Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Nemecku sa začína s aktualizáciou telefónov na Windows 10 Mobile

Ako prvé sa zrejme dočkajú staršie Lumie z distribúcie T-Mobile.

Príchod mobilnej „desiatky“ pre staršie telefóny je na spadnutie, s očakávaným začiatkom distribúcie počas januára. Potvrdzuje to aj vyjadrenie nemeckého T-Mobile, ktorý v týchto dňoch plánuje aktualizovať vybrané zariadenia. Na tému upozornil portál WM Power User.

So systémom Windows Phone 8.1 by sa mali nadobro rozlúčiť Lumia 535, 635, 640, 640 XL, 830 a 930. Plány boli ohlásené 4. januára, pričom štart distribúcie má nastať v priebehu dvoch týždňov od tohto dátumu. Prebiehať bude (ako obvykle) postupne, takže nie všetci používatelia uvidia update v rovnakom čase.

Posledná prekážka

Môžeme sa domnievať, že podobné správy budeme počúvať čoraz častejšie. Microsoft sa síce s príchodom novej platformy do veľkej miery oslobodí od zdržiavania aktualizácií zo strany operátorov, samotný prechod na Windows 10 Mobile pre jednotlivé zariadenia však musia naposledy odobriť oni.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Na rozličných trhoch a u jednotlivých poskytovateľov služieb tak môže proces inovácie začať v iný čas. Všeobecné ohlásenie dostupnosti systému z úst Microsoftu by však mohlo padnúť už 12. januára.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.