Diskusia: Swan spadol do pasce. Stále však môže uspieť

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
39 príspevkov
Anonymný používateľ
Quido
20.10.2014 21:49 | |
+2 -1
Ja mam Funfon bez FUP.
Anonymný používateľ
KelzO2
18.10.2014 18:44 | |
+2 -1
PPF chce od O2 půjčku téměř 25 miliard

Jenže takový ranec O2 na kontě nemá a tak si bude muset půjčit... Důvod: PPF chce umořit část dluhu, kterým akvizici O2 financovalo. Přijde vám to fér?

Majoritní vlastník O2, investiční skupina PPF, žádá půjčku… Půjčí si od mobilního operátora, kterého loni za 63,6 miliardy ovládla (koupí 65,9% podílu). Částka zní na 24,8 miliardy Kč, které mají Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/ppf-chce-od-o2-pujcku-temer-25-miliard/sc-3-a-1328560/defa­ult.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink
averam
18.10.2014 11:57 | |
+8 -8
Telekomu nefunguje už 10 rokov ich portál, kedykoľvek keď sa chcem prihlásiť, alebo prihlásiť klienta, tak to načítava každú sekciu aj niekoľko desiatok sekúnd až minút. Telekom má byť technologicky "najvyspelejší" mobilný operátor čo sa týka dátových technológií a pokrytia. Orange kašle na menšie oblasti s optikou, aj keď vlastnia momentálne najsilnejšiu optickú infraštruktúru, nemajú pokryté stále kľúčové oblasti. O2, o tých sa ani písať neoplatí. Žebrač tupá sprostá, kde keď stratíte záručák, tak Vám nič nevyreklamujú, lebo Vás "nemajú" v systéme. "Jasné", ako keby si niekto niekedy dobrovoľne vymazal záznam z db, "len tak". A ku komunistom čo si myslia že nejaký zdrap papiera s odtlačkom a čmáraničkou je viac ako záznam v systéme, zamyslite sa ešte raz. A ku týmto trom polo[ne]schopným firmám sa chce pridať Swan? Swan, ktorý má mizerné služby už teraz, takmer nulový support, kde striktne hrajú na víkendy a kávičku a 16:00 a pod, aj keď sú "akože" dostupný stále? Swan prinesie ešte mizernejšie služby na poli mob. operátora ako na poli iSP-a. Ach jaj, táto slovenská komédia na firmy a spoločnosti. Ešte čakám kedy sa zapojí Slovanet a bude to nová svätá "Penta". Teľakom, zhnitý pomaranč, vydýchaný vzduch, labuť a slabonet.
Anonymný používateľ
noone
19.10.2014 16:45 | |
+1 -0
Orange nerozsiruje svoju optiku odvtedy, co dosli peniazky za pilot francuzskej matky - a to uz je peknych par rokov.. hadam si nemyslis, ze to platili zo svojho?! V centre hlavneho mesta slubuje oranzova slubotechna 5+ rokov optiku :-))))

