Diskusia: O2: LTE intenzívne pripravujeme, príde do polovice decembra

Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený užívateľ.
19 príspevkov
Anonymný nick
4.11.2014 22:37 | |
+5 -3
Ja k tomu poviem jednu stručnú vec, o2 nech si dá do poriadku 3g sieť a potom nech rozmýšľa o 4g pretože nieje normálne aby som v meste Prešov nemohol na niektorých miestach chytiť 3g a to nehovorím mimo mesta myslím že veľa ľudí bude so mnou súhlasiť
Anonymný používateľ
ízy pecka
4.11.2014 22:57 | |
+3 -5
Kup si normalny mobil. A nebudes mat problem.
sergio.b
4.11.2014 15:30 | |
+6 -4
same sluby, a to tak lzou kazdy rok, a pri tom pokryje jen jedno ci par mest. tak bylo donedavna i v cesku, roky a roky se slibuje rychly mobilni internet, ale furt to bylo jen pro vetsi mesta, az tento rok, vodafone vsechny pre*ural a pokryl opravdu 90% uzemi, podotykam uzemi a ne jen populace ktera je na h...o u mobilniho pripojeni.
Anonymný používateľ
Maher
4.11.2014 12:56 | |
+19 -1
Mám taký pocit že väčšina ľudí si stále mýli mobilný internet s pevným (kabel, optika, wifi ...) Mobilný internet je určený na surfovanie nie sťahovanie. S jediným s čím musím súhlasiť že je neprimeraná cena za dátový balíček lebo 5-6 € podľa operátora je naozaj veľa za 1-2GB dát čo už dávno pochopili aj na západe aj na východe. Napr podľa mňa by absolútne bol dostačujúci balíček 3-5GB na mesiac za tých ich 5€ bolo by to vhodné na prehliadanie aj nejaké to video alebo aplikáciu z marketu.
vevo
4.11.2014 13:28 | |
+9 -5
Na to čo tu navrhuješ bohate stačí aj súčasná 3G sieť. Nie všetci majú k dispozícii optické alebo metalické pripojenie. LTE sieť má pevné pripojenia nahrádzať tam, kde nie sú k dispozícii. Inak jej budovanie nemá zmysel. Na hlasovú prevádzku stačí aj 2G sieť!
Anonymný používateľ
Silent
4.11.2014 18:27 | |
+2 -2
Mne by zas stacila "fer" ponuka: 1€/1GB ziadne automaticke predlzovacky podmienky a somariny. Normalne datova len datova karta s "vecnou" platnostou ako karty, tak aj kreditu/pripadne na fakturu. Kazdy by vyuzil ako chce... Rychlosti samozrejme max. mozne v danej lokalite pri realnej prevadzke. Pretoze aj Telekom ma len BA 150/50 pokryte mozno este aj KE neviem, no na vacsine z tych udajnych 4G miest a obci je to 72/24 ci tak nejak. V realnej prevadzke je to dost otazne obzvlast stahovanie hoc aj s google play ide ovela menej pretoze ten server sa fyzicky nachadza daleko. Tohto sa dockame, ked nasi rakusky susedia budu mat uz 6G siet. Jediny, kto sa tomuto priblizuje je Orange v BA, kde dava papierovo 150/50 a za 35€ mate 35 GB. Lenze ja nepotrebujem tolko dat a nie som ochotny dat tolko penazi...
Anonymný používateľ
Lubo
4.11.2014 12:51 | |
+0 -8
My máme vo firme 8.kusov MI Premium od Orangeu. A máme tie dáta spojené, takže máme jeden spoločný balík o velkosti 96GB. To už je fajn...
vevo
4.11.2014 13:13 | |
+10 -6
96 GB v cene 8 paušálov? To by mal byť pre LTE limit na 1 paušál, slovom jeden paušál! Píšem to aj slovom, aby to súdruhovia u operátora pochopili.

Nik by si predsa nekúpil športové auto, v ktorom po ubehnutí 50 km dôjde ku obmedzeniu rýchlosti na 20 km/h a ak chce majiteľ zvýšiť rýchlosť na ďalších 50 km jazdy, musí si kúpiť kupón a dať do čítačky v aute. A po odjazdení 50 km znovu zníženie rýchlosti na 20 km/h a tak dookola.
Takto vyzerá LTE na Slovensku, bez ohľadu na operátora.
Anonymný používateľ
Lubo
4.11.2014 14:05 | |
+2 -1
Auto a internet nemožeš porovnávať. Ak by bolo auto za mesačný poplatok s tým že v cene sú aj pohonné látky na neobmedzený počet km, tak blbá Slovač by na tom aute jazdila 24h denne.
Anonymný používateľ
kalimero
4.11.2014 16:14 | |
+0 -6
Andrej Sládkovič - Nehaňte ľud môj


Nehaňte ľud môj, že ľud je mladý,
klebetárski posmievači!
V mladom sa veku ide do vlády,
starému sila nestačí;
keď predkov nemal – a či ich nemal,
ktorí prežili čas zlatý? –
čo bys’ sa mu ty zato posmieval?
Na potomkov on bohatý.


