Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Blíži sa iOS 9.3. Prinesie veľa vylepšení aj noviniek

Pôjde o doposiaľ najväčšiu aktualizáciu. Zatiaľ je dostupná len pre registrovaných vývojárov.

Spoločnosť Apple uvoľnila novú beta verziu svojho mobilného operačného systému iOS. Aktualizácia s číselným označením 9.3 prináša množstvo vylepšení, vrátane nových funkcií. Informácie sumarizoval portál MacRumors.

Najvýraznejšou novinkou je nočný režim. V nastaveniach si môže používateľ definovať obmedzenie sýtosti farieb, a to na základe svojej aktuálnej polohy i času. Štúdie totiž preukázali, že vyžarovanie modrého svetla môže narušiť cirkadiánny rytmus človeka, ktorý môže mať následne problémy so zdravým spánkom.

Možnosti 3D Touch sa rozrastajú

Apple iPhone 6s Apple iPhone 6s Pribudli tiež možnosti pre rýchle funkcie za pomoci 3D Touch displeja v iPhone 6s a 6s Plus. Silnejším zatlačením na ikonu počasia sa po novom dá zobraziť aktuálna predpoveď alebo počasie pre uložené lokality.

Pri stlačení ikony nastavení zas môže používateľ rýchlo zobraziť sekciu Bluetooth, Wi-Fi či nastavenia batérie a peňaženky. Ďalšie skratky prostredníctvom 3D Touch neobišli ani aplikácie App Store, iTunes Store alebo Kompas.

Aktualizáciou prešla aj predinštalovaná aplikácia Poznámky, ktorá umožňuje nastaviť ochranu heslom alebo odtlačkom prsta pre konkrétne záznamy. K dispozícii je taktiež nové triedenie obsahu podľa dátumu poslednej editácie, dátumu vytvorenia, prípadne samotného názvu. Novinky sú dostupné v časti Nastavenia – Poznámky.

Vylepšenie aplikácií News, Zdravie aj funkcie CarPlay

Aplikácia News, ktorej používanie v našich končinách je aj naďalej kostrbaté, sa teší novému, prispôsobenému prostrediu. Vynovením prešla oblasť „Pre Vás“, kde pribudol obsah priamo od Apple editorov.

Na iPhonoch sa pri prevrátení obrazovky na šírku aktivuje režim Landscape. Nezabudlo sa ani na zrýchlenie načítavania jednotlivého obsahu po samotnom spustení.

Apple iPhone 6s Apple iPhone 6s V aplikácii Zdravie pribudlo nové rozhranie, ktoré zobrazuje údaje o pohybe a jednotlivých fitnes aktivitách z inteligentných hodiniek Apple Watch. Niektoré zhromaždené údaje sa navyše dajú využívať aj v ďalších aplikáciách.

Hudobná služba Apple Music v systéme CarPlay získala nové kategórie „Nové“ a „Pre Vás“. V praxi umožnia pristupovať a objavovať novú hudbu aj za volantom auta. Pribudla tiež funkcia „Near by“. Zobrazí body záujmu vo vašej blízkosti.

CarPlay sa popritom objaví vo viac ako 100 automobiloch od 22 výrobcov, doplnil MacRumors.

Ďalšie vylepšenia systému iOS 9.3:

  • pre školy pribudlo na iPadoch prihlasovanie za pomoci používateľských účtov. Jeden iPad tak môže používať viacero používateľov s vlastným profilom, dátami či nastavením
  • na iPadoch bude dostupná nová školská aplikácia Classroom, ktorá umožní študentom pristupovať k rôznym testom a inému výchovnému alebo vzdelávaciemu obsahu. Pripravené sú tiež rozšírené funkcie pre zdieľanie
  • na jednom iPhone sa umožní aktívne využívanie niekoľkých hodiniek Apple Watch so systémom WatchOS 2.2
  • hlasová asistentka Siri podporuje nové jazyky – fínčinu, hebrejčinu a malajčinu
  • pri otvorení multitaskingu za pomoci gesta 3D Touch ucíti majiteľ iPhonu 6s a 6s Plus novú haptickú odozvu
  • pri fotografovaní môže používateľ zo zachytenej Live Photo urobiť aj štandardnú snímku vo vysokom rozlíšení
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.