Diskusia: Apple predstavil iPhone 6 a hodinky. Živý prenos

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
70 príspevkov
Anonymný používateľ
ross
5.10.2018 15:31 | |
+13 -18
priznam sa, ze nevlastnim nic od tejto znacky. nie preto, ze sa mi nepaci ale nemozem si ich dovolit. musim vsak napisat, ze je to naozaj TOP design a Apple je a ostane kultovy prdukt. palec hore
Anonymný používateľ
pppaaa
9.9.2014 20:53 | |
+23 -7
Uz si videl pekne hodinky? tie od Apple to urcite nie su :)
Anonymný používateľ
3bodky
9.9.2014 20:54 | |
+6 -1
kazdemu sa paci nieco ine. to si vedel ?
Anonymný používateľ
Miroslav
10.9.2014 11:50 | |
+0 -0
Prosim vas, poviem mi niekto co znamena ta Americka cena?? to akoze v us stoji ta ovalna nekrasavica 200 dolarov a u nas bude 800-900?
Anonymný používateľ
Krtko
10.9.2014 11:57 | |
+1 -0
To je pri viazanosti. V USA je bezna viazanost aj tri roky.
Anonymný používateľ
Pe3k
10.9.2014 10:58 | |
+9 -2
Ludia ja som bol doteraz zarity Iphonista. Mal som posledne 4 generacie iphonov (okrem verzii "S") a nedal som na ne dopustit. Ale uz pri mojej poslednej generacii iphonu 5 sa u mna objavili pochybnosti, ci apple nezacal stracat dych. No po vcerajsom predstaveni iphonov 6 nie len ze stratil dych, ale s prepacenim nas..l podla mna aj kopec zakaznikov ako som ja. Skor mam pocit, ze si z ludi robia srandu. Zvycajne sa k tymto veciam nevyjadrujem, ale po vcerajsku mi to nedalo a skusim zhrnut par bodov:
1. dizajn je sice subjektivna vec, ale podla mna toto su dva najskaredsie iphony vsetkych generacii! To co som neznasal na samsungoch, teraz iphone 6 prebral - Dokonale zaoblene hrany. Aj iphone 3 bol sice zaobleny, ale nebolo to az takto moc a malo to nieco do seba! ALe toto? A tie biele plastove pasiky vzadu to je uplny fail.
2. Fotak vzadu vycnieva - to ma byt co zasa? Kde je ten povestny, uhladeny, jednoliaty design? To bude uzasne ked sa bude pokladat na stol a telefon bude oprety hlavne o vycnievajucu optiku. Ked uz chceli za kazdu cenu stencovat tak mali k tomu prisosobit aj fotak. Toto je pre mna do neba volajuce minus.
3. Hardware - Mam platit dvojnasobnu cenu za hardware, ktory je asi 3 roky poozadu za konkurenciou? Procesor, ramka - dobre ked je pekne vyladeny software tak nemusim mat za kazdu cenu 8-jadrovy procesor a 3 GB Ram (co je mimochodom dnes standart pri vlajkovych lodiach za polovicnu cenu), ale co ten displej? Hustotu pixelov 326 PPI ma aj moj 2 roky stary iphon 5. To ma byt nejaky posun vpred? Dobre nic nepoviem keby stal 500 Eur, ale mobil za 900 Eur? A ten jeho vacssi brat 401 PPI na 5,5 palca? Ved to podla mna musi byt snad vidiet aj raster :)))
4. Dalsia vec... 8 Mpix fotak, dobre budis netreba sa hnad za 20 Mpixelmi, lebo to zmysel nema. Ale nepochopim preco nema opticku stabilizaciu aj mensi model. Ked tu lopatu 5,5 palcovu nechcem tak co teraz... Kde je tu vlastne posun vpred?
5. NFC - v Amerike bomba, u nas nefunkcna zbytocnost.
atd...
Anonymný používateľ
Krtko
10.9.2014 07:00 | |
+3 -3
Teda dizaj OTRAS vazeni. A taketo otrsne hodinky si nekupim. Nie je pre mna nic otravnejsie ako ich skladat z ruky kazdy den-dva na nabijanie. Som zvedavy kolko vyzdrzi remienok. Neustale davanie hore dole. Mam casia pathfinder s platenym remienkom. Uz dva roky neboli z ruky dole. Mam ich ale volne zapnute, takze nie je problem s umyvanim aj vzduch prenika na ruku. Podstatne je, ze ich nemusim zakazdym skladat na nejake nabijanie. Som zvedavy ako dlho by to cloveka bavilo.
