Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Nemecku sa začína s aktualizáciou telefónov na Windows 10 Mobile

Ako prvé sa zrejme dočkajú staršie Lumie z distribúcie T-Mobile.

Príchod mobilnej „desiatky“ pre staršie telefóny je na spadnutie, s očakávaným začiatkom distribúcie počas januára. Potvrdzuje to aj vyjadrenie nemeckého T-Mobile, ktorý v týchto dňoch plánuje aktualizovať vybrané zariadenia. Na tému upozornil portál WM Power User.

So systémom Windows Phone 8.1 by sa mali nadobro rozlúčiť Lumia 535, 635, 640, 640 XL, 830 a 930. Plány boli ohlásené 4. januára, pričom štart distribúcie má nastať v priebehu dvoch týždňov od tohto dátumu. Prebiehať bude (ako obvykle) postupne, takže nie všetci používatelia uvidia update v rovnakom čase.

Posledná prekážka

Môžeme sa domnievať, že podobné správy budeme počúvať čoraz častejšie. Microsoft sa síce s príchodom novej platformy do veľkej miery oslobodí od zdržiavania aktualizácií zo strany operátorov, samotný prechod na Windows 10 Mobile pre jednotlivé zariadenia však musia naposledy odobriť oni.

Na rozličných trhoch a u jednotlivých poskytovateľov služieb tak môže proces inovácie začať v iný čas. Všeobecné ohlásenie dostupnosti systému z úst Microsoftu by však mohlo padnúť už 12. januára.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.