Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia 6, 5 aj 3 dostanú chystaný Android O

Telefóny sa v súčasnosti ponúkajú so systémom Android Nougat.

Konzorcium HMD Global podľa dostupných správ potvrdilo dôležitú informáciu, ktorá môže mať vplyv aj na kúpu jej telefónov značky Nokia (ktoré sa práve dostávajú aj na náš lokálny trh a tiež k operátorom).

Bolo totiž oficiálne potvrdené, že telefóny Nokia 6, 5 aj 3 dostanú aktualizáciu na chystaný Android s kódovým označením O. Predpokladáme, že to isté sa bude dať povedať aj o zariadeniach, ktoré ešte len majú byť predstavené (zrejme už tento mesiac). Na tému upozornil web GSMArena.com.

Nové Nokie. S výnimkou modelu 3310, ktorý neobsahuje otvorený systém, ide o zariadenia s čistým Androidom. Foto: Ľubomír Vnuk Nové Nokie. S výnimkou modelu 3310, ktorý neobsahuje otvorený systém, ide o zariadenia s čistým Androidom. Foto: Ľubomír Vnuk

Samotný Android O by sa mal vo finálnej podobe objaviť niekedy v auguste tohto roka. Nový systém sme už detailnejšie vyskúšali „na vlastnej koži“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.