Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto sa odlišuje Snapdragon a Exynos variant Galaxy S8+

Rozdiely v procesorovom výkone sú zanedbateľné, grafický výkon je „o chlp“ vyšší u modelu s Exynos 8895.

Samsung nedávno predstavil svoje nové vlajkové lode Galaxy S8 a Galaxy S8+. Podobne ako u predchodcov, aj teraz budú dostupné dva varianty z každého modelu – jeden z čipsetom Snapdragon 835 a druhý s procesorom vlastnej produkcie, Exynos 8895. Portál GSMArena otestoval oba varianty Galaxy S8+.

Pripomíname, že najvýkonnejší čipset Qualcommu má osem jadier Kryo 280 rozdelených do dvoch blokov. Silnejšia štvorica pracuje v prípade Galaxy S8+ na frekvencii 2,35 GHz, zvyšné kvarteto  tiká na takte 1,9 GHz. Grafickou časťou je Adreno 540.

Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón
Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón

Displej maximálne využívajúci plochu prednej strany a výbava bez kompromisov.

V prípade vlastného čipu Exynos 8895 je v puzdre taktiež osem jadier. Štyri z nich sú jadrá M1 „Moongoose“ V2 s taktom 2,4 GHz, zvyšná štvorica predstavuje jadrá architektúry ARM Cortex-A53 s taktom 1,7 GHz. Grafikou je Mali-G71 MP20.

V teste GeekBench zameranom na výkon procesorovej časti dopadol vo viacvláknovom teste lepšie model so Snapdragonom. V jednovláknovom teste je však situácia opačná.

Test GeekBench jasného víťaza neurčil (zdroj: GSMArena) Test GeekBench jasného víťaza neurčil (zdroj: GSMArena)

V novej verzii benchmarku AnTuTu 6 víťazí Galaxy S8+ s čipsetom od Samsungu, rozdiel je však malý. V staršej verzii AnTuTu 5 je znovu situácia opačná, rozdiel je však opäť minimálny.

Rovnako ani AnTuTu neukázal veľké rozdiely medzi oboma verziami (zdroj: GSMArena) Rovnako ani AnTuTu neukázal veľké rozdiely medzi oboma verziami (zdroj: GSMArena)

Pokiaľ ide o grafickú časť, vyzerá to tak, že riešenie Samsungu Mali-G71 MP20 je o čosi výkonnejšie a poskytuje viac snímkov za sekundu.

V každom teste totiž model s Exynos 8895 predčil variant so Snapdragonom, rozdiely sú však malé a na skutočný používateľský zážitok pravdepodobne nebudú mať vplyv.

V grafickom výkone má jemne navrch variant s Exynos 8895 (zdroj: GSMArena) V grafickom výkone má jemne navrch variant s Exynos 8895 (zdroj: GSMArena)

Verzia so Snapdragonom je určená najmä pre USA, zatiaľ čo model s Exynos 8895 je označovaný ako medzinárodný a predávať sa bude aj u nás už onedlho.

Video: Toto sú vlajkové lode Samsungu. Veľký displej a množstvo noviniek:

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.