Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón od HP s Windows 10 dostáva iný názov, čo ponúkne

Vďaka otestovaniu benchmarkovacím nástrojom poznáme aj technické špecifikácie pripravovanej novinky.

Prvýkrát sme o smartfóne z dielne HP vybavenom mobilnou verziou operačného systému Windows 10 počuli na konci decembra. Vtedajšie informácie hovorili o príprave výkonného zariadenia, ktoré má niesť názov HP Falcon.

Najnovšie sa však vďaka Evanovi Blassovi (@evleaks) dozvedáme pravdepodobne finálny názov pripravovaného telefónu - HP Elite x3.

Zaradilo by sa tak do modelovej línie, v ktorej sú v súčasnosti ponúkané tablety. Spoločnosť HP totiž okrem iného ponúka hybridný tablet Elite x2, ktorý je zameraný najmä na sféru biznis zákazníkov.

Napriek tomu, že fotografie chystaného telefónu zverejnené neboli, podľa slov samotného Evana Blassa vyzerá novinka „pekne inteligentne“. Kritike sa však nevyhol údajne zvláštne vyzerajúci kryt reproduktora.

Zaradiť by sa mal na vrchol

Technické špecifikácie smartfónu zverejnené na stránkach nástroja GFX Bench (zdroj: gfxbench.com) Technické špecifikácie smartfónu zverejnené na stránkach nástroja GFX Bench (zdroj: gfxbench.com) Okrem názvu pripravovaného zariadenia poznáme aj jeho technické špecifikácie. Smartfón totiž prešiel testom benchmarku GFX Bench. V prípade, že bude novinka uvedená na trh v danej výbave, zaradí sa medzi najvýkonnejšie telefóny vybavené mobilným systémom od Microsoftu.

Smartfón Elite x3 by v sebe mal ukrývať štvorjadrový čip z dielne Qualcommu Snapdragon 820, grafický akcelerátor Adreno 530, 20-megapixelový zadný fotoaparát, prednú optiku s dvanástimi megapixelmi či 5,8-palcový zobrazovací panel s rozlíšením 1 440 × 2 560 pixelov.

Hodnota veľkosti RAM a vnútorného úložiska býva v benchmarkovacích testoch často skreslená. V prípade chystaného telefónu sa očakáva nasadenie operačnej pamäte s veľkosťou aspoň 2 GB a integrácia 64-gigabajtového vnútorného priestoru pre dáta.

Spoločnosť HP telefón zatiaľ oficiálne nepredstavila. Prvýkrát by ho verejnosť ale mohla uvidieť už čoskoro na podujatí Mobile World Congress 2016, ktoré sa začína 22. februára v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.