Diskusia: Mobily a Wi-Fi: Škodia, ak nepoznáme mieru

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
11 príspevkov
Anonymný používateľ
fwfwfw
6.10.2014 16:26 | |
+19 -0
ja wifi na noc vypinam. no je mi to malo platne, ked je dalsich 5 až 10 wifi okolo mna cez noc zapnutych. 8-)
ahasver.chamachir
6.10.2014 16:47 | |
+4 -0
oblep 6-polôch kvádra svojej spálne na pohľad vkusným aloboalom (hliníková fólia). Ideál na noc: Truhla z mosaze.
Anonymný používateľ
fwfwfw
7.10.2014 08:39 | |
+1 -0
Existuje strieborná tapeta, ktorá tlmí elektromagnetický smog. Oblepíš ňou obvodové murivo a dáš pod parkety a kazetový strop alobal a je to. :-P Pán Faraday by mal radosť.
gammaray1
6.10.2014 14:42 | |
+13 -12
Dobry clanok. Musim pochvalit. A to nemyslim ironicky. Moja skusenost z roboty je, ked kolega zapol USB WiFi aby sa mohol pripojit, v tom momente mi to zacalo vadit. Hnusny pocit v hlave, akonahle to vypol vsetko bolo ok. A vsetkym zadubencom ktori neveria tomu ze WiFi a ine bezdrotove technologie vo velkej miere ovplyvnuju organizmus odkazujem, nech si kludne pozapinaju WiFi doma na com sa len da, pouzivaju dalsie bezdrotove pripojenia a po par rokoch tu mozu napisat ako su na tom so zdravim. Pretoze vplyv WiFi sa nepreukaze za par dni, ale negativa sa zbieraju a niekde sa to odrazi neskor.
Anonymný používateľ
KelzO2
6.10.2014 16:01 | |
+12 -1
To si si musel pekne namýšľať, lebo keby si zapol wifi na mobile zistíš, že tam vysiela x wifi sietí a mal by si zamestnávateľa požiadať o wifi klietku. Stavím sa, že aj ty si použil už wifi a hlava ťa nebolela. 2G, 3G a 4G mobilné siete vysielajú ešte silnejší signál a tiež pozemné vysielače DVB-T. Tiež rozhlasové vlny a signál zo satelitov. Budeš pre prácu potrebovať protiatómový bunker. :(
gammaray1
6.10.2014 17:07 | |
+1 -5
KelzO2: cakal som taketo komentare. Zodpoveda tomu aj tych 5 dislikov. Co neskusis/neprecitis nevies... len tolko ti poviem
Anonymný používateľ
miro
6.10.2014 12:39 | |
+2 -5
TREBA MAZAT !!!...Lebo autor clanku je neschopny debil,co chce nieco napisat za kazdu cenu!!! Typicky slovensky pisalek !!!!!
Anonymný používateľ
Busy
6.10.2014 09:44 | |
+1 -26
Prave preto som si doma na svojom Wifi routeri vypol neustale vysielanie SSID. Tym padom mi Wifi ziari len vtedy, ked s nim niekto priamo komunikuje (co u nas zase nie je casto).
HCMIKI
6.10.2014 11:11 | |
+22 -1
Na to si ako prisiel, ze ked vypnes SSID, nevysielas ?
To je cisty nezmysel.
Stale vysielas, akurat pre bezny OS skener je siet skryta.
V skutocnosti ju ale akykolvek skener v promiscuous mode vidi.

Takze toto nie je ani dobra ochrana a ani tym nijako neznizis vyzarovanie.

