Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Teória o rýchlych aktualizáciách mobilného Windows sa potvrdzuje

Microsoft má zrejme distribúciu aktualizácií konečne vo vlastnej moci.

Zdá sa, že aktualizácia mobilnej „desiatky“ zo začiatku decembra nebola výnimkou. Americký poskytovateľ mobilných služieb AT&T potvrdil, že vylepšenia systému pre telefóny s novou platformou budú distribuované bez potreby ich certifikácie operátorom. Upozornil na to web Neowin.

Aktualizačný proces Windows Phone bol jedným z dlhodobých problémov ekosystému. Nové verzie platformy od Microsoftu museli najprv odobriť operátori, ktorí mali zariadenia (prevažne z línie Lumia) vo svojej ponuke.

V USA spôsobovalo najväčšie oneskorenia práve AT&T. Správa o tom, že nové vlajkové Lumie a čoskoro zrejme aj všetky telefóny aktualizované na Windows 10 Mobile budú pravidelne dostávať rýchle aktualizácie bez zbytočného schvaľovania, je preto považovaná za významný pokrok. Týkať sa bude aj Európy.

Obísť operátorov bolo jedným z hlavných cieľov americkej spoločnosti. Pri novej WaaS (Windows as a Service) stratégii je totiž kontrola nad distribúciou aktualizácií nevyhnutnosťou.

Test Windows 10 Mobile: Výborný základ s množstvom nedostatkov
Test Windows 10 Mobile: Výborný základ s množstvom nedostatkov

Dôkladne sme sa pozreli na vylepšený systém, ktorý prináša veľa nového.

Krátko pred Vianocami bola vydaná nová verzia systému v rámci programu Windows Insider. Ďalšie zostavenie bude dostupné najskôr v januári. Kedy sa ale vylepšenia dočkajú aj nové Lumie zatiaľ nie je známe.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.