Diskusia: Windows Phone 8.1: Vpred míľovými krokmi

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
69 príspevkov
Anonymný používateľ
otot
9.1.2015 22:21 | |
+0 -0
Prosím o info ak sa to vôbec dá. potrebujem v tel. hovoroch alebo sms nastaviť filtre napr. len neprijaté alebo len odoslané a podobné funkcie... dokáže to WP8.1 ???? a tak isto v e-mailoch nie gmail nastaviť / prednastavené je kto zasiela poštu a to som stále ja/ komu je pošta zaslaná... v androide to šlo tu sa neviem k tomu dopracovať....
cocker.ba
16.7.2014 10:43 | |
+3 -0
ale nieco ako dennik hovorov, takze nezistim kedy som komu kolko minut volal, ktory bol sucastou aj sprostych telefonov, nie len smartov (zlata dobra nokia so symbianom, oproti symbianu je wp8 ***...).takisto stale chybaju vyzvanacie profily.
LosCanarias
15.4.2014 07:03 | |
+7 -1
Tak sa mi dnes podaril stastne nainstalovat WP 8.1 prewiew na Nokiu 920. Hmmm, no, prebiehalo to celkom zaujimavo a miestami som mal pocit ze to ani nedoinstaluje. Zabralo to tak 4 hodiny, ale nakoniec sa podarilo. Ak by to niekto robil, nabite si telefon na plno, ono to pri tej aktualizacii tu baterku snad zerie. Nabijacka nestiha telefon hreje ako topinkovac. Zhrniem to.....prakticky je tam vsetko co bolo odprezentovane, hned po aktualizacii sa aktualizuju aj niektore programy ako mapy a podobne (ako bolo spominane Here prejde na celosvetovu podporu zdarma a pod.) nastavi sa tiez spravanie WiFi, to uplne ako prve. Vyhadze to hry zo zlozky hry a su vsetky samostatne. Aktualizacia natiahne aj nove hry z ponuky ako napriklad Civilization Revolution, Juicy Links, Mahjong2,, Total Conquest. Zmien sa dockalo aj radio, ktore je teraz aj samostatne, a pribudol prehravac videa, filmov a tv, kde sa daju kupit filmy a serialy.Co tam zatial nieje, alebo som to teda nenasiel je Cortana. Inak vsetko ostatne ano. Vsimol som si jednu zvlastnost, teda skor dve. Musel som znizit jas disleja, lebo svietil ako divy a hoci som ho pred aktualizacioumal na maxime, teraz ho mam na stred a je to to iste co predtym max. A dalsia vec. Citlivost dispeja akoby sa podstatne znizila, a nereaguje tak ako predtym + je tam nieco co sposobuje trhavy pohyb....ako keby system rozmyslal ci posluchne alebo nie. Inak co velmi chvalim je klavesnica. Aj ked na ten ich tahovy system si asi budem musit zvyknut, pri normalnom pisani ako predtym (datlovanie) dochadza, teda skor vlastne nedochadza k preklepom. Uzasne nastavili citlivost a kym predtym bol problem nieco napisat a nepomilit sa, teraz to ide ako po masle. Prikladam nejake zabery z telefonu tu: https://onedrive.live.com/redir?resid=B276CED3FA331E84%211396
Dalo by sa pisat vela, ale kedze je to urcene pre vyvojarov, zrejme bude prebiehat kopa aktualizacii a vychytavanie much. kazdopadne urobili poriadny kus prace a myslim ze to s WP ide dobrym smerom 8-)
LosCanarias
15.4.2014 07:24 | |
+3 -0
Doplnim ze Cortana tam je, len treba prepnut rec aj region na anglictinu a US, potom restart a nasledne po stlaceni lupy naskoci Cortana. Hmmm, funguje skvelo, len treba vediet anglicky a dobre vyslovovat, inak robi co sa jej zachce. ]:-> ]:->
niont
17.4.2014 13:49 | |
+2 -0
robilo ti to tak dlho lebo ti aj zalohovalo data. Ja pri kazdom update vymazem uplne vsetko do factory nastaveni a az potom updatujem (kontakty alebo kalendar samozrejme zosynchronizovany s live uctom, ostatne clovek nainstaluje znova) Mne cely upodate trval len par minut (Lumia 925)
niont
17.4.2014 13:53 | |
+2 -0
..ale inak tiez sa pripajam k nazoru ze toto je WP na ktory sme cakali. WP som zvolil koli jeho stabilite a rychlosti no stale som mal pocit ze WP je taky polo-smartphone. Po tomto update ale vsetky nedostatky doplnili a uz je to skutocne plnohodnotny konkurent iOS/Android.
Anonymný používateľ
jozef
7.4.2014 15:29 | |
+1 -2
Jasne kamo mám stiahnuté,stiahol som si Rakúsko, išiel som do Viedne,zadávam ulicu a číslo no nenajde za ten svet,pri klasickej mi našlo hneď ,here drive neodporúčam použiť kde sa ide prvý krát.
Anonymný používateľ
cocker.ba
6.4.2014 12:49 | |
+2 -9
voci wp8 a mojej lumii mam minimalne 2 velke vyhrady-neukazuje dennik prevolanych minut, teda neviem dodatocne zistit ktory hovor kolko trval.
a profily zvonenia? pojem neznamy. je len vibro a zvonenie. nic medzitym. hlasitost zvonenia aby si ju lumia pamatala, sa nastavit neda-nastavim na hlasitost 30, po opatovnom zapnuti je zase na 16. ak si manualne nezvysim, tak nemam sancu pocut zvonenie...
zlaty dobry symbian...nemal konkurecnciu. nokia uz nie je nokia...
Anonymný používateľ
Trovaricon
6.4.2014 00:46 | |
+1 -0
Podpora aplikacii v obchode? :-O
Neexistencia aplikacie tretej strany je ci problem? Co to akoze ocakavas, ze MS na vyvojarskej konferencii pre svoje produkty bude oznamovat, ze prepisuje aplikacie akokolvek obskrurnej povahy z inych platforiem "na vlastne triko"?

