Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Test nabíjačiek pre iPhone: Pribalená patrí medzi najpomalšie

Nie každý zdroj nabije smartfón rovnako rýchlo. Rozdiely však nie sú priepastné.

Hoci sa dĺžka nabíjania nových telefónov neustále skracuje, nové technológie zväčša nedokážu pomôcť majiteľom už existujúcich zariadení. Web PhoneArena vyskúšal, ako je možné čo najviac skrátiť čas potrebný na plné nabitie iPhonu 6s.

Otestoval niekoľko nabíjačiek a zdrojov, pričom adaptér pôvodne pribalený k telefónu skončil so 150 minútami medzi najpomalšími.

Zatiaľ čo záložný zdroj od Samsungu skončil najhoršie, ako najefektívnejšia cesta k nabitiu iPhonu 6s sa ukázala nabíjačka od iPadu Air 2 (zdroj: PhoneArena) Zatiaľ čo záložný zdroj od Samsungu skončil najhoršie, ako najefektívnejšia cesta k nabitiu iPhonu 6s sa ukázala nabíjačka od iPadu Air 2 (zdroj: PhoneArena)

Najlepšie sa darilo nabíjačke od tabletu iPad Air 2, ktorej „papierový“ výkon je oproti klasickému zdroju dvojnásobný. Proces nabíjania však skrátila iba o asi 15 minút. Lepšou alternatívou bolo aj nabíjanie prostredníctvom MacBooku Air či nabíjačky od firmy Anker.

Čísla nie sú všetko

Príčinou pomerne nevýrazného rozdielu je fakt, že smartfóny si z nabíjačky „vezmú“ iba toľko energie, koľko môžu bezpečne uniesť. Dvojnásobný výkon zdroja tak neznamená, že zariadenie sa nabije dvakrát rýchlejšie.

V konečnom dôsledku iPhonu 6s neuškodí, ak ho nabijete inou než originálnou nabíjačkou. Používanie neoverených adaptérov však neodporúčame.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.