Anonymný používateľ
Gore
10.9.2014 10:29 | |
+2 -2
Nosit cely zivot Casio Pathfinder a kritizovat Apple za otrasny dizajn hodiniek, to je gol! :D
Anonymný používateľ
Krtko
10.9.2014 11:55 | |
+1 -0
Nejde o Casio. Zase to niekto nepochopil. Ale o davanie si hodiniek dole, aby sa moohli nabit kazdy druhy den. To je fail. Ci je to casio, alebo rolex je irelevantne. Podstatna je vydrz baterie. Cize este raz. Hdoinky takehoto typu pokial nevydrzia aspon mesiac na nabitie, su absolutna zbytocnost. Pretoze neverim tomu ze: 1. Bude niekoho neustale bavit davat ich z ruky dole a sledovat vydrz baterie.
2. Kazdy gumeny remienok odide. Pri castom pouzivani odopinaie-zapinanie duplovane. To mam dokonale odskusane. Preto gumeny nechcem ani vidiet.
Anonymný používateľ
dharma
9.9.2014 23:54 | |
+11 -3
iphone 6 stoji 699,799,899 eur
Iphone 6 plus 799,899,999eur..
Za mobil 999eur da snaď len magor. Za to mám macbook air. alebo macbook pro.
Choré.
za čo taká pridaná hodnota? za čo? nemá vodotesnot, zafirove sklo, slot na kartu...čím je taký vynimocny že maju tú drzost si pytat tolko eur?
Anonymný používateľ
jaro
9.9.2014 22:36 | |
+11 -9
Apple je uz trapny a riadne pozadu :) Samsung Gear S to iWatch poriadne natrel - su o generaciu popredu. Uz funguju bez fonu, maju integrovane GPS, UV senzor, tlakomer, pulzomer atd. maju aj slot na SIM kartu, takze plnefunkcny fitnes telefon s 3G internetom na ruke. Apple sa k tomu dostane mozno o par rokov :) A predstavovat NFC ako novinku v telefome je ma smiech :)
crash371
9.9.2014 22:01 | |
+2 -2
inak na jednej strane fitnes vlna a na druhej najdete re***u a mekac ... konzum spolocnosti sa odraza aj v Apple produktoch nastastie svet neni taky ako Amerika .. celkove sa mi to koncept hodin a telefonu pozdava a zda sa mi ta funkcionalita prijatelna vzhladom na technicke moznosti.. ked to otestujem napisem vam :)
Anonymný používateľ
muheheee
9.9.2014 21:53
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
crash371
9.9.2014 21:57
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
9.9.2014 21:15 | |
+4 -3
Podľa mna bude skutočne nieco revolucne PROJECT ARA. Ide o to ze si každý vyskladá mobil aky chce, ked sa mu nieco pokazi môže vratit napr. Fotak a kúpi si novy apod. Malo by sa to predstaviť v januári 2015 a myslím, ze ak by na to urobili veľkú reklamu ako na tieto značky, tak by sa Apple aj samsung a iné mohli niekam strcit
Anonymný nick
9.9.2014 21:29 | |
+11 -0
tomu neveria ani crowdfunderi čo to založili, je to iba hračka pre geekov
Anonymný používateľ
3bodky
9.9.2014 21:53 | |
+0 -2
to nemozes vediet, kedze to nebude mat taku reklamu
Anonymný nick
9.9.2014 22:08 | |
+3 -1
A práve o to ide. Keby to bola taká jasná revolúcia, nemali by mať predsa problém zohnať toľko prachov na reklamu aby zabili napr.Apple, veď by sa to malo vrátiť a ešte aj zarobiť. Čo sa samozrejme nestane. "Consumeri" chcú kompaktné produkty a nie LEGO.
Anonymný nick
9.9.2014 21:10 | |
+2 -18
Hodziny sú slušné, zas všetkým Apple trošku vytrelo kocúra ale na to sme si už zvykli. Akurát je škoda tej GPS, pri behaní a bikovaní vláčiť aj telefón neni nič moc.
