Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple sa bráni: Pozrite sa na naše testy odolnosti

Výrobca hasí vzniknutú situáciu. Na ohnutý iPhone 6 Plus sa vraj doteraz sťažovalo len deväť ľudí.

Po niekoľkých hodinách sa Apple konečne vyjadril k sťažnostiam zákazníkov, ktorým sa nový iPhone 6 Plus trvalo ohol po niekoľkohodinovom nosení vo vrecku. Podľa spoločnosti je výskyt situácie za normálnych podmienok veľmi vzácny a doteraz vraj zaznamenal len deväť sťažností na ohnutý telefón. Téme sa venuje The Wall Street Journal.

Spoločnosť v prvom rade obhajuje použité materiály. Telo je podľa výrobcu zhotovené z eloxovaného hliníka, nechýba nehrdzavejúca oceľ či titánové vložky pre spevnenie najviac namáhaných miest.

Apple taktiež vyvrátil vznikajúce dohady o tom, či iPhony vôbec podrobil nejakým laboratórnym testom odolnosti. Niekoľko novinárov dokonca pustil do svojich priestorov, kde sú iPhony „mučené“. Z tejto prehliadky server Re/code zverejnil aj video, kde môžeme vidieť práve simuláciu prisadnutia, ako aj trojbodový test ohýbania.

Telefón sa v laboratóriu musí vysporiadať taktiež s testom tlačenia na určitý bod alebo krútením. Následne niekoľko telefónov „vyfasujú“ aj zamestnanci, ktorí testujú ich výkon, ako aj odolnosť pri bežnom používaní v reálnom živote, dodáva The Wall Street Journal.

Séria testov má teda simulovať bežné podmienky pri používaní. Nie sú však zárukou toho, že zariadenie neutrpí žiadnu ujmu ani pri nadmernej námahe.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.