Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaný veľký iPhone bude možno menší. Malou fintou

Celkom nový iPhone s OLED displejom však len tak skoro neuvidíme.

Na uniknuté správy, že firma Apple možno chystá celkom nový iPhone s ešte väčším displejom než doteraz, nadväzujú ďalšie informácie. Tie špekulujú, že firma by si mohla s dilemou príliš veľkého iPhonu poradiť minimálne jednou „fintou“.

Takzvaný Apple iPhone Pro má totiž disponovať nielen novou technológiou displeja, keďže LCD nahradí OLED, ale zároveň sa má zväčšiť uhlopriečka až na 5,8 palca. Už súčasné iPhony sú však pre mnohých používateľov či potenciálnych zákazníkov priveľké a aj preto má Apple predstaviť nový 4-palcový iPhone.

Existujú však metódy, ako reálnu veľkosť telefónu zmenšiť aj pri použití väčšieho displeja. Ako upozorňuje stránka PhoneArena.com, Apple dokonca na takého „finty“ disponuje aj príslušnými patentmi.

Do roku 2013 sa napríklad datuje patent na (obojstranne) zakrivený displej v štýle konkurenčných produktov ako Samsung Galaxy Edge. OLED technológia je ako stvorená na produkciu displejov na báze flexibilných substrátov. Navyše sú energeticky menej náročné a ponúkajú vernejšie zobrazenie farieb.

zdroj: PhoneArena.com zdroj: PhoneArena.com

K tomu sa pridáva ešte ďalší patent z roku 2011, kde firma „popustila uzdu fantázii“ a znázornila hneď niekoľko konceptov, ako by mohol iPhone, respektíve jeho displej vyzerať.

zdroj: PhoneArena.com zdroj: PhoneArena.com

Flexibilné displeje otvárajú možnosti efektívnejšieho využitia virtuálnych tlačidiel či aktívnych krajov/rohov zobrazovacích jednotiek.

Bez ohľadu na to, ako napokon bude iPhone celkom novej generácie vyzerať, nejde o hudbu nasledujúcich mesiacov. Telefón od Apple s OLED displejom sa nemá objaviť skôr, ako v roku 2017. Možno však príde až niekedy v horizonte rokov 2018/2019.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.