Telekom sice pomaly, ale predsa len optiku rozsiruje.. o Swane skoda hovorit, mali tie pasma rovno predat, aspon by nieco zarobili.
Anonymný používateľ
JohnyDoo
17.10.2014 20:57 | |
+32 -1
Dobry clanok. Zaujala ma jedna vec Swan ma uz dohodu so Slovenskou Postou ,
predpokladam ze Posta chce posobit ako MVNO operator cez Swan. Na prvy pohlad
to vyzera celkom fajn my vsak co robime v Telco bussnise to vieme velmi lahko
desifrovat. Swan isiel do LTE len kvoli tomu ze uz maju dohodnute ksefty s Postou ktora defacto zaplati investicie do siete. Pre tych ktori nedvedia tak Posta je statny podnik takze to zaplatime my vsetci. Pekne. Neviem ako vy ale ja zo svojich dani nechcem platit Swanu vystavbu LTE siete.
Anonymný používateľ
hotentot-doma
17.10.2014 23:19 | |
+5 -0
lenze ako MVNO chces predavat komplet hlas aj data (a okrem ineho sa pouzivat sam pre seba ako "firemny operator"), co zatial SWAN akosi v narodnom meritku nedokaze poskytnut.
Anonymný používateľ
portonovo
18.10.2014 01:03 | |
+18 -0
SWAN je firma ktora zije z konexii so statom. Aj v tomto pripade silne kalkuluje ze jej statni uradnici pomozu. Slovensko cakaju velke projekty z europskych penazi a pre niekoho je dobre mat firmu, ktora sa o tieto fondu bude "uchadzat" a mnohe tendre bude zahadnym sposobom vyhravat. Treba sa pozriet na ludi ktori boli dosadeni do statnych uradov a na firmu ktora ma so Slovenskou postou nadstandardne vztahu. H Odporucam mobilmanii aby miesto obohratej pesnicky o utlacovanom swane ktory potrebuje pomoc statu v najblizsich rokoch pozorne sledovali tendre a projekty v oblasti internetizacie z europenazi. Bude to zaujimave.
Anonymný používateľ
KelzO2
18.10.2014 09:42 | |
+6 -4
JohnyDoo keby si robil v Telco biznise, tak vieš, že mnohé firmy postavili siete z peňazí EÚ. Na rozvoj netu prispieva EÚ - teda daňoví poplatníci aj zo zahraničia. To, že sem dotrepali staré DSL, ktoré v Nemecku už je pomaly na smetisku je druhá vec... Kto je so štátom previazaný je Telekom, kde DT nevyplatil štátu ani dividendy, ale zisky pekne idú do Nemecka. DT vlastní na 100% nemecká vláda... Keď sa pozrieme na Orange vlastníkom France Telekomu je sčasti francúzska vláda a sčasti DT, tak tu mám v podstate 2 operátorov majetkovo prepojených... Ja nechcem zase platiť takých čo robia v Telco biznise a nerozumejú mu. Tiež nechcem platiť marketing operátorov, ktorý je často mimo a pripraví také služby, že dostanete niečo, ak, keď s kopcom nepotrebných vecí a viazanosti s cenou s vysokohorskou prirážkou. Slovenská pošta vraj mala byť v sieti Telekomu.... Asi rokovania s Telekomom skrachovali. Tiež sa mi nepáči ako O2 lacno dostala 3G pásmo. Štát tam prerobil. O2 ešte najviac kričí proti Swanu. Práve O2 mala najväčšie výhody na trhu.
Anonymný používateľ
Draco
18.10.2014 14:16 | |
+4 -1
Súhlas. Mám pocit, že SWAN má sľúbenú štátnu podporu, preto sa schvasce čo dokáže...Fakt je, že nemá vybudované siete (ak nerátam dátové po miestnych úradoch obcí Slovenska) a bude spoliehať na dohodené zahraničné kšefty štátom. Je mi zle keď počujem, že víťazom výberového konania na poskytovania služieb v štátnej firme musí byť SWAN, hoci iná firma má vybudovanú funkčnú infraštruktúru ktorú by okamžite vedela poskytnúť... Najhoršie je natom to, že na politické vplyvy dopláca samotná firma, ktorá nemôže prevádzkovať európske projekty pre pomalú dátovú sieť pre nemožnoť slobodnej voľby poskytovateľa...
mb977
17.10.2014 19:24 | |
+3 -0
a čo čakali?
Anonymný používateľ
mirec
17.10.2014 15:59 | |
+14 -5
To uz len budu sluzby,ked sa dve neschopne firmy daju dohromady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonymný používateľ
karol
17.10.2014 15:26 | |
+24 -5
tak voči swanu nemám absolútne žiadnu dôveru, keďže zamestnávajú samých neschopakov. čo nevedeli vyše týždňa vyriešiť problém z internetom. Kde akurát keď som bol na služobnej česte tak nám na byte vypadol internet, kde sa nedalo pripojiť na žiadne stránky ale bežal skype.
A pomaly celé technické oddelenie nevedelo vyriešiť tento problém. a to ja som musel na diaľku ako úplný laik zisťovať, že takáto porucha môže nastať ak je chyba v DNS serveri a tak som povedal priateľke, že nech sa ich spýta, že či chyba nemôže byť v nastavenom DNS serveri, na čo jej v swane tvrdili, že určite nie, že to je určite dobre. a čuduj sa svete keď som sa vrátil zo služobky a skúsil v nastaveniach routeru vymeniť swanovký DNA za googlovský internet zrazu išiel. takže ďakujem technickej podpore swanu za ich odbornosť a ak budú mať rovnakú kvalitu služieb aj ako mobilný operátor, tak ďakujem :-D
Anonymný používateľ
adokitkat
17.10.2014 22:12 | |
+5 -2
My sme zas nemali žiaden problém, a keď hej - neviem ako je to s normálnymi pracovníkmi - ale môj ujo tam pracuje a keď niečo nešlo tak do 5 min. od zavolanie to všetko vyriešil z domu ... a to ba napr. nastavenie novej MAC adresy do ich systému (výmena routera) ... podla mňa keby mali dobré ceny a boli by fakt zameraný na ten internet a 4G, tak kľudne.
speedpilot
17.10.2014 15:16 | |
+14 -2
ak to chcu poskytovat tak, ako spravuju domeny sk a aky poskytuju servis ohladom internetoveho pripojenia, pripadne web/mail hostingu, tak ani nemali zacat uvazovat.
tunel a tma
Anonymný používateľ
Katarína
17.10.2014 14:34 | |
+6 -2
Jednoznačne by to mali stihnúť do Vianoc a dať najlepšiu vianočnú ponuku, lebo potom sa im budú noví zákazníci ťažko hľadať, keď si každí porieši inú ponuku od konkurencie .Alebo ešte jedna možnosť čakajú ,kým všetci operátori dajú vianočné ponuky a potom oni dajú najvýhodnejšiu. Uvidíme .Len nech sa už dáko dohodnú ,aby to čím skôr pustili. Držíme palce
Anonymný používateľ
hotentot-doma
17.10.2014 15:10 | |
+4 -0
aj keby sa dohodli dnes, tak vianocna ponuka sa uz neupecie. do vianoc ostava 65 dni, vianocna ponuka 23.12. uz zmysel nema, museli by to rozbehnut najneskor koncom novembra. a za mesiac naozaj nevyhutaju nic.

ono to ani az taky problem nie je, velke percento ludi je bez viazanosti.
Fantinus
17.10.2014 12:56 | |
+14 -14
SWAN ešte ani len nezačal a už vlastne aj skončil. Je to škoda.
Anonymný používateľ
hotentot-doma
17.10.2014 15:10 | |
+13 -1
skoda to nie je, cakalo sa to.