Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple predstavil iPhone 6 a hodinky. Živý prenos

Záznam živého prenosu z predstavenia noviniek, ktoré odhalila firma Apple. Živý blog

Pôvodný článok:

Ročný cyklus predstavovania nových modelov smarfónov od Apple sa dnes uzatvára. O 19. hodine stredoeurópskeho času začne v kalifornskom Flint Center of Performing Arts tlačová konferencia, na ktorej sa očakáva nezvyklá smršť noviniek od spoločnosti z Cupertina.

Apple túto udalosť zrejme pojme vo veľkom štýle, keďže za účelom predstavenia postavil v uplynulých týždňoch samostatnú budovu.

Flint Center of Performing Arts Flint Center of Performing Arts

Hlavnou hviezdou má byť, ako inak, očakávaný iPhone 6. Jeho príchod predznamenáva už tradičná vlna uniknutých fotografií, konštrukčných dielov, makiet či dokonca samotného zariadenia vo funkčnej verzii.

Apple iPhone 6 by mal ponúknuť 4,7-palcový IPS LCD displej s rozlíšením 1 704 x 960 pixelov, progresívnejší čip Apple A8 a maximálne 128 GB vnútorného flash priestoru.

TIP: Rubrika nový iPhone 6 (všetky informácie na jednom mieste)

Novinkou by mala byť aj podpora technológie NFC, ktorá má slúžiť najmä na mobilné platby. Apple to v tomto smere podľa dostupných informácií myslí naozaj vážne a ako partnerov získal spoločnosti Visa, MasterCard či American Express.

Zdroj Macrumors Zdroj Macrumors zdroj Macrumors zdroj Macrumors

zdroj Macrumor

Zafír len pre prémiové verzie

Veľa sa špekuluje aj o nasadení superodolného zafírového skla, ktoré by malo spoľahlivo ochrániť displej pred škrabancami. Vzhľadom na náročnosť výroby a tiež vysoké výrobné náklady sa dá očakávať, že zafírové sklo bude súčasťou len vybraných verzií nových iPhonov.

Najčastejšie sa v tejto súvislosti spomína možnosť, že zafírové sklo dostane high-endová verzia iPhonu 6 so 4,7-palcovým displejom, ktorá bude disponovať kapacitou 128 GB internej pamäte.

Spomínané superodolné sklo by malo byť aj súčasťou ponuky väčšieho modelu – 5,5-palcového iPhonu 6, ktorý býva v poslednom období často označovaný ako „iPhone 6L“. Napokon sa však možno bude nazývať iPhone 6 Plus.

zdroj: Rozetked zdroj: Rozetked zdroj: Rozetked zdroj: Rozetked

Zdroj: Rozetked

Rovnako ako minulý rok, aj dnes očakávame, že Apple nezostane len pri predstavení jedného modelu. Kým naposledy spolu s prémiovým iPhonom 5S ukázal Apple aj lacnejší, plastovejší a farebnejší iPhone 5C, dnes tomu má byť inak.

Očakáva sa, že Apple pripravuje aj vpád na trh čoraz populárnejších tabletofónov a to s 5,5-palcovým modelom.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE

Inteligentné hodinky v réžii Apple

Okrem najnovšieho iPhonu 6 plánuje Apple predstaviť na tlačovej konferencii zrejme i inteligentné hodinky iWatch.

O tých sa nevie prakticky nič, hoci sa objavili mnohé dohady. Hodinky by mohli byť dostupné vo viacerých veľkostiach displeja, podľa ďalšej správy však bude dostupný jediný dotykový 2,5-palcový variant v tvare mierneho obdĺžnika.

A práve dizajn prvého „wearables“ zariadenia od Applu by mohol byť prekvapením. Zatiaľ čo konkurenčné nositeľnosti sú často kritizované za nepekný vzhľad, Apple sa zrejme poučil.

Na zajtrajšiu tlačovku totiž pozval aj popredných módnych novinárov a blogerov a zariadenie si niektorými z nich nechal „odobriť“ už skôr na súkromnom stretnutí v newyorskom Apple Store, píše Reuters. V poslednom roku navyše zamestnal hneď niekoľkých odborníkov na dizajn a módu.

Hlavný dizajnér Applu John Ive sa dokonca nechal pred časom počuť, že je „Švajčiarsko v problémoch“, pričom použil ešte o niečo expresívnejší výraz. Tým chcel zrejme naznačiť, že dizajn nových hodiniek môže prinútiť k prechodu na iWatch aj zarytých fanúšikov klasických „švajčiarskych klenotov“.

Ako už býva zvykom, celú konferenciu bude možné sledovať ako živý prenos na oficiálnych stránkach Apple, kde zatiaľ beží odpočítavanie. Redakcia Živé.sk vám z konferencie prinesie živý blog a vyčerpávajúce spravodajstvo. Sledujte nás.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.