Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange výrazne zlepšuje roamingový balík: 2 GB dát za 2,45 eura v EÚ. Vrátane SMS

Zákazníci budú môcť získať za zvýhodnených podmienok aj ďalší balík.

Mobilný operátor Orange neplánuje zrušiť „Max Roaming“ a výraznejšie ho zatraktívni. Za 2 GB dát v Európskej únii si bude pýtať iba 2,45 eura. Obsahuje aj ďalšie výhody.

„Zákazníci sa s ním v komunikácii v EÚ a vo Švajčiarsku vôbec nemusia obmedzovať, nakoľko získajú neobmedzené odchádzajúce hovory a SMS a navyše 2 000 MB voľných dát,“ oznámil Orange. Balík je dostupný pre zákazníkov s mesačným poplatkom 30 eur a vyšším.

Šéf Orangeu Pavol Lančarič hovorí, že stále nepozná niektoré podmienky pri roamingovej regulácii. Pozrite si celý rozhovor:

Výhodou je, že sa dáta neodpočítajú z predplateného objemu na Slovensku. Po minutí balíčka dát je možné v EÚ a vo Švajčiarsku surfovať za cenu 0,6 eura za 0,1 GB. Jeho súčasťou je aj cestovné poistenie s krytím do výšky až 100-tisíc eur.

„Ak sa dlhodobo zdržiavate v zahraničí, budete môcť ľubovoľne používať vaše služby bez ohľadu na krajinu EÚ a nebude sa na vás vzťahovať kontrola v zmysle povinnosti využívať vaše služby v domácej krajine viac ako v roamingu,“ dodal Orange.

Čo ak nemám balík?

Operátor už oznámil, že klienti bez balíkov budú môcť volať, písať správy a surfovať na internete za ceny ako doma. Nie je potrebné robiť žiadne kroky zo strany klientov.

Pozrite si aj roamingové podmienky ostatných operátorov:

  • Telekom: umožní využívať služby v zahraničí bez výraznejších obmedzení. Platí, že stačí využívať väčšinu predplatených jednotiek v SR
  • O2: operátor zrušil roamingové príplatky už dnes. V zahraničí nebudete môcť využívať iba spomalený internet po vyčerpaní balíka. Zároveň sa bude priplácať aj za denný internet.
  • 4ka zruší roaming v EÚ iba čiastočne. Minúty, SMS a dáta z balíkov TO nebudú platné v EÚ.

Okrem toho vo vybraných krajinách mimo EÚ znižuje ceny hovorov, SMS a dát na 0,39 eura.

Zvýhodnené prevádzka v štátoch:

Anguilla, Anitigua a Barbuda, Austrália, Barbados, Bermudy, Bielorusko, Botswana, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Čierna Hora, Čína, Dominika, Dominikánska republika, Egypt, Grenada, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Hongkong, Izrael, Jamajka, Jordánsko, Juhoafrická republika, Kajmanie ostrovy, Kamerun, Kanada, Keňa, Macedónsko, Madagaskar, Mali, Moldavsko, Monako, Monserrat, Niger, Nový Zéland, Ostrovy Turks a Caicos, Panama, Pobrežie Slonoviny, Portoriko, Rovníková Guinea, Rusko, Senegal, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Stredoafrická republika, Sv. Krištof a Nevis, Sv. Lucia, Sv. Vincent a Grenadíny, Thajsko, Trinidad a Tobago, Turecko, Uganda, Ukrajina, USA (na Aljaške len v sieti AT&T).

Orange má v ponuke aj iný roamingový balíček – V Európe ako doma Plus, ktorý stojí 2,9 eura. Obsahuje neobmedzené prichádzajúce hovory, a to aj vo Švajčiarsku. Okrem toho ponúka volania a správy za 0,06 eura. Zvýhodnená je aj komunikácia v ďalších krajinách. 0,1 GB dát stojí 0,6 eura.

Orange: Roamingový balík ďalej v ponuke. Zvýhodní Švajčiarsko či iné krajiny
Orange: Roamingový balík ďalej v ponuke. Zvýhodní Švajčiarsko či iné krajiny

Operátor plánuje upraviť roamingový balíček, ktorý môže byť zaujímavý pre časť klientov.

Je potrebná nová aktivácia

Vráťme sa k Max Roamingu. Z dôvodu nových roamingových pravidiel EÚ ho Orange vypne všetkým klientom, ktorí ho mali doposiaľ. Môžete si ho ale aktivovať nanovo. Stačí poslať prázdnu SMS na číslo 318. Vtedy budete využívať služby za vyššie uvedené ceny.

Aktivácia balíka prebieha do 24 hodín – väčšinou už do niekoľkých minút.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.