Anonymný nick
9.9.2014 21:11 | |
+14 -2
čím toho kocúra vytrelo? :-D
Anonymný nick
9.9.2014 21:15 | |
+1 -5
že to budu najpredavanejšie hodinky :) to sa vie už teraz...
Anonymný nick
9.9.2014 21:25 | |
+9 -10
Napríklad tým, že nikto iný okrem Apple nepochopil že aktuálna fitness vlna jednoducho predáva a okolo toho postavili produkt, alebo že pre niekoho je dôležitý aj design, alebo že aj do hodzín narvali NFC, že prišli s "wireless" nabíjaním, alebo že urobili tri "verzie" a jednu z 18-karátového zlata - OK môžeš touto cieľovou skupinou pohŕdať ako chceš, ale títo nosia Apple cash - sorry.

Čo má konkurencia? Napr.taká Motorola (firma čo už 15 rokov nevie nájsť ani sama seba a mení majiteľov jak prostitútka), jediné na čo sa zmohla je guľatý displej - hurá to je ale vec! Všetci striekame. Samsung a ich slávne Gear Watch, čo k tomu povedať? Dva pokusy ak sa nemýlim a dva faily, predaje na úrovni štatistickej chyby, prvé myslím že ani neboli vodotesné. Zatvoriť Android do menšej kasne neznie ako recept na úspech. Ďalší - SONY, hodziny urobili len aby boli, doslova, lebo "wearable" frčí a SONY musí mať zárez na pažbe.
Anonymný používateľ
Kokosss
9.9.2014 21:45 | |
+7 -4
Ok, inteligent sa ozval ale ideme pekne po poriadku:
bezdrotove nabijanie co potrebuje kable WTF??!
18 karat je jedine co ma spolocne s kvalitnymi svajciarmi, dizajn vyzera fakt strasne akoze vazne koliesko na digitalnych hodinkach??? (Ale beriem kazdemu sa pacicnieco ine)
Nfc na hodinkach je trosku nepodstatne kedze aj tak asi budes musiet overit totoznost touch ID (plus) ked nebude treba pverit totoznost tak platis aj za ostatnych:)
Co ma akoze toto spolocne s fitness?? Ostatny maju aj fitness naramky a moc to nepomaha
Moto 360 ma urcite krajsi dizajn a gulaty display mi tam pasuje
Praveze Sony nieje ten vyrobca co prisiel na trh len preto lebo ostatny to maju, sony definoval novodoby styl smart watch
Samsung praveze nepouziva android wear ale svoj tizen coz je podla mna plus ako pri apple (dufam hlavne v Titen na smartphonoch

Takze vyvratenie vsetkych tvojich argumentov (aj ked niektore iba v mojom pripade), poprosim nove argumenty.
Anonymný nick
9.9.2014 22:03 | |
+1 -6
Vidím že absolútne nechápeš koncept, takže tu je zbytočné strácať čas nejakými debatami..... zabil si to porovnávaním so švajčiarmi, to neni dobré ani ako vtip.
Počkajme si na čísla o taký rok a uvidíme kto to robí najlepšie, ja tvrdím že Apple :-D
Anonymný nick
9.9.2014 22:15 | |
+3 -3
Veď fitness funkcie funkcie majú aj ostatné hodinky, Samusng Gear mal prvý merač tepu, Moto360 majú bezdrotové nabijanie a to štandratne Qi(čiže desiatky roôznych nabijačiek, podložiek a vankušov alebo prenosných nabijačiek), u Applu je to obmedzené na jeden kabel s magnetickým koncom ku ktorému to musím pripajať a tahať ho na cesty so sebou. Nezvladá to nič viac ako to čo je na trhu, dokonca oproti Samsungu menej. LG aj Moto priniesli pekný guľatý displej, Samsung zas prehnutý, ktorý kopíruje ruku, dizajnovo sú určite lepšie, toto proste vyzerá fakt škaredo.
Anonymný používateľ
Kokosss
10.9.2014 07:03 | |
+2 -0
So svajciarmi to neporovnavam ja ale apple. Ten ich dizajner to sam povedal.