Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Windows 10 pre staršie telefóny: Dostupnosť v Poľsku potvrdená. Kedy sa dočkajú Slováci?

Slovenskí operátori zatiaľ k aktualizácii neposkytli bližšie informácie. Zo zahraničia o nej počúvame čoraz častejšie.

Zdá sa, že Windows 10 Mobile sa skutočne dostáva k prvým európskym majiteľom starších telefónov s OS Windows Phone. Opätovne to dokazuje poľský T-Mobile, ktorý potvrdil dostupnosť aktualizácie pre model Lumia 640.

Ako prvý naznačil príchod aktualizácie nemecký T-Mobile už v prvých dňoch nového roka. V oboch spomenutých prípadoch mal byť systém dostupný v najbližších dňoch, čo spočiatku samotní používatelia nemohli potvrdiť.

Jasnú a jednoduchú odpoveď na rôzne pochybnosti dal poľský T-Mobile prostredníctvom Twitteru. Ako medzičasom upozornil web Neowin.net, rovnakou cestou avizoval dostupnosť mobilnej „desiatky“ francúzsky Bouygues Telecom.

Prvým zákazníkom má byť k dispozícii už počas nadchádzajúceho týždňa, pričom pôjde až o 13 rôznych modelov z dielne Microsoftu.

Dostupnosť na Slovensku otázna

Distribúciu aktualizácií systému Windows Phone dlhodobo spomaľovali operátori. Zásahy do softvéru telefónov, ktoré sami predávajú zákazníkom, musia obvykle najprv otestovať a schváliť.

Windows 10 Mobile má priniesť zmenu, no samotný prechod na novú platformu je naďalej finálnym krokom, do ktorého môžu poskytovatelia služieb zasiahnuť.

Môžeme tak očakávať, že v najbližších týždňoch budeme čoraz častejšie počúvať informácie o dostupnosti od rôznych európskych operátorov. Kedy tak urobia tí slovenskí, zatiaľ nie je známe.

Podľa webu spoločnosti Microsoft sa na slovenskom trhu nachádzajú tri základné druhy zariadení Lumia s operačným systémom Windows Phone 8.1. Ide o národný variant (bežné distribučné kanály) a špecifické varianty Orange a Telekom.

Slovenskí operátori na otázky k dostupnosti nového systému reagovali iba veľmi všeobecne. „Uvoľnenie aktualizácií pre slovenských zákazníkov je primárne otázkou dodávateľa,“ nechal sa počuť Telekom, zatiaľ čo Orange pre MobilMania.sk uviedol: „Aktualizácia na Windows 10 Mobile nám zatiaľ nebola sprístupnená.“

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.