Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čipset Helio X20 od MediaTeku sa ukázal v benchmarku

Spoločnosť na rozdiel od konkurencie stavila na počet jadier. To však neznamená, že v jednojadrových operáciách jej čipset zaostáva.

Hoci sme už písali o testoch čipsetov Kirin 950, Exynos 8890Snapdragon 820 v AnTuTu, jeden významný výrobca chýbal– MediaTek. To sa zmenilo vďaka benchmarku Geekbench.

Samsung má vlastniť výhradné právo na Snapdragon 820 až do apríla 2016
Samsung má vlastniť výhradné právo na Snapdragon 820 až do apríla 2016

Exkluzivita by mohla v roku 2016 spomaliť rozbehnutie trhu so smartfónmi.

Čipset Helio X20, ktorý sa má stať súčasťou smartfónov ako Vivo X6 Plus alebo Meizu Pro 5 mini, získal počas opakovaných testov v aplikácii Geekbench 3.3.2 v jednojadrových operáciách skóre približne 2150 bodov. Bodové ohodnotenie výkonu vo viacjadrových procesoch sa pohybovalo okolo čísla 6900.

Testy čipu Helio X20 vykonané v rovnaký deň (zdroj: Geekbench) Testy čipu Helio X20 vykonané v rovnaký deň (zdroj: Geekbench)

Na porovnanie, najnovší „drak“ od Qualcommu zaknihoval v jednojadrových procesoch skóre od 1800 do približne 2350 bodov. V operáciách využívajúcich viac jadier však za Heliom X20 výrazne zaostával –bodové ohodnotenie sa pohybovalo v rozmedzí 4500 až 5500.

Najnovší čipset od MediaTeku by mal byť vybavený dvoma jadrami Cortex-A72 a ôsmimi jadrami Cortex-A53. Rozmiestnené budú v troch clusteroch v koncepcii huge.Medium.TINY. Podrobnejšie informácie nájdete v samostatnom článku.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.