Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom za 20 eur: 5 GB, neobmedzeno v sieti a 100 minút aj do EÚ

Operátor má nový paušál pre mladých. V cene však nie sú predplatené správy.

Paušál pre mladých začal predávať aj Telekom. Špeciálny program „Happy XL dáta pre mladých“ je zameraný hlavne na zákazníkov, ktorí viac surfujú na internete.

Za cenu 19,99 eura mesačne získate neobmedzené volania v Telekome a na pevné siete, neobmedzené prichádzajúce volania v Česku, Poľsku, Rakúsku a Maďarsku a 100 minút na volania v SR a do EÚ. Súčasťou je aj 100 minút prichádzajúcich hovorov v EÚ. SMS/MMS sú spoplatnené sumou 0,10 eura.

Štát operátorom: Ak obídete zrušenie roamingu v EÚ, dostanete veľkú pokutu
Štát operátorom: Ak obídete zrušenie roamingu v EÚ, dostanete veľkú pokutu

Tesne po predstavení kontroverzných paušálov od Orangeu sa k téme vyjadril aj štátny úrad.

Operátor uvádza, že program si môžu zobrať záujemcovia do 26 rokov. O nutnosti vlastniť preukaz ISIC nehovorí.

Paušál obsahuje 5 GB dát mesačne – 3 GB ako štandardná súčasť programu, ďalšie 2 GB dát ako „Extra dáta v SR“. Nie je zatiaľ známe, ako bude možné využívať predplatené dáta po zrušení roamingových poplatkov v EÚ. Operátor sa zatiaľ k tejto téme nechce vyjadrovať.

Pri objednávke cez web získate zľavu na telefón vo výške 20 eur.

Porovnanie s konkurenciou

Špeciálny paušál pre študentov s preukazom ISIC má niekoľko mesiacov v ponuke Orange. Za 9 eur obsahuje 100 minút alebo SMS/MMS a 2 GB dát. Pri dvojročnej viazanosti získate zľavu na telefón vo výške 36 eur.

Zároveň stojí každý ďalší gigabajt dát iba jedno euro. Keby ste si teda dokúpili dáta jedenásťkrát a zaplatili teda 20 eur mesačne, mali by ste k dispozícii až 13 GB a 100 minút alebo správ.

O2 má za 20 eur internetový paušál Modré dáta, ktoré bez telefónu obsahujú 10 GB dát. S telefónom s dotáciou 120 eur ich získate o 2 GB menej. Súčasťou však nie sú voľné minúty ani správy.

4ka má v ponuke za cenu 20 eur úplne neobmedzený paušál. Týka sa to volaní, SMS aj dát – a to aj cez 2G sieť Telekomu. Jednotky v programe v súčasnosti neplatia v EÚ.

Za čitateľský tip ďakujeme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.