Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Naše produkty sa propagujú samé, tvrdí Apple

Naše produkty sa propagujú samé, tvrdí Apple

Keď Apple uvedie nový produkt, nepotrebuje pre neho robiť prakticky žiadnu reklamu. V ostro sledovanom a dôležitom súdnom spore medzi firmou Apple a Samsung to uviedol Phil Schiller, ktorý v Apple šéfuje marketingovému oddeleniu.

Namiesto toho sa firma sústredí na dve veci. V prvom rade ide o médiá, ktoré okolo nových produktov s logom nahryznutého jablka pravidelne vytvoria veľký rozruch. Druhým, nemenej dôležitým prvkom, je takzvaný „product placement“ výrobkov vo filmoch a seriáloch.

Vtedy sa Apple snaží o to, aby filmové či seriálové postavy používali práve zariadenia od Apple. Na túto činnosť má firma dokonca vyhradeného jedného zamestnanca, ktorý s Hollywoodom úzko spolupracuje. „Radi by sme videli, ako hviezdy používajú naše produkty,“ povedal Schiller.

Apple napríklad po uvedení prvého iPhonu v roku 2007 nejaký čas neplatil za vôbec žiadnu reklamu. „Nepotrebovali sme to,“ hovorí Schiller. Poznamenal tiež, že kvalitné a pozitívne recenzie ich produktov majú väčšiu hodnotu, ako reklama.

Ako pripomína portál BusinessInsider, táto stratégia Apple nie je vôbec žiadnym veľkým prekvapením. Je totiž všeobecné známe, že ak sa vo filme či seriály objavia napríklad počítače či mobilné telefóny, v drvivej väčšine prípadov ide o výrobky od Apple.

TIP: 9 dôvodov, prečo sú predajne Apple Store čarovné

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.