Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aplikácia Pokecu prinesie widgety či lepšiu grafiku

Sociálna sieť zároveň umožní farebne odlíšiť profily a prinesie administráciu miestností priamo do mobilov.

Odkazy na aplikácie:

Pokec – Android, iOS

Miestnosti – Android, iOS

Komunitný web Pokec.sk chystá aktualizácie oboch svojich mobilných aplikácií – PokecMiestnosti. Väčšinu noviniek si už používatelia môžu vyskúšať po prihlásení sa do beta testovania. Ostrá verzia aplikácie Pokec zrejme vyjde už budúci týždeň, uviedol prevádzkovateľ Azet.sk.

Lepší prehľad o notifikáciách

Najviditeľnejšiu novinku predstavujú miniaplikácie, ktoré si používateľ môže umiestniť na domovskú obrazovku telefónu so systémom Android. Takzvané widgety dostane hlavná z aplikácií – nazvaná priamo Pokec. Používateľ má pritom na výber z dvoch možností.

Menšia miniaplikácia má formu ikony a obsahuje pri sebe číslo s počtom upozornení všetkých druhov. Z nich si môže vybrať, aké chce využívať.

. . . . . .

Miniaplikácie Pokecu - Nastavenia widgetov (zdroj: redakcia)

Väčšia lišta dá do pozornosti samostatne prichádzajúcu rýchlu poštu, e-maily, stretká a kto sa zaujímal o profil človeka. V nastaveniach sa len zvolia služby, o ktorých bude miniaplikácia informovať. Notifikácie bude signalizovať aj LED dióda na telefóne.

Grafické úpravy

Sesterská aplikácia Miestnosti prinesie farebné témy pre jednotlivé kategórie miestností a načítavanie starších správ.

. . . . . .

Aplikácia Miestnosti rozlíši kategórie farbami - Aplikácia Miestnosti upozorní na správy, ktoré nevyhovujú filtru (zdroj: redakcia)

Taktiež sa používateľovi zobrazí počet správ načítaných na pozadí, ktoré nevyhovujú aktuálne nastavenému filtru.

Farebnú pestrosť tiež majú získať profily používateľov. Presnejšie: minivizitky sa ponesú v odtieňoch farby zvoleného skinu v klasickej, desktopovej verzii Pokecu.

Rovnaký princíp tvorcovia plánujú pridať aj do hlavnej aplikácie Pokec, no v súčasných testovacích verziách sa ešte neobjavil.

V prípravnej fáze sa tiež podľa vydavateľa nachádza vytváranie a administrácia súkromných miestností priamo v mobilnej aplikácii. Momentálne ich softvér len zobrazuje a umožňuje četovanie.

Poznámka: Prevádzkovateľ Pokecu je aj vydavateľom MobilManie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.