, ze predavaju nielen samsung placky, ale aj nejake Nokie?
Anonymný používateľ
Peter Kokotrcka
28.8.2013 18:08 | |
+4 -18
chlapci ved sa hovori o telefonoch a windows phone je nepodarok co nieje ani telefon ani nic funkcne
Anonymný používateľ
Dusan
28.8.2013 18:15 | |
+8 -1
Uz si ho skusal, ze si taky odbornik?
Anonymný používateľ
okoloiduc
28.8.2013 18:23 | |
+14 -1
to nieje odbornik, to je troll. ziadna kamaratka mu nechce dat, ziadny kamarat s nim nechce ist chlastat, tak sa takto zabava. najlepsie ho nechat tak
Anonymný používateľ
*V*
28.8.2013 19:45 | |
+1 -7
Ti si troll.
Anonymný používateľ
Dusan
28.8.2013 17:03 | |
+11 -1
Ako je to s windows phone? Telefony NFC maju a pridat kreditne a debetne karty sa da tiez. Funguju tam teda platby, alebo treba tiez cakat na aplikacie od bank? Mohli ste to spomenut v clanku a nie len android a ios.
Anonymný používateľ
Juliooo
28.8.2013 15:42 | |
+2 -2
a čo podpora zo strany BlackBerry, tiež majú NFC v prístrojoch. Či ich sa nepýtali?
Anonymný používateľ
robo
28.8.2013 16:58 | |
+3 -4
to uz mobilov s WP je viac... je to zamerane na masu, cize iOS a Android..
Anonymný používateľ
Pep
28.8.2013 15:18 | |
+5 -16
Toto je hovadina. My sme v banke skúšali aj LG E960 s NFC čipom a vymenenou kartou z Orangeu. Je potrebné si stiahnuť aplikáciu na platby a služba funguje bez problémov. Aj bez toho, aby sa toho chytila Visa, či MasterCard...
Anonymný používateľ
Peter
28.8.2013 16:09 | |
+7 -4
TAZKO. JA MAM s4 skusal som a nefunguje.
Anonymný používateľ
afro
28.8.2013 22:40 | |
+3 -1
A aku aplikaciu na platby? Na Nexus za zobrazi ze zariadenie nie je podporovane... pisal som do TB a dostal som odpoved ze je tam chip co nepodporuje tie proprietarne 1k tagy..