Teda... keby toto oznamili, tak mne by zase spadla sanka. Nasledovala by vsak otazka, ci maju vsetkych pohromade. :-D
Anonymný používateľ
ted
4.4.2014 19:06 | |
+1 -0
Hello Zaklinac

Uz v predoslych diskusiach som si vsimol ze do WP telefonov sa vyznas. Dokonca mam pocit ze viac ako pracovnici v oficialnej nokia predajni.
Uvazujem nad kupou noveho telefonu. Zatial sa mi najviac pozdavaju telefony s WP kvoli stabilite systemu.

Prosim ta vies mi povedat:?

Ako sa robi backup telefonu(kontaktov, kalendara, sms, aplikacii,...) na mumiach alebo na inych WP telefonoch?
Na starej symbianovej nokii to bolo poriesene perfektne. Backup sa robil automaticky, cyklicky v prednastaveny cas na SD kartu. Alebo bola moznost spravit backup cez usb alebo bluetooth priamo do PC.

Dik
Anonymný používateľ
Zaklínač
4.4.2014 19:26 | |
+2 -1
Aj u WP sa robí úplne automaticky (ak to máš nastavené) backup prakticky úplne všetkého - aplikácie a ich nastavenie, kontakty, fotografie, poznámky, kalendár, sms. Jedine, čo sa nebackupuje, je tvoje nastavenie úvodnej obrazovky.
Akurát u WP sa nebackupuje do PC, ale do cloudu/OneDrive. V praxi to vyzerá tak, že pri restore telefónu/kúpe nového iba zadáš svoje Microsoft konto a heslo, tel sa ta opýta, či chceš obnoviť konkrétny telefón a ktorý (pod svojím MS kontom ich môžeš mať viacero) a keď ťukneš na Áno, pohodlne si sadneš a počkáš, kým sa ti všetko natiahne naspäť.
Anonymný používateľ
ted
4.4.2014 19:53 | |
+1 -0
Dik za info.

Skoda ze nenechali pouzivatelom moznost vyberu a nanutili backup jedine do cloudu. Zda sa mi ze toto este nieje celkom domyslene z viacerych dovodov.
Napr. co v pripade ze o par rokov sa rozhodnem ze uz nechcem WP telefon ale ze chcem napr. androidovy. Ako data ktore skoncili v cloude dostanem do svojho noveho telefonu...?
Anonymný používateľ
Antono
5.4.2014 14:18 | |
+1 -0
Je na to aplikácia.
Anonymný používateľ
Dano
3.4.2014 14:51 | |
+1 -5
Všetko je to pekné,len má to jeden podstatný problém - kedy to bude...
Kedy prídu nové zariadenia,kedy aktualizácie na tie staršie a hlavne kedy aktualizované aplikácie ktoré dokážu tie novinky aj naplno využiť. Minimálne pol roka až Vianoce kým sa to komplet dostane do plne funkčného stavu. Ale aspoň že to stihne tie Vianoce nie ako po iné roky...
Anonymný používateľ
Mar
3.4.2014 12:58 | |
+0 -8
Zaujimava konstrukcia nadpisov demonstrujuca naklannost redaktora k systemu windows. Nechcem rypat ale malo by to skor zniet "Windows Phone 8.1: Dobieha konkurenciu".
Co je tam lepsie ako na Androide alebo iOSe (co nemaju oproti Win Phone 8.1)?
Anonymný používateľ
Zaklínač
3.4.2014 13:27 | |
+5 -1
Napr. previazanosť so sociálnymi sieťami, cloudom a skype, Office, jednotné UI.
Anonymný používateľ
milan.ko
3.4.2014 13:42 | |
+1 -0
Za vsetky, moznost integracie aplikacii do People hubu a hlavne do Cortany. Tym sa Cortana stava vyrazne uzitocnejsim prvkom ako napriklad Siri, ktora integruje len vstavane aplikacie
Anonymný používateľ
otrcka
3.4.2014 15:25 | |
+0 -12
blud, blud, blud, OK, to je skor -
Anonymný používateľ
Zaklínač
3.4.2014 15:56 | |
+11 -0
Milý Peter,
skús sa aspoň jeden deň svojho smutného života nestrápňovať.
Dokážeš to?
Navždy tvoj,
Zaklínač
Anonymný používateľ
milan.ko
3.4.2014 10:45 | |
+1 -0
Este ste mohli spomenut, ze aplikacie vedia rozsirit funkcnost Coratny (vo videu je demonstrovana podpora Foursquare) a vedia rozsirit aj funkcnost People hubu (WPC to demonstroval na Facebooku)