Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google Hands Free: Na zaplatenie bude stačiť telefón vo vrecku nohavíc

Aplikácia je dostupná pre iOS i Android. Testujú ju zatiaľ v San Francisco Bay.

Google testuje aplikáciu určenú na bezkontaktné platenie pod názvom Hands Free. Dnes vydal jej experimentálnu verziu pre iOS a Android. Pokiaľ sa používateľ nachádza v blízkosti partnerských obchodov, pri pokladni stačí vysloviť formulku „Zaplatím s Googlom“. Informuje o tom The Verge.

Aplikácia využíva Wi-Fi pripojenie alebo rozhranie Bluetooth. Vďaka tomu dokáže telefón rozoznať, či sa používateľ nachádza v predajni, kde je možné zaplatiť aplikáciou Hands Free. Po vyslovení spomínanej formulky si predávajúci na svojom zariadení overí prostredníctvom fotografie identitu kupujúceho. Následne zrealizuje platbu.

Na zaplatenie bude stačiť pri pokladni vysloviť vetu „I'll pay with Google“, teda „Zaplatím s Googlom“ (zdroj: Google) Na zaplatenie bude stačiť pri pokladni vysloviť vetu „I'll pay with Google“, teda „Zaplatím s Googlom“ (zdroj: Google)

Tento systém sa však možno čoskoro zjednoduší ešte viac. Google chce vybudovať kamerový systém v každom partnerskom obchode. Kamery by odfotili zákazníka pri platení touto službou. Po overení identity by boli predmetné fotografie zo systému odstránené.

Zatiaľ len pre vyvolených

Keďže je služba v testovacej prevádzke, v súčasnosti je dostupná len v južnej časti San Francisco Bay. Medzi partnerské reťazce patria napríklad McDonald's či Papa John's. 

Hands Free bola súčasťou platobnej služby Android Pay, ktorú predstavili minulý rok v máji na I/O Developer Conference. Android Pay má podľa Googlu v súčasnosti 9 miliónov registrovaných používateľov.

Systém platenia na základe overenia zákazníka pomocou fotografie nepatrí medzi nové myšlienky. V minulosti sa o niečo podobné pokúšali napríklad spoločnosti Square alebo PayPal. Obe snahy však stroskotali pre nízky počet obchodných reťazcov, ktoré sa do projektu zapojili.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.