Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Streamovanie videa na Facebooku je už dostupné aj pre Android

Zoznam tridsiatich krajín, v ktorých bude funkcia podporovaná, by sa mal časom rozšíriť.

Po decembrovom testeuvedení pre majiteľov zariadení so systémom iOS pridal Facebook možnosť streamovania videa aj používateľom Androidu. Funkcia bude na úvod dostupná približne v  tridsiatich krajinách ako sú USA, Nemecko či Veľká Británia. Spoločnosť však v nasledujúcich týždňoch plánuje dostupnosť rozšíriť.

K spusteniu streamu sa používatelia dostanú kliknutím na text „Čo máte na mysli?“ a výberom špeciálnej ikony. Ešte pred začiatkom vysielania bude možné upraviť názov a popis videa či obmedziť okruh divákov.

Podoba streamovacieho rozhrania v mobilnej aplikácii Facebook (zdroj: Facebook) Podoba streamovacieho rozhrania v mobilnej aplikácii Facebook (zdroj: Facebook)

Živá komunikácia aj možnosť odberu

Počas tvorby streamu sa autorovi zobrazia informácie o počte sledujúcich priateľov a iných používateľov. Diváci budú môcť s tvorcom komunikovať v reálnom čase prostredníctvom komentárov. V prípade, že budú chcieť dostávať upozornenie na priebeh ďalšieho streamu, k dispozícií bude aj tlačidlo na odber videí.

Po skončení záznamu sa k nemu môžu používatelia vrátiť cez profil autora. Vysielanie bude uložené vo forme bežného videa v albume.

Facebook sa zároveň pochválil aj s prvými štatistikami. Podľa jeho dát sleduje 50 % divákov tento typ videí práve zo systému Android. V porovnaní s klasickým videom pri ňom strávia až trojnásobne viac času.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.