Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4ka: LTE sieť pre polovicu obyvateľov. Služby využíva 85-tisíc ľudí

Operátor rozšíril dostupnosť vlastnej siete do ďalších lokalít. Dátový balík majú tisícky klientov.

ikona stvorka ikona stvorka Štvrtý mobilný operátor oznámil, že vlastnou 4G sieťou pokrýva viac ako 50-percent populácie. Sieť je po novom dostupná v ďalších štyroch mestách a troch obciach.

Plne pokryté bolo mesto Ilava. 4G sieť 4ky v Čadci, Levoči a Šamoríne je dostupná iba čiastočne. Sieť štvrtej generácie pribudla aj v obciach Trenčianska Turná, Kendice a Petrovany, ktoré sú úplne pokryté.

Zlepšenie pokrytia by mali registrovať aj obyvatelia hlavného mesta. „Náš tím intenzívne pracuje na čo najkvalitnejšom pokrytí najväčšieho sídliska Petržalka, kde sme v ostatných týždňov pridali niekoľko vysielačov a ďalšie pribudnú začiatkom budúceho roka,“ uviedol technický riaditeľ pre mobilnú sieť 4ky Patrik Kollaroci.

Operátor tvrdí, že zahusťuje sieť vysielačov aj v ďalších mestách, kde už služby poskytuje.

4ka: Máme takmer 85-tisíc klientov

Nováčik dnes oznámil, že jeho služby využíva takmer 85-tisíc zákazníkov. Viac ako 20-percent z nich má vraj aktivované aj dátové služby.

V ponuke sú aktuálne dva balíky na surfovanie – 1 GB dát za 1 euro v sieti 4ky a variant s rovnakým objemom za 4 eurá, ktorý je možné využívať v 2G a 4G 4ky a v 2G sieti Telekomu.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Tretia najväčšia 4G sieť

4ka má tretiu najväčšiu 4G sieť na Slovensku. Telekom má 4G pre takmer 75 percent populácie a z miest mu chýba pokryť už iba Kráľovský Chlmec, Veľké Kapušany, Čierna nad Tisou a Želiezovce. Výrazne investuje aj do pokrývania obcí.

Orange naposledy avizoval dostupnosť 4G siete pre viac než 64 percent populácie. 4G je dostupné už v každom meste, výnimkou sú Strážske. O2 má vysokorýchlostnú sieť pre 25-percent populácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.