Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čipset Helio X20 od MediaTeku sa ukázal v benchmarku

Spoločnosť na rozdiel od konkurencie stavila na počet jadier. To však neznamená, že v jednojadrových operáciách jej čipset zaostáva.

Hoci sme už písali o testoch čipsetov Kirin 950, Exynos 8890Snapdragon 820 v AnTuTu, jeden významný výrobca chýbal– MediaTek. To sa zmenilo vďaka benchmarku Geekbench.

Čipset Helio X20, ktorý sa má stať súčasťou smartfónov ako Vivo X6 Plus alebo Meizu Pro 5 mini, získal počas opakovaných testov v aplikácii Geekbench 3.3.2 v jednojadrových operáciách skóre približne 2150 bodov. Bodové ohodnotenie výkonu vo viacjadrových procesoch sa pohybovalo okolo čísla 6900.

Testy čipu Helio X20 vykonané v rovnaký deň (zdroj: Geekbench) Testy čipu Helio X20 vykonané v rovnaký deň (zdroj: Geekbench)

Na porovnanie, najnovší „drak“ od Qualcommu zaknihoval v jednojadrových procesoch skóre od 1800 do približne 2350 bodov. V operáciách využívajúcich viac jadier však za Heliom X20 výrazne zaostával –bodové ohodnotenie sa pohybovalo v rozmedzí 4500 až 5500.

Najnovší čipset od MediaTeku by mal byť vybavený dvoma jadrami Cortex-A72 a ôsmimi jadrami Cortex-A53. Rozmiestnené budú v troch clusteroch v koncepcii huge.Medium.TINY. Podrobnejšie informácie nájdete v samostatnom článku.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.