Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Windows 10 pre staršie telefóny: Dostupnosť v Poľsku potvrdená. Kedy sa dočkajú Slováci?

Slovenskí operátori zatiaľ k aktualizácii neposkytli bližšie informácie. Zo zahraničia o nej počúvame čoraz častejšie.

Zdá sa, že Windows 10 Mobile sa skutočne dostáva k prvým európskym majiteľom starších telefónov s OS Windows Phone. Opätovne to dokazuje poľský T-Mobile, ktorý potvrdil dostupnosť aktualizácie pre model Lumia 640.

Ako prvý naznačil príchod aktualizácie nemecký T-Mobile už v prvých dňoch nového roka. V oboch spomenutých prípadoch mal byť systém dostupný v najbližších dňoch, čo spočiatku samotní používatelia nemohli potvrdiť.

Jasnú a jednoduchú odpoveď na rôzne pochybnosti dal poľský T-Mobile prostredníctvom Twitteru. Ako medzičasom upozornil web Neowin.net, rovnakou cestou avizoval dostupnosť mobilnej „desiatky“ francúzsky Bouygues Telecom.

Prvým zákazníkom má byť k dispozícii už počas nadchádzajúceho týždňa, pričom pôjde až o 13 rôznych modelov z dielne Microsoftu.

Dostupnosť na Slovensku otázna

Distribúciu aktualizácií systému Windows Phone dlhodobo spomaľovali operátori. Zásahy do softvéru telefónov, ktoré sami predávajú zákazníkom, musia obvykle najprv otestovať a schváliť.

Windows 10 Mobile má priniesť zmenu, no samotný prechod na novú platformu je naďalej finálnym krokom, do ktorého môžu poskytovatelia služieb zasiahnuť.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Môžeme tak očakávať, že v najbližších týždňoch budeme čoraz častejšie počúvať informácie o dostupnosti od rôznych európskych operátorov. Kedy tak urobia tí slovenskí, zatiaľ nie je známe.

Podľa webu spoločnosti Microsoft sa na slovenskom trhu nachádzajú tri základné druhy zariadení Lumia s operačným systémom Windows Phone 8.1. Ide o národný variant (bežné distribučné kanály) a špecifické varianty Orange a Telekom.

Slovenskí operátori na otázky k dostupnosti nového systému reagovali iba veľmi všeobecne. „Uvoľnenie aktualizácií pre slovenských zákazníkov je primárne otázkou dodávateľa,“ nechal sa počuť Telekom, zatiaľ čo Orange pre MobilMania.sk uviedol: „Aktualizácia na Windows 10 Mobile nám zatiaľ nebola sprístupnená.“

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.