Diskusia: O2 a Orange vraj plánujú spojiť svoje siete

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
27 príspevkov
Anonymný používateľ
Jaja
14.9.2014 22:15 | |
+3 -7
Dlhe roky som v Orange a nikdy som nemal ziadne problemy, naozaj to je asi najlepsi operator. Nechapem ako mohli skoncit na poslednom miesto s vysvedcenim.. Jedine co sa im da zazlievat je mizerne pokrytie LTE a vysoke administrativne poplatky, inak nadstandardne sluzby a pokrytie (GSM aj 3G) ktoremu Telekom nesiaha ani po paty a O2 uz vobec nie.
Anonymný používateľ
....
13.9.2014 19:26 | |
+5 -0
Spajanie sieti je genialne pre operatora, nie az tak super pre zakaznika. Usporu si totiz operator necha a zakaznik ziska v konecnom dosledku siet s vacsim pokrytim ale nizsou kapacitou, nakolko v nej bude viacej zakaznikov. Typicky 150 Mbps vyuzije jeden zakaznik v prazdnej sieti. Cim viacej zakaznikov je pripojenych na jednu BTS, tym viacej si zdielaju spolocnu kapacitu. Ked v danej lokalite bude len spolocna BTS, tak ju bede zdielat dvakrat tolko zakaznikov, ako keby mal kazdy operator svoju BTS. Konecny dosledok pre zakaznika je polovicna rychlost. Samozrejme kedze kazdy operator ma ine frekvencie, mohli by ich pouzit sucasne, ale to by potom uz neusetrili (co je jedinym dovodom spajania) lebo by museli pouzit dvakrat tolko HW, anten a platit dvojnasobok SW licencii. Naozaj chceme aby usetrili tym, ze vlastne znizia kapacitu siete?
Anonymný používateľ
Labut
12.9.2014 20:10 | |
+9 -2
Presne orange to je sila.Dobre nás ožiaruje aspon slovač bude zdravšia do budúcnosti....Len aby O2 sa nepopalilo na pomaranči lebo oni su falošní.
Anonymný používateľ
mudrc
12.9.2014 16:17 | |
+5 -0
Asi v O2 pocopili ze treba nieco robit,siet lebo Orange ma jasne lepsiu siet,ale maju moc pristupov na nu tak hrozne kolisu rychlosti stahovanie a pod neraz sa neda nanu spolahnut-lebo Orange a takto by to z O2 sa rozdelilo najmenej pristupov a vyrovnalo stabilizovalo sa to.VELMI SOM BOL SPOKOJNY S Telekomom siet,ale pokrytie 3G slabe .Keby mali telekom lepsie pokrytie 3G Tak s nimi by lepsie spravili keby islo s nimi O2.Orange by som sa nespoliehal,lebo Orange.ALE PRETO BUDU ORANGE SUHLASIT LEBO ROZDELIA SA A NEBUDE TA SIET TAKA VYTAZENA.PREDSTAVTE SI SPOLUPRACU TELEKOM A ORANGE....
MilanKuko
11.9.2014 21:37 | |
+5 -0
Kiezby.

Ta priserna, katastrofalna siet O2 je len vysmechom.
2G pokrytie ubohe a to mame rok 2014!!!
Prve reklamacie na urcitu lokalitu (ziadne zapadnute lazy) som robil pred rokmi, doteraz nic.

3G v Bratislave - ubohe, niekedy musim 5 restartovat spojenie, aby som islo aspon 100 kb/s. Upozornujem, ze sa nejedna o preklep, naozaj pisem o kb/s

O2 - relativne dobra cenova politika, priserna siet
Orange - kvalitna siet, drahe sluzby

Len aby spojenie nedopadlo hroznou sietou s hroznymi cenami
Anonymný nick
11.9.2014 09:24 | |
+5 -3
Velmi rozumne. Od O2 som odisiel kvoli slabej sieti a neochote/neschopnosti to riesit. To, aby si kazdy operator budoval vlastne BTS ktore ti potom ziaria trojnasobne do hlavy, je blbost. To by si mal uvedomit kazdy "bojovnik" za najlepsieho operatora.

Mimochodom, dnes je Funfon od Orange to iste co O2, ale za polovicnu cenu a s dobrou sietou.
Anonymný nick
10.9.2014 20:46 | |
+8 -7
volakedy daaavno som bol v orange.. ako ma odrbali som presiel do O2 ... no ked sa spoja hm dufam ze zatial dojde dajaky nowi operator ....
Anonymný nick
11.9.2014 09:28 | |
+4 -0
Vsetci mame u Orange predplatenu dobru siet. Za tie nekrestanske peniaze, co sme im platili.
Anonymný používateľ
Matko
10.9.2014 19:09 | |
+0 -2
Dnešný článok na mobilmanii.cz "O2 a T-Mobile začínají sdílet i stávající 2G a 3G sítě" a tu sa už píše, že to robia niekoľko rokov.
Anonymný používateľ
Manobb
10.9.2014 17:23 | |
+4 -6
re: msx
"Mimochodom, predpokladám, že národný roaming v Telekome bude potom minulosťou."

Tak, tak, v roku 2006 bola asi 15 minút na O2 fóre odpoveď moderátora, že národný roaming je do roku 2016 ... (potom príspevok zmizol) a modráci už len komunikovali o "dlhodobej spolupráci".

Vypadá to skutočne tak, že národný roaming s ružovými amatérmi skončí v roku 2015.

P.S.: Ja osobne sa teším prípadnému zdieľaniu sietí O2 a OR. Ak nedikrvavia modráci ceny, tak majú šancu zvyšovať zákaznícku bázu na úkor ružových ..., ak ceny budú dvíhať, tak to bude istiť OR.
Anonymný používateľ
zibi
10.9.2014 16:14 | |
+26 -0
„Je nezmysel, aby mal jeden operátor stožiar a druhý operátor si budoval svoj stožiar niekoľko metrov ďalej," vysvetlil pre HN bývalý šéf telekomunikačného úradu Branislav Máčaj.
No doteraz to zjavne malo zmysel... Konecne ich osvietilo alebo oziarilo poriadne po tolkych rokoch a dosli, resp. dochadzaju k zaverom, ze je lepsie zdielat, ako sa to robi aj inde vo svete. Som sokovany z tejto informacie a som velmi rad, ze konecne...
Otazka znie, ci sa usetrene peniaze aj premietnu v budovani a skvalitneni siete, alebo len v skvalitneni zivotneho stilu menezerov...
Anonymný používateľ
miguel111
10.9.2014 17:49 | |
+7 -1
Má niekto na bytovke ešte toho viac? Z okna vidím na susednej bytovke 27 ks BTS-siek. 3 x 3 pásma ORANGE, 3 x 3 pásma Telekom, 3 x 2 pásma O2 a ešte 3 x 1 pásmo (neviem koho to je). Strecha vyzerá nádherne, žiari to krásne. Keby to bolo nejako regulované stačili by tam namiesto 27 ks len 9 ks!