Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predpokladaná Nokia 2 sa ukázala v teste, ponúkne základnú výbavu

Novinka bude pravým opakom modelu Nokia 8.

Firma HMD Global už oznámila, že plánuje 16. augusta predstaviť svoju novú vlajkovú loď. Podľa všetkého pôjde o high-endový smartfón Nokia 8 nabitý technikou. Napríklad aj čipsetom Qualcomm Snapdragon 835 a duálnym fotoaparátom pod taktovkou Carl Zeiss.

Zároveň sa však má chystať aj zariadenie „Nokia 2“, ktoré by malo byť faktickým protipólom – ponúkne základnú výbavu. Stále však pôjde o smartfón.

Práve spomínané zariadenie sa teraz malo objaviť v porovnávacom teste Geekbench pod kódovým označením „Unknown Heart“. Na tému upozornili Phonearena.com či Techdroider.com.

zdroj: Geekbench zdroj: Geekbench

Základný smartfón by mal disponovať štvorjadrovým čipsetom Qualcomm Snapdragon 210 (resp. Snapdragon 212) s taktom 1,27 GHz. Operačná pamäť RAM bude mať podľa všetkého len 1 GB. Operačným systémom však bude Android 7.1.1 Nougat, čo je určite výhodou. Podobné ultralacné zariadenia totiž stále zvyknú mávať len starší Android Marshmallow.

zdroj: Techdroider.com zdroj: Techdroider.com

Vzhľadom na predpokladané parametre zrejme predajná cena neprekročí 100 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.