Nehaňte ľud môj! že nemá dejov
slávy svojej minulej sklad;
on ešte peknou kvitne nádejou,
budúcnosť má jeho poklad:
Počuješ bájne hlasy povestí?
Hovoria tie, keď čas čuší,
zázračný z nich on svet má vyviesti,
budúci svet v nich on tuší.


Nehaňte ľud môj, slepí sudcovia!
že ľud môj je len ľud sprostý;
často sú múdri hlúpi ľudkovia
dľa súdu svetskej múdrosti:
Počuješ? Spieva slovenské pole,
spievanky zrodia Homérov;
len ľúbosť útlu spievajú hole,
no budú aj bohatierov. –


Nehaňte ľud môj, ústa nečisté!
že odhodok on je hlúpy;
múdrosťou jeho vykúpení ste
a ešte vás raz vykúpi!
Či nepočuješ slová rozumné,
čo deň po dni opakuje?
Večné v nich pravdy, hlboké, umné;
ten ľud vedu si hotuje.


Nehaňte ľud môj! že je len malý,
že nevládne celým svetom.
Kde telo ducha k zemi nevalí,
tam duch lieta ľahším letom.
Na helénsky že ľud si spomnite –
duch si svet vlastný utvorí;
či v žaludi hôr zárod vidíte?
Nie! – no viďte dubísk hory!


Nehaňte ľud môj! že je chudobný,
že kraj biedny, smetisko má;
to je blud! má svet sebe podobný,
má hory, rieky, zlato má! –
A keď by nemal? – ale má hlavy,
má obchodu silný zárod. –
Alebo či sú čriedy a bravy
a koniarne komus’ národ?


Nehaňte ľud môj! že je ľud tichý,
že rád trpí, že je slabý; –
pravda, surovej on nemá pýchy,
nie je v zápasoch pochabý.
Vy to neviete, že duch národov
práve takú povahu má:
keď má vystúpiť s činnou slobodou,
najprv ticho myslí, dumá. –


Nehaňte ľud môj! že úcty nemá,
že ľud môj je potupený. –
Slávnejšie ešte svet tupí plemä,
nuž kto je tam zhanobený? –
Ach, zlé sú časy! na všetky strany
svet žertvuje bohom zlatým. –
Ale nechaj mi národ bez hany;
národ patrí k veciam svätým!
vevo
4.11.2014 12:30 | |
+16 -4
Stále nechápem zmysel budovania LTE na Slovensku pri mizerných dátových 2 GB - 5 GB balíčkoch. Po pár minútach potom spomalenie na nepoužiteľné rýchlosti. Úplne zbytočné investície!
Anonymný používateľ
Arkaz
4.11.2014 12:10 | |
+5 -4
To je sice pekne ze bude lte no dufam ze zvysia datove baliky ako to robil orange
Anonymný používateľ
petex-x
4.11.2014 11:33 | |
+2 -3
a co maju znamenat tie rychlosti? ja mam LTE od Orange, v centre som nameral 60/30 Mbit a na sidlisku 40/15Mbit . Žilina.
Anonymný používateľ
afasfas
4.11.2014 11:42 | |
+2 -2
Telekom, v Presove tiez nameram hoci na 73/23Mbps vysoke rychlosti... v Bratislave aj na 150mbps profile to vsak ide o nieco menej nez v Presove... To proste nejde porovnavat..
vevo
4.11.2014 12:38 | |
+7 -3
No a čo máš z toho, že si nameral dobré rýchlosti, keď ti to po pár minútach znížia na 128 kbit? Zlé, veľmi zlé! Kedy to operátorom dôjde, že ide o nezmyselné investície? Na Slovensku asi nikdy!
Anonymný používateľ
KeluO2
4.11.2014 11:29 | |
+10 -3
Ešte ich predbehne aj Swan. :)
Anonymný používateľ
michalI
4.11.2014 13:42 | |
+4 -1
ano lubomir a potom bolo rano vsak? to ze ty niekde chytas siet 231 03 neznamena ze do vianoc budu nejake labutie sluzby realne fungovat. mobilny operator ktory pokryva len oblast okolo pulusu nebude komercne zaujimavy. hlasove sluzby absentuju a ak by ich chceli spustit len na okliestenom uzemi tak tie vyuzivat nebude nikto normalny. pojem mobilita sa v pripade tejto slovenskej labute uplne vytraca.
sergio.b
4.11.2014 15:32 | |
+1 -4
vodafone predbehl vsechny v cesku a to milovymi kroky, a udajne to udela i tu na slovensku prevzetim swanu.
Anonymný používateľ
hotentoten
4.11.2014 16:41 | |
+3 -1
sergio.b: blbost, SWAN nema frekvencie, na akych by spustil plnohodnotnu siet. kupovat takeho "operatora" su vyhodene peniaze.