Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange: Roamingový balík ďalej v ponuke. Zvýhodní Švajčiarsko či iné krajiny

Operátor plánuje upraviť roamingový balíček, ktorý môže byť zaujímavý pre časť klientov.

Zákazníci Orangeu si budú môcť aktivovať balík do zahraničia „V Európe ako doma Plus“ za 2,9 eura mesačne aj naďalej. Operátor ho nevyradí z ponuky, pridá mu benefity. Nie každému sa však po novom oplatí.

V EÚ ako doma vs. tento balík

Už od štvrtka budú v rámci Európskej únie zrušené roamingové príplatky za volania, SMS a dáta. Po tomto dátume budú môcť obyvatelia únie využívať mobilné služby „ako doma“. S istými výnimkami.

Aktuálne má Orange v ponuke balík „V Európe ako doma Plus“, ktorý doteraz zvýhodňoval služby najmä v EÚ. Okrem toho obsahuje aj cestovné poistenie s krytím do 100-tisíc eur v cene služby.

Balíček môže byť výhodný pre zákazníkov, ktorí chcú cestovné poistenie alebo zvýhodnené ceny v rámci Švajčiarska či ďalších krajín. Pozor však na to, že prevádzka v EÚ sa pri tomto balíku platí osobitne a nemíňa sa z predplatených minút, SMS či dát.

Roaming v Orangei po novom: Dobrá správa k dátam. Pozrite si ponuku
Roaming v Orangei po novom: Dobrá správa k dátam. Pozrite si ponuku

Operátor už zverejnil podmienky po polovici júna. Zákazníci platiť navyše nebudú.

Čo ponúkne balík za 2,9 eura mesačne od 15. júna?

  • bezplatné prichádzajúce hovory v EÚ, Švajčiarsku, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande
  • odchádzajúce hovory v EÚ za 0,06 eura (doteraz 0,10 eura) – zahrnuté tu je aj Švajčiarsko. Rovnaká cena sa platí aj za SMS
  • odchádzajúce a prichádzajúce hovory alebo SMS za 0,39 eura za minútu pre iné krajiny. Ich zoznam uvádzame v závere článku. Za 1 MB dát v nich zaplatíte 0,39 eura (doteraz 0,49 eura)
  • 100 MB dát v EÚ, Švajčiarsku, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande za 0,6 eura (doteraz 6 eur) – po minutí sa aktivuje ďalší balíček s rovnakým objemom a cenou

Treba ho aktivovať nanovo

Operátor oznámil, že balíček vypína všetkým zákazníkom, keďže od štvrtka platí nová vlna regulácie v EÚ. Balíček si ale môžete aktivovať nanovo. Stačí poslať prázdnu SMS na číslo 318. Vtedy budete využívať služby za vyššie uvedené ceny.

„Ak s uvedenou ponukou nevyjadríte súhlas, od 15. júna 2017 vám automaticky túto službu zrušíme a budete využívať regulované ceny v EÚ podľa platného cenníka služieb,“ oznámil Orange.

Aktivácia balíka prebieha do 24 hodín – väčšinou už do niekoľkých minút.

Zvýhodnené volania v štátoch:

Anguilla, Anitigua a Barbuda, Austrália, Barbados, Bermudy, Bielorusko, Botswana, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Čierna Hora, Čína, Dominika, Dominikánska republika, Egypt, Grenada, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Hongkong, Izrael, Jamajka, Jordánsko, Juhoafrická republika, Kajmanie ostrovy, Kamerun, Kanada, Keňa, Macedónsko, Madagaskar, Mali, Moldavsko, Monako, Monserrat, Niger, Nový Zéland, Ostrovy Turks a Caicos, Panama, Pobrežie Slonoviny, Portoriko, Rovníková Guinea, Rusko, Senegal, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Stredoafrická republika, Sv. Krištof a Nevis, Sv. Lucia, Sv. Vincent a Grenadíny, Thajsko, Trinidad a Tobago, Turecko, Uganda, Ukrajina, USA (na Aljaške len v sieti AT&T).

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.