Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lenovo sa chce presadiť aj ako virtuálny operátor. Ponúkne lacné dáta v zahraničí

Využijú ho len vlastníci zariadení od výrobcu. Či sa dočkajú aj Slováci, zatiaľ nie je isté.

Čínska spoločnosť na MWC 2016 v Barcelone nepredstavila len nové zariadenia. Pripomenula aj svoje aktivity ako virtuálneho operátora, ktorý má v súčasnosti 11 miliónov zákazníkov. Majiteľom jej zariadení však plánuje ponúknuť ďalšiu službu – lacné mobilné dáta, ktorými chce bojovať proti roamingu, upozornil TechCrunch.

Služba Lenovo Connect poskytne vlastníkom výhradne zariadení čínskeho výrobcu dáta za domáce ceny na jednotlivých zahraničných trhoch. Novinka bude spustená ešte tento mesiac v Číne, špeciálne pre smartfón LeMeng X3 a tablet MiiX 700. Výhodnejšie ceny budú dostupné v 50 krajinách.

Počas aktuálneho kvartálu sa v rámci modelovej série notebookov ThinkPad dostane aj do 45 krajín Afriky, Európy a Streného východu. Lacnejšie dáta bude Lenovo v tejto fáze poskytovať až v 100 štátoch.

Presný zoznam plánovaných trhov a ani to, či sa medzi nimi bude nachádzať aj Slovensko, zatiaľ nie je známe.

Nie je jediné

Veľmi podobnú službu pripravuje aj Microsoft. Zameraná bude na zariadenia s operačným systémom Windows 10.

Výhodnejšie mobilné dáta bude zákazníkom ponúkať v spolupráci s firmou Transatel, ktorá partnerom umožňuje stať sa virtuálnym operátorom. Už teraz je však jasné, že pokrytím neprekoná čínsku konkurenciu. Aktuálne plány Transatelu hovoria o dostupnosti služieb v 50 krajinách do konca 1. kvartálu 2016.

Pripomeňme, že na základe rozhodnutia Európskeho parlamentu operátori znížia ceny roamingov už 30. apríla. 15. júna budúceho roka budú roamingové poplatky zrušené úplne.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.