Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4ka: LTE sieť pre polovicu obyvateľov. Služby využíva 85-tisíc ľudí

Operátor rozšíril dostupnosť vlastnej siete do ďalších lokalít. Dátový balík majú tisícky klientov.

. .
Štvrtý mobilný operátor oznámil, že vlastnou 4G sieťou pokrýva viac ako 50-percent populácie. Sieť je po novom dostupná v ďalších štyroch mestách a troch obciach.

Plne pokryté bolo mesto Ilava. 4G sieť 4ky v Čadci, Levoči a Šamoríne je dostupná iba čiastočne. Sieť štvrtej generácie pribudla aj v obciach Trenčianska Turná, Kendice a Petrovany, ktoré sú úplne pokryté.

Zlepšenie pokrytia by mali registrovať aj obyvatelia hlavného mesta. „Náš tím intenzívne pracuje na čo najkvalitnejšom pokrytí najväčšieho sídliska Petržalka, kde sme v ostatných týždňov pridali niekoľko vysielačov a ďalšie pribudnú začiatkom budúceho roka,“ uviedol technický riaditeľ pre mobilnú sieť 4ky Patrik Kollaroci.

Operátor tvrdí, že zahusťuje sieť vysielačov aj v ďalších mestách, kde už služby poskytuje.

4ka: Máme takmer 85-tisíc klientov

Nováčik dnes oznámil, že jeho služby využíva takmer 85-tisíc zákazníkov. Viac ako 20-percent z nich má vraj aktivované aj dátové služby.

V ponuke sú aktuálne dva balíky na surfovanie – 1 GB dát za 1 euro v sieti 4ky a variant s rovnakým objemom za 4 eurá, ktorý je možné využívať v 2G a 4G 4ky a v 2G sieti Telekomu.

Tretia najväčšia 4G sieť

4ka má tretiu najväčšiu 4G sieť na Slovensku. Telekom má 4G pre takmer 75 percent populácie a z miest mu chýba pokryť už iba Kráľovský Chlmec, Veľké Kapušany, Čierna nad Tisou a Želiezovce. Výrazne investuje aj do pokrývania obcí.

Orange naposledy avizoval dostupnosť 4G siete pre viac než 64 percent populácie. 4G je dostupné už v každom meste, výnimkou sú Strážske. O2 má vysokorýchlostnú sieť pre 25-percent populácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.