Jedine riesenie je vypnut wifi aspon na noc. Lepsie routre to uz umoznuju, alebo treba nahodit ddwrt firmware a pod.
Anonymný používateľ
miro
6.10.2014 09:20
Príspevok bol zablokovaný z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný používateľ
Rasťo
6.10.2014 09:43 | |
+13 -9
Ešte prešla krátka doba nato, aby sme vedeli aký to ma vplyv na ľudský organizmus. Fajčenie tiež bolo OK, a až po cca 300 rokoch sa prišlo nato, že zvyšuje výskyt rakoviny pľúc a jazyka.
Bývam v Taliansku a asi sa na niečo prišlo v oblasti elektromagnetického žiarenia. Sám si všímam, že miznú zo striech obytných domov antény operátorov, rozhlasových staníc, Wi-Fi pripojenia v základných a stredných školách. Za Rímom sú obrovské AM vysielače s obrovským výkonom a už asi 5 rokov sa hovorí, že odkedy sú tam tie vysielače (cca ´30 roky minulého storočia) je štatisticky dokázané, že v dedine, ktorá ako prvá dostáva plnú dávku žiarenia z týchto vysielačov, je citeľne vyšší výskyt rakoviny.
Poznám aj veľa rodín, kde na noc vypínajú domácu WI-Fi.
Samozrejme, pozitívny, alebo negatívny vplyv na ľudské zdravie nie je oficiálne a vedecky dokázaný. Takže obidva tábory majú pravdu.
Anonymný používateľ
Mark
6.10.2014 10:11 | |
+5 -1
Vieš koľko je 100 plynoVatov? Skoro toľko sa na mňa rozbehlo a skoro som omdlel. Prídavky by to chcelo, ale robiť nikdy.
Anonymný používateľ
Dano
6.10.2014 11:54 | |
+8 -3
miro, pri elektrine zabija PRUD (ampere, I), nie napatie (volty, U). Mas paralyzery, kde su stotisice voltov, ale prud v mili amperoch. Ale staci 12 voltova autobateria a dostanes niekolko amperovu pecku, ktora ta moze aj zlozit a 220V ta v pohode zabije (ak ho nevypne istic, ci chranic). No inak mas pravdu, chcel by som vediet, ako nas ochranime pred kozmickym ziarenim. A to nehovorim o kozmonautoch, ved kolky sa dozili vysokeho veku, aj ked behali po mesiaci.
Anonymný používateľ
majko
6.10.2014 08:05 | |
+17 -4
" Iste, niektorí výskumníci to neradi počujú, ale to neznamená, že ide nutne o fikciu."
To sme uz zasli tak daleko, ze bude treba dokazovat, ze nieco nie je pravda namiesto dokazov o pravdivosti ? :D
Anonymný používateľ
Juraj Procházka
6.10.2014 13:30 | |
+8 -0
Dano, prúd a napätie spolu súvisia (Ohmov zákon). Preto 12V batéria nezabije človeka, ani keby bol vo vani (nepretlačí dostatočný prúd). Pre vlhké nebezpečné prostredie je aj 24V v pohode. Ale inak máš pravdu, ide o veľkosť prúdu, ktorý pretečie telom.
Pred kozmickým žiarením nás ochránime dosť ťažko. Našťastie atmosféra pohltí väčšinu tvrdého elmag. žiarenia, aj korpuskulárneho a väčšinu častíc ešte predtým odkloní magnetosféra Zeme (z čoho máme peknú polárnu žiaru). Ale kozmonauti s tým budú mať extrémny problém, len čo opustia "humná". Na ISS dokážu viac-menej v pohode existovať, ale to je stále vlastni "pri Zemi". CCa 450 km nad povrchom je stále pod magnetickým pršiplášťom Zeme. Na Mesiaci boli kozmonauti vždy len pár dní a ktorýsi povedal, že kozmické žiarenie normálne videli ako záblesk, keď im častica prebehla cez sietnicu. Radiácia sa javí ako jeden z problémov už pri lete k Marsu. Na samotnom Marse, alebo na Mesiaci vieme postaviť dostatočne robustné základne, resp. zakopať ich pod povrch, pri kozmickej lodi to však robí starosti. Vedci uvažujú naplniť dvojitý plášť vodou atď. ... 8-)