Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čipy pre iPhone 7 možno zabezpečí iba TSMC

Samsung pravdepodobne nebude spolupracovať na výrobe čipsetu A10.

Apple minulý rok čelil vlne kritiky kvôli rozdeleniu výroby čipov A9 medzi spoločnosti TSMC a Samsung. Situácia sa však zrejme zmení. Nadchádzajúcu generáciu čipsetov bude podľa všetkého vyrábať iba samotné TSMC. Informoval o tom web 9To5Mac.

Komponentov bude napriek tomu dostatok. Taiwanské TSMC totiž pracovalo „sólo“ aj na čipsete A8, ktorý nájdeme v iPhonoch 6 a 6 Plus.

V prospech TSMC zrejme zavážil jeho pokročilejší 10nm výrobný proces. Samsung totiž plánuje vyrábať 14nm procesom aj najnovší Snapdragon 820. To by mohlo naznačovať, že pokročilejšie výrobné technológie nemá k dispozícii.

Výroba čipsetu A10 spoločnosťou TSMC by mala odštartovať v júni.

Podvod pri súťaži?

Minuloročné rozdelenie výroby zrejme nebolo celkom kóšer. Podľa správy webu 9To5Mac citujúcej rozhodnutie taiwanského súdu totiž bývalý riaditeľ jedného z oddelení spoločnosti TSMC vyzradil Samsungu obchodné tajomstvá.

Vďaka nim následne kórejská spoločnosť „odkopírovala“ ich výrobný proces FinFET. Samsung mal navyše Applu ponúkať nižšie ceny kvôli zväčšeniu svojho podielu na výrobe.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.