Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung ohrozil viac ako 2 milióny svojich zákazníkov. Neobnovil doménu

Útočníci by údajne prostredníctvom jednej domény mohli dostať svoj malvér na milióny zariadení.

Softvér smartfónov spoločnosti Samsung býval často dôvodom negatívnych recenzií. Firma sa síce v uplynulých rokoch trochu poučila, minulosť ju ale teraz zjavne dobehla.

Bezpečnostní výskumníci z Anubis Labs totiž zistili, že Samsung si nepredĺžil vlastníctvo internetovej domény ssuggest.com a vystavil tak zhruba 2,1 milióna používateľov riziku napadnutia malvérom. Spomínaná stránka totiž riadi aplikáciu S Suggest, ktorú spoločnosť na svoje zariadenia predinštalovávala do roku 2014. Téme sa venoval web Motherboard.

Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón
Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón

Displej maximálne využívajúci plochu prednej strany a výbava bez kompromisov.

S Suggest mal používateľom odporúčať aplikácie a pomáhať s ich inštaláciou. To znamená, že má povolenie napríklad reštartovať telefón, priamo nainštalovať alebo odstrániť aplikácie. Ak by teda spomínanú doménu ovládli hackeri, do návrhov by údajne mohli pridať vlastný, škodlivý softvér a súdiac podľa povolení, aké S Suggest v systéme má, pravdepodobne aj vzdialene inštalovať malvér.

Softvér nových zariadení od Samsungu je síce výrazne odľahčený, spoločnosť ale zjavne pozabudla na podporu starších modelov (zdroj: redakcia) Softvér nových zariadení od Samsungu je síce výrazne odľahčený, spoločnosť ale zjavne pozabudla na podporu starších modelov (zdroj: redakcia)

Samsung situáciu popiera

Doména je od pondelka v rukách výskumníkov, majitelia ohrozených zariadení sa tak nateraz nemusia ničoho obávať. V Anubis Labs sú totiž pripravení odovzdať ju späť Samsungu. Alarmujúce je ale tvrdenie, že stránka bola iba za 24 hodín navštívená 620 miliónkrát zo zhruba 2,1 milióna unikátnych zariadení. Práve toto číslo tak predstavuje množstvo potenciálnych obetí.

Napriek týmto faktom Samsung ohrozenie svojich zákazníkov popiera. Tvrdí totiž, že kontrola nad spomínanou doménou útočníkom neumožní inštaláciu malvéru ani ovládnutie